Keresés

Részletes keresés

fer1976 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 66

Palyazatot hirdetni lehet, erre jelentkezik ceg, aki tud keresni (de leginkabb talalni), mas palyazat arra, hogy valaki kibanassza, etc ... es mindezt megfizetni ... Ne mond nekem, hogy ez 4500 milliardba kerulne ...

 

A pályáztatást azért hoztam szóba mert ez garantálja hogy a piaci áron adja ki az állam a kutatási jogokat.

 

"nemhogy "szenhidrogenileg" atkutatni."

 

Én Békésmegyei vagyok az utóbbi 20 évben a negyven haktáros földdarabunkat már minimum 3-szor megfúrták kőolaj vagy földgáz miatt és nem találtak semmit. Most tőlünk 1km-re a Mol újra fúr. Tehát nem olyan egyszerűaz mint hiszed.

 

"Kellene tudni, hogy mennyibe kerult a kanadai cegnek, hogy erre a mezore raakadjon."

 

Igen és ezt elosztani azzal a valószinűséggel hogy mekkora esélye volt hogy találjon kitermelhető gázt.

Pl ha 10 milliárdba került a kutatás költsége és 10%-os esélye volt a kitermelhető gáz megtalálására akkor ne sajnáljuk már tőle a 100 milliárdos hasznot mert ez a reális.

Előzmény: Zézé (59)
Zézé Creative Commons License 2007.01.11 0 0 65
Az evi 1500 milliardos hianyt is megfinanszirozza valaki ... lenne penz, ha erdemben foglalkoznanak az uggyel ...
Előzmény: mac.m (63)
Derek Creative Commons License 2007.01.11 0 0 64
Olyat talaltak meg amirol mar a 80-as evekben nagy valoszinuseggel sejtettek,hogy ott van. Ugyanugy ,mint 1938-ban az amerikaiak a zalai olajat es gazt,.
Előzmény: Zézé (62)
mac.m Creative Commons License 2007.01.11 0 0 63
Tanszékünk van, fúrásra meg nincs lé.
Előzmény: Zézé (62)
Zézé Creative Commons License 2007.01.11 0 0 62

Mar csak azt nem ertem, egy kulfoldi ceg, hogy talal meg valamit Magyarorszagon.

 

Ok szerzodest kot, hogy kutathat, eddig vili, de az infokat honnan szedi? Leszolnak egy havernak a pentagonnal, hogy figyu ha legkozelebb erre jar egy valamilyen erre specializalt muhold, akkor nezzetek mar korul ... ez az ami nekunk nincs? ez az info? illetve a hozza vivo csatorna? vagy mi? eleg az, hogy par geologus korbesaglassza a teruletet, majd johetnek a probafurasok?

 

Geologiai tanszekunk van, nem tudunk probafurasokat vegrehajtani? ez a gond?

 

Csak kerdezek ... szeretnek tisztan latni ...

Előzmény: mac.m (56)
sanyi Creative Commons License 2007.01.11 0 0 61

Kellene tudni, hogy mennyibe kerult a kanadai cegnek, hogy erre a mezore raakadjon.

 

 

200 millio $ (ebbe benne van a cso megepitese a halozatra)

 

 

Sz'al Magyarorszagnak nincs evi 10 milliardja, hogy esetleg talaljon 5000 milliardot?

 

Ennyit kapna Magyarorszag (12%t a mezo ertekenek)

Előzmény: Zézé (59)
sanyi Creative Commons License 2007.01.11 0 0 60

Amúgy ha ezek nem találják meg, azt se tudjuk meg soha, hogy ott van az a gáz.

 

 

Szerintem kapjanak szep kituntetest. Talan meg a beruhazasukat is visszakaphatnak mondjuk 10% kamattal megtoldva. (Persze csak ha nem vallajak az uj feltetelekkel a munkat)

Előzmény: mac.m (56)
Zézé Creative Commons License 2007.01.11 0 0 59

Nyugi, nem mondtal uj dolgot.

 

Pont ezert irtam azt, hogy a Mo meretu orszag nem ugyanaz a kategoria, mint mondjuk Oroszorszag, ahol akkora a terulet, hogy azt repulovel atrepulni is sok, nemhogy "szenhidrogenileg" atkutatni.

 

az aranyok erdekesek. Mivel nem vagyok szakember, nem tudom mennyi az a milliardnyi befektetes, amit az egyes cegek eszkozolnek. Paraszti aggyal ... megterul, mert ha nem mar csodbe mentek volna.

 

Kellene tudni, hogy mennyibe kerult a kanadai cegnek, hogy erre a mezore raakadjon.

 

Sz'al Magyarorszagnak nincs evi 10 milliardja, hogy esetleg talaljon 5000 milliardot?

 

A Thurmer fele baromsagokkal ne farassz, en azt mondtam mindent jogot tartson meg az allam, kutatas,banyaszat,  de fokent, hogy korlatlanul rendelkezzen asvanykincseivel ... azzal a kevessel ami egyaltalan van ...

 

Palyazatot hirdetni lehet, erre jelentkezik ceg, aki tud keresni (de leginkabb talalni), mas palyazat arra, hogy valaki kibanassza, etc ... es mindezt megfizetni ... Ne mond nekem, hogy ez 4500 milliardba kerulne ...

Előzmény: fer1976 (48)
meret99 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 58
Ha nem találták volna meg Magyarországot, akkor mi sem tudnánk, hogy milyen jó hely ez:D
Előzmény: mac.m (56)
Derek Creative Commons License 2007.01.11 0 0 57

En kb a 80-as evek elejen hallottam szegedi olajosoktol,hogy ott nagy melysegben egy jelentos gazmezot valoszinusitenek, tehat azert nem random modon furtak ott a kanadaiak. Vagyis megtalaltak azt amirol nagy valoszinuseggel sejtettek,hogy ott van.

Előzmény: mac.m (56)
mac.m Creative Commons License 2007.01.11 0 0 56
Amúgy ha ezek nem találják meg, azt se tudjuk meg soha, hogy ott van az a gáz.
Előzmény: Derek (53)
meret99 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 55
Te, már vagy 60 éve fejlesztünk, aztán nézd meg hol vagyunk! Főleg az utóbbi 5 évben fejlesztettünk nagyon! Ebből a földgázból aligha fog magyar részesülni, hacsak nem NewYorkban lakik!
Előzmény: Állományjavító (4)
sanyi Creative Commons License 2007.01.11 0 0 54

Rendben van ervenytelenitik es akkor ki fogja kitermelni?

 

Amig loszar van, vereb is van.

 

(Pont a hulye turmernek kell beleugatnia ebbe)

Előzmény: Derek (50)
Derek Creative Commons License 2007.01.11 0 0 53
Nem is rad ertettem, tudom te csak beidezted.
Előzmény: mac.m (51)
Derek Creative Commons License 2007.01.11 0 0 52
Csak nincs ilyen ceg MO-on,sot szinte sehol. Venezuelaban sincs ott a meglevo amerikai es mas magancegeket  cegeket allamositjak. Be is panikolt az ottani tozsde. Aztan kerdes hany szakember marad ott es par ev mulva mibol fognak mukodni.Amikorra lerobban a technikai berendezes. Mert ugye Venezuela hires a koolajipari gepgyartasarol.
Előzmény: Zézé (41)
mac.m Creative Commons License 2007.01.11 0 0 51
Nincs rendben, a Thürmer mondta nem én...
Előzmény: Derek (50)
Derek Creative Commons License 2007.01.11 0 0 50
Rendben van ervenytelenitik es akkor ki fogja kitermelni?
Előzmény: mac.m (49)
mac.m Creative Commons License 2007.01.11 0 0 49

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=391515&rvt=2

Munkáspárt: a kormány lopja a nép vagyonát

A Munkáspárt követeli a koncessziós szerződés érvénytelenítését, mivel senki nem adhat jogot a magyar föld kincseinek elkótyavetyélésére – hangzott el a párt sajtóirodájának közlése szerint. A Munkáspárt támogatja a KNDP felhívását, s kéri a parlamenti pártokat: ne hallgassanak, ne asszisztáljanak az ország kirablásához!

fer1976 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 48

 

Légy erős!

Magyarországon minden bányajogot és kutatási jogot az állam birtokol amit elad cégeknek X évre. Ezek a cégek pénzt fektetnek a kutatásba, méghozzá miliárdokat. Ha a cég nem talál semmit akkor a belefeccölt pénz az ő vesztesége, ha pedig talál valamit akkor elkezd nyereséget termelni. Mivel az ilyen jogokat pélyázatokon értékesítik az állam a lehető legnagyobb jövedelmet szerzi belőle.

Itt egyesek elkezdenek visongani, hogy mikor talál valamelyik cég valamit, hogy miért nem az államé amit talált és miért nem a "nép":) kapja olcsóbban a gázt. Egy kérdésem van: Ha véletlenül a cég nem talál semmit a földben vagy épp nem kitermelhető akkor az legyen a cég vesztesége ha pedig talál valamit az egyből a "népé"? Ugyanmár ne legyünk ennyire demagógok.  

Előzmény: Zézé (41)
Zézé Creative Commons License 2007.01.11 0 0 47

... gyarapszik

allitolag +600 mlrd m3-t talaltak

 

ebbol mi kapunk 12%-ot ... ez csak akkor jo uzlet, ha minden macera(ertsd koltseg) ami a kitermelessel jar > 88% - kotve hiszem, meg ugy is, hogy nullarol kellene egy gazceget alalpitani szakembergardastol, eszkozostol mindenestol ...

 

a gaz koolaj nagyhatalmak peldajat kovetni nem erdemes, mert ott akkora keszletek vannak, hogy meg igy is megeri nekik, de nalunk?

Zézé Creative Commons License 2006.11.14 0 0 46

tovabb valtoztattak az arányokon: http://index.hu/gazdasag/magyar/gaz061114/

 

 

igen7 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 45
miből gondoljátok hogy a nálunk kitermelt gáz lényegesen olcsóbb mint a világpiaci?
Előzmény: Fortissimo (44)
Fortissimo Creative Commons License 2006.07.03 0 0 44
a hazai kitermelés 3 mrd m3/év
ez pont 2 000 000 család 1500 m3/év fogyasztását fedezi
azaz 2 000 000 szegény családnak nem kellene fizetnie a "világpiaci árat"
Előzmény: Zézé (6)
igen7 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 43
(az mondjuk off, hogy Venezuela nem fog ezzel jól járni - de ennek más okai vannai)
Előzmény: Zézé (41)
igen7 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 42
és ettől miért lenne jobb?
Előzmény: Zézé (41)
Zézé Creative Commons License 2006.07.03 0 0 41

pl egy olyan ceg tulajdonol minden banyajogot, kitermelesi jogot aminek egyetlen reszvenyese az allam ...

kb mint venezuelaban ;) az asvanykincs a "népé" de az azt kiaknazo ipar van allami kezben ...

Előzmény: igen7 (40)
igen7 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 40
mármint mi is az a közvagyon? te hogyan definiálnád?
Előzmény: Zézé (38)
pert1 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 39

"Az importált gázért olyan árat kell fizetnie, amilyet a nagy gázexportálók - Magyarország elsősorban az orosz gáztól és a Gazpromtól függ - megszabnak. Ez évek óta többszöröse a lakosság által fizetett árnak"

 

ez meglehetősen hülyeség, ha utánanéztek volna, akkor tudhatnák, hogy 1000 köbméterenként 240 dollár körüli áron adta a Gazprom a gázt, ez kb 50 ft/m3, ami a mindenféle sallangokkal, elosztással, áfáva együtt tényleg több mint a támogatott gázár, de még egy másfeles szorzó sincsen -pláne nem többszörös.

 

Nagyon meg nemigen leetne tovább emelni a gázárat, legfeljebb az olajárral együtt, mert 300-350 dolláros ár felett már a 70 dolláros kőolaj lesz az olcsóbb, és a nagyfogyasztó erőművek akkor azt vennének.

 

Előzmény: Zézé (38)
Zézé Creative Commons License 2006.07.03 0 0 38

Na az index is konnyen letudja:

 

"Mivel Magyarország sokkal több gázt fogyaszt, mint amennyit termel, a gáz túlnyomó többségét importból kell fedeznie. Az importált gázért olyan árat kell fizetnie, amilyet a nagy gázexportálók - Magyarország elsősorban az orosz gáztól és a Gazpromtól függ - megszabnak. Ez évek óta többszöröse a lakosság által fizetett árnak - az oroszok épp az év elején emelték több országnak, egyebek mellett Ukrajnának szállított gáz árát -, és ezt hívhatjuk bátran világpiaci árnak."

 

Sz'al meg1x 40%-a az osszfogyasztsanak Mo termelodik ki ... a gazvagyon, pedig ha nem kotyavetyeltek volna el siman lehetne koztulajdon (ellenben a MOL gazuzletaga utan most erdeklodik a muszka, hogy aztan azt is vilagpiaci aron adjak el nekunk ...), amit a lakossagi fogyasztasra lehetne forditani ... a nagytermeloi gazar az mas teszta ... ha nagyobb a gaz ara beepitik az araikba, amit mi ki is fizetunk, de igy fizetjuk ezt is meg a vilagpiacon kalkulalt lakossagi gazarat (kompenzacioval) ...

csg67 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 37
Igen, azt a MOL-os is elismerte, hogy nem a hazai bányászatban vagyunk relatíve olcsók, hanem olyan helyeken ahol olyan a helyzet, mint nálunk volt a 70-es években. Az itthoni mezők többségét már(még) nem gazdaágos kitermelni, ezért is vesz külföldi mezőket a MOL...
Előzmény: igen7 (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!