Keresés

Részletes keresés

b.viridis Creative Commons License 2006.06.28 0 0 33
Az asszony meg verve jó és madarat tolláról, meg még néhány hasonló bölcsesség.
Egyéb?
Előzmény: betonszarkofág (32)
betonszarkofág Creative Commons License 2006.06.28 0 0 32


Pedig egyszerű az ok a szocializmus általános szegénységet hoz.

Előzmény: b.viridis (31)
b.viridis Creative Commons License 2006.06.28 0 0 31
Én csak azon csodálkozom, hogy ha ebben a kibaszott országban mindenki ennyire szociálisan érzékeny, hogy a francba lehetnek még szegények.
Te ma hány szabolcsi cigánypurdét fogadtál örökbe?
Előzmény: betonszarkofág (29)
b.viridis Creative Commons License 2006.06.28 0 0 30
Mit mondtam?
örülnék annak, ha
Feltételes mód.
Előzmény: Törölt nick (26)
betonszarkofág Creative Commons License 2006.06.28 0 0 29

Axióma: az SZDSZ-nek mindig igaza van, hiszen ők a haladás felsőbbrendű képviselői ebben az avitt, mucsai, bőgatyás, konok, alsóbbrendű őslakosokkal teli országban.

Tehát nekik nem kompromisszumot kell kötni a benszülöttekkel, hanem mutatni a helyes utat: fizessenek a szegények!

Előzmény: Törölt nick (26)
cyd Creative Commons License 2006.06.28 0 0 28

Csak az üzemanyagos témádra írtam, hogy az elmúlt 8 hónapot kivéve azok adókulcsa 25% volt.

Az egy másik, ÁFA-tól független dolog, hogy az üzemanyagárak stabilan mennek fölfelé.

Előzmény: homancska (27)
homancska Creative Commons License 2006.06.28 0 0 27
Követem a gondolatmenetet, de nem értem. Ha innen (amit írtál) nézzük, akkor tavaly mindennek az ÁFAja több volt, mint idén. De az én kíváncsiságom nem erről szólt most. Én csak érintőlegesen értek az átfogó gazdasági folyamatokhoz, mi miből következik, mi mit okoz. Ezért írtam, hogy előbb szívesebben megértenék valamit, aztán mondanám, hogy nem értek egyet. Pártfüggetlenül. Mivel azt gondolom, hogy jelenleg mindegy, ki kire szavazott, ki kinek hisz... egy csónak van, ami ráadásul lukas is... úgyhogy nem ártana úgy evezni, hogy tudjuk miért akar a kapitány vizisielni a gályarabokkal:)
Előzmény: cyd (25)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 26
És hol itt a kompromisszum? Mikor csökkentették a felső kulcsot, azt a szakma tiltakozása ellenére tették; az alsó kulcs emelését a szakma tiltakozása ellenére találták ki; a vegyes emelést és a munkavállalói járulék békénhagyását a munkaadók, a munkavállalók, a szakma, a pm és a kormány tárgyalói vállalható kompromisszumnak ítélték, majd jött az szdsz és előbbiek ellenében keresztül verte az eredeti elképzelést. Nem nagyon találom a kompromisszumot a történetben.
Előzmény: b.viridis (10)
cyd Creative Commons License 2006.06.28 0 0 25

15% - élelmiszerek, vízdíj, csatornadíj, szemétszállítás, gázdíj, szállás

illetve emlékeztenélek, hogy a 20% tavaly még 25% volt ugye, tehát a 23% is kevesebb, mint akkor volt.

Előzmény: homancska (24)
homancska Creative Commons License 2006.06.28 0 0 24
Lehet esetleg arról tudni valamit (statisztikailag pl.), hogy mennyi % a 20 és mennyi az alacsonyabb ÁFAkörös termékek részesedése? sajnos én nem tudok ilyen adatlelőhelyet, de onnan jutott eszembe, hogy pl. az üzemanyag 20%os volt, ha jól tévedek most, így mindjárt lehetett volna (az amúgy se kicsi árakból) erre újabb 3% emelés, ami aztán mint tudjuk jól be szokott gyűrűzni minden területre, ahol szintén (amúgy is) lesz ÁFAemelés. Ha egy ebben (elemzésben) jártak szakember erre jár, szívesen venném a véleményét. A különféle párt/ok egymásnak esése nem nevezhető éppen észérves magyarázatnak. Vagy inkább marakodunk még mindig tovább? Én szívesebben érteném, aztán mondanék véleményt. Bocs, ha ez off volna:)
ninive3 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 23

picostep...

soha nem is volt itt 15% áfa

mindig is 20% volt!

lassan mondjam, hogy megértse?

:)

Előzmény: Törölt nick (22)
betonszarkofág Creative Commons License 2006.06.28 0 0 21

Az SZDSZ-t ez nem zavarjam ők ebből élnek.

Előzmény: nezet (18)
ninive3 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 19

kedves nezet

 

úgy tűnik az ellenség kommunikációja megtévesztette

mindig is 20% volt az áfa

 

a gondolatrendőrség hamarosan felkeresi

Előzmény: nezet (18)
nezet Creative Commons License 2006.06.28 0 0 18

Most qrva mérges vagyok, mert a 17 és 23 %-os variációt mindenki igazságosabbnak érezte, ráadásul a költségvetésnek is többet hozott volna,

ez az apróság az szdsz-t nem zavarja? A francba...

ninive3 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 17

mindig is 20% volt az áfa!

aki mást mond az a nagytestvér ellensége!

Kevin Creative Commons License 2006.06.28 0 0 16
Nem biztos, hogy minden elelmiszer fog dragulni.
Eddig brutto 40 forintot kaptam az almaert.
Ezutan is ennyit fogok.
Tehat az AFA-val jelen esetben a termelot szivattak meg.
b.viridis Creative Commons License 2006.06.28 0 0 15
Ebben sok igazságod van. Picit olyan ez, mint egy forradalom. Ahol hirtelen jó ötlet valakit kinevezni néptribunnak, majd lefejezni. Vagy fordítva. :-)
Sajnos ez sajátosan hazai fícsör, itt semmit nem lehet megcsinálni több év alatt, meg kell várni, hogy a körmünkre égjen és csak akkor, ad hoc. Hamar munka meg, ugyebár...
Előzmény: Törölt nick (13)
b.viridis Creative Commons License 2006.06.28 0 0 14
Ha a 300 forintos teszkógazdaságos párizsit, amiben 100 forint értékű ipari szemét és 200 forintnyi profit van mégsem tudják eladni 313 forintért, mert a nagy szegénység miatt nem lesz rá kereslet, akkor oda fogják adni 300- ért is.
Előzmény: Törölt nick (12)
b.viridis Creative Commons License 2006.06.28 0 0 11
Ne aggódjál te túl sokat. A multik majd szépen lenyelik azt a 4,35%- os emelkedést, fussa a profitjukból, szvsz bőven.
Előzmény: jehu (7)
b.viridis Creative Commons License 2006.06.28 0 0 10
Egymás között igen.
Itt nem erről volt szó.
Jött egy külső szereplő egy ötlettel. Amire az MSzP azt mondta, hogy megfontolásra érdemes. Megfontolta, megbeszélte a koalíciós partnerrel és úgy döntött, hogy mégis az eredeti elképzelés mellett marad.
Én igazán örülnék annak, ha a politika arról is szólna, ami. Kompromisszumokról, alkukról, nem csak izomról.
Előzmény: Törölt nick (8)
jehu Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7

Sosem értettem ezt az egykulcsos mániát...

Ám egye fene.

De miért kellett most megakadályozni azt a megoldást, amely a szegényebbeknek kedvez? - föl nem foghatom.

Várom, hogy pofázni kezdjenek az igazságosságról is.

Előzmény: b.viridis (6)
b.viridis Creative Commons License 2006.06.28 0 0 6
Ha meg konokul ragaszkodik az eredeti elképzeléseihez és nagy ívben leszar bármilyen felvetést, akkor az a baj.
Ennél már jobb, ha azt nézzük van- e rajta sapka.
Előzmény: Törölt nick (4)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.06.28 0 0 5
Lehet menni Szlovákiába.
Ja, hogy ott is így van?
betonszarkofág Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3

Biztosan népszerű lesz az SZDSZ attól, hogy az élelmiszerek miattuk drágulnak...
(Csökkentjük az adókat)

Előzmény: wizes (0)
jehu Creative Commons License 2006.06.28 0 0 1
Hülye SZDSZ.
wizes Creative Commons License 2006.06.28 0 0 0

Nem nulla.

Előzmény: betonszarkofág (-)
betonszarkofág Creative Commons License 2006.06.28 0 0 topiknyitó
A kormány mai ülésén úgy döntött, hogy a Gyurcsány-csomagban megfogalmazott áfaváltoztatást hajtja végre szeptember elsejétől. Ennek értelmében a középső kulcs 15 százalékról 20 százalékra emelkedik – közölte a kormányszóvivői tájékoztatón Gál J. Zoltán.

Az államtitkár a döntés háttereként elmondta, hogy a tegnapi Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén a kormány képviselői csak érdemi megfontolásra alkalmasnak találták a munkaadói és munkavállalói javaslatot, miszerint szociális megfontolások alapján a középső kulcs 15 százalékról 17 százalékra, míg a felső kulcs 20 százalékról 23 százalékra emelkedjen. Míg az MSZP elfogadhatónak tartotta a javaslatot, addig az SZDSZ a tegnap esti ülésén egyértelműen elvetette azt.

A koalíciós szerződés érdekében csak olyan javaslatot lehet benyújtani az Országgyűlés elé, amiben mindkét párt egyet ért, így marad az eredeti adóváltoztatási javaslat. Ez azt is jelenti, hogy a munkavállalói járulék az eredeti tervek szerint 1 százalékról 1,5 százalékra emelkedik.

(portfolio.hu)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!