Keresés

Részletes keresés

Wic Creative Commons License 2006.06.28 0 0 318

mit kéne válaszolni arra, amit egyszer már cáfoltam?

 

Előzmény: Törölt nick (317)
Wic Creative Commons License 2006.06.28 0 0 316

no, eljutottál Sir-wolf fiókjába.

 

mongyuk, ez nem véletlen.

Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 313
:)
Előzmény: seTTebello (310)
Létszámfeletti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 312

kétszer ennyit adnék, mert dolgoztak annyit, megérdemlik.

Azon az áron viszont nem, hogy többet vonjanak el attól, aki dolgozik (pl. tőlem). Meg hogy hitelből fizessük ki, aztán amikor én leszek nyugdíjas, akkor az én nyugdíjamra nem lesz pénz, mert vissza kell fizetni a maiak nyugdíjára felvett hitelt.

Persze érted te, csak adod a hülyét.

Előzmény: Törölt nick (291)
Wic Creative Commons License 2006.06.28 0 0 311

Hoztam adatokat... Az előbb ezt hiányoltad...

 

igen. erre hoztam válaszul a pirossal szedettet.

 

úgy látszik, nem fogtad fel, a nagy betűk ellenére sem.

 

Előzmény: Törölt nick (306)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 310
Most le kell lépnem egy kicsit, de várom a további helyzetelemzést Assziriából. Nagy a hasonlóság a mostani kormány és az ókori közel kelet uralkodói között:)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 309
Hú mekkora csel:) Mintha megbeszéltük volna, hogy 2 miniszterelnökük volt a szociknak. Az egyik elkezdte szórni a pénzt, a másik igencsak felelmásan folytatta és tényleg nyert. De ez még nem jelenti azt, hogy nem tévesztették meg a közvéleményt.
Előzmény: Törölt nick (307)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 305
Akkor külön mégegyszer a te kedvedért:)

pedig nem tud vele mit kezdeni.
Előzmény: Törölt nick (303)
Wic Creative Commons License 2006.06.28 0 0 304

a te véleményed érdekelt volna, nem az indexé.

 

 

Előzmény: Törölt nick (302)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 301
Te elég figyelmetlenül olvasol:) Nem azt mondtam, hogy nem fizetnek adót, hanem azt, hogy az Ericsonnak nincs szüksége a magyar állam támogatására, a Tesconak meg adókedvezményre.
Előzmény: Törölt nick (298)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 300
Nem. Ide vezet az, ha valaki mindenáron akarja a hatalmat, pedig nem tud vele mit kezdeni. Aztán jön ez vicces magyarázkodás, mint a jólét illúziójának keltése.
Előzmény: Törölt nick (295)
Wic Creative Commons License 2006.06.28 0 0 299

nem olvasol túl figyelmesen:

 

fidesz:

 Az ígéret 1500 milliárd forintról szól, ám 1000 milliárdot az uniós támogatásokból fordítanának erre a célra.

 

mszp:

 Ezt éppúgy nem vettük számításba, mint Gyurcsánynak az MSZP kongresszusán, szintén az unió számlájára tett 10 000 milliárd forintos vállalását.

 

mennyi önrészt kell felmutatni ehhez??

 

számold újra.... :o)

Előzmény: Törölt nick (297)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 296
Azoktól vegyen el támogatást, akik nem érdemlik meg. Például nem tudom minek kellett az Ericssonnak 2 milliárdot adni fejlesztésre. Adót lehetne szedni a Tescotól és társaitól, mint a lengyelek csinálják. De egyébként csökkenteni kellene az adókat, az ÁFA kivételével. Meg kellene szűntetni a pazarlást, mint a HM - ben van, vagy nem tudom, hogy Toller (akit egyébként sajnálok) miért egy VW - ban ült, amikor karambolozott, és általában vissza kellene magukat fogni az elvtársaknak lopás ügyben. Ezen felül le kell építeni a bürökráciát, természetesen nem az ügyfélszolgálatos kishalakat, hanem a tanácsnoknak meg hasonlónak nevezett naplopókat és a kiszervezéseket is megszűntetni.
Előzmény: Törölt nick (290)
Wic Creative Commons License 2006.06.28 0 0 294

 A fidesz ígért a legtöbbet...

 

cöcö.

 

Előzmény: Törölt nick (254)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 293
Ő sem tartotta be pontosan, az 50% - os béremelésről kiderült, hogy csak átlagban járt, a hűségjutalmat azóta sem kapták meg, a 19000 - et csak ősszel, és a 13. havi nyugdíjat meg fél év alatt.

A saját oldalán azért bírta csak 2 évig, mert akkora hülye volt, hogy a kifeizetett pénzek ellenére is elveszette az EU választást.

>>Mehetne most is az osztogatás és az ígértek betartása még négy évig...

Érdekes jelenség a kormánypártiak befolyásolhatósága. Most például azt hiszik, hogy az osztogatás és az igéretek betartása ugyanazt jelentik. Pedig nem.
Előzmény: Törölt nick (284)
Etheow Creative Commons License 2006.06.28 0 0 292

Hová?

 

Szerintem egy szellemi foglalkozású egyéni vállalkozó (eredetileg nekik találták ki az EVÁ-t) nem úgy működik, hogy 3 év alatt jól megszedi magát, felvesz húsz alkalmazottat, aztán ül a babérjain.

 

"legkedvezményesebb adórátával működtették a válalkozásukat"

 

Ne felejtsük el, hogy az EVA a bruttó bevételből számítandó, költségelszámolás nélkül. Ha megfelelő mennyiségű költségszámlát képes beszerezni, egy nem EVÁ-s vállalkozó jóval kevesebb adót fog fizetni, mint az EVÁ-s.

Előzmény: Törölt nick (285)
Létszámfeletti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 289
én adnék duplanyugdíjat is. de ha a gazdaság nem bírja el és hitelt kell felvenni a kifizetés miatt, plusz a többi rétegnek adót és járulékot kell emelni miatta, akkor inkább faragjunk le ott is
Előzmény: seTTebello (286)
Létszámfeletti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 287
Ingyen jogsi, ingyen középfokú nyelvvizsga fiataloknak, gázár, a családtámogatási rendszer és a lakáshitel megtartása. Ez mind ígéret volt. Nos ennyit érnek a hozzászólásaid.
Előzmény: Törölt nick (284)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 286
Én nagyon óvakodnék a nyugdíjak lefaragásától. Az pénz jár. Különben sem olyan nagyok azok a nyugdíjak, hogy megérje lefaragni belőlük. Legfeljebb az MSzP fan, drága szerkesztő úr, Gyurcsány elvtárs úriember, gondolatvilágú csoport juttatásainak csökkentésén gondolkoznék el.
Előzmény: Létszámfeletti (283)
Létszámfeletti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 283
Én pl. a nyugdíjakat faragnám le, ha engem kérdezel. Meg lehet, hogy nem akarnék ciklusonként autópályamennyiséget duplázni.
Előzmény: Törölt nick (281)
Etheow Creative Commons License 2006.06.28 0 0 282

Khmm. Lehet, hogy az ügyeskedőket kiszűrik a 25%-os kulccsal, de mi lesz azokkal a mikrókkal, akik eddig sem ügyeskedtek az evás/nem-evás cégeikkel, hanem tisztességesen befizették az adót?

 

Valahogy nem szimpatikus egy olyan megoldás, ha azzal ijesztem el a vállalkozásokat az egyik adózási fajtától, hogy kétharmadával emelem az adókulcsot.

Előzmény: Törölt nick (268)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 280
De azt nem mondták, hogy olyan balf@sz módon tartják be az igéreteiket, mint a Medgyessi. Ha mondták volna, akkor igazad lenne.
Előzmény: Törölt nick (277)
Létszámfeletti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 278

Ha rossz a helyzet stabilizálni kell.

Minden hozzáértő azt mondja, hogy még ezt is szarul csinálja a kormány.

Szerintem természetes, ha mindenki anyázik akkor, amikor egy hónappal a választás után kiderül, hogy hazudtak. Nem csak ígéretekben, hanem az ország állapotát illetően is.

Előzmény: Törölt nick (274)
Létszámfeletti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 276
Háát, még ott sem azt mondják most, amit te itt előadsz. Ha ezt tennék, sok ember szemében válnának hiteltelenné, így most úgy kell csinálni, mint ha nekik se tetszenének a dolgok.
Előzmény: Törölt nick (271)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 273
Igen, ők.
Előzmény: Törölt nick (269)
krz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 272

Be van csukva a kiskapu.

 

amit maguk a szocik nyitottak 2002 oszen, es tettek ra meg egy lapattal 2003-ban.

 

Előzmény: Törölt nick (268)
Létszámfeletti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 270
a rendszerváltás óta ez az első kormány, amely homlokegyenest ellentmond a választási ígéreteinek szinte minden fronton. Nézz TV-t, hallgass rádiót, olvass újságot, informálódj. hasznos dolog.
Előzmény: Törölt nick (269)
seTTebello Creative Commons License 2006.06.28 0 0 267
>>Az mszp a harmadik ciklusát tölti... A fidesznek pedig 4 év kormányzás után két elbukott választása volt. Szóval a baloldal 3x alkalmasabb a kormányzásra.

Most nem arról van szó, hogy kinek volt jobb kampányfőnöke.

>>Egyébként he nem dőlsz be az ígérteknek, akkor pontosan tudtad, hogy semelyik párt sem fogja betartani őket.


Látom te a kifárasztásomra törsz az ilyen szöveggekkel:) Miért ne tartotta volna be?
Előzmény: Törölt nick (259)
Etheow Creative Commons License 2006.06.28 0 0 266

Talán ellenőrizni kellene, hogy egy evásnak ne lehessen egyszerre nem-evás vállalkozása is, és viszont.

 

Egyébként pedig nem kellett volna 25 millióra felemelni az éves bruttó bevételhatárt, így talán kimaradtak volna a buliból a kicsivel nagyobb (és ügyeskedésre jóval hajlamosabb) halak.

Előzmény: Törölt nick (246)
Létszámfeletti Creative Commons License 2006.06.28 0 0 265
Ki is vezette be az EVA-t?
Előzmény: Törölt nick (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!