Keresés

Részletes keresés

Eaglet Creative Commons License 2006.06.22 0 0 10

Minden ötös kivéve a magyar, ott csak elkapták. Az írásbeli 54 % körül volt és Most Vörösmartyt húzta meg valami felvilágosodással való kapcsolatot és a kákán is csomót talált a régen főiskolán tanitott tanárnő. A gyermek szerint 3-as lesz a magyar én optimista vagyok, hogy csak adnak 4-est, mert végig 4-es 5--ös volt magyarból. Család szerint nem vagyok komplett ezzel az optimizmusommal.

Szóval jót húzott, de a tanárnő is brillirozott a saját tudásával. Mégegyszer köszönöm a segítségedet, segítségeteket !  A következő dili az első főiskolás év lesz, ha egyáltalán felveszik a gyermeket gyógytornásznak vagy esetleg konduktornak ( ezzel állitólag idehaza éhenhal  ).

Előzmény: horst_fuchs (9)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.06.22 0 0 9
és sikerült az ifjoncnak a mai érettségi?
Eaglet Creative Commons License 2006.06.21 0 0 8
Köszöni szépen amit irtál beolvastam neki, szerintem valamit csak összegereblyézünk holnapra !
Előzmény: horst_fuchs (7)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7
hát akkor az baj, mert ez legalább egy jó könyv volt(a gimis tankönyvek közül ez az egyik legjobb)
Előzmény: Eaglet (6)
Eaglet Creative Commons License 2006.06.21 0 0 6

Mit jelent ma Assziszi Európának ?  Igy szól a helyes kérdés !  Azt mondja a gyermek hogy nem tanulták és a hivatkozott könyvből tavaly tanultak az idén más könyv van...

Ha jól tudom a tavalyi emeltszintü érettségi tételek a mostani érettségi tételek..

horst_fuchs Creative Commons License 2006.06.21 0 0 5

1. szerintem a Mohácsy-Vasy tankönyben jól le van írva Pilinszky.

Én a háborús élményről beszélnék, hogy ott milyen kevés az ember, és hogy ez mennyire ellentétes az általános európai gondolatrendszerrel. (mint például József Atti: "fehérek közt egy európai")

egyébként a Ravensbrücki passió(asszem ez a címe), a Harmadnapon és az Apokrif jó vers ide. Nem nehéz, át lehet nézni.

2. Utas és Holdvilág?

hááát. Így voltam a Rózsa nevével.

Bár én is úgy érettségiztem az Iszonyból, hogy nem olvastam el.

valamit biztos írtak erről irodalom órán, az is több a semminél.

Előzmény: Eaglet (-)
Eaglet Creative Commons License 2006.06.21 0 0 4
Köszi szépen !  Én olyan tételt amiből nem készültem csak akkor húztam ki ha szinte semmit sem tanultam. Remélem csak nem nyúl bele a gyermek..
Előzmény: Lénike (3)
Lénike Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3
www.oktaton.hu
nézzetek itt szét, hátha találtok valami használhatót.
Előzmény: Eaglet (2)
Eaglet Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2
Én nem fogok holnap érettségizni, de érdekelne a válasz. Általános müveltséghez mindketten hozzátartoznak. Pilinszky nálam kimaradt ( 38 éve érettségiztem ) Assziszi Szent Ferencről az iskolában nem is hallottunk.
Eaglet Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1
Előre tudjuk, hogy ezeket nem szeretné húzni, mert ez még nincs kidolgozva. :))  Az tenné be a kaput ha ezeket húzná és nem találnék neki valamilyen segédanyagot.
Előzmény: Lénike (0)
Lénike Creative Commons License 2006.06.21 0 0 0
és már előre tudja, holnap mit fog húzni?
Előzmény: Eaglet (-)
Eaglet Creative Commons License 2006.06.21 0 0 topiknyitó
Érettségihez kellene néhány támpont:

1./ Pilinszky János - valamilyen kiadói beszédet kellene előadni - ezenkivül az európai, egyetemes és keresztény értékei.

2/  Assziszi Szent Ferenc lelkiségéhez kapcsolható, európai irodalmi hatástörténet.
Mit jelent ma Assziszi Európának az Utas és a Hold c. alapján.

Intrukciók kellenének, de azok sürgősen ! Holnap érettségizik a gyermek. Köszönöm !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!