Keresés

Részletes keresés

lillahedi Creative Commons License 2015.03.11 0 0 20

Köszönjük, megvagyunk. Lassan 20 éve isszuk. :)

Inez de Castro Creative Commons License 2006.07.29 0 0 18
Azért nerm kéne csípőből elvetni...
Egyes homeopátiás gyógymódok hatásosak, mások nem .
A gyógyszerek sem hatnak minden embeere egyformán.
Előzmény: Wild_Bear (17)
caixa Creative Commons License 2006.06.28 0 0 15
Elkepeszto hulyesegeket es felreforditasokat irsz le, en csak amulok. Ha csendben maradtal volna, bolcs maradtal volna.
Előzmény: pofetta (14)
pofetta Creative Commons License 2006.06.23 0 0 14
Megmondom ezt a szomszédomnak is, aki orvos. Meg a patikusoknak is, akik homeopáiás készítményeket árusítanak, meg írok az egyetemre is, hogy ne tanítsák.

Úgy egyébként a Nature Medicine szerinted mit jelent? Megsúgom: természetgyógyászat. Másképpen: gyógyászat természetes módon/anyagokkal.
Előzmény: verz (13)
verz Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13
Bocsánat, de ha valakinek annyi "tudományos" ismerete sincs, h a Nature folyóiratnak (arról talán már hallottál, tudod, abban jelentette meg Watson és Crick a DNS-szerkezetésről szóló "olvasói levelét"...) rengeteg szakági folyóirata van, s ezek egyike az orvostudományi (azaz Nature Medicine), amelynek igen kevés köze van a természetgyógyászathoz, akkor a atovábbi beszélgetést a természetgyógyászat és különösen a homeopátia értékeiről értelmetlennek találom!

(Nem kívánom, h bármi súlyosabb betegséged legyen, de ha mégis, akkor a helyedben azért nem homeopatával kezeltetném magam, hacsak nem akarnád földobni a talpad...)
Előzmény: pofetta (12)
pofetta Creative Commons License 2006.06.22 0 0 12
Hm. Már a természetgyógyászat (úgy általában) is csak átverés? Akkor ne igyak gyógyteákat sem?
A Nature Medicine-t (=természetgyógyászat) te jelölted meg megbízható forrásnak. Ha valóban olyan komoly, akkor talán a honlapja is az. Egy komoly szaklap honlpaja megtûr olyan hivatkozásokat, amelyek áltudományos mûvekre mutat?

Az is lehet persze, hogy nekem vannak téves képzeteim a homeoptiáról. Én úgy tudom, hogy mindig a test (és talán a lélek) gyógyítja meg önmagát. Ha tudja. A kémiai eszközök (gyógyszerek) ezt az öngyógyító képességet támogatják meg.
A homeopátia alapja is ez, csak más anyagokkal. A test öngyógyító folyamatait stimulálja, erõsíti. Valahogy úgy, ahogy a védõoltások is. Fejleszti az ellenállóképességet. Ebben mi a tudománytalan?
Előzmény: verz (11)
verz Creative Commons License 2006.06.22 0 0 11
Ja bocsi, én azt hittem, komoly folyóiratra hivatkozol és - mint láttad - a Nature Medicine-ben kerestem a hivatkozásokat, és nem a "természetgyógyászati szaklapban".... :)
Előzmény: pofetta (10)
pofetta Creative Commons License 2006.06.21 0 0 10
Ennyi elég lesz?

Előzmény: verz (8)
verz Creative Commons License 2006.06.20 0 0 9
Ja és itt van egy kis kivonat a Lancetből:

News in brief

CONTEXT: Journal urges honesty about homeopathy's flop Homeopathy offers no greater benefit than the placebo effect, according to an extensive review in The Lancet. The study, published...

Nature 437, 14-15 (01 Sep 2005) News in Brief

(Ehhez sajnos nincs megfelelő hozzáférésem, de azt hiszem ez az egy sor is elég...)
Előzmény: verz (8)
verz Creative Commons License 2006.06.20 0 0 8
Előtte nem ártott volna kipróbálnod... :) Ráadásul, mint a Nature Medicine előfizetője, bármely cikket elolvashattam volna, ha nem ez jön ki:


Search results for: homeopathy

You have searched for "homeopathy" - all of the words
Refine this query Advanced search

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

Sorry no results were found. Please search again.
Előzmény: pofetta (6)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.19 0 0 7

http://bakonypi.freeweb.hu/

 

várpalotai pi vizes cég,teritik a fél Dunántúlt.ismerősöm cége.heti többezer litert adnak el.

pofetta Creative Commons License 2006.06.19 0 0 6
A naturemedicine.com keresõjébe írd be, hogy Homeopathy
Előzmény: verz (5)
verz Creative Commons License 2006.06.19 0 0 5
No erre adj lécci egy linket (de ne linket, hanem orvosi szakfolyóiratot, mondjuk a Nature Medicine jó lesz...)!

Ui. a homeopátia egy óriási átverés, soha, sehol sem sikerült klinikai vizsgálatokkal igazolni a jótékony hatását (igaz a homepátiás "gyógyítók" nem is nagyon tülekednek a klinikai vizsgálatokért...)
Előzmény: pofetta (2)
verz Creative Commons License 2006.06.19 0 0 4
No erre adj lécci egy linket (de linket, hanem orvosi szakfolyóiratot, mondjuk a Nature Medicine jó lesz...)!

Ui. a homeopátia egy óriási átverés, soha, sehol sem sikerült klinikai vizsgálatokkal igazolni a jótékony hatását (igaz a homepátiás "gyógyítók" nem is nagyon tülekednek a klinikai vizsgálatokért...)
Előzmény: pofetta (2)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.19 0 0 3

Szerintem semmi gond vele, csak már nem hype-olják annyira. Én pl. szokásból iszom mivel a hipós (ez is hype :)) pesti csapvízre rá sem tudok nézni, meg pl. olcsóbb és finomabb behűtve mint a cukros szarok (értsd: üdítők).

 

A reformkonyhás "Norbis" bandával kár azért összehasonlítani, a helyzet egyszerűen az hogy a berendezéshez olcsón hozzá lehet már jutni, akár fürödhetsz is pi-vízben ha akarsz. Amit túlzásnak tartok az pl. a pi-sör és társai, valamelyik árusítóhelyen kerestek helységbérletet ilyennek az üzemeltetésére.

 

 

Előzmény: Inez de Castro (-)
pofetta Creative Commons License 2006.06.19 0 0 2
A homeopátia kilóg a sorból, annyiban, hogy az valóban mûködõ, tudományosan igazolt és elfogadott gyógymód. Bár az, hogy a hivatalosnak mondott tudomány mikor mit fogad el és mi az amit elvett…
Előzmény: KukacAV (1)
KukacAV Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1
Az a réteg, amelyik fogékony a pi-vízre és a többi csodaszerre (kézrátétel, homeopátia, jézusi energiák alkalmazása a sebészetben, hiperdiéták), jellemzően kétévente vált és ugyanolyan mély hittel kezd hinni az épp aktuális, trendi természetfeletti gyógymódban. Most biztos Norbival őrzik az egészségük :).
pofetta Creative Commons License 2006.06.19 0 0 0
Hogy átverés vagy sem nem tudom, de sok helyen meg lehet vásárolni. Talán még patikákban is. Többé-kevésbé „bejáratott” termék lett, mint a Bérescsepp.
Előzmény: Inez de Castro (-)
Inez de Castro Creative Commons License 2006.06.19 0 0 topiknyitó
Nagy átverés volt, vagy halva született ötlet a PI víz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!