Keresés

Részletes keresés

tüzes fal Creative Commons License 2007.02.20 0 0 39

Flepni rendesen lekörözte párszor a mezőnyt és stabilan halad az élen.

A második-harmadik helyért nagy a kűzdelem a ballibeknél.

még csak az kéne Creative Commons License 2006.10.03 0 0 38

Azt hiszem nehéz lesz űberelni Gyurcsány teljesítményét aki évekig bevallottan folyamatosan hazudik és nyilvánvaló, hogy amit mond, az nem igaz!

Commander Pepe Creative Commons License 2006.06.16 0 0 37
Én rögtön kb. 400 versenyzőt indítanék. Ott ül mind a parlamentben. Bármely nap, bármelyiküket kiválaszthatod, biztos, hogy hazudni fog.
még csak az kéne Creative Commons License 2006.06.15 0 0 36

A mai versenyt Gyurcsány nyerte, ugyanis most bizonyosodott be, hogy egy egséz országot átvert amikor a választások előtt a leendő megszorításokat cáfolta, valamint jött a "minket irigyel európa dumával".

 

Most meg ott tart, hogy akinek nem tetszik a megszorítás az húzzon el innét:

 

http://www.hirtv.net/filmek/060615gyoet.wmv

 

Quador Mortis Creative Commons License 2006.06.15 0 0 35
A svéd SZJA adókulcs 32% ~évi 20 millió Ft-ig.
Tényleg van ott is "szolidaritási adó" egyébként ~10 millió Ft felett, +20%, ezzel felkúszik 50% fölé, DE ott sem adóztatják duplán a TB járulékot, így még a svéd adórendszer is kevesebbet von el, mint a magyar.

Itt van egy érdekes cikkrészlet (Magyar Rádió, még 2003-ból).

Az adó miatt síró NY-Európaiak mindig viccesek, ahogy meglepődnek, amikor megtudják, hogy Magyarországon még ANNÁL is magasabb az adó, mint amit ők el tudna képzelni:

...Az emberek Svédországban átlagban a havi 540 ezer forintos jövedelemnek megfelelő 20 ezer koronához jutnak. Ebből 33 százaléknyi jövedelamadót kell fizetni. Ehhez persze hozzájön a világ legmagasabb, 25 százalékos forgalmi adója is – panaszkodik a svéd adófizetők szövetségének kommunikációs igazgatója. Ő van legjobban meglepve, hogy azt hallja tőlem, hogy ennyit bizony sokkal kevesebből mi is fizetünk. Mindenesetre az összehasonlítgatások helyett inkább arról kérdeztük, szerinte működik-e még a jóléti állam svéd modellje...

Hát igen ,az ÁFA itt változott, ott pedig maradt a 12% és 25%.



Előzmény: BELABACSI (32)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.15 0 0 34
;-)))

kíváncsi vagyok, hogy Don Frankó mit szólt mikor elhallgatott a papagáj...
Előzmény: HAL9000 (31)
kalmarkalman Creative Commons License 2006.06.15 0 0 33
Folyamatosan hazudtatok a kampányban (is) Orbán meg elhitte. Mi is a problémád?
Előzmény: toloba (10)
BELABACSI Creative Commons License 2006.06.15 0 0 32
Mondjuk Svédországnan épp az van, hogy a "zsírkulákokat" sokkal jobban adóztatják. Dehát, hol vannak ők tőlünk? Csórikáim.
Előzmény: Quador Mortis (24)
HAL9000 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 31

Hát igen. Kellemetlen arra rádöbbenni, hogy mégsem a gazdaság dübörög, hanem a hitelezők dörömbölnek.

 

De van egy másik ésszerű magyarázat is. A Dübörgés valójában Gyurcsány szívós öreg papagája volt, aki óránként azt monda, hogy:

-  Nagy a jólét!

Egy óvatlan pillanatban, a kampány hevében, amikor senki sem figyelt éppen oda, a Pannon Puma beosont a miniszeterelnök dolgozószobájába, és felfalta Dübörgést, akitől gyomorrontást kapott.

 

Így aztán most nincs Dübörgés, és a Pannon Puma is gyengélkedik.

Gyurcsány pedig joggal csóválja a fejét, és mondogatja, hogy:

- Ez azért nagy baj.

Előzmény: mac.m (30)
mac.m Creative Commons License 2006.06.14 0 0 30
A Gyurcsány-csomag legdrámaibb társadalmi hatását nem maguk az intézkedések, hanem a hazugság jelenti - mondta az InfoRádióban Hegedűs Zsuzsa. A szociológus szerint a csalódást - amelyet most a baloldali választók élnek meg - nem a csomag mérete okozta, hanem az, hogy kiderült: Gyurcsány Ferenc hazudott a kampányban.
Hegedűs szerint már azt sem lehetett volna megtenni, hogy a kormány nem számol el a kampányban az előző négy évvel, de az már olyan végképp nincs egy demokratikus jogállamban, hogy kiáll a miniszterelnök, és azt mondhatja, hogy nem mutatják be a költségvetést, mert megzavarná a választásokat.
A szociológus szerint nem maga a csomag okozta a csalódást, hanem az, hogy a választások után "48 órával" kiderült, hogy "valóban nagy a baj, és amikor azt mondta a miniszterelnök-jelölti vitában Gyurcsány Ferenc Orbán Viktornak, hogy hazudik, akkor de facto ő hazudott."
HAL9000 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 29

Na jó nézzük meg full 20%-ra:

 

A kormány személyi jövedelemadóról szóló törvényhez benyújtott javaslata szerint - egyebek mellett - a kamatból és a tőzsdei ügyletekből származó jövedelmeket 20 százalékkal adóztatnák meg. Mind a tőzsdei árfolyamnyereségadót, mind a kamatadót 2006. szeptember 1-jétől kellene fizetni.

Full 20= a minimálbér adója is 20%, a mostani18% is 20 lenne, de a magasabb adósáv is megszűnik.

 

A javaslat szerint szintén szeptember 1-től 44 százalékról 54 százalékra emelkedne a természetbeni juttatásokat terhelő adó mértéke. E módosítás 2007. január 1-től a munkáltatóknál az adóköteles béren kívüli juttatásokra is vonatkozna.
Ez 34% eltérés.


Természetbeni juttatásként idén szeptember 1-től a cégtelefon
magáncélú használata is adóköteles lesz, ha ezt elfogadja az Országgyűlés. Ennek mértéke a telefonszolgáltatással kapcsolatos kiadás 20 százaléka
.
Na ez pont 20.

 


Az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló törvény (EVA) módosításával a kormány a jelenlegi 15 százalékról 25 százalékra emelné az adó mértékét.
Ez 5%-kal több.

 


Az általános forgalmi adóról szóló törvény a 15 százalékos kulcs megszűnne, s e tételeket a normál adómérték - 20 százalék - körébe sorolnák. Az öt százalékos adókulcs és az ide besorolt termékek köre nem változna.
Az 5% is 20% lenne, de lehetne 0% bizonyos gyógyszerekre, és alap élelmiszerekre.

Az ÁFA elosztható lenne az állam és aközött az az önkormányzat között, aminek a területén az árut eladták.


A társasági adóról és osztalékadóról szóló törvény módosítása - egyebek mellett - rendelkezik az úgynevezett elvárt adóról. Ennél az adónál az adóalap az adóév összes bevételének két százaléka.
Ezek jeleneg kevesebbek, mint 20%, azt hiszem, 16-ról ment 18-ra.


Bizonyos feltételek esetén mód van arra, hogy a vállalkozás felmentést kapjon ennek az adófajtának a fizetése alól.
Ez ok.

.

Előzmény: HAL9000 (20)
mac.m Creative Commons License 2006.06.14 0 0 28
Hát igen, biztos bennünk lehet a hiba hogy ilyen értetlenek vagyunk...
Előzmény: Butamagyar (25)
mac.m Creative Commons License 2006.06.14 0 0 27
Igazad van, szerintem se lesz.
Azt hiszem maradok 150e feletti zsírkulák, és szolidaritásból növekvő adó és járulákbefizetéssel támogatom szegény ártatlan ügyvédeket, és minimálbéres szegény gazdagokat.
Előzmény: Quador Mortis (21)
1047 001-1 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 26
Brumibácsi mondta.
Előzmény: brixton (18)
Butamagyar Creative Commons License 2006.06.14 0 0 25
ha arra célzol, hogy esetleg nem mondtak igazat, azt felejtsd el :)
még azt is tudhatjuk, hogy Feri az építőtáborban hány lányt dugott meg, és milyen pózban :D
ilyen színtű őszintéset látva én azt hiszem, hogy mindannyian félreértettünk, vagy nem értettünk valami fontosat :D
Előzmény: mac.m (15)
Quador Mortis Creative Commons License 2006.06.14 0 0 24
Mert Magyarország irigyország, ahol a zsírkulákot meg kell adóztatni, nagyon, mert ettől alszik a csóró nyugodtan.

A fizetéskülönbség itt nem motivál karrierre, fejlődésre, hanem csak beindítja a negyven évig programozott munkásököl-reflexet.
Előzmény: gibra6 (16)
brixton Creative Commons License 2006.06.14 0 0 23

Még.

 Velem együtt.

Aztán nehogy sírnunk kelljen:-(

Előzmény: Butamagyar (19)
mac.m Creative Commons License 2006.06.14 0 0 22
Talán a Fidesz kényszeríti őket arra hogy mindíg a rosszabbik megoldást sikerüljön kiválasztani...
Előzmény: gibra6 (16)
Quador Mortis Creative Commons License 2006.06.14 0 0 21
És szerinted az MSZP mikor fog belemenni egy ilyen "szegényeket kifosztó és a gazdagoknak kedvező" módosításba?

Minden változtatás, amivel a gazdagok (értsd: 150 nettó felett) egy kicsivel is jobban járnak, mint az átlagos keresők vagy a szegények (értsd: minimálbérrre bejelentve), az már viszkető vörös foltokkal jár minden szakszervezeti és MSZP-s káder számára.

Egy olyan javaslat meg, amivel a mimimálbéresek egyenesen rosszul, a "gazdagok" meg jól járnak? Ahol szegény ártatlan mimimálbéres ügyvédek a nyomorult 53000 Ft-os havi fizetésükből 4000-el többet fizessenek, miközben a rohadt burzsoá félmilliós zsírkulák meg havi 50000-el járjon jól? Ugyan már, ilyen itt soha nem lesz.

Szépen lassan esetleg 1-2%-onként lehetett volna adót csökkenteni, a kedvezményekért cserébe, szépen lassan.

De így már hogyan? Adókedvezményt már nem lehet elvenni, innentől minden adócsökketés nettó jóljárás lenne a zsírkulákoknak.
Előzmény: mac.m (11)
HAL9000 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 20

Csak.:)

Előzmény: gibra6 (16)
Butamagyar Creative Commons License 2006.06.14 0 0 19
én meg röhögök :D
Előzmény: brixton (18)
brixton Creative Commons License 2006.06.14 0 0 18

Kuncze Gábor szerint az MSZP adóemelést akart, az SZDSZ adócsökkentést, így kompromisszum köttetett.

 

 

 

még csak az kéne Creative Commons License 2006.06.14 0 0 17

Lényegtelen, mivel nem ő lett, így nem tudhatod, hogy betartotta volna vagy sem.

Viszont az szdsz azt ígérte, hogy csökkenti az adókat, most meg HG azt hazudja, hogy nem ígértek ilyesmit.

 

Előzmény: toloba (10)
gibra6 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 16

Több adózó kisebb adókulcs estén (Lásd környező országok, ahol már így működik. ) dinamikusabban fejlődő gazdaságot eredményez, ami ráadásul nem jelent kevesebb állami bevételt.

 

tehát a mostani adóemeléssel saját maguk szerint kevésbé fejlődő gazdaságot teremtenek.

Ergo 2 megoldás van:

1) Adóemelés, mint ami valóban van

2) 20%-os egységes kulcs

 

Mindkettő után ugyanannyi adó folyik be, de 2) esetén dinamikusabban fejlődik a gazdaság.

 

Akkor miért mégis 1)-et választották?

Előzmény: mac.m (11)
mac.m Creative Commons License 2006.06.14 0 0 15
Abderiták országa
2006. 06. 12. 11.53
Stop.hu

A közvélekedéssel szemben, vagyunk egy páran hülyék. Mert ugye most már lassan úgy van itten beállítva az ország pénzügyi helyzete, hogy aki nem tudott annak siralmas állapotáról, az hülye. Hiszen tisztában van azzal minden normális ember, hogy emelkedő árakra, súlyosbodó adókra, elvonásokra és megszorításokra szavazott, a felelős választópolgár még a körömletépésben és az ivartalanításban is benne van, a családi aranyat pedig már a két választási forduló között bevitte a pénzügyminisztériumba.

Hát ezért mondom én, hogy tök hülye vagyok, nekem ez valahogy így nem jött le a választások előtt-alatt. És hogy tovább rontsam a helyzetem, minősített idióta vagyok ám, mert azt se fogtam fel elsőre, hogy nem csak Veres Jánosnak, hanem bárki más tisztességes embernek is éppen a választásokat követő ötven napra volna szüksége ahhoz, hogy a homlokára csapjon: bassza meg, nincs meg 1000 milliárd! Előtte ebből egy fillért nem lehetett látni, világos, én egy címeres ökör vagyok. Hiszen egy percig nem gondolnám, hogy ha tudott volna róla, akkor a Pénzügyminiszter úr ne úgy engedte volna választásokra a kormányzó pártokat, hogy szól nekik: drága kollegák, az a helyzet, hogy óvatosan azzal a jóléttel meg gyarapodással. Márpedig volt itt minden, ami nemhogy ezermilliárdos hiánynak, hanem már a tizedének is ellentmond.

Tehát a gazdaságról a napokban derült ki, hogy eddig mindent eltitkolt magáról, még azok előtt is, akikkel nap mint nap találkozik. De nekem már hónapokkal ezelőtt pontosan tudnom kellett volna, hogy silány a helyzet, a lemondás ideje jön, úgymond újabb bőrt lenyúzó adócsökkentéssel, fájdalmas nyugdíjemeléssel és húsbavágó reálbér növekedéssel. Én hülye. Napnál világosabb pedig.

Mindezek ellenére én úgy gondoltam eddig, hogy hülyének legfeljebb anyám nézhet, de neki ehhez úgymond tapasztalati úton szerzett, személyes élményanyag áll rendelkezésére. Nem úgy Gyurcsány Ferencnek, aki tulajdonképpen nem is ismer engem, akkor sem volt ott, amikor játszásiból lefejeltem a gerendáról lógó mángorlófát, mert tábla szalonnának néztem. A varratokat már rég kiszedték, de mindegy is, mert sok más egyebet sem tudhat rólam Gyurcsány Ferenc, ami miatt anyám teljes joggal vágja fejemhez olykor: fiam, neked elment az eszed.

Gyurcsány Ferenc mindössze annyit sejthet személyemmel kapcsolatban, hogy nálam az adócsökkentési program nem feltétlenül áfa- és járulékemelést jelent, feltéve, ha mindketten beszélni magyar. No de most azért vagyok én hülye a frissen választott hatalom szemében, mert ittam prominensei szavait jólétről, reálbér-növekedésről, nyugdíj- és adóparadicsomról? Na jó, Lendvai Ildikóét nem ittam, de abba is beledugtam a nyelvem hegyét. Mégis, honnan kellett volna tudnom, hogy országunk kormánya hibás szinonima szótárból dolgozik?

Lehetett volna ezt úgy is csinálni, hogy feltételezik a kormánypártok és testületei, például a kormány, hogy értelmes, a magyar nyelvet beszélő és értő, felnőtt emberek lakják ezt az országot. Akkor most nem morfondíroznék azon, hogy miképpen lehetne finoman, kultúráltan és persze a nyilvánosságot is tiszteletben tartva hangot adni annak, hogy anyátokat nézzétek hülyének. Nem találom a módját, hogy miként lehetne az államférfiak esetében adekvát udvarias formát a kormányéval színelő, cinikus és pökhendi stílussal vegyítenem. Mert itt nem csak arról van szó, hogy Gyurcsány Ferenc és emberei homlokegyenest mást hordtak össze a választások előtt, illetve mostanában.

Az a lekezelő gőg a fő probléma, melynek ennyire tenyérbe mászó csúcsteljesítményével csak a taxis blokádot megelőző benzináremelés kapcsán találkozott ez az ország a hatalom részéről. A sok-sok csillogó arcú, mosolygó káder a baj, akik még most is fölényesen rázzák a fejüket arra a kérdésre, hogy szívni fogunk-e. Túl sok a vállrándítás. Meg az elvárás, hogy nekünk ezt a világ legtermészetesebb dolgaként kellene tudomásul vennünk, hiszen a költségvetés és a gazdaság szánalmas állapotáról mindenkinek tudnia illett; az ország mindenkori gazdasági helyzetének pontos ismeretét nekünk az anyatejjel kellett volna magunkba szívni, és akkor most nem kérdeznénk hülyéket. Aki meg a választási ígéretek alapján azt a következtetést vonta le, hogy minden a legnagyobb rendben van, az adja le a választói jogát a szertárban.

Tele ez az ország gyengeelméjűekkel, akik nem értik ezt az egészet. És azt sem, hogy minek mondta Gyurcsány a választásokat követően, hogy azonnal belecsap a lecsóba, amikor 50 napig semmi nem történt. Semmi olyan legalábbis, amihez nekünk közünk volna, ugye. Majd’ két hónapba összevissza egy „mégis nagy a baj” kormányfői rácsodálkozás és egy primer megszorító csomag fért bele. Meg Szekeres Imre hobbiminiszteri kinevezése, melynek köszönhetően politológusok hada játszhatja majd évekig az eszét azon polemizálva, hogy vajon ez mi lehetett. Göncz Kinga talán beszél idegen nyelvet, ezért nem volt kétséges rábízni a külügyet, de ezt még nem tudni, lehet, hogy más oka van, ami viszont magasan a szakmaiak felett áll. És Kiss Péter is révbe ért, végre lesz miért öltönyben járnia. Ötven nap alatt ennyi minden sikerült, ez már a reformidők előszele. Mi hülyék meg böngészhetjük a választási programot, és kérdőn nézhetünk Kuncze Gáborra, hogy ilyenkor hol van a több SZDSZ. És szép lassan megtanuljuk azt is – ha eddig még nem tanultuk volna meg –, hogy nincs az a szörnyűséges gazdasági helyzet Magyarországon, hogy a hatalom ne engedhesse meg magának azt a luxust, hogy hülyének nézzen, akit csak akar.

Jankovics Zoltán
HAL9000 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 14

Kétségkívül lett volna olyan adó, ami csökken, de összességében nagyobb bevételt jelenthetett volna.

 

Nevezzük igazságosabbnak, de nem kevesebbnek.

Előzmény: mac.m (11)
Butamagyar Creative Commons License 2006.06.14 0 0 13
én bevezetném a 24. havi nyugdíjat is, mert anyám támogatni szeretne, hogy tudjam fizetni a lakáshitelemet, és ne forduljak fel éhen...
minden nézőpont kérdése :)
ettől mi még szopunk, mint a torkos borz :D
HAL9000 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 12
És Gyurcsány 15. havit?
Előzmény: toloba (10)
mac.m Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11
"Megoldási terv:

2010-ig egységes 20%-os adó és járulék kulcs „Sok kicsi sokra megy”. Eltűnik a fekete gazdaság, megéri dolgozni és dolgoztatni Magyarországon. Arra költöm a pénzem, amire szükségem van. Több adózó kisebb adókulcs estén (Lásd környező országok, ahol már így működik. ) dinamikusabban fejlődő gazdaságot eredményez, ami ráadásul nem jelent kevesebb állami bevételt."

Ez van benne. Szóval nem ígértek adócsökkentést.

Előzmény: HAL9000 (6)
toloba Creative Commons License 2006.06.14 0 0 10
Miből ígért Orbán 14. havi nyugdíjat, ha csődben az ország?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!