Keresés

Részletes keresés

Rebaba Creative Commons License 2007.10.08 0 0 477
Ildiko!
Köszi, de azért én sem gondoltam, hogy elsőre így fog sikerülni. Kicsit aggódtam is péntek éjjel, hogy ha mégsem jön össze a torta, akkor szombaton mivel állítunk be a kis ünnepelthez :) A várfalhoz fekete porfestéket használtam. Nem is dolgoztam bele rendesen, mert úgy gondoltam, életszerűbb, ha nem sima szürke az egész, hanem vannak benne pöttyök, foltok stb.
Előzmény: ILDIKONL (475)
Rebaba Creative Commons License 2007.10.08 0 0 476
Köszi! A többi torta még csak a fejemben létezik, de ha elkészülnek, akkor teszek fel képet. Jövő hétvégére pl. egy babakocsi-tortát gondoltam. Veletek is megosztom, ha sikerül.
Előzmény: krisssz (474)
ILDIKONL Creative Commons License 2007.10.07 0 0 475

REBABA!

Nagyon szep a tortad! Ha Te kezdo vagy akkor en Nyuszi Gyuszi!. Milyen jo lenne mindig IGY kezdeni. csak almodoztam am! Egy kiralyfi meg kell melle. Ugy meg romantikusabb hihi  Milyen etelfesteket hasznaltal a varfal szinezesehez?

krisssz Creative Commons License 2007.10.02 0 0 474
Ez szuper! Nagyon ügyes vagy! Muti a többit is:)
Előzmény: Rebaba (473)
Rebaba Creative Commons License 2007.10.02 0 0 473
vártorta

bocsi, még kezdő vagyok, de most már remélem, tényleg itt a kép :)
Rebaba Creative Commons License 2007.10.02 0 0 472
Sziasztok!

Én új vagyok itt, a mesetorta fórumról vergődtem át ide, de szívesen megmutatnám nektek az első marcipánbevonatú tortámat (meg persze idővel a többit is).

Marcsi
ILDIKONL Creative Commons License 2007.10.01 0 0 471

Jo estet mindenkinek!

 

SZEVA 2!   NAAAGYON koszonom hogy ilyen hosszu voltal!! Sok segitseg volt ez nekem es a lanyok reszere is. Utolagos engedelmeddel bemasolom amit irtal az oldalon itt a mi forumos reszunkre! Kifogom probalni! Most legalabb a lanyok sem csalodnak majd az elkeszitesenel. Nagyon ugyes vagy! En mar kinomban gondoltam arra is hogy FRUTELLABOL keszitek viragot. Kicsit felmelegitem a cukrot, akkor keplekenyebb lesz.  Itt tobben is irtatok es a mesetorta reszen is hogy a marcipant porral szinezitek. A Varga Gabor: desszert eu oldalarol pedig eltanacsoltak ettol. Nekem csak nagyon tomeny folyekony festekem van. Porom nincs.Irtatok mar hogy megrendelheto es itt is kikutattam az uzletben /NL-utrecht, / hogy mennyibe is kerul. szep summas osszeg! Kedves lanyok SENKIT!-NEM akarok ezzel a macipanos velemeny elteressel  zavarba hozni es stb. Ki tudna elmagyarazni hogyan is mukodik ez az egesz marcipanos festesi dolog. A lenyeg az hogy szeretnem ha sikerulne es SENKI sem haragudna hogy ezt igy szobahoztam.koszonom megertesteket!!

En csak elcsodanlom az oldalokon fentlevo tortaitokat sutiket stb. Eszre sem veszem neha hogy mar orak ota ulok itt a comp. elott. hihi

Koszike megegyszer mindenkinek! Pussz!

szeva2 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 470
Szia ILDIKONL!

Az eredeti recept:
16x28 g pillecukor
2X45 g porcukor
2-5 evőkanál víz

Vajjal kikent tálba beleteszed a pillecukrot, 2 kanál vizet és elkezded olvasztani 30 mp-ig. Megkevered, majd újra olvasztod. Ezt mindaddig amíg nem, olvad föl Nálam ez olyan két és fél- három perc.
Beleöntöd a cukor háromnegyedrészét összegyúrod. (kicsit várj előtte, mert megég a kezed) (tapasztalat)
Ha ezt beledolgoztad mehet a többi cukor is. Ha nagyon kemény még egy kis vizet bele. Én ilyenkor szoktam szinezni is.
Olvastam a másik topicon (e-margit), hogy ragad a kézhez. Nos ez így van, de ennek az a megoldása, hogy a kezedet állandóan vajazod. Akkor nem fog hozzáragadni. Én amivel olvasztás közbe is keverem, azt is be szoktam vajazni. Amikor formázom akkor is néha kell a kezemre egy kis vaj, mert egy idő után ragad. Nagyon jó formatartó
Bevonáshoz is ezt az arányt kell használni.
Egyébként én is csak most próbálgatom, de ez nagyon bejött.
Hűtőbe neylonba rakva nagyon sokáig eláll. Ugyanúgy bánj vele mint a marcipánnal, csak az íze nem olyan:))
Egyébként én 14 g pillecukor 28g porcukorral csinálom. (kiszámoltam az arányokat)
Azért pont ennyi, mert a pennyben kapható pillecukor egy szine 14 g
Bocs hogy hosszú voltam.
Éva
Előzmény: ILDIKONL (469)
ILDIKONL Creative Commons License 2007.09.30 0 0 469

Jo estet Mindenkinek!

 

SZEVA2 nagyon megtetszett a tortad. Igazi kis viragcsokor! Megkernelek bennetek, hogy irnatok tobbet-tapasztalatot- a MARSHMALLOW -val valo tortabevonasrol es az itt mar remekul elkeszitett formazasarol! En egy masik oldalon is fenvagyok /emargit-G-Portal/ es mar tobben is szeretnek tudni hogy hogy kell a Marsm.. formazasahoz valot elkesziteni. Van aki tobb cukrot adott hozza es nem sikerult sajnos a tobbi... Ti nektek hogy all ossze ill. hogy sikerul UGY hogy formazni is tudjatok ilyen nagyon szepen!?  NE vagyetek zokon de legtobbunk egyszeri haziasszony csak cukraszati diploma nelkul. Nagyon koszonom  a segitsegeteket!!

 

 

VANESSA

 

Multkor irtal mar Nekem a Bodzaszorpis sutidrol es a recept is fent van. NE haragudj kerlek, de pontositanal rajt. A krem elkeszitesenel isz a tojas ill tojassargaja alkalmazasarol , de a krem receptjehez azt nem irtad oda ill. hogy mennyi is kell hozza.Potolnad ezt? Remelem nem haragszol meg erte hogy szoltam. En ma kiprobaltam a sajat szakallamra. 5-6 db tojassargajat tettem bele. Sajnos a krem igy is folyos maradt, pedig gozfolott stb keszitettem stb.MI lehetett az oka? A teszta jol sikerult. EZ a suti most cseresznye szorpivel keszult mert Bodzam meg mindig nincsen.Vegul is menesztettem mert az osszes toltelek kifolyt belole.Megirnad milyen hibat kovethettem el a krem keszitesenel. NAGYON koszonom!

szeva2 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 468
Persze hogy nem. Nekem nem jött össze:(
Előzmény: evanet (466)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.30 0 0 467
Nagyon ugyes vagy!!!
Előzmény: szeva2 (464)
evanet Creative Commons License 2007.09.30 0 0 466

Sziasztok evanet vagyok egy másik fórumról. Mindig olvaslak titeket, és gyönyörködöm a munkáitokban. Én is sütögetek, de csak nagyon amatőr szinten. Sokat tanulok tőletek.

Megpróbalom Szeva2 linkjét rákattintósra, ha nem haragszol érte Szeva2

 

http://whatscookingamerica.net/PegW/Fondant.htm

 

Előzmény: szeva2 (465)
szeva2 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 465
A link lemaradt:http://whatscookingamerica.net/PegW/Fondant.htm
Sehogy nem akar link lenni belőle.
szeva2 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 464
Nem, még gyerekkoromban gyurmából és papírból:))
Azt próbáltam meg fondantból.
De hogy a pillecukorból hogyan készül a fondant azt innen:
Én még nagyon gyerekcipőben járok ezekben a dolgokban.
Előzmény: ZsuR (463)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.29 0 0 463
Szia! NAgyon szepet csinaltal - es az ize is biztos nagyon jo!!!

Hol tanultad a rozsa keszitest? Wilton Class?
Előzmény: szeva2 (462)
szeva2 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 462
Sziasztok!
Még nem írtam ebbe a topicba, csak olvasgatni szoktam.
Én nemrégen csináltam marshmallow fondantot. Kb 10 perc alatt készen van. Mellékelek egy képet, amin a rózsák abból vannak.
kyra42 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 461
Úúúú, milyen hatalmas könyv!! De látom, már majdnem a felénél jár, aki olvassa. :)) Te sem unatkoztál 2-án. :)
Gratulálok. Természetesen a férjednek is.
Előzmény: biii (457)
biii Creative Commons License 2007.09.03 0 0 460

az bizony! :-)

1 kg éppenhogy elég volt...

Előzmény: krisssz (459)
krisssz Creative Commons License 2007.09.03 0 0 459
Ez fantasztikus! És gigantikus is:) A bevonat marcipán?
Előzmény: biii (457)
biii Creative Commons License 2007.09.02 0 0 458

amúgy mi ez az igazi disziteni való marcipán?

mert a 2x-essel is meg a 3szorossal is lehet disziteni. a 3x-ossal bevonni, a 2szeressel disziteni, azaz figurák stb..

ez utóbbit miden nagyobb üzletben lehet venni (cba, spar, cukrászdák stb), a 3x-ost pedig pl Metroban lehet vagy a szentendrei marcipán üzemben...

melyiket vetted?

Előzmény: ILDIKONL (455)
biii Creative Commons License 2007.09.02 0 0 457

mai tortám a férjem szülinapjára.

 

silkroad nevű játék a kedvence ezért van silkroad kézikönyv ráirva.

28 tojásból van a piskóta, 20 tojássárgájás fözött-vajas krém van benne (csokis)

35 cm*23 cm és 12 magas.

jópár kiló....

12en ettünk belőle, vittek haza is.. maradt is bőven (ez volt a lényeg hogy maradjon pár napra még)

biii Creative Commons License 2007.09.02 0 0 456

szia

igen, csak por jó hozzá,

én itt veszem

http://winkler.turbo.at/shop_hu/index.php?cPath=1106_1648

drága a szállitási dij igy jobb többet egyszerre rendelni

Előzmény: ILDIKONL (455)
ILDIKONL Creative Commons License 2007.08.30 0 0 455

Sziasztok!

 

Nagy meglepi ert ma. 20 ev utan MOOOST! -kaptam a piacon igazi disziteni valo marcipant!! Nagy az orom! Mostmar csak az a kerdes milyen tortat keszitsek.

 

Lenne 1 kerdesem hozzatok. Ti mivel festitek a marcipant? Nekem nagyon tomeny etelfestekem van: folyekony.Ebbol egy minimalis biztos eleg lenne, DE olvastam hogy marcipanhoz POR szinezot hasznalnak.

 

Tudnatok segiteni ebben? Nagyon koszonom!

ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 454
Igen, hasonlo ahhoz, amit en olvastam.

Előzmény: biii (453)
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 453

keresgéltem, én találtam egy nyújtható fondant receptet.. hát nem hiszem hogy van itthon hozzá mindenem :-)

Nyújtható fondant

Hófehér, képlékeny, jól formázható - nyújtható anyag, mely burkolásra, virágok, figurák készítésére alkalmas. Színezésre koncentrált festéket használjunk.
2 kg cukorliszt
240 ml glukóz szörp
1,2 dl víz
60 gr fehér növényi zsiradék / pl. kókusz zsír
30 ml glicerin
25 gr zselatin
aroma, színezék tetszés szerint

A vízzel beáztatott zselatint, vízfürdõn felolvasztjuk. Hozzáadjuk a glukózt, glicerint, zsiradékot, aromát és kb. 40C'-ra melegítjük. Az átszitált cukorliszt felével elkeverjük, majd a többi cukrot hozzáadva készre gyúrjuk. Ha kemény lenne kevés vízzel puhítjuk, ha túl puha, még cukrot adhatunk hozzá. Az állaga akkor megfelelõ, ha nem ragad a kézhez. Szobahõmérsékleten, légmentesen becsomagolva tároljuk, felhasználás elõtt gyúrjuk át! 

Előzmény: ZsuR (452)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 452
Elobb vagy utobb otthon is lesznek ezek is - mar hallottam sokfelelerol.
Lehet hazilag is csinalni fondant - lattam is valahol egy receptet, utana fogok nezni.
Előzmény: biii (451)
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 451

nem tudtam hogy Te kint élsz.

annyi jó cucc van usa-ban ami itthon nincsen ,vagy sokkal drágábban...

én az ebay-en szoktam sok ilyen torta cuccot megvenni (ételfesték spray, filctoll, wilton tip-ek, stb)

Előzmény: ZsuR (450)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 450
USA: Wilton.com Meg a helyi boltok: Michaels.
Előzmény: biii (449)
biii Creative Commons License 2007.08.25 0 0 449
hol szoktál ilyet venni? (vagy csak úgy értetted hogy a termékeken veszed, amin rajta van)
Előzmény: ZsuR (448)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.25 0 0 448
A marcipan es a fondant mas.

A marcipant szeretm - suti nelkul is :)) - a fondantnak semmi ize sincs, sot. . .ha van sutin, le szoktam szedni rola es nem megenni.

Ez amirol a video is volt, "rolled" fondant, vagyis amit lehet gyurni, nyujtani.
Van a masik fajtaja is, amit onteni kell, azt fozod: cukor, viz, es fakanallal kevered amig kicukrosodik.
Ilyent szoktam csinalni regen is, a nyujthatot veszem - de nem eszem.

Marshmallow Fondant meg nem csinaltam - most lattam eloszor a receptjet. Biztos jobb izu mint a szokasos nyujtogatos.
Előzmény: biii (442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!