Keresés

Részletes keresés

Robzie70 Creative Commons License 2022.06.29 0 0 29

 

Sziasztok!

 

210-es Babettánál az indítópofa nem fogja meg az indítókereket. 
Új pofa, új rugó. Próbálkoztunk a rugók megnyújtásával, de még rosszabb lett, mostmár akadálytalanul elforog. 
Ennek a problémánal a megoldásában kérem a segítségeteket. 

Köszönöm szépen!

gabesz740 Creative Commons License 2021.08.27 0 0 28

Sziasztok! Összeraktam egy babebetta motorblokkot csapágyakat cseréltem benne . Szorulni nem szorult kézzel forgatható mindene ,mikor megyek vele sokkal erősebben halatszik az a zúgó hajtómű hang mint a töbi 207esnél. A fogaskerekeket innen onnan szedtem össze rozsdásak is voltak drótkoronggal tisztítottam le. A fogaskerekek miatt lehetséges ez ?

 

angollora Creative Commons License 2019.04.20 0 0 27

Sziasztok!

 

Babettámat nehéz volt berugni ,mert csúszott a indítópofa. Megtisztítottam ,pőcre indult ,de utána már nem lehetett berugni,mert magában pörög a lendkerék. Újra szétszedtem ,de nem lehet meghúzni a lendkereket ,mert az egész tengely forog.Mi lehet a baj?

Raklap Guru Creative Commons License 2018.04.07 0 0 26

Üdvözletem, egy 92 éves szomszédomtól megörököltem 2 db Babettát, melyet már az utolsó egy évben a Bácsi már nem tudott talpra állítani. Korábban mindig Ő szerelte, javítgatta és hol sárga az egyik, hol a piros amire már Jáwa van feliratozva a másik működött. Persze egyszerre sose volt jó.

Gondoltam a tiszteletére, hobbiból, hogy ne a lomiba vagy a vastelepen végezzék, talpra próbálom állítani mind a kettőt.

Ehhez kérnék útba igazítást, hogy minél több önerővel némi nemű szerviz vagy persze a hozzá nem értés miatt szakember segítségével sikerüljön és ne fásuljak a végén bele.

Első lépés a III. kerületben egy kis zúg szerviz vagy kis garázsában javító Mester úr, Szaki-bá :))  van é, akihez lábon eltolnám esetleg Őket és aki felmérné a helyzetüket tanáccsal ellátna stb.

Előre is köszönöm.

Dark6 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 25

Sziasztok!

 

Ne oly reg egy 210 tulajdonosa vagyok es kicsit szerelgettem egy smast rajta de odaig jutottam, hogy alapjaraton nehezen de megy , no mikor meglovagolnam, tan a sulyom miatt vagy masert, Ö lefullad. Mkene nemi segitseg, hol is szurtam el vagy mit tehetnek meg vele hogy ne csak kerekparkent hasznaljam.

Ennyi roviden.

Koszonom

 

JodaMester89 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 24

Sziasztok!
Valaki faragott-e már 207-es hengert?
Eddig Simson hengerfaragással foglalkoztam de a Simsonomat eladtam márciusban és vettem ugye egy 207-est hogy azzal járjak munkába. Pár hónap alatt sosem hagyott cserben de egy kicsit lehetne okosítani a hengeren szerintem. 
Pár évvel ezelőtt egy Tuji-féle tuningot csináltam meg az egyik Babettás haveromnak és az neki bevált. 

Harlyne Creative Commons License 2017.05.07 0 0 23

Sziasztok!

Frissen regisztrált vagyok !

Szertnék tanácsot kérni 210-es első teleszkó perselyek cseréjéről?

Pontosabban,a felső persely hogyan kell kivenni?

 

Babetta Padavan Creative Commons License 2015.11.22 0 0 22

Segítséget szeretnék kérni!

Vettem egy 210-es 2 sebességes babettát 89-es évjáratút.
Hazafele menet átváltott magától biciklire és nem tudom visszaállítani. Szétszedtem az átváltót és azt vettem észre, hogy a hajtótengely/lánckeréktengely szorul. Átváltó nem működik.
Tanácsot szeretnék ez ügyben kérni, hogy szerintetek mindenképp szét kell szednem a blokkot a hiba elhárítása végett vagy van valami bevált módszer erre? És ha szét kell szednem, akkor mezei szerszámokkal nekiállhatok vagy inkább bízzam szerelőre a dolgot?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

dobos84 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 21

jo napot a kővetkező hiba ál fent,babetta megfuratva ugy ahog ykel rendje módja szerint őszerakva,karburátor kipucolva kipufogó kiégetve,hidegen ijen időbe alig lehet bele lelket verni ha beis indul akor is le le,mikor megmelegszik akor már egyből indul alaplap helyén van a jelen,be be durrog induláskor hidegen melegen azonal beindul mi lehet a baj?

 

k.zoltan_1983 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 20
doni_27 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 18

Sziasztok!Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Nagy problémám van:

Ha felrakom a karbira a torokhoz a műanyag burkot légszomjas lessz a moci!

Minden ki van takarítva,kompresszió van ,úszószint ok,próbáltam már a levegőcsavart is.

Ha nincs rajta a burkolat tökéletesen működik!

Please help me!

köszönöm!

GtPeat Creative Commons License 2013.07.24 0 0 17

Sziasztok segitséget szeretnék kérnivan egy 210es babetám valoszinüleg valami váltó baja lehet mert hiába huzomneki agázt csak nagyon lassan meg mintha nem lenne egyes sebeség a váltó pofákat már ki cseréltem mi lehet még a gond?

tibi 87 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 16

van alaki

tibi 87 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 15

lécci katincsatok rá

 

http://trabinevelde.hu/latog.php?id=7478


tibi 87 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 14

elöre is kösz

tibi 87 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 13

Légyszives segitsetek mert nem tudom mekora a 207 500 moped uszo szintje

betmob Creative Commons License 2008.04.08 0 0 12
Üdv!
Tudna valaki egy karburátor robbantott ábrát felrakni babetta 206-hoz? Ja szükségem lenne a gyári paraméterekre (úszószint, gázkaráálító csavar).

Előre is köszi
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.05 0 0 11
Hali!
Ha unjátok a babetta sebességét, megbízhatatlanságát, szar fékjeit akkor nézzétek meg ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/1970990_puch_x50_4_1985
4 sebesség, 3,5 LE, fékjei atom jók, 17 colos kerekek, 70et megy kis dombon lefele!
Szkajvolker Lajos Creative Commons License 2007.11.30 0 0 10
Sziasztok!

Van egy 207-es babettám eladó ha valakit érdekel e-mail:okuma13@freemail.hu
az ár kb 20000ft.Szine sárga blokk fel van ujitva nagyon jól megy és nem hagyott még cserben.
chief-yeager Creative Commons License 2007.06.26 0 0 7

Hi

 

Meg tudnátok nekem mondani, hogy a tiris ill tranzimos gyújtótekercs különbözik-e? 

Esetleg a tiris gyújtótekercs menetszámát és tekercselési irányát? Fontos lenne.

 

Köszi

dograbbit Creative Commons License 2007.04.02 0 0 6
Akkor itt is segítséget kérek: Bele kellene faragni egy 28-as Babettába egy újfajta gyújtást - többet én se tudok róla, de már mennék nagyon.... Mivel vizuális típus vagyok, és babszit még csak messziről láttam, leírhatnád nekem, hogy mit is csináljak....vezetkelési ábrákat már tonnazsám töltöttem le, d mégis ugye... emilem:csaba.szigeti@cargo-partner.com Köfi, köfi!
kettőtizes Creative Commons License 2006.06.15 0 0 5
Kicsit pontosabban és bővebben írj a dologról lécci-lécci-lécci. Milyen típusú a mocid, egysebis vagy kétsebis? Mi a hibajelenség? Milyen állapotú a moci, mennyi idős, mióta van baja stb. ...
Előzmény: pasa_ (3)
kettőtizes Creative Commons License 2006.06.14 0 0 4
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039109 itt kérdezz ilyesmikről... :)
Előzmény: pasa_ (3)
pasa_ Creative Commons License 2006.06.14 0 0 3
Ha a kuplung "be van allva" azt meg lehet szerelni hazilag? Vagy mit lehet csinalni?
Zottyesz Creative Commons License 2006.06.14 0 0 2
hmm..nagyon jó kis írás, annyit hozzátennék, hogy a benzincsapoknak nem minden esetben ilyen állása van, több féle benzincsapot is be lehet szerelni babettába, van ami át sem fordul, pl: simson benzincsapot is.! Aki benzincsapot akar venni annak: www.mofaker.hu vagy www.hubermotor.hu
Előzmény: kettőtizes (1)
kettőtizes Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1
Benzincsap ellenőrzése, tisztítása, karbantartása: A benzincsap 4 állásából : kettő a ZÁRT, egy a NYITOTT, és egy a TARTALÉK mód. Ha ezek az állások nem egyértelműek, akkor a benzincsapot leszereljük és szájjal a különböző állások mellett belefújunk és az eredményt megjegyezzük. Kétsebességes Babinál lapesetben lefelé NYITVA, felfelé TARTALÉK, és a két vízszintes állásban ZÁRT-ZÁRT módban van. A TARTALÉK üzemmódra akkor van szükség amikor a NYITOTT állásban a motor már nem kap üzemanyagot a csapon keresztül, mert a benzinszint a tankban annyira lecsökkent.Ekkor már a “tartalékot” használjuk és ez jelzi, hogy a legrövidebb időn belül tankolnunk kell (pár km-t még vígan elmegy a motor így is). A benzincsapot ha kiszereltük – villáskulcs és simán lehajtjuk a menetről – első lépésként ellenőrizzük a benzinszűrő állapotát. Ép, sértetlen háló esetén csak átmosásra van szükség, szakadt, sérült szűrő esetén azonnali cserére. Manapság utángyártott szűrőt vagy csak csappal együtt (1200Ft körül) vagy egyáltalán nem lehet kapni. Ezen segíthetünk a benzicsap után bekötött külső szűrővel (220Ft). Ezt lehet kapni minden jobb motorboltban gond nélkül. A beszereléséhez a benzincsövet el kell vágni kb középen és a két vég közé – a benzin áramlási irányát nyíl jelzi (!) – betenni a szűrőt. Ha a benzinszűrőn túl vagyunk akkot jöhet a benzincsap belsejében lévő gumi lapocska cseréje, amit szintén lehet kapni motorboltban - pár pénzbe kerül csupán.A csap elzáró részét egy menetes rész rögzíti a csap házába, amit csavarhúzóval kihajtva hozzáférünk a gumilaphoz. Csere után ha összeraktuk a csapot a menetes résszel annyira húzassuk össze a csapot és a házat, hogy még kényelmesen lehessen működtetni a csapot és már ne szivárogjon ki benzin nyitott csap esetén sem. A szétszedésnél-összerakásnál ügyeljünk a kisebb alkatrészek helyes sorrendjére. Ezek után érdemes ellenőrizni a benzicsövet, nincsen-e benne szennyeződés, lerakódás, ha igen akkor ezt el kell távolítani esetleg benzincsövet kell cserélni. A benzin szűrése nagyon fontos, a biztonságos üzemeltetéshez elengedhetetlen. Ha nem szűrjük a benzint a karburátor gyakori eltömődésére lehet számítani. Lényeges a tank tisztasága is, lehetőség szerint ne legyen rozsdás vagy egyébb kosszal szennyezett.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.14 0 0 0
Nem 0 alkatrész kell hozzá.
kettőtizes Creative Commons License 2006.06.14 -1 0 topiknyitó
Sziasztok! Remélem hasznos segítség válik majd ebből a topicból a Babetta rajongók számára. Ide csak olvasási céllal - kivéve a "szerkesztőket" - lépjetek be és tanuljatok, okosodjatok, a tapasztalatokkal és kérdésekkel a BABETTA LOVE topicra ugorjatok fel. Ennek a topicnak az a célja, hogy használható és hasznos segítséget nyújtson mindenkinek aki kicsit is szereti a Babit ahhoz, hogy gondtalanul motorozhasson hosszú időn keresztül - természetesen Babetta háton! Üdv.: kettőtizes

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!