Szinte nincs olyan év, hogy európai nagycsapatok ne figyelnének fel egy újabb afrikai tehetségre, legyen az nigériai, kameruni vagy éppen tunéziai. Nem telik el úgy VB, hogy ne legyen legalább egy afrikai csapat, mely ne szerepelne a várakozásokon felül és ne jutna tobább legalább a csoportkörön
Eto'o, Essien, Diarra, Touré, Martins, Drogba, Adebayor, Mido és még sorolhatnám az afrikai labdarúgás gyöngyszemeit. De vajon miért lettek Európa, Afrika és a világ sztárjai? Elefántcsontpart, Ghána, Angola, Tunézia, Togo mind Afrikát képviselik a Világbajnokságon. De vajon meddig juthatnak? Ki érheti el hasonlót, mint négy éve a szenegáli válogatott ?(aki ki sem jutott az idei VB-re)
Miért ilyen jó az Afrikai labdarúgás? Egyálalán jó az afrikai labdarúgás?
Nektek mi a véleményetek a játékosokról, válogatottakról, csapatokról?