Keresés

Részletes keresés

JohnnyBe Creative Commons License 2022.04.14 0 0 57

Closanasol. Nekem 2004 óta volt lichenem + fitymaszűkület. Más miatt elmentem újra dokihoz tavaly, a lichent már rég elengedtem, erre felírta ezt. Nagyon gyorsan megszüntette a fehér plakkokat. A szűkület maradt.

opel opc Creative Commons License 2019.09.16 0 0 58

Csatlakozz a facebookon a Lichen Planus magyar csoporthoz, talán ott kapsz segítséget :-)

Előzmény: duma16 (57)
duma16 Creative Commons License 2019.09.06 0 0 57

Segítséget szeretnék kérni tőletek én is. Nekem nagyon súlyos az LSA beteségem. Még régebben írta itt labda1 egy hozzászólásban, hogy az egész szervezetet legyengítheti, de gondom ő már nem aktív itt. Nos nálam lehet ez a helyzet, belső szerveket is megtámadhatott a bőröm mellett. 20 kg-ot fogytam az elmúlt pár évben, gyógyszereket is nehezen bírom. Azt hallottam, ha súlyos a betegség, a szteroid nem használ, akkor kemoterápiát alkalmaznak. Tudja-e valaki közületek, hogy autoimmun betegségre (pl. LSA-ra is) hol, melyik klinikán/kórházban alkalmaznak kemót?

Azt is olvastam, hogy fertőzések és pszichés hatások is okozzák a betegséget.

Mindenkinek gyógyulást kívánok!

opel opc Creative Commons License 2019.08.11 0 0 56

Él még itt ez a fórum ? Nálam is LSA diagnosztizált a bőrgyógyász, eddig nem okozott problémát, kb egy 5 forintos nagyságban szürkés lett a húgycső nyílás körül a bőr, egy ideje viszont lassan de biztosan növekszik ez a rész, Tud rá valaki valamilyen megoldást ?

tiborunk Creative Commons License 2019.02.08 0 0 55

Kedves evita remélem a lizin szavatossága még nem járt le mert hasznos kiegészítőt kell akkor kidobnod a cikkből az is kiderül sokféle más célra is használható pl. herpesz kiújulás ellen!

 

Az emberi szervezet egészséges működéséhez elengedhetetlenek az esszenciális aminosavak.

Ha egy esszenciális aminosavból hiány mutatkozik, ehhez igazodik az összes többi aminosav beépülésének mértéke is. Amennyiben ezekből nem kapunk eleget, hiánybetegség alakulhat ki.

Az emberi szervezet a fehérjéit 20 aminosavból rakja össze, s ezek kapcsolódási sorrendje, a molekula mérete és szerkezete teszi lehetővé, hogy az adott fehérje elláthassa feladatát. Amíg a növények képesek előállítani a számukra szükséges valamennyi aminosavat,

addig az ember kilenc aminosav (valin, leucin, izoleucin, metionin, fenilalanin, triptofán, treonin, hisztidin és lizin) élőállítására nem képes, ezeket a táplálékból kell megszereznie. Ezt a kilenc aminosavat esszenciális aminosavaknak nevezzük. Amennyiben egy esszenciális aminosavból nem kapunk eleget, hiánybetegség alakul ki. Ha egy esszenciális aminosavból hiány mutatkozik, ehhez igazodik az összes többi  aminosav beépülésének mértéke is. Az az aminosav, amelyből a legkevesebb áll a rendelkezésre, az határolja be az összes többi aminosav beépülésének mértékét. Az  aminosavak közül a lizin a legtöbb étrendben a limitáló aminosav.

Az élelmiszerek hőkezelése során, a sütésnél a lizin reagál a cukrokkal és részben átalakul. A kenyér héjának barna színét is ez a reakció okozza.

 A lizin a fehérjéinket felépítő esszenciális aminosav, alapvető szerepe van a csontok és a bőr szerves állományát alkotó egyik legfontosabb fehérje, a kollagén képzésében, hiányában a táplálékkal bevitt kalcium nem tud beépülni a csontokba. A lizinnek immunrendszert erősítő és vírusellenes hatását is igazolták. A lizin megfelelő adagban „herpesz stop” hatású, azaz abban a fázisban állítja meg a betegség kifejlődését,

amikor elkezdjük a szedését. 1-2 g Lizin bevételével az égető érzés perceken belül elmúlik, s egy 2-3 napos kúra napi 6-9 g Lizin bevételével megakadályozza a herpesz tüneteinek megjelenését. Mit kell tudni a herpeszről? A herpesz simplex (HSV) vírus Magyarországon több mint kétmillió embernek rendszeresen kiújuló panaszokat okoz, s becslések szerint legalább nyolcmillió ember vírushordozó. A vírus az idegrendszert szállja meg, és benne képes szaporodni is. Aki egyszer megkapta, az egész életében kénytelen együttélni vele, egyelőre nincs módszer a teljes elpusztítására. Hosszan rejtőzködik a szervezetben, láz, legyengült állapotok, stressz, napfény, menstruáció, ételek hatására, fogorvosi kezeléseknél történő higanyterhelés, vagy vírusfertőzés hatására reaktiválódik. HSV-1 típus előfordulási gyakorisága a társadalomban az életkorral nő, Magyarországon a népesség 80 százalék vírushordozó. A herpes simplex másik típusa a HSV-2 nemi úton terjed, a fertőzés valószínűsége a párkapcsolatok számának növekedésével nő. A HSV-1 vírus támadásának tünetei rendszerint a száj és a szem környékén, az arcon vagy a végtagokon jelentkeznek. Az első jelek, a kellemetlen viszkető, égető érzés után hólyagok keletkeznek, amelyek nedvedző sebbé alakulnak. A tünetek az átlagos, enyhébb esetben egy-két héten keresztül csúfítják el az arcbőrt. A súlyosabb esetekben a szemben, a nemi szerveken, az idegrendszerben jelentkeznek az elváltozások. A legyengült immunrendszert gyakran a herpesz megjelenése is jelzi. Mennyi az ajánlott napi mennyiség? A WHO a lizin napi szükségleteként 1973-ban 0,6-1,0 g-ban, az MIT (Massechusett Institute of Technology) kutatói 2-3 g-ban határozták meg. Lizin tartalmú élelmiszereket a csontritkulás megelőzésére a Debreceni Egyetemen is fejlesztenek és értékelnek humán vizsgálatokban. A lizin vírusellenes hatásának vizsgálata népegészségügyi vizsgálat keretében 2007-ben egy lizin tartalmú étrend-kiegészítő készítményt vizsgáltuk a herpes vírusok által okozott megbetegedések kezelésében. Kétszázötven, a rendelésen megjelent betegnek ajánlottuk az ingyenes termékkipróbálás lehetőségét, azt kérve, hogy a vizsgálatot irányító orvossal együtt a kérdésekre válaszolva közöljék tapasztalataikat. Az L-lizinről nagyszámú publikáció jelent meg, számos kísérlet által bizonyítottan hatásos a herpes simplex által kiváltott tünetek kezelésében. Az L-lizin a fehérjéinket felépítő esszenciális aminosav, hiányában a táplálékkal bevitt kalcium nem tud beépülni a csontokba, számos fehérje szintézise gátolt. Az L-lizinnek alapvető szerepe van a csontok és a bőr szerves állományát alkotó kollagén képzésében, s immunrendszert erősítő és vírusellenes hatását is igazolták. - Dr. Prokisch József. 2007. szeptember és 2008. április között 43 esetben vizsgáltuk a lizintartalmú étrend-kiegészítő hatását a különböző herpeszvírus által okozott kórképekben. A betegek messze túlnyomó része ítélte hatásosnak a kezelést. Herpesz vírus kezelésére 40 beteg szedte a készítményt, s hárman kipróbálták influenzás tünetekre is. A pontozás alapján a 0-100 skálán a herpesz kezelésére 90 és 100 pont között kapott. Náthára, influenzára mindhárom esetben 100 pontot adtak. Megállapítottuk, hogy a lizin tartalmú készítmény a herpesz és az influenzás, náthás tüneteket kiválóan csillapította. Összességében elmondható hogy a lizin tartalmú étrend-kiegészítő alkalmazása kedvezően befolyásolta a praxisomban a különböző herpeszvírus fertőzéseket. - Dr. Suba László, Vámospércs, háziorvostan és üzemorvostan szakorvos. Herpes simlex A vizsgálat során 150 beteg kapott lizin tartalmú kapszulát. A betegek között nagyobb számban nők voltak. A betegek egy részénél gyomorrontás után, lázas állapotot követően, vagy fertőző betegségek után gyengeséggel együtt lépett fel. Volt, aki meg volt fázva, náthás volt. A női betegeknél menzeszkor lépett fel, míg volt, aki más után ivott. Általában az ajkon keletkezett a herpesz, egy esetben a szemhéjon, két betegnél a nyirokcsomó is meg volt nagyobbodva. A betegek egy része a herpesztünetek, az égő, viszkető, feszítő érzés megjelenésekor azonnal vagy néhány percen belül bevette a lizint, és ezáltal a herpesz nem fejlődött ki. Volt, aki a viszketés megjelenésétől kezdve 3-4 napig folyamatosan szedte a lizint. A betegek többsége a herpesz tünetek megjelenése után kezdte el a kapszula szedését, a tünetek általában 2-3 nap alatt visszahúzódtak, míg máskor 1 hét vagy még több idő volt a gyógyulás. Általában a nátha is elmúlt a kezelés alatt, a betegek egy része frissebbnek érezte magát. A hólyagok felszínén pörkök nem képződtek, sebesedés nélkül visszahúzódtak.

- Dr. Báló Gyöngyi, Hajdúszoboszló, bőrgyógyász szakorvos.

 Herpes zoster Általában elmondható, hogy a lizin szedése után a herpes zosternél új hólyagok nem jelentek meg, a meglevő hólyagok visszahúzódtak, vagy a betegek nagy részénél pörkösödtek. A fájdalom néhány nap alatt megszűnt vagy mérséklődött, vagy viszketéssé alakult. A fáradtság, gyengeség megszűnt, a betegek egy része frissebbnek érzi magát, a rossz közérzet elmúlt. Visszatérő fertőzésnél a tünetek sokkal enyhébb formában jelentkeztek, a hólyagok sokkal hamarabb visszahúzódtak, mint máskor. Hogyan értékelhetőek ezek az adatok? A betegek nagy része a 0-100 pontos hatásértékelő skálán 80-100 pontra értékelte a lizint. A herpeszre máskor használt készítményeknek sokkal kevesebb pontot adtak, általában 20-50 pont között. A lizin szedésével a herpesz tünete vagy meg sem jelent, vagy sokkal rövidebb idő alatt gyógyult meg, míg más szerek használatával a felszínen minden esetben seb keletkezett.

Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_betegseg/17147/lizinnel-a-herpesz-ellen

Előzmény: evita88 (53)
Mr.Matuka Creative Commons License 2018.05.28 0 2 54

Olvassa még ezt valaki akinek Lichen-je van? Létrehoztam egy Facebook csoportot. Lichen Planus -Magyar Csoport- néven. Aki gondolja csatlakozzon. 

evita88 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 53

Szia!

 

Én rendeltem neten magyar oldalról ilyen L-Lysine 500mg tabit de a dobozon az van írva, hogy "aktív sportolóknak, nehéz fizikai munkát végzőknek". Ez nem ilyen test tömeg növelő cucc is egyben? Én nem igazán szeretnék meghízni tőle, úgyhogy nem is merem bevenni, amíg ez nem tisztázódik. Én se nem sportolok aktívan és ülő munkát végzek.... Nekem csak szteroidos krémet írtak amitől szépen elmúlt, de ezt csak addig használhatom amikor és amíg éppen kint van. A tabit kiegészítésnek és megelőzésnek gondoltam, de most kicsit elkeseredtem, mert így nem szívesen fogyasztom.

 

Előre is köszi a segítséget!

 

 

Előzmény: 911lsa (41)
Jans50 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 52

Morbus lichen? Phimosis. Ez az elsődleges dg. Valakinek hasonló betegsége? Olvasom itt a korábbi hozzászólásokat, de nem teljesen tiszta még ez a kép előttem! Nekem az urológusom Neotigason 10 mg kapszulát írta fel! Az már biztos hogy Lichen, de ennek sok formája van? Aki tud írjon már bővebben itt ! Megköszönöm előre is! Nem sok leírást találok konkrétan az én példámra a neten! 

domcsi84 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 51

pingvin patikában szoktunk venni. 4 hónap után már alig látszik a lichen 

911lsa Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50

L-Lysine magyarorszagon azt hiszem nem kaphato (es az urologusok / borgyogyaszok sem nagyon ismerik), legegyszerubb a neten vasarolni, pl. amazon.co.uk, kb. 20 gyarto kinalja. 

Előzmény: domcsi84 (47)
tiborunk Creative Commons License 2016.08.30 0 0 49

22. HSZ.  "  Hogy miért is olyan kevés a találat LSA -lichen sclerosus et atrophicus -  ként keresve: nem is oly rég találtam: 

  "Az urológiai irodalomban a lichen sclerosus penisen megjelenő formáját 
balanitis xerotica obliterans-ként (BXO) is használják"

  egy másik oldalon azt írják hogy ha az LSA férfi nemi szerven jelentkezik akkor azt BXO nak hívják(juk)

BXO= A balanitis xerotica obliterans

betegség általa fontosnak tartott 3 összetevőjét jellemzik: 
„balanitis”, mely a glans penis krónikus gyulladását jelenti, „xerotica”, amely a 
lézió abnormálisan száraz megjelenésére, és „obliterans” mely endarteritis 
esetenkénti megjelenésére utal.           "

 

 

Tényeken Alapuló Orvostudomány Módszertani Ajánlások

Nyirkos Péter dr.

"

Balanitis, balanoposthitis és paraphimosis felnőttekbenebm00252Alapszabályok

  • A kóreredettel kapcsolatban legyünk kritikusak (ne diagnosztizáljunk túl gyakran candidosist)

  • Legtöbbször a kezelés tüneti és csak az esetek egy részében oki.

  • A paraphimosist azonnal kezelni kell a glans necrosisának elkerülésére.

  • Súlyos esetekben szóba jön a circumcisio is.

Meghatározások

  • A balanitis magába foglalhatja az összes glanson jelentkező gyulladásos eredetű bőrbetegséget. Ebben a cikkben a kövektező csoportosítást használjuk:

  • A balanitis a glans epitheliumának gyulladását jelenti.

  • A balanoposthitis a glans és az előbőr belső felszínének gyulladását jelenti.

  • Paraphimosis ("Spanyol gallér")(11.20.1 kép) akkor alakul ki, ha a szűk előbőr hátracsúszik és a létrejövő stasis a distalis előbőr jelentős duzzanatát okozza).

Kóreredet

  • A balanitist a következők okozhatnak:

    • Irritáló anyagok, a higiénia elhanyagolása, szűk előbőr, a smegma által okozott irritáció

    • Seborrheás dermatitis; vizsgáljuk meg a hajas fejbőrt, a bőrt a fül mögött és a bőrredőket

 

Vizsgálatok

  • Mikrobiológiai tenyésztést (baktériumokra, candidára) csak akkor végezzünk, ha egyértelmű gyanú van fertőzésre. Óvatosan értékeljük az eredményeket.

  • Bőrpróbák (allergia gyanúja esetén): bízzuk bőrgyógyászra.

  • Biopszia (ha malignitásra van gyanú, mint pl BXO esetén): utaljuk urológiára vagy bőrgyógyászatra a beteget.

Kezelés

  • Ha van specifikus kóreredet (baktérium, candida), akkor annak megfelelő kezelés.

  • Kálium permanganát (1:10,000) szinte mindig beválik.

  • Corticosteroid krémet (I.-II. hatáserősség) az ekcéma kezelésére.

  • BXO gyanúja esetén bőrgyógyászati vagy urológiai beutalás

  • Phimosis esetén circumcisio. Ha az előbőr nem húzható vissza egy felnőtt férfinál balanitis után a glans mögötti sulcusba, akkor circumcisio javasolt.

  • Paraphimosis esetén azonnal repositiót kell végezni. Használjunk lidocain gélt, nyomjuk össze a glans hegyét annyi ideig, hogy a duzzanat mérséklődjön és az előbőr kiszabaduljon. Ha nem sikeres a repositio, az előbőrt be kell metszeni. "

http://www.cirp.org/library/treatment/BXO/

"Orvosi kezelés. Kortikoszteroidok alkalmaztak változó sikerrel. 4,5 . Pasieczny jelentések sikeres kezelés lokális tesztoszteron propionát kenőcs. 7,26 Számos szervezet jelentést sikert klobetazol-propionát. 14,19,22,24 Shelley és kollégái jelenteni sikeres antibiotikumos kezelés. 25 Depasquale és kollégái azonban javasoljuk radikális körülmetélés, de azt is sugallják, mometazon vagy clobetasol krémet, mint egy orvosi kezelést. 27 Dewan beszámol arról, hogy BXO sikeresen kezelni lokális szteroid kenőcs korai szakaszában. 30 31 Assmann et al. jelenteni, hogy a takrolimusz kenőcs hatásos kezelésére LSA nőknél. 32 a klinikai tapasztalatok azt mutatják, hogy hatékony legyen ellen BXO a fiúk. Ebert és mtsai. Jelentés a biztonság és a jó eredményeket a használata a takrolimusz kenőcs. 38

Sebészi kezelés. A szén-dioxid (CO 2) lézeres műtét óta használják jelentettek jó eredménnyel. 9,10,11,13,20 A szén-dioxid lézer használják párolog az elváltozások. A körülmetélés a hagyományos radikális sebészi kezelés, hanem feláldozza a fityma. 8,23,24,26,27

Következtetés. Még mindig úgy tűnik, hogy a széles körű véleményt a legjobb kezelés módozatait BXO. Az ok még ismeretlen, bár Shelley és mtsai. Feltételezésünk spirochete fertőzés. 24. További kutatásokra van szükség. Most azonban van egy jó lehetőséget a sikeres kezelés nélkül radikális körülmetélés. 29

A mai trend úgy tűnik, hogy nagyobb mértékben alkalmazzák az orvosi kezelés és kevésbé használja a radikális műtét kezelésében n BXO. "

 

Nekem a zuzmók (lichen-ek) közül a vörös lapos jutott (ruber planus) hosszadalmas kezelgetés és persze góckutatás közben hónapokig a fogaim töméscseréje egyéb reparálások voltak napirenden végül úgy látszik egy hídtartó tok alatti fog gyökérkezelése/tömése hozta meg a változást ( állítom, van olyan hogy szájüregi közérzet - ami napok alatt sokat javult nálam ) azóta minden kenőcsöt egyebet abbahagytam. 

 

 

domcsi84 Creative Commons License 2016.05.28 -1 0 48

Sziasztok!

 

Szépen javul lichen. Férjemnél lassan 4 éve kezdődött először, akkor kapott szteroidos krémet, valamennyit javult, de a fehér foltok nem tűntek el. fél év után elfogyott a krém, és utána nem foglalkozott vele.

Áprilisban tovább terjedt, átterjedt a húgycsőre is és ott szűkületet okozott.

Kapott megint szteriodos krémet, mellette szedi a lichent C-vitamnnal+ betadinnal mossa amikor nem keni.

3 napig medveszőlőlevél teát is ivott, ami megszüntette teljesen a szűkülettel kapcsolatos problémákat.

A medveszőlőlevélről azt kell tudni, hogy a vizeletbe kerülve fejti ki anivirális, antibakteriális, gyulladásgyökkentő stb. hatásást. Ez egy olyan antibiotikum, amihez nem szokik hozzá a szervezet.

Szóval belülről is fertőtlenítve lett a húgycső.

Sokat olvastam előtte, és mindenhol azt írták, hogy ez egy gyulladásos betegség, szóval kipróbáltuk a medveszőlőlevél teát, és használt. 

A szteriodos kenőcsöt 4 hétig kell használni, aztán 3 hét szünet. A 3 hét szünetben orbáncfűvirágolajat használ.

remélem hamarosan teljesen megszabadulunk ettől a betegségtől.

 

domcsi84 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 47

Kedves 911lsa!

 

L-Lysine 500 mg tablettát hol lehet kapni? Hol vetted?

Küldesz linket?

Előzmény: 911lsa (43)
19491949 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 46

911 sa nak ! Legy szives irjal nekem ! Szeretnem veled fol venni a kapcsolatot , mert en is hasollo cipoben jarok  ! Nagyon sokat szenvedek ettol a betegsegtol Elore is koszonom  !

19491949 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 45

Koszonom hogy meg osztottad !

öü Creative Commons License 2016.02.10 0 0 44

Szia!

 

Légyszi segíts! 10 éves kislánynál diagnosztizálták az LSA-t szeméremtesten. Csak szteroid a kezelés, sok orvosnál jártunk már. Kireped, bevérzik... Kihez érdemes elmenni, és nálad hány évesen jelentkezett?

 

Köszi előre is.

Előzmény: 911lsa (41)
911lsa Creative Commons License 2016.02.09 0 0 43

betadine:  folyekony betadine, gyogyszertarban 2 fele kaphato, zold illetve barna muanyag kis palackban. A zold az sima betadine, a barna az betadinos folyekony szappan. Mindkettot hasznaltam. A zold az sima folyadek, ezt csak ugy raontogettem a megfelelo teruletre, a barna palackos konnyebben felviheto, olyan allagu mint pl egy sima folyekony kezmoso szappan. 

popol Creative Commons License 2016.01.29 0 0 42

szia!

betadinet hogy vitted föl?

köszi

á

Előzmény: 911lsa (41)
911lsa Creative Commons License 2015.12.31 0 0 41

sziasztok,

 

LSA kb. 1.5 eve

 

orvostol orvosig, stb.

 

((kulfoldi)) orvosi tanacsra:

 

1.

betadin boseges hasznalata a szemerem tajekon es a nemi szerven minimum 1 perces behatasi idovel furdesnel/zuhanyzasnal.  En kb. 15ml hasznaltam / nap. Ezt honapokig csinaltam, jelentosen segitett, de onmagaban nem volt eleg.

 

2.

L-Lysine 500 mg tabletta napi 2-3x (osszesen tehat 1000-1500mg/nap)

ettol kb 1 het utan 1-2 alkalommal teljes hamlas volt tapasztalhato, az uj bor teljesen egeszsegesen nez ki es 'olyan mint uj koraban'.  L-Lysine azota is szedem, nem merem abba hagyni. L-Lysine szedese utan drasztikus es hamar bekovetkezo javulast / gyogyulast tapasztaltam.

 

3.

Szinten orvosi javaslatra torulkozo es alsonemu 70 Celsius mosasa, torulkozo szigoruan 1x hasznalva utana mosas.

 

ftamas781 Creative Commons License 2015.10.29 0 1 40

Szia,

mi volt a bőrgyógyásznál? Hasonló problémám van.

Köszi

Előzmény: Mattanaja (38)
Mattanaja Creative Commons License 2015.05.23 0 0 39

Kép lemaradt.

Mattanaja Creative Commons License 2015.05.23 0 0 38

Sziasztok!

Szerintetek ez lichen ? nem viszket, nem fáj, nem okoz panaszt, csak ott  van. és terjed. körülbelül 4-5 hónapja. bejelentkeztem bőr - és nemigyógyászatra. 

Hedammu Creative Commons License 2015.05.17 0 1 37

Most már tudok jellemzést írni a végleges állapotról.

A pélóm immáron teljesen egészséges, a fehéres elszíneződés is eltűnt a makkomról, már nem kényelmetlen az alsógatya viselése, már nem sebesedik ki a dörzsölődéstől, a használhatósága helyreállt (sőt jobb, mint a fitymaszűkületes időszakban), ráadásul esztétikailag is nagyon jól sikerült... úgyhogy jó döntés volt a műtét. Nem feltétlenül kell magánklinikán csináltatni, nekem SZTK alapon csinálta a műtétet a doki a SOTE Urológiai Klinikán.

Előzmény: Rareto (36)
Rareto Creative Commons License 2014.12.24 0 0 36

Igazából azért szeretném, megcsináltatni, mert amióta megvan az LSA azóta minden reggel megnézem a péniszemet, és nem vagyok vele elégedett. Szeretnék már újra egy barátnőt, mivel eddig a csúnya látványa miatt nem kezdtem egyel sem...

Jó lenne újra boldognak lenni :)

Előzmény: Rareto (35)
Rareto Creative Commons License 2014.12.24 0 0 35

Nekem igazából nincs semmilyen mellékhatása az LSA-nak, szóval nem éreztem az 1 év alatt semmilyen rossz tulajdonságát, kivéve, hogy letapad a fitymám. Most azon gondolkodok, hogy egy budapesti magánklinikán csináltatnám meg a körülmetélést ami 120.000 forintba kerülne, mert az itteni orvosokban nem nagyon bízok és számos olyan ember véleményét olvastam akik nem voltak elégedettek a végkifejlettel. (többet vagy kevesebbet vágtak le)

Aki téged műtött az jó munkát végzett?

Meg szabad kérdeznem, hogy hol csináltattad?

És mi a véleményed, hogy sima kórházban vagy magánklinikán csináltassam?

Előzmény: Hedammu (34)
Hedammu Creative Commons License 2014.12.23 0 1 34

Szia!

 

Köszönöm szépen!

Igen, nekem is kicsit elszínezte a makkomat, és azt vettem észre, hogy ott könnyebben kidörzsölődik, sebesedik... A doki nekem is azt mondta, hogy a körülmetéléssel megszűnik az a közeg, ami a LSA-nak kedvez, tehát el fog tűnni onnan. Reménykedek a legjobbakban. :)

A seb szépen gyógyul, máris kezd újra farok alakot felvenni a szervem.:) Eddig szerencsére nem voltak komplikációk és fájdalmaim sincsenek (egyáltalán)

Ennek ellenére azért ha nem LSA, hanem sima fitymaszűkület lett volna, a metélés lett volna az utolsó, amire a fejem (vagyis a farkam adom). Mert annyira azért nem egy kellemes dolog a felépülés...

Előzmény: Rareto (33)
Rareto Creative Commons License 2014.12.22 0 0 33

Köszönöm a részletes beszámolót, mielőbbi gyógyulást kívánok!

Arra lennék még kíváncsi, hogy neked a Lichen Sclerosus a makkod tetejét egy kis részen fehérré tette úgy, mint nekem?

Elméletileg az orvosok azt mondják, hogy a körülmetélés után az is vissza áll az eredeti színére, erről tudsz valamit?

Előzmény: Hedammu (32)
Hedammu Creative Commons License 2014.12.19 0 1 32

Megvolt a nagy műtét. Kicsit kellett várni, mire elkezdték, de aztán jött a fertőtlenítős lemosás, meg a lidocainos érzéstelenítő injekciók. Az első néhány még roppant kellemetlen volt, de aztán még szurkált néhányat, azokat már nem éreztem.

Nekilátott a műtétnek, azt nem engedte hogy lássam, gondolom megvolt rá az oka.:D Így csak annyit tudok írni, amit hallottam belőle. Az ereimet egy eszközzel elsütögette, hogy ne vérezzenek, annak elég kellemetlen szaga volt, a fogászatra emlékeztetett. Az érzéstelenítés nem volt egyből tökéletes, mert egy részen kicsit éreztem, ahogy nyír.. Nem volt elviselhetetlen, de hát na. Szóltam és rögtön adott még egy injekciót oda, utána már végképp nem éreztem semmit. Mikor elkezdte összevarrni a sebet, meglepődtem, hogy csak ennyi volt. Az utolsó két öltésre viszont már kezdett kimenni a lidocain hatása, azokat érezni lehetett (tűszúrás). Az egész műtét fél óra lehetett.

Tettek rá nyomókötést, olyan volt a farkam, mint valami bunkó. És mikor már végképp kiment az érzéstelenítő, már éreztem egy állandó égő fájdalmat körbe, de nem volt olyan erős, hogy fájdalomcsillapítót vegyek be. (Összehasonlításképp én a fejfájásra sokszor már veszek be pirulát.) Pisilni minden gond nélkül lehet. Azt hittem, hogy valamelyest csípni fog, de egyáltalán nem. (A célzás okoz csak némi nehézséget.:D) Aztán másnap (ma) reggel, a merevedés volt egy olyan dolog, ami... hát na. Szerintem életemben nem lesz, ahogy nem is volt még olyan szakasz, mint most, hogy nem szeretném, hogy felálljon. Nagyon rossz, ahogy a nyomókötés alatt feszül. A varratok miatt is féltem, hogy ki fognak szakadni, de azokat szerencsére nem úgy tervezték oda. Elmentem a dokihoz, hogy levegye a nyomókötést, az kicsit olyan érzés volt, mint amikor a karodról szeded le a ragtapaszt, és húzza a szőrt. Szóval nem egy túlélhetetlen dolog. Most gézlapokba lazán bepólyálva kell tartani, hogy felfogja az esetleges kisebb vérzést, védjen a szennyeződéstől, ugyanakkor ne is pálljon be (és ezzel táptalajt adjon a baciknak). Most éppen nem fáj, elpihenget a gézlap-salátában, amibe bugyoláltam.

 

Összességében nem a fájdalom az, ami rossz, hanem a látvány.. meg a tudat, hogy a legérzékenyebb szervet mekkora sokkhatás érte, és ebből mikor fog felépülni. Kisebb a mozgásszabadság, óvatosan kell felállni, leülni.. állandó aggodalom, hogy nehogy baja essen, vagy elfertőződjön. Ezek a rossz dolgok, a fájdalom tényleg elenyésző.

Előzmény: Rareto (31)
Rareto Creative Commons License 2014.12.18 0 1 31

Hát mit is szoktak ilyenkor írni, egy kalappal, és várom nagyon a műtét utáni infóidat, tapasztalataidat!

Hedammu Creative Commons License 2014.12.15 0 0 30

Sima kórházban. (SE Urológiai Klinika)

Viszont nem jót írtam, csak most csütörtökön lesz maga a műtét, pénteken csak vizsgálat volt, meg elmondta a doki, hogy nagyjából mire számítsak. Voltam régebben magándokinál is, de az még csak nem is tudta diagnosztizálni, hogy Lichen Sclerosus et Atrophicus. Szóval nem mindig nyerő ötlet a magánrendelő... Gyakran pénzkidobás. 12 ezerért én is megmondom, hogy "valami bőrgyógyászati probléma".

Előzmény: Rareto (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!