Keresés

Részletes keresés

vadmotoros Creative Commons License 2008.11.02 0 0 77
Nálunk a kert végén van egy patak, talán annak a vizét is lehetne ilyenre használni ha nem 100 m-re lenne a háztól :( De ezzel a megoldással az a baj, hogy nyáron a patak vize is felmelegszik.
Előzmény: ncc1701 (75)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.02 0 0 76

Hát a számításokra azért kiváncsi lennék...

Inkább furass két kutat, és azon áramoltasd át a talajvízet.

Előzmény: ncc1701 (75)
ncc1701 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 75
Én nem a levegőt fogom beszívni, hanem sok műanyag csövet fektetek majd le, amiben vizet keringetek. Kecóban meg teszek rá egy kocsi hűtőt, amin keresztül kell szívni a levegőt. Ennyi. Olcsóbb jóval, mint a spec légteknikai cső. :)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.02 0 0 74

A többi sem lesz olcsó.

Sajnos...

Előzmény: Törölt nick (72)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.02 0 0 73
Alapvetően a Rehau, de aki nekem tervez, az azt mondta, hogy a Rehau listaáraiból is tud 10%-ot adni még.
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 72
Nagyon drága cuccok. Tudod én is kaptam ettől a cégtől ajánlatot...
Nem tudom abban a GTC csőben milyen antibakteriális bevonat lehet... Tudtommal csak az ezüst és a réz ilyen.
Folyamatosan működés alatt van a szellőzőgéped, vagy ki be kapcsolgat program vagy valamilyen érzékelő alapján?
Hallani zúgást a befúvó és az elszívónyílásoknál?
Előzmény: decsibalint (68)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 71
Egy awadukt cső forgalmazót tudnátok ajánlani?
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 70
http://www.thermhaus.hu/szellozo.php
Ők csinálják rozsdamentesből a geotermikus csöveket.
Előzmény: PRAETORIANUS (69)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.02 0 0 69
A földalatti cső nagyjából annyi, mint a Rehau.
Előzmény: decsibalint (68)
decsibalint Creative Commons License 2008.11.02 0 0 68

5db 6m-es GTC cső: 610 EUR

3 db karmantyú, 4 db 90°könyök, tömítő egyéb: 590EUR

T idom (kondenz edény) 200 EUR

 

 

Nálam valójában 7 db cső lett lefektetve, de az árajánlatból ezeket tudtam kiszedni. A végső árat egyösszegben határoztuk meg. A 7. csőből lett a felállás kialakítva, így kb 40m van a talajban. Biztos, hogy ezeket a csöveket meg lehet venni máshol is, csak utána kellene járni egy kicsit...

PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.02 0 0 67

A te rendszerednél mennyi volt a földalatti 205-ös cső métere?

Az ózon elég instabil, főleg ha van mit oxidálnia, így a házba már nem nagyon jutna.

Előzmény: decsibalint (66)
decsibalint Creative Commons License 2008.11.02 0 0 66

Létezik 9W-os germicid lámpa is, bőven elég lenne. Az említett 80W-os pedig alkatrészszinten kb 5000Ft (fényforrás, előtét, foglalat), és a többi is hasonló árból kijön. De a germicid lámpáknak van ózontermelésük is, ez meg nem lenne jó a lakásba befújva, bár kórházakban alkalmazzák kórtermekben fertőtlenítési céllal.

 

Előzmény: PRAETORIANUS (64)
decsibalint Creative Commons License 2008.11.02 0 0 65

Most költöztem be a Prokoncept elemekből épített házamba, és Pluggit szellőztetőrendszert építettünk be. A talajba 40m 200-as cső van lefektetve 2,4m mélyen, végig lejt a ház felé, és egy T idomban végződve folyik ki a kondenzvíz. A cső külső felülete bordás műanyag (fekete), a belső felülete pedig sima és sárga. A házban 90-es csövekkel van megoldva a be ill. elszívás. A 90-es csövel is kétrétegűek, kívül bordás, de belül sima a felületük.

Nem mertem beleugrani a házi csövezésbe, lehet, hogy meg lehetett volna oldani, de az egészségünk ennyit megér.

A szobákban van befújás, és a nedves helyiségekben ill. konyhában elszívás. A befújócsonkok 40cm magasan, az elszívók a mennyezet  alatt vannak.

 

Fertőtlenítési céllal én arra gondoltam, hogy néha a talajcső beszívónyílásába bespriccelek híg domesztoszos vizet (no nem sokat), és az elpárologva a csövet fertőtleníti. Jelenleg 2 hete megy a rendszer, és a nyári tapasztalatok még hátra vannak.

 

A külső fali függőleges vezetésű hőcserélő nagyon szimpatikus, azt is lehetne konbinálni talajba fektetett csővel, így a jegesedési probléma is megszűnne.

 

PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.01 0 0 64

Alucsőnek jobb a hővezetése, tehát ebből a szempontból jó lehet. (egy linket, lécci..)

Germicid cső jó csak (254 nanométer hullámhossz), és ebből egy pl 80 wattos 19000 környékén van, és az elvi élettartama 9000 óra.

Ez évente min egy cső, és kb 30000 forintnyi áram. Ez évente 10 méternyi awadukt...

Előzmény: Törölt nick (62)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.01 0 0 63
Valahol olvastam is, de általában ezüstöt használnak antibakteriális célra, meg a nálam lévő cső belsején is az a jellegzetes szürkés bevonat van.
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 62
Az egyik cég pl alucsöveket helyez el a földben. Erről kinek mi a véleménye?
Mi lenne ha egy 50 cm hosszú uv fénycsövet raknánk a csőbe fertőtlenítőnek, már a házon belül, mielőtt a rekuperátorba megy?
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61
milyen forrásból tudod, hogy ezüst a belső bevonata van?
Előzmény: PRAETORIANUS (58)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.10.30 0 0 60

fordulás

awadukt

Előzmény: PRAETORIANUS (58)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.10.30 0 0 59

fordulás

awadukt

Előzmény: PRAETORIANUS (58)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.10.30 0 0 58

Javasolnám a tervezőhöz fordullást a gányolás helyett.

Az awaukt egész belső felülete ezüst bevonatos, így hatékonyan pusztítja a bacikat.

A 6 méteres 200-as 32000 +áfa.

Ha esetleg tudsz furatni kutat a telkedre (kettőt) akkor lehet átfolyó vízes kaloriferes rendszerben is gondolkodni, ami adott esetben olcsóbb lehet a csövesnél, csak ne fogyjon el a víz....

Kb. 3 köbméter/óra víz kell.

Ha nem antibakteriális csövet használsz, akkor kiteheted a családodat penészgombás betegségeknek.

Előzmény: El.Mariachi (56)
topik Creative Commons License 2008.10.29 0 0 57
A 20 m kevés lesz! Még a Rehau awadukt-ból is kb 25-30 m kell, hogy jó hatásfokkal működjön. A PVC kb 4-szer rosszabb hőátbocsátással rendelkezik, legalább 40-50 m-es szakaszban érdemes gondolkodni 200-es PVC cső esetén. Töltsd le a méretező programor a rehau honlapjáról, érdemes próbálgatni. Ja, az awadukt aranyárban van :(
Előzmény: El.Mariachi (56)
El.Mariachi Creative Commons License 2008.10.28 0 0 56
Milyen csövet érdemes lerakni? Az eddigi hozzászólások alapján úgy tűnik a föld alá PVC cső mehet. Milyen méretet ajánlotok? Tudtok javasolni 1-2 linket, ahonnan be lehet szerezni?

Hogyan érdemes bevinni a házba? kb. 3 m magasra kellene felvinnem.
Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 55
Szia!

Laikus vagyok, én is most ezen dolgozok, mármint tervezem a szellőzőcsövek helyét stb.
Nekem is szerkezetkész a ház és szeretnék geotermikus csöveket is fektetni. Én arra gonloltam hogy a háztartási helységben padló felett rögtön bemennék a házba és onnan fel a tetőtérbe. Így csak a lábazatnál kellene szigetelni.
Előzmény: El.Mariachi (54)
El.Mariachi Creative Commons License 2008.10.27 0 0 54
Sziasztok!

Érdeklődve olvasgattam ezt a topikot, és kedvet kaptam egy ilyen szellőztetőrendszer kivitelezéséhez.

Remélem, hogy sikerül a topikot újra aktiválni, és tudtok segíteni! :)

A házunknak könnyűszerkezetes a födéme, így könnyen ott - reményeim szerint . viszonylag könnyen meg tudom oldani a becsövezést. Kérdésem inkább a kinti résszel kapcsolatban van.

A ház mögött van annyi hely, hogy kb. 20 m csövet le tudok fektetni úgy, hogy 2*10m cső menne egymás mellett (10m oda és 10m vissza). Jól sejtem, hogy ez nem rontja a hatásfokot?

A másik kérdés, hogy miként vezessem be a házba a friss levegőt. Mivel a ház már kész, alulról nem igazán megoldható. A legjobb megoldás az lenne, ha a hátsó falon fel lehetne vinni a tetőtérhez, ahol be tudom vezetni a padlásra. Azt viszont nem tudom, hogy ezt miként lehetne hőveszteség nélkül megoldani. Gondoltam arra, hogy szigetelővel körbetekerem és nikecellel burkolom, amit le is tudok festeni.
Mi erről a véleményetek? Van valami jobb ötletetek?

Előre is kösz!
arraborona Creative Commons License 2008.02.21 0 0 53
Köszönöm, már indulok is.
Előzmény: csoki74 (52)
csoki74 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 52

Ha benezel a Passzivhaz topikba, sok hozzaszolasban olvashatsz errol. Bevalt nekik, nem kamu. De ahhoz olyan hazat kell epiteni, ahova van ertelme berakni = alacsony energias haz!

 

Udv:

csoki

Előzmény: arraborona (51)
arraborona Creative Commons License 2008.02.17 0 0 51
Sziasztok,

Most építkezünk, és találtam egy Stiebel szellőztetőt itt: vfk.hu. Mondjuk nem olcsó, de állítólag úgy cseréli a levegőt hogy a meleg meg bent marad. Ez tényleg így van vagy csak kamu a sznoboknak? Valakinek van ilyesmi?

Előre is kösz a válaszokat
csoki74 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 50

 

Na, vegre volt idom beszurni.

A PVC helyett a hazon belul inkabb a spirocso fele fajlok, csak azt meg sosem szereltem... A fodemattoreserek sajnos nem ilyen egyszeruek, az alsonal rogton egy 45 fokos elhuzasra lesz szukseg...

 

Kinek mi a velemenye egy ilyen rendszerrol?

r0226 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 49
Kösz mindenkinek.
csoki74 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 48

Spiro cso, arakkal (gyarto):

http://www.spikorex.hu/index.php?oldal=termekek

 

Mindenfele legtechnikai epitoanyag (arak nelkul), rajzokkal, meretekkel:

http://www.gds.hu/airvent

http://www.airtradecentre.com/

 

PVC cso (pl.):

http://www.szatmari.hu/arlista.php

Előzmény: r0226 (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!