Keresés

Részletes keresés

PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.02 0 0 69
A földalatti cső nagyjából annyi, mint a Rehau.
Előzmény: decsibalint (68)
decsibalint Creative Commons License 2008.11.02 0 0 68

5db 6m-es GTC cső: 610 EUR

3 db karmantyú, 4 db 90°könyök, tömítő egyéb: 590EUR

T idom (kondenz edény) 200 EUR

 

 

Nálam valójában 7 db cső lett lefektetve, de az árajánlatból ezeket tudtam kiszedni. A végső árat egyösszegben határoztuk meg. A 7. csőből lett a felállás kialakítva, így kb 40m van a talajban. Biztos, hogy ezeket a csöveket meg lehet venni máshol is, csak utána kellene járni egy kicsit...

PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.02 0 0 67

A te rendszerednél mennyi volt a földalatti 205-ös cső métere?

Az ózon elég instabil, főleg ha van mit oxidálnia, így a házba már nem nagyon jutna.

Előzmény: decsibalint (66)
decsibalint Creative Commons License 2008.11.02 0 0 66

Létezik 9W-os germicid lámpa is, bőven elég lenne. Az említett 80W-os pedig alkatrészszinten kb 5000Ft (fényforrás, előtét, foglalat), és a többi is hasonló árból kijön. De a germicid lámpáknak van ózontermelésük is, ez meg nem lenne jó a lakásba befújva, bár kórházakban alkalmazzák kórtermekben fertőtlenítési céllal.

 

Előzmény: PRAETORIANUS (64)
decsibalint Creative Commons License 2008.11.02 0 0 65

Most költöztem be a Prokoncept elemekből épített házamba, és Pluggit szellőztetőrendszert építettünk be. A talajba 40m 200-as cső van lefektetve 2,4m mélyen, végig lejt a ház felé, és egy T idomban végződve folyik ki a kondenzvíz. A cső külső felülete bordás műanyag (fekete), a belső felülete pedig sima és sárga. A házban 90-es csövekkel van megoldva a be ill. elszívás. A 90-es csövel is kétrétegűek, kívül bordás, de belül sima a felületük.

Nem mertem beleugrani a házi csövezésbe, lehet, hogy meg lehetett volna oldani, de az egészségünk ennyit megér.

A szobákban van befújás, és a nedves helyiségekben ill. konyhában elszívás. A befújócsonkok 40cm magasan, az elszívók a mennyezet  alatt vannak.

 

Fertőtlenítési céllal én arra gondoltam, hogy néha a talajcső beszívónyílásába bespriccelek híg domesztoszos vizet (no nem sokat), és az elpárologva a csövet fertőtleníti. Jelenleg 2 hete megy a rendszer, és a nyári tapasztalatok még hátra vannak.

 

A külső fali függőleges vezetésű hőcserélő nagyon szimpatikus, azt is lehetne konbinálni talajba fektetett csővel, így a jegesedési probléma is megszűnne.

 

PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.01 0 0 64

Alucsőnek jobb a hővezetése, tehát ebből a szempontból jó lehet. (egy linket, lécci..)

Germicid cső jó csak (254 nanométer hullámhossz), és ebből egy pl 80 wattos 19000 környékén van, és az elvi élettartama 9000 óra.

Ez évente min egy cső, és kb 30000 forintnyi áram. Ez évente 10 méternyi awadukt...

Előzmény: Törölt nick (62)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.11.01 0 0 63
Valahol olvastam is, de általában ezüstöt használnak antibakteriális célra, meg a nálam lévő cső belsején is az a jellegzetes szürkés bevonat van.
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 62
Az egyik cég pl alucsöveket helyez el a földben. Erről kinek mi a véleménye?
Mi lenne ha egy 50 cm hosszú uv fénycsövet raknánk a csőbe fertőtlenítőnek, már a házon belül, mielőtt a rekuperátorba megy?
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61
milyen forrásból tudod, hogy ezüst a belső bevonata van?
Előzmény: PRAETORIANUS (58)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.10.30 0 0 60

fordulás

awadukt

Előzmény: PRAETORIANUS (58)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.10.30 0 0 59

fordulás

awadukt

Előzmény: PRAETORIANUS (58)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.10.30 0 0 58

Javasolnám a tervezőhöz fordullást a gányolás helyett.

Az awaukt egész belső felülete ezüst bevonatos, így hatékonyan pusztítja a bacikat.

A 6 méteres 200-as 32000 +áfa.

Ha esetleg tudsz furatni kutat a telkedre (kettőt) akkor lehet átfolyó vízes kaloriferes rendszerben is gondolkodni, ami adott esetben olcsóbb lehet a csövesnél, csak ne fogyjon el a víz....

Kb. 3 köbméter/óra víz kell.

Ha nem antibakteriális csövet használsz, akkor kiteheted a családodat penészgombás betegségeknek.

Előzmény: El.Mariachi (56)
topik Creative Commons License 2008.10.29 0 0 57
A 20 m kevés lesz! Még a Rehau awadukt-ból is kb 25-30 m kell, hogy jó hatásfokkal működjön. A PVC kb 4-szer rosszabb hőátbocsátással rendelkezik, legalább 40-50 m-es szakaszban érdemes gondolkodni 200-es PVC cső esetén. Töltsd le a méretező programor a rehau honlapjáról, érdemes próbálgatni. Ja, az awadukt aranyárban van :(
Előzmény: El.Mariachi (56)
El.Mariachi Creative Commons License 2008.10.28 0 0 56
Milyen csövet érdemes lerakni? Az eddigi hozzászólások alapján úgy tűnik a föld alá PVC cső mehet. Milyen méretet ajánlotok? Tudtok javasolni 1-2 linket, ahonnan be lehet szerezni?

Hogyan érdemes bevinni a házba? kb. 3 m magasra kellene felvinnem.
Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 55
Szia!

Laikus vagyok, én is most ezen dolgozok, mármint tervezem a szellőzőcsövek helyét stb.
Nekem is szerkezetkész a ház és szeretnék geotermikus csöveket is fektetni. Én arra gonloltam hogy a háztartási helységben padló felett rögtön bemennék a házba és onnan fel a tetőtérbe. Így csak a lábazatnál kellene szigetelni.
Előzmény: El.Mariachi (54)
El.Mariachi Creative Commons License 2008.10.27 0 0 54
Sziasztok!

Érdeklődve olvasgattam ezt a topikot, és kedvet kaptam egy ilyen szellőztetőrendszer kivitelezéséhez.

Remélem, hogy sikerül a topikot újra aktiválni, és tudtok segíteni! :)

A házunknak könnyűszerkezetes a födéme, így könnyen ott - reményeim szerint . viszonylag könnyen meg tudom oldani a becsövezést. Kérdésem inkább a kinti résszel kapcsolatban van.

A ház mögött van annyi hely, hogy kb. 20 m csövet le tudok fektetni úgy, hogy 2*10m cső menne egymás mellett (10m oda és 10m vissza). Jól sejtem, hogy ez nem rontja a hatásfokot?

A másik kérdés, hogy miként vezessem be a házba a friss levegőt. Mivel a ház már kész, alulról nem igazán megoldható. A legjobb megoldás az lenne, ha a hátsó falon fel lehetne vinni a tetőtérhez, ahol be tudom vezetni a padlásra. Azt viszont nem tudom, hogy ezt miként lehetne hőveszteség nélkül megoldani. Gondoltam arra, hogy szigetelővel körbetekerem és nikecellel burkolom, amit le is tudok festeni.
Mi erről a véleményetek? Van valami jobb ötletetek?

Előre is kösz!
arraborona Creative Commons License 2008.02.21 0 0 53
Köszönöm, már indulok is.
Előzmény: csoki74 (52)
csoki74 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 52

Ha benezel a Passzivhaz topikba, sok hozzaszolasban olvashatsz errol. Bevalt nekik, nem kamu. De ahhoz olyan hazat kell epiteni, ahova van ertelme berakni = alacsony energias haz!

 

Udv:

csoki

Előzmény: arraborona (51)
arraborona Creative Commons License 2008.02.17 0 0 51
Sziasztok,

Most építkezünk, és találtam egy Stiebel szellőztetőt itt: vfk.hu. Mondjuk nem olcsó, de állítólag úgy cseréli a levegőt hogy a meleg meg bent marad. Ez tényleg így van vagy csak kamu a sznoboknak? Valakinek van ilyesmi?

Előre is kösz a válaszokat
csoki74 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 50

 

Na, vegre volt idom beszurni.

A PVC helyett a hazon belul inkabb a spirocso fele fajlok, csak azt meg sosem szereltem... A fodemattoreserek sajnos nem ilyen egyszeruek, az alsonal rogton egy 45 fokos elhuzasra lesz szukseg...

 

Kinek mi a velemenye egy ilyen rendszerrol?

r0226 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 49
Kösz mindenkinek.
csoki74 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 48

Spiro cso, arakkal (gyarto):

http://www.spikorex.hu/index.php?oldal=termekek

 

Mindenfele legtechnikai epitoanyag (arak nelkul), rajzokkal, meretekkel:

http://www.gds.hu/airvent

http://www.airtradecentre.com/

 

PVC cso (pl.):

http://www.szatmari.hu/arlista.php

Előzmény: r0226 (45)
hnorby Creative Commons License 2007.12.14 0 0 47

A házon belüli légtechnikai elemek árait a http://www.energotrade.hu oldalon, elfogadható áron hőcserélőt a http://www.elektrodesign.sk/ oldalon találsz. (ez utóbbihoz a nyelvbeli segítséget kicsit visszább peterch hozzászólásában találod)

 

A talajkollektor csöveihez pedig a rahau.hu-ról kérhetsz árlistát, de ez tényleg horror áron van. (6m DN200 cső 32.320+ÁFA, ebből minimum 3 szálat le kell rakni)

 

csoki74:

A tisztítás az jó kérdés.

A rehau-nál ezt válaszolták a talajkollektor tisztítására:

"A rendszer nagynyomású csatornatisztítóval problémamentesen tisztítható."

Nekem azért ez nem tűnik olyan problémamentesnek.

Előzmény: r0226 (45)
r0226 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 46
Hepa szűrőket használnak a nagy cégek is.:-))
Előzmény: csoki74 (43)
r0226 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 45
Ha tudtok árakat és elérhetőséget jó lenne ha leírnátok, mert biztos sok embert érdekelne és tudnának viszonyítani ha kapnak máshol egy árajánlatot.:-))
Engem is érdekelne.:-)))
Előzmény: csoki74 (43)
csoki74 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 44
hat nem sikerult...
Előzmény: csoki74 (43)
csoki74 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 43

A spirocso ara tenyleg jo, meg olcsobb, mint a pvc lenne. Elngondolkodtato a cso-a-csoben dolog. Sajnos a helyem nagyon keves, mivel csak egy csonek hagytam helyet (konyhai szagelszivo kivezetese) es most a masodiknak nem biztos, hogy a 110nel nagyobb elfer meg (+ at kell vesni a monolit fodemet :-(( ) Ebbe ha beletennek egy 80as spirot a visszateronek, mar alig jutna hely a felszallo levegonek...

 

Horrobilis az antibakt. cso ara. De ha belegondolsz, ezzel csak a rendszered egyik reszet teszed tisztava (?) a hazon beluli tovabbra is zuros... Es csak az antibakt. hatasrol van szo, pedig gombasoprabol is sok van a levegoben. 

En valami olyanon gondolkodom, hogy egy porlevalaszto szeru dolgot kellene csinalni rezbol, ott a bacikkal lehetne vegzeni. De ez meg mindig nem megoldas a gombak ellen, oda ezust bevonat kellene...

A talajregiszter tisztantartasa fontos, azt talan mosni kellene. De a hazon beluli resznel ez kivitelzhetetlen... Tudtok erre valami otletet?

 

Beszurom (ha sikerul), hogy kb. milyen rendszert szeretnek epiteni

 

Előzmény: hnorby (42)
hnorby Creative Commons License 2007.12.13 0 0 42

Ha már belevágsz a szellőző kiépítésébe szerintem célszerű az elszívást is csövekkel kiépíteni. A hővisszanyerők tényleg elég drágák, de néhány hozzászólással lentebb peterch ajánlott olcsóbb kivitelűeket is, ha más nem, célszerű legalább előkészíteni rá a rendszert. Vagy pedig a szintén peterch által ajánlott cső a csőben visszanyerési módot alkalmazni spiro csővel, annak az ára még elfogadható.

 

A talajregiszternél az anyagkiválasztás nekem még mindig nagy dilemma.

Sajnos nem lehet tudni, hogy az antibakteriális hatásnál mennyi a tényleges előny és mennyi a marketing.

Én azért kicsit tartok az általuk okozott légúti megbetegedésektől. Az viszont tény, hogy az Awadukt nagyon drága, a 6m-es szál ~38.000 ft, nem beszélve az idomokról, beszívóról.

Előzmény: csoki74 (40)
pborisz Creative Commons License 2007.12.12 0 0 41

Szia!

Végre nem csak én írogatok ide :)

Sajnso nem vagyok szakértő a dologban, így sokat segíteni nem tudok, de az ablaknyitogatós dolog szerintem nem jó ötlet. Mert ha bukóra nyitod az ablakot, akkor igaz, hogy felül kifelé áramlik a levegő, viszont alul meg befelé fog a hideg. Jelenleg nálam is csak a konyhába van a bevezető ág, viszont azt én megfűtöm és így ventilátor nélkül is jön befelé a levegő. A kivezetés pedig mindegyik helyiségben a plafonon fúrt lyuk, amibe beleraktam egy 100-as pvc csövet, amit fent körbeszigeteltem, hogy ne csapódjon ki a pára az oldalán. Még kevés idő telt el ahhoz, hogy bármilyen következtetést le tudjak vonni, de úgy tűnik jól működik. A páratartalom szinte állandó 50% körül mozog. Volt egy komolyabb teszt is az egyik hétvégén, amikor anyám és a párom nagy fsütés főzést tartottak, és felszalatt a páratartalom 70%-ra. kb. A kivezetéseknél nagyobbra vettem a nyílást így kb. egy óra alatt visszaállt az 50% más egyéb szellőztetés nélkül. Persze lehet, hogy ezt csak bebeszélem magamnak, és úgy rossz az egész, ahogy van :)).

A csöveidbe pedig lesz víz nyáron, amikor a meleg levegőt beszívja és ott kicsapódik. Ezért kell a lejtés kifelé és egy kifolyó nyílás vagy leágazás. Én ugyan azzal a csővel csináltam, amivel a szennyvizet.

Dióhéjban ennyi :)

Előzmény: csoki74 (40)
csoki74 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 40

Sziaszatok!

 

Bar nem a legnagyobb topic, de pont arrol szol, amit en is tervezek. Hatha olvassa valaki es kap/ad otletet.

Mostani tervek szerint 25m 160as PVC csovet fogok lefektetni, nem elagaztatva. Ez  folyamatos lejtessel a haz alatti pincebe erkezik be, ahol a ventillator lenne. Innen felszallo agon jutna el

a tetoterbe, mivel a foldszinten nem alakitottam ki es most mar a konyhan kivul nem is tudom kialakitani a bevezetes. A tetoterben pedig 4-5 helyre raknek befuvonyilasokat. Kb. 150 nm, 400 m3 haz, ennek kb. 1/3-at tervezem igy szelloztetni.

Hocserelot nem tervezek beepiteni, mivel a visszatero csoveknek nem jutna mar hely, masreszt nem hiszem, hogy megterulne a befektetes. Igy egy sima szellozorendszert alakitok ki - a bukora nyitott ablakon tavozhat az hasznalt levego, ha bekapcsolom a szellozest.

Mi a velemenyetek egy ilyen rendszerrol? Foleg a meretezesehez szeretnek segitseget kerni. (ha lesz idom, teszek fel semat rola).

Felszallo agat eleg megoldani 110-es csovel? Nem noveli meg nagyon az ellenallast? 15 m 110 bent  vs. 25 m 160 kint.

Hazon belul milyen anyagbol erdemes megoldani a csovezest?

 

Sok kerdesben szeperel, hogy PVC vs. PP/PE ill. antibakt. csovek hasznalata. Kemiaval foglalkoznek, kicsit ismerem a muanyagokat. A PVC keszitese un. lagyitokkal tortenik, melyek feleslege aztan szepen lassan kiparolog belole. De ez a parolgas nem tart a vegtelensegig. Mivel a csovek mar honapokkal elobb elkeszulnek ilyen gond nem nagyon lehet, foleg egy allando, 10-15 C koruli homersekleten a a fold alatt . Veszelyesebb a dolog, ha folyadek kerul a csovekbe (vagy barmilyen targyba), ott a kioldodas nagyobb lehet. De mivel a szellozobe remeljuk nem kerul viz, nem hinnem, hogy barmilyen gondot okozna. A PVC tagadhatatlan hatranya viszont a rosszabb hovezetes a PP-vel szemben.

Az antibakterialis hatas egy jol hangzo dolog, de nem vagyok benne biztos, hogy annyit er, mint amiert adjak. Jol ismert antibakteralis hatasa van a reznek. Ezert arra gondoltam, hogy a hazba beerkezo szakaszt egy rez szitan, vagy lemezeken, dobozon vezetem keresztul.

 

 

Udv:

csoki74

Előzmény: hnorby (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!