Keresés

Részletes keresés

Earthrage Creative Commons License 2006.11.05 0 0 68
Hmm. Mit kovetett el a srac?
Earthrage Creative Commons License 2006.11.03 0 0 66
Hogy mennyire követik a filmekben a képregényt az megitélés kérdése...Képregényrajongó lévén én felháborodtam néhány dolgon (Küklopsz halála vagy hogy a szereplők némelyike jóval fiatalabb, vagy épp öregebb) de végtére is mindegyik film a képregény eredeti szellemében készült, úgyhogy ezek a dolgok mellékesek. Annyit tettek a filmek alkotói, hogy filmszerübbé változtattak néhány epizódot és megpróbáltak épkézláb sztorikat gyúrni belőlük. Nem semmi feladat lehetett, tegyük hozzá...negyven év alatt jónéhány remekbeszabott történet látott napvilágot. Az egyik legfontosabb ismérve az X-ek világának (persze a másság elfogadásán, kivül) a hatalom kezelése. Míg Pókember elrendezi ezt a kérdést a felelősségvállalás szintjén, ezek a mutánsok kivülállóságuk, gonosz fajtársaik hatására
el kell döntsék szükségük van-e egyáltalán a megértésre...mert ez a világ nem toleráns a homo superior-okkal szemben, gyűlöli, de legfőképp féli őket. (pl. a Marvel univerzum jónéhány szuperhősét lemutánsozzák ha valamiért haragszanak rájuk) Xavier célja az egyensúj megteremtése a féltékeny szülő és gyermekei között.
A képregény.net- re érdemes regisztrálni, hidd el!
Bizony Paquin kisasszonynak van egy Oscarja a zongoraleckéért!
A bevételek szajna nem mindíg jelzik ilyen filmeknél a minőséget( meg amúgy se...) pl. az F4 kaszált, és a végétől eltekintve nem hagyott bennem nyomot, pedig a képregényt nagyon birom...de a rendező nem volt képes megbirkózni a falattal...meg a forgatókönyvvel...már ha volt egyáltalán. De a vége... na az azért ütős volt, na!
Én egyelőre örülök hogy megfilmesithetővé váltak ezek a sztorik, és addig nem is aggódom amig Singerek, Nolanek, Rodrigezek nyúlnak hozzájuk!
Ha van kedved olvasni...esetleg ajánlhatok ezt-azt?
Előzmény: Törölt nick (65)
Earthrage Creative Commons License 2006.11.01 0 0 64
Rengeteg van, biza. Némileg árnyaltabbak is egyesek, pl. Vadóc akinek nem akármilyen múltja van, amit a filmből teljesen kihagytak. Mondjuk a dolog jellegét tekintve némileg érthető.(nézzetek utána az emlitett oldalon ha érdekel egy kicsit is az eredeti képregény)
Ha lesz folytatás én is remélem, hogy Angyal nagyobb szerephez jut, már csak azért is mert az őt alakitó szinész tehetséges srác (lásd a B. Willis féle Hostage-ot).
Én leginkább Árnyékot hiányoltam a 3-asból...nem akármekkora figura egy démonkülsejü mélyen vallásos teleportáló! Sokan vádolják azzal a stúdiókat, hogy a képregényfilmek hullámát meglovagolva egyre silánnyabb produkciók jönnek ki, de véleményem szerint igazán gyenge film még nem jött ebből a vonulatból, sőtt továbbmegyek: Örömmel üdvözlöm mind a Rozsomák, mind a Magnetó film ötletét, hisz remek történetek születtek ezekkel a figurákkal. (bizonyos Frank Miller rajzolta pl. az egyik legjobb Wolverine-t !) Már csak ezért se értem a vadiúj mutánsok kitalálásának okát. Az ilyen csináljon inkább SzkájHájt !
Azt mondom olvassátok! Csalódás kizárva!
Earthrage Creative Commons License 2006.10.31 0 0 62
Ágyugolyó, Farkas (Rahne Sinclair, nem Logan), Iljána( Kolosszus huga), Techno...stb. Jónéhányan vannak bizony. Némelyik( hez) hasonló feltünt a filmekben de én azt olvastam, hogy agyas Rattner barátunk ki akar találni új karaktereket is. Hm. Mintha nem lenne több száz amiből válogathatna...úgyértem mutáns, ezen belül pedig fiatal:

http://www.kepregeny.net/kepregenyek.php?spgmGal=X/X-Men/New_Mutants_v1
Előzmény: Törölt nick (61)
Tesca Creative Commons License 2006.10.23 0 0 60
A folytatás az meglesz csak még nem tudják miről szóljon:vagy a fiatal mutánsokról vagy farkasról szoljon-e?
Earthrage Creative Commons License 2006.10.21 0 0 59

Lassan a testtel, haver. Szent terultre tevedtel, sokan olvastak ezt a kepregenyt amig megjelent magyarul 92ben, egeszen 97ig.( jomagam is, megvan minden szam) Bizony el van magyarazva eleg reszletesen, hogy Rozsi miert Rozsi: Kisnovesu agressziv, vad, a szaglasa sokkal kifinomultabb mint egy farkase. A magyar kepr. forditok vettek a faradtsagot hogy utananezzenek a wolverine kifejezesnek, mig a filmforgalmazo elrendezte, egy ugy nez ki mint egy farkasember, hat hivjuk is ugy-al. A Storm meg akarhogyis nezem nem ciklon...

Mielott barki kiherelne: sajna hataron tulrol, munkahelyrol irok ezert nincsenek magyar ekezeteim.

Azt meg tenyleg nem ertem miert tetszett jobban a harmas? Ird meg ha van kedved!

Előzmény: Tesca (43)
Tesca Creative Commons License 2006.06.15 0 0 57
Az egész filmben,de főleg az elején Farkas mekkora laza már!!!!
Tesca Creative Commons License 2006.06.11 0 0 56
Srácok!!!
Aki ismeri az Alamo című filmet az jöjjön az Alamo topicra!!!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 55
Nem érdekel az X-men, és rohadtul nem örülök, hogy a topikodat olyan helyeken reklámozod, ahol senki se kért erre. Ne csinálj ilyeneket.
Tesca Creative Commons License 2006.06.10 0 0 54
Tegyek még?
Már ilyen nagyba is tudok!!!
Tesca Creative Commons License 2006.06.10 0 0 53
hatareset Creative Commons License 2006.06.10 0 0 52

Abszolúte,eszembe se jutna megvenni!

A régi x-man-ek fenn vannak a www.kepregeny.net oldalon,csak szünetel a letöltés.

Előzmény: Tesca (50)
Tesca Creative Commons License 2006.06.10 0 0 51
Nézzétek ezt meg:www.sg.hu/cikkek/45062
Érdekes hírek vannak benne!!!!
Tesca Creative Commons License 2006.06.09 0 0 50
Igen lehet hogy a régi képregények hangulatát nem , de a mostanit biztosan az egy szar, mintha egy 10 éves gyerek rajzolta volna, de még a rajz haggyán de a szöveg.
acka Creative Commons License 2006.06.09 0 0 49
Én is csak ennyit tudok.
Előzmény: Rumcice (46)
hatareset Creative Commons License 2006.06.09 0 0 48

Jók a filmek,de szerintem meg sem közelíti a régi képregények hangulatzát.

Tesca Creative Commons License 2006.06.09 0 0 47
Én erröl nem tudok semmit. Csak azt amit nekem is mondtak!!!
Rumcice Creative Commons License 2006.06.09 0 0 46

valaki el tudná nekem magyarázni, hogy a film legvégén a stáblista után mi az a rövidke kis jelenet, amit a mozi, ahol én néztem, le se adott, mert lekapcsolták a vetítőt?

eMM Creative Commons License 2006.06.09 0 0 45
Hehe le vagy szavazva a Rágcsa R(j)ózsival!:)
Előzmény: kondorosifan (40)
Tesca Creative Commons License 2006.06.08 0 0 44
Nem tudja valaki, hogy megjelent-e az X-Men 3 hivatalos képregénye???
Valami új témát keressünk már és dogjuk fel a fórumot!!!
Tesca Creative Commons License 2006.06.07 0 0 43
Én tudom mi az a rozsomák , de szerintem akkor is jobban hasonlít FARKAS egy farkasra, mint egy ,,rozsomákra".
Quantumleap Creative Commons License 2006.06.07 0 0 42
Szerintem ahhoz 100-on aluli IQ-s egyénnek kell lenni, hogy a rozsomákot apró rágcsálónak higgyük.
Előzmény: eMM (39)
Tesca Creative Commons License 2006.06.07 0 0 41
De nekem is van képregényem, de az amint mondtam csak 1 részes és abba (ami a film alapján készült) is Farkas. De mondd már meg Farkas mibe hasonlít egy rozsomákra?
Kinézi ma az X-Ment???????
kondorosifan Creative Commons License 2006.06.07 0 0 40
az itt most nagyon nem érdekes, hogy neked mi a macsós, a képregényben is így hívják, és haznánkban az volt előbb... Szóval Rozsomák, Vadóc, Vihar!!!
Előzmény: eMM (39)
eMM Creative Commons License 2006.06.07 0 0 39
Nem a buldózerről mindenki tudja hogy micsoda,az egy erőt sugalló elnevezés.Nade a rozsomák az meg mi,biztos valami rágcsáló,vagy tengerimalac hehe.(pld éntudom hogy milyen állat a rozsomák de én nem is vagyok X-men fan)
Előzmény: Quantumleap (38)
Quantumleap Creative Commons License 2006.06.07 0 0 38
Ennyi erővel a Bulldózer is röhejes név egy szuperbűnözőnek, nem? De hát a hülye magyarok kedvéért mindent csavarosan kell fordítani, világos.
Előzmény: eMM (36)
Tesca Creative Commons License 2006.06.06 0 0 37
A pókember mesébe is Rozsomák de olyan rossz név, de milyen képregénybe van meg, mert nekem meg van az X-Men 2 de egyrészes.Nagyon jó :-))))))
eMM Creative Commons License 2006.06.06 0 0 36
Szerintem szétröhögné az arcát a publikum ha rozsomáknak hínák a filmben farkast.
Azt hinnék valami paródia,így meg hú micsoda film.
Előzmény: Quantumleap (34)
Quantumleap Creative Commons License 2006.06.06 0 0 35
Szerintem nem annyira a képregényt követi.
Előzmény: kondorosifan (31)
Quantumleap Creative Commons License 2006.06.06 0 0 34
Ez poén vagy komoly?
Előzmény: eMM (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!