Keresés

Részletes keresés

anegytech1 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 87

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék. Van néhány kaktuszom, őszintén szólva nem tudom megmondani, hogy milyen fajták, de tudtommal nem fagytűrőek, legalábbis teleltetni szoktam őket. Két éve vannak meg, de múlt tavasszal sem virágoztak, illetve most sem látok rajtuk virágkezdeményt. Úgy tudom, hogy most kellene virágozniuk.

 

Múlt évben ősszel, valamikor augusztusban jöttek virágrügyek az egyiken, de azok már nem nyíltak ki, mert bejött a rossz idő. Szóval mit kéne tennem, hogy virágozzanak a kaktuszaim? Folyosón ablak mellett telelnek, jelenleg is ott vannak még, lehet, hogy kevés nekik a fény? Most öntöztem meg először őket, télen nem kaptak vizet, néha egy kis vízpermetet. Nagyon szépen nőttek múlt évben, de virág nem volt :(. Tápoldatot adjak nekik esetleg már most?

blackness Creative Commons License 2014.04.24 0 0 86

Sziasztok, vettem ma egy kaktuszt a csomagoláson az volt hogy ő egy Eriocactus leninghausii, viszont ha rákeresek itt a neten nem látom. Szerettem volna tájékozódni róla a tartását illetően. Úgyhogy kérnék egy kis segítséget. Köszönöm

blackness Creative Commons License 2014.04.24 0 0 85

Szia! Nagyon szép a növényed. Mi a neve?

Előzmény: Tavász (-)
hibis Creative Commons License 2009.11.07 0 0 84
A kedvencek közül hogy lehet törölni?

Segítsen valaki
köszönöm
hibis Creative Commons License 2007.10.04 0 0 83

Ki fúrtam, most kifolyik már belőle a víz.

Ha én öntözöm tudok keveset önteni, akkor nem baj ha nem lyukas, de ha megázik áll benne a víz és az mégse lehet jó egy kaktinak.  

Előzmény: Keszra (81)
Keszra Creative Commons License 2007.10.03 0 0 82
Hát, az én opuntijám szabadföldben él (igaz, napos helyen és az udvari vízvezeték felett), idén sok virágot hozott, talán gyümölcs is lesz belőle. . 
Előzmény: Törölt nick (51)
Keszra Creative Commons License 2007.10.03 0 0 81
Nálam is lyukatlanban vannak, cementtálakban a fölbe ásva, így kívülről nem ömölhet bele víz;  felülről meg azért nem, mert csúcsosan rakom a kavicsot a tetején, hogy lefollyon az esővíz.
Előzmény: hibis (80)
hibis Creative Commons License 2007.09.30 0 0 80
Lemaradt a szöveg a kép mellől.
Nem régen vásároltam ezt a cserép kaktit és nem volt ki lyukasztva a cserép alja.
Szerintetek miért nem lyukas cserépbe ültetik??Nem régen vásároltam ezt a cserép kaktit és nem volt ki lyukasztva a cserép alja.
hibis Creative Commons License 2007.09.30 0 0 79
Skorpio-skorpio Creative Commons License 2006.09.09 0 0 78
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, mi a neve ennek a kaktusznak?
A segítségeteket előre is köszönöm.

Keszra Creative Commons License 2006.09.02 0 0 76

Sziasztok!

A gymnocalicium baldianum-om ismét virágbimbózik, normális ez tőle? S teszi ezt vajh azért, mert előző virágból növő termését elvettem?

F.S.ancsi Creative Commons License 2006.06.26 0 0 75
Nyugodtan kiültetheted a kertbe, persze legyen megfelelő a vízelvezetés. Gyönyörű lesz! Az Opntia fajnevét sajna nem tudom.
Előzmény: Törölt nick (65)
Tavász Creative Commons License 2006.06.14 0 0 74
Szegényt az utolsó pillanatban hoztam be a fagyok elöl, de a nevét nem tudom. Talán a virágos képek topikban már megiták ha jól emlékszem.
Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.14 0 0 73

Szemre való kis tavad van! Legszívesebben kiülnék a partjára és csak süttetném a hasamat. A középső az miféle növény? Télálló? Elég különösen nézni (mármint pozitív értelemben)

Előzmény: Tavász (70)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.14 0 0 72
Sajnos nem tudom. De én még nem láttam nagyobb méretben a kereskedőknél, mint ami a te képeden van. Szerintem ezek ilyen picik maradnak. (Max. köröm méret) (Bár attól is függ mekkora körmöd van) Viszont az én kristályvirágomból nemrég láttam nagyobb példányt, tehát még van hova nőnie.
Előzmény: Tavász (71)
Tavász Creative Commons License 2006.06.14 0 0 71
Azért én nem hagyom ki télre. A kavicsvirág mekkora átmérőjűre tud megnőni? Köröm nagyságúra, vagy annál is nagyobbra?
Előzmény: Törölt nick (68)
Tavász Creative Commons License 2006.06.14 0 0 70

Ezek is ma készültek a pataknál. Napról napra szebbek.

 

Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.14 0 0 69
Húú! De jól néz ki!
Előzmény: Tavász (67)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.14 0 0 68
Láttam! Nagyon jól néznek ki. Nekem is a kavicsvirágok és kristályvirágok a kedvenceim, (a pálmák után). Olyan különösek.
Előzmény: Tavász (66)
Tavász Creative Commons License 2006.06.14 0 0 67

A patakunknál kinyílott a kövirózsa. Ilyet még nem láttam.

 

Tavász Creative Commons License 2006.06.14 0 0 66
Láttad a legelső hozzászólást? Akkor az a csokornyi egy cserépben volt. Pesten vettem az Oázisban.
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.14 0 0 65
Köszi. Tényleg ez az. És mennyire fagytűrő? Télálló is netán? A másik kaktuszomat nem tudod milyen kaktusz lehet?
Előzmény: F.S.ancsi (63)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.14 0 0 64

Nem tudom, hogy milyen nagyra nőnek, de ettől nagyobbra kell, hogy nőjenek, mert nemrég láttam nagyobb példányokat.  Ez tavaly nyári kép, az idén sajnos sikerült elintéznem őket. Túl hamar raktam ki tavasszal és az egyik már alulról szagolja az ibolyát. A másik kettő már rendbe jött.

Előzmény: Tavász (61)
F.S.ancsi Creative Commons License 2006.06.14 0 0 63

Echinocereus reichenbachii

Egyébként fagytűrő is!

Előzmény: Törölt nick (52)
Tavász Creative Commons License 2006.06.14 0 0 62
Jó ez így ahogy van. Legalább is nekem mint megnyitónak és nem is szeretnék senkit rákényszeríteni a közös topikhoz. 
Előzmény: Keszthely1 (55)
Tavász Creative Commons License 2006.06.14 0 0 61

Ezek azu én kedvenceim is. Nagyra nőnek?

 

 

Előzmény: Törölt nick (53)
Tavász Creative Commons License 2006.06.14 0 0 60

Ne bántsatok már ennyire! Az utóbbi napokban ki járt már belőle nekem. Aki nem szeretne idejönni, vagy becsatlakoni az ne tegye!

 

Kicsit rossz a kép, mert a telefonommal csinéltam reggel kutyafuttában.

Ha hazamegyek és még pompázik a kaktuszunk  asziklakertben, feltöltök egy jobb minőséget.

lzleo Creative Commons License 2006.06.13 0 0 59
("azért nyitottam, mert mikor kerestem a ilyen topikot csak a magállt topikokat láttam" "Azt azért még megemlítem, hogy több  általam nyitott topikjaim hozzászólói csatlakoztak  be ide, mert a kaktuszos beszélgetéseinket itt folytatjuk."

Nem a vita kedvéért, de ha láttad, hogy (szerinted) "állnak" a kaktuszos topikok, akkor nyugodtan felpörgethetted volna valamelyiket a beszélgetéseitekkel.)

Virágzik a Rebutia-m:

Előzmény: Tavász (32)
nyubocs Creative Commons License 2006.06.13 0 0 58
Valami Echinocereus
Az utolsó pozsid Pleispilos
Előzmény: Törölt nick (52)
mirtusz6 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 57

ma irtam a moderátornak h vonják össze a topikokat, remélem lesz eredménye.

a medvetalpnak nem tom mi lehet a neve, de a másik egy paródia. az tuti, vagy legalábbis ha jól látom :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!