Keresés

Részletes keresés

hatgang Creative Commons License 2006.06.04 0 0 128
hatgang Creative Commons License 2006.06.04 0 0 127

Bajnai bevételét a buliba még csak értem, elvégre Altus-Wallis magyarország van kialakulóban, de Drazsé pénzügyminiszterségéről egy röpke éve még ez volt Flepkó véleménye: "mint lyukas vödörből, mint lyukas zsákból kifolyik minden pénz."
http://www.nethirlap.hu/cikk.php?cikkid=15547

Azaz dehogynem értem, Drazsé önti, Bajnai Flepkó pedig tartja a markát. Miaz hogy, nagyon is!

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 126
"Ha nem nyújtatnának ennyire megtaposott, seggbekúrt, kézcsavargatott, testnedvektől foltos nadrágú gyülevész kompánia képét, talán szánni is lehetne őket annak ellenére, hogy köztudottan ezért az állapotért küzdöttek, szinte minden hitelüket feltéve rá."
Tévedésben vagy. Ez a topik nem a Fidesz elnökségről szól. De róluk se beszélj ilyen gusztusrtalan modorban!
Előzmény: Törölt nick (76)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.06.03 0 0 125

én inkább fogalmaznék, hogy a kékes narancs vörössé érett, míg a vörös kékké vált. az eredetileg kék meg túlságosan élénk kék lett.

Ez a mi bajunk, meg az, hogy gyakorlatilag már szín nincs a palettán. sajnos

Előzmény: Törölt nick (123)
hotorpe Creative Commons License 2006.06.03 0 0 124
csak egyetérteni tudok!
Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 123
Van jövőképem, csak nem vörös és nem is narancs szinű, mert mint láttuk a narancs is szép pirosra érett mint láthattuk.
Előzmény: hotorpe (122)
hotorpe Creative Commons License 2006.06.03 0 0 122
ha neked nincs jövőképed, az a te bajod! arról nem GYF tehet!
Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 121
Kedves oolo. Ebben az országban élsz? Miből gondolod azt, hogy nincs egzisztenciális veszély? Csak az van, mert jővőkép az nincs.Gyurcsány Úr választások előtti dübörgő gazdaságárol kiderült, hogy az MSZP az MSZMP-hez hasonlóan csak viccelt velünk, és mindent leromboltak ami működött. Beszéljünk arról, hogy a valuta alapú hitelek mennyire veszélyeztetik az egzisztenciánkat? Halálig akarnak dolgoztatni mert az átlag életkor fölé emelik a nyugdíjkorhatárt? A régi adókat emelik és új tételeken gondolkodnak? Hogy most már kitalálták azt is, hogy sokat járunk orvoshoz? A kérdésekre a válasz igen, ezek ilyen hazug lelkű emberek. Megválasztották volna őket ezzel a programmal? Nem hiszem. Egyszóval szembekerülnek majd a népharaggal, úgy mint 1990-ben a taxis blokád idelyén? Szerintem igen, és ennek is a kisemberek látják majd kárát. Nekem lenne konstruktív javaslatom feléjük. Fel kell tenni a kérdést, hogy ki baszta el? A politikusok. Akkor tessék az Ő vagyonukból helyrehozni a dolgokat és ne velünk állampolgárokkal fizettesék meg saját hibályukat.
Előzmény: ooloo (80)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 120
Ki nem szarja le, mit mond Stumpf "orbán" István?
Újlaki Creative Commons License 2006.06.03 0 0 119
Most hirtelen átfutott az agyamon, hogy ha valahol megjelenne egy beszámoló, hogy ekkor meg akkor egy kormányülésen Orbán Viktor ezt vagy azt mondta, a Viktor helyett fellépő Szárazzsadányi Polgári Ökörkör azzal nyerne pert, hogy nem is volt kormányülés, hiszen nem készült jegyzőkönyv...
Előzmény: geszthi (118)
geszthi Creative Commons License 2006.06.03 0 0 118
Az nem arra vonatkozott, te nagyokos, hanem arra, hogy nem csak a megjelentek nevet rogzitettek hanem a teljes vitat. Orbanek epp ezt szuntettek meg a fene nagy nyilvanossagtol valo felelmukben
Előzmény: még csak az kéne (116)
Újlaki Creative Commons License 2006.06.03 0 0 117
"Mikor sikerült a szociknak utoljára bármit úgy lemásolni külföldről, hogy nem a lakosság szívta meg a végén?"

És kinek sikerült nem úgy?
Előzmény: még csak az kéne (115)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.06.03 0 0 116

"magnófelvétel készüljön a kormányüléseken elhangzottakról

150 éves magyar közjogi hagyomány. "

 

 

Megnéznék azér egy 1856-os évben készült magnót, amivel felvették :)))

Előzmény: geszthi (96)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.06.03 0 0 115

Visszakérdeznék:

Mikor sikerült a szociknak utoljára bármit úgy lemásolni külföldről, hogy nem a lakosság szívta meg a végén?

Előzmény: Kopi Pesta (114)
Kopi Pesta Creative Commons License 2006.06.03 0 0 114
Szóval, ha jól értem a topiknyitót, akkor Gyurcsány átveszi az angol modellt, tehát diktatúrát épít.
Angliában tehát diktatúra van.
Jépajobi, tudsz ennél jobbat is.
geszthi Creative Commons License 2006.06.03 0 0 113
Igaz!

Ezert mondom, hogy a szocik hulye balfszok ha nem hozzal elo valaszul ezeket.
Nem kell semmi mast tenniuk csakmint alabb ideztem, Stumpf Istvan velemenyet (radasul epp mint Orban legerosebb minisztere) ujra elohozni.

Előzmény: soltika (112)
soltika Creative Commons License 2006.06.03 0 0 112
Az még hozzá tartozik, hogy 1848 óta az első kormány volt az, amelyik ezt meg merte tenni.
Cavintont nekik:-)))
Előzmény: geszthi (108)
soltika Creative Commons License 2006.06.03 0 0 111
Szerinted.
Szerintem meg ha ez valódi sajnálkozás lett volna, nem csak Orbánra jellemző kiböffenés, akkor nem zárják le puccsszerűen a költségvetés tárgyalását.
Mert Orbán akkor még tényleg élet és halál ura volt a Fideszben.
Előzmény: Wic (107)
Wic Creative Commons License 2006.06.03 0 0 110

akkor hallgatom az átgondolt elemzésed a topik témájáról...

 

Előzmény: Állományjavító (109)
Állományjavító Creative Commons License 2006.06.02 0 0 109
Nem, helyes lenne a fidesz kampányeszközein túlra is tekintened, ha nem zavarja a szemed a fényesség...
Előzmény: Wic (103)
geszthi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 108
Repassy Zolika figyelmebe!

"A politikusok szerint meg kell találni annak módját, hogy a valódi döntéseket meghozó testületek, ezek tisztségviselői felelősséggel tartozzanak a parlamentnek. Úgy vélték, mérlegelni kell a lehetőségeket, ezek között egy olyan eseti parlamenti bizottság vagy albizottság felállításáról is szó lehet, amely ezeket a kormányzati funkciókat is tudja ellenőrizni. "

Stumpf Istvan az Orban-kormany MEH vezetoje

"Majtényi végül úgy döntött, felkéri a Miniszterelnöki Hivatalt (MEH) és az Igazságügyi Minisztériumot (IM), hogy olyan jogi megoldást találjanak a problémára, amely legalább a kormányülések tartalmi dokumentálását lehetové teszi. A kormányüléseken vezetett jelenlegi jegyz?könyvek ugyanis csak a résztvevok névsorát, az eloterjesztések címét, a hozzászólók nevét, valamint a döntéseket tartalmazzák. Az ombudsman által kiadott ajánlás szerint viszont a kormány „nem magánemberek gyülekezete, hanem a politikai intézményrendszerben kulcsszerepet játszó szerv”. Éppen ezért m?ködésének „tartalmi dokumentálása kiemelkedo közjogi és politikai pozíciója miatt elengedhetetlen”.

A kormány - amelynek álláspontját az ombudsman kérésére két ízben is Stumpf István, a MEH-et irányító miniszter fejtette ki - nem értett egyet ezzel az okfejtéssel. „Nem minosül közérdek? adatnak a kormányülésen elhangzott valamennyi szó, kijelentés, hanem maga a döntés az, ami közérdek”
Előzmény: még csak az kéne (73)
Wic Creative Commons License 2006.06.02 0 0 107

A miniszterelnök így felelt: "- Úgy látszik, a Ház ellenzék nélkül is működik, talán nem lesznek olyan élvezetesek a viták, és elvesztünk néhány megfontolásra érdemes érvet is."

 

szerintem ez kifejezett sajnálkozás.

Előzmény: soltika (102)
soltika Creative Commons License 2006.06.02 0 0 106
Mondjuk én.
Mondjon le a képviselői fizujáról és az összes kiváltságáról, oszt akkor lex@rom, ha otthon veri a farkincáját vagy épp pógári karikáknak tart szeánszot.
Előzmény: Wic (97)
Wic Creative Commons License 2006.06.02 0 0 105

hogyne emlékeznék.

miért, nem volt jogos a dolog részemről?

de.

naugye.

és különbenis én már nem csinálom régen... ;)

 

(most kipróbáltam, milyen a koherns baloldali érvrendszer.... :o) )

Előzmény: geszthi (100)
geszthi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 104
Haromhetente van csak parlamenti ules?
Keteves koltsegvetes van?
Mindenkinek kotelezo felpattanni ha Gyurcsany megjelenik?

Ja, hogy nem...
Előzmény: még csak az kéne (90)
Wic Creative Commons License 2006.06.02 0 0 103

hanem a szokott relativizálós, felelősminiszterelnökös nyálhömpöllyel?

 

Előzmény: Állományjavító (99)
soltika Creative Commons License 2006.06.02 0 0 102
Milyen szövegkörnyezet?
Orbánból csak a megkönnyebbülés bukott ki, hogy kivonult az ellenzék, eccer életében őszinte volt.
1998. december

A miniszterelnök így felelt: "- Úgy látszik, a Ház ellenzék nélkül is működik, talán nem lesznek olyan élvezetesek a viták, és elvesztünk néhány megfontolásra érdemes érvet is." A kormánypártiak a kivonulás után rögvest be is biztosították a miniszterelnök által fájlalt veszteséget, mert eltekintettek az ellenzék hátralévő bejelentett hozzászólásaitól, és puccsszerűen lezárták a költségvetési törvény részletes vitáját.


Mert ugyebár az ellenzék kezdeményezte vizsgálóbizotságok leszavazása is az Orbáni demokratúra részei voltak.
Előzmény: Wic (94)
kobaltselyem Creative Commons License 2006.06.02 0 0 101

"A ballib értelmiség lehúzta magát a slozin."

 

Akkor a 'jobblib értelmiség' (micsoda oxymoron!) most akadálytalanul nemzetmenthet és világmegválthat. Üres a futballkapu... de mi lesz, ha a jobbosok így sem lesznek képesek - még a gólvonalról sem - beletalálni?

 

 

Előzmény: Törölt nick (76)
geszthi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 100
Nem. Azt mondtam - mert azzal volt bajotok - nem irom be a hozzaszolasszamokat ahogy csinaltam.

Egyebkent te lehetsz az egyik utolso a hozzaszolasszam meg fikanickezes miatt egy szot is szolhat.

Emlekeszel ugye kedves Wic nick! :-))

Előzmény: Wic (95)
Állományjavító Creative Commons License 2006.06.02 0 0 99

Azt gondolom, hogy nem az összehasonlításban kell megállnia a helyét az intézkedéseknek, hanem önmagukban, alkotmányosságuk és hatékonyságuk által.

 

Nem érzem indokolatlannak azt az érzést sem, hogy az új rendszer alkotmányos és demokratikus voltával kapcsolatban valóban feltehetők kérdések, akár nyugtalanító kérdések is, ezeket meg kell fontolni és meg kell válaszolni.

 

Természetesen nem répássyi nyálsipollyal, Moháccsal és felszabadult, mert a saját korporatív, parlamentellenes alapállásukat relativizálni próbáló fasisztázással vagy egyéb fideszes szánalmasságokkal.

Előzmény: geszthi (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!