Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2007.12.06 0 0 49

Ujabb csoda tortent :)

Ma reggel lattam: szorgos kezek kamerat szereltek a Vagany utcai bejaratnal :)

asdf_ Creative Commons License 2006.11.22 0 0 48

Csoda tortent! :)

Tegnap reggel a Vagany utcaban ha jol vettem ki a buszsavban menoket kaptak ki a fakabatok /ellenkezo iranyban mentem, nem volt ido alaposan megfigyelni/.

asdf_ Creative Commons License 2006.07.06 0 0 47
Ismet lekestem a vonatomat a sok paraszt autos miatt. Fakoff...
PrintScreen Creative Commons License 2006.06.30 0 0 46
Arról nem is beszélve, hogy nem sikerült meggyőznöm diplomás embereket arról, hogy ha az autósok betartanák a KRESZ-t, nem tartana a Vágány utcai út tovább nekik mintha két sorban állnának. (természetesen a buszok és a taxisok beleszólnak a képletbe de ez elhanyagolható)
Így akik betartják azt, jó nagyot szopn@k az 5 métres "buszok" miatt. (no meg a buszok is)
leültem
Előzmény: PrintScreen (45)
PrintScreen Creative Commons License 2006.06.30 0 0 45
A Vágány utcai buszsávos bizonyíthatóságon már én is gondolkoztam.
Szvsz csak két kamera egyidejű felvételével lehet bizonyítani, hogy szabálytalanok az autósok.
Az első a parkoló kijárata előtt, hogy ott nem fordult le, a második a buszsáv vége előtt. (Igazából kéne egy harmadik is a parkoló bejárata elé, de ez a cél szempontjából felesleges.)
1 zárt rögzítőrendszer dátummal, idővel, mérésügyi hivatallal hitelesítve.
Ha mindkettőn ottvan -> bünti
ha nem indexel folyamatosan jobbra -> bünti
ha nem indexel folyamatosan jobbra és csak a másodikon van rajta -> bünti

Kiépítéssel, hitelesítéssel milliós nyagyságrenbe taksálom :(

Szombathelyen láttam olyat, hogy állványról videóznak a rend őrei és büntetnek, de az szerintem biztonsági öv volt, de ha a hitelesítés így is megoldható, akkor ok. Nem kell pályáztatni, nem kell várni, akarni kellene.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 44
Vagy nem engedik? Mert másodszorra sem sikerült!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 43
Bocsi! Elszúrtam a képek feltöltését!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 42
Sziasztok! A mellékelt képek a Vágány utcai buszsávban készültek. Ajánlom mindenki figyelmébe, elsősorban a közlekedésrendészeknek!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 41

Hát fotóztam volna, de mintha szombaton kiciánozták volna pestet. Üres volt minden.

Helyette az újpest meccsre készülődő lovas, és kutyásrendőrőket vettem célba.

Ezek is éedekes fotok.

kedden újra próbálkozom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: asdf_ (40)
asdf_ Creative Commons License 2006.06.02 0 0 40
Ma kellett volna. Gyakorlatilag 100%-ig volt a buszsav, egyetlen felkilometeres szabalyserto tomeg volt az egesz vagany utca /marmint azon sav, melyben a tusko autosok voltak/. Azt hiszem rekordot dontottem, 16 perc alatt tettem meg ezt a fel kilometert (2 km/h atlag!!!). Az a baj amugy ezzel a magankezdemenyes fotozassal, hogy egy kanyarban csak egy autot lehet lekapni :( Ellenben ha pl ma fakabat rt. nekiallt volna buntizni, akkor fel kilometeren keresztul ott voltak az aldozatok, szepen vegig lehetett volna menni rajtuk sorban...
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.02 0 0 39
Dugóban, araszolás közben, tuti siker. Ha minden jól megy holnap este látható lessz itt helyben!
Előzmény: UV 3800 (38)
UV 3800 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 38
Mitagadás, úgy egy csseppet nehéz :-)))
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.02 0 0 37
Buszból, mert dolgozok a 30-on!
Előzmény: UV 3800 (36)
UV 3800 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 36

Ha lehet álványról, a hatás kedvéért

 

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.02 0 0 35
Emberek! Holnap fotózni fogok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: asdf_ (34)
asdf_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 34
Na majd ha lesz fenykepezos mobilom, ramoccanok a temara ;) /ez pedig a kozeljovoben nem valoszinu, mert ameddig a jelenlegi be nem doglik, addig eszem agaban nincs ujat venni :)/.
vanchu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 33
Hát nem tudom. Ehhez már ügyvéd kéne. :) Szerintem az nem szabálysértés, hogy ott van. Kétségkívül csak szabályt sértve kerülhetett oda, de innentől a fotó már csak közvetett bizonyíték.
Előzmény: asdf_ (32)
asdf_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 32
Vagany utcat ugy kell elkepzelni, hogy van egy 560 meter hosszu egyenes /google earth rulz ;)/, ahonnan elkanyarodni sehova nem lehet /na jo, elejen van egy kis parkolo, majd utana fotozik az ember a fennmarado 350-400 meteren/ es ebbol az 560 meterbol az elso 25-30 meteren van feloldva a buszsav. Na ezt az 560-30=530 metert ma ugy 12 perc alatt tettem meg...
Előzmény: vanchu (31)
vanchu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 31
A vágány utcát speciel nem ismerem, de a buszsávba tipikusan bemehetsz, ha kanyarodni fogsz. Szal az, hogy ott van egy autó, még önmagában ritkán szabálysértés. Azt kell dokumentálni, hogy nem kanyarodott el a sávból.

Van pár buszsáv, ahova kanyarodni se lehet bemenni (pl a Thökölyn a belső buszsáv), ott elég a fotó.

(meg aztán exception mindig van, pl most így hirtelen: defektet kapott, magas volt a padka, oda húzódott félre...)
Előzmény: asdf_ (29)
vanchu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 30
Pl telefonálni is csak akkor szabad, ha vasúti átjáróban várakozol. A piros lámpa is kevés hozzá, nemhogy a "forgalmi ok". Ha állsz a dugóban, akkor ugyanúgy "vezetsz", és ugyanúgy figyelsz. De jure.

Törvényekben gondolkozz, ne a való világban. :)
Előzmény: asdf_ (28)
asdf_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 29
En ugy gondoltam, hogy rendszeresen elore szall az ember a buszon, a vagany utcaban meg felall, kattint egyet, amin latszik a rendszam /olyan magasrol a vezeto biztosan nem, es az is csak hatulrol :)/, meg a zarovonal. Ennyinek szerintem epp elegnek kell lennie. Es mivel naponta arra vagyok kenytelen jarni oda- es visszairanyban, nekem beleferne boven napi 1-2 kattintas ;)
Előzmény: vanchu (26)
asdf_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 28

Te mint magánszemély fotózhatsz, de hogy a buszvezető mennyire minősül szolgálatban magánszemélynek, azzal nem vagyok képben. Az viszont biztos, hogy nem foglalkozhat olyan dologgal, ami elvonja a figyelmét a vezetésről (ez a KRESZ-ben van), és a fényképezés ezt szerintem vastagon kimeríti.

 

Viccelsz? :) A vagany utcaban 12 percet all a busz, es 4-et mozog :) A buszvezeto figyelmet max a malmozastol tudna elvonni a fotozas ;)

Előzmény: vanchu (25)
farigó82 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 27

A múlt héten a Ferencieken akartam átszállni a fekete 7-esről egy piros 173-asra, ami közvetlenül előttünk ment. Egy a két busz közé beállt kedves autóstársnak köszönhetően ez a lehetőség elusszant.

 

Ez a helyzet eléggé mindennaposnak mondható a Ferenciek terén, pedig be van kamerázva a buszsáv. A rendőrök, úgy tűnik, a felvételeken látottak alapján nem töltögetik ki folyamatosan a csekkeket, különben az autósok tanulnának a bűntikből.

ex41fan

vanchu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 26
Szerintem egy buszsávozó autóról nehéz olyan képet csinálni (manipuláció nélkül) ami bizonyatéknak megáll, de az "igen jól felismerhető"-t nem ugorja meg. Látszani fog azon a vezető is...

Amúgy se fénykép kell, hanem videó, amin átmegy a kereszteződésen egyenesen.
Előzmény: asdf_ (24)
vanchu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 25
Negatív. ;-)

Jelen pillanatban public területen organizáltan tilos filmezni: Pl. Zárt láncú videó monitorra mehet, de rögzíteni már tilos, olyant csak a rendőrség csinálhat. (Ergó bizonyíték sose lesz belőle.) Tehát mondjuk a BKV telerakhatja a metrót kamerával, de a felvételeket már nem tárolhatja.

Te mint magánszemély fotózhatsz, de hogy a buszvezető mennyire minősül szolgálatban magánszemélynek, azzal nem vagyok képben. Az viszont biztos, hogy nem foglalkozhat olyan dologgal, ami elvonja a figyelmét a vezetésről (ez a KRESZ-ben van), és a fényképezés ezt szerintem vastagon kimeríti.
Előzmény: asdf_ (23)
asdf_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 24
Meg publikalhatom is akar. Kimegyek a Deak terre, lovok egy kepet a tomegrol, siman kirakhatom barhova. Ha mondjuk kifejezetten 1-2 ember van csak rajta, igen jol felismerhetoen, na akkor kell az o engedelyuk a publikalashoz.
Előzmény: vanchu (22)
asdf_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 23
Sajna csak elmeleti a kerdes, nincs fenykepezos mobilom, pedig igazan hozzajarulnek napi minimum 1 keppel a dologhoz ;) . De a buszvezetok fotozhatnanak nyugodtan ;)
vanchu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 22
Rosszul tudod. Publikálni nem szabad. Amíg csak a rendőrség kap belőle nem élsz vissza semmivel.
Előzmény: Törölt nick (19)
vanchu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 21
Igen, magánemberként is feljelenthetsz bárkit, bizonyíték mellékelve, ki kell, hogy vizsgálják. (Ha meg úgy döntenek, hogy nem indítanak eljárást, akkor a határozatot bíróság előtt megfellebezheted... Szal fognak vele foglalkozni.)

Videokamerát elfogadnak (DV-t is), ráadásul nagyon könnyű prezentálni (a kamera és az eredeti szalag bitrokában), hogy nem manipulált a felvétel.

A digitális fényképező/telefon cinkes, mert ha az autós hoz 3 tanut, hogy nem is járt arra, akkor szakértőt kell bevonni, hogy valódi a kép (a te költségedre). A parkolási társaság más dolog, ők képesek az amúgy manipulálható képeket zárt rendszerben nemmanipulálhatóan tárolni, hogy megálljon a bíróság előtt. Szal neked magánemberként a digit fénykép 3 tanú ellenében kevés lesz, nekik nem.

Keresztkérdésileg meg a bírók se értenek a securityhez meg a képmanipulációhoz, de ha a parkolási társaság egyszer szerzett egy bizonyítványt, hogy az ő renszerük olyan, akkor az a bíróság előtt olyan. De pont ugyanígy áll meg pl. a telefontársaság logja is adott esetben, hogy márpedig a lakásodból akkor igenis felhívták azt a számot.
Előzmény: asdf_ (18)
asdf_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 20
Nem akarom en kozkinccse tenni a kepet. Siman csak fakabat rt mailcimere elkuldeni. Masreszt szerintem semmifele adatvedelmi visszaelest nem kovetek el, kozteruleten azt fotozok amit akarok...
Előzmény: Törölt nick (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!