Keresés

Részletes keresés

conSalves Creative Commons License 2006.06.22 0 0 41
Ok, sry. Visszaolvastam a Best of Vargaur-ban. :)
Előzmény: gvass1 (39)
humberto Creative Commons License 2006.06.22 0 0 40
Eddig mi is ebben a hitben voltunk, most mégis elbizonytalanodtam, az idézett kormányrendeletet olvasva...
Előzmény: Szega (36)
gvass1 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 39

"Ez azért egy kicsit lutris, nem? :) Bár úgy emlékszem, h a 253/2004 csak lőfv-re mondja ki, h ürített állapotban kell szállítani, de lehet h egy jogász a gp-re is ráhúzná azt a paragrafust."

 

Ez Vargaurral und co. 100000x leragtuk, kerunk uj csontot.

Előzmény: conSalves (38)
conSalves Creative Commons License 2006.06.22 0 0 38

Tehát tkp. semmi nem tiltja, hogy egy engedély nélküli (vagy letagadott engedélyes) GP-t, szállítás közben, kipróbáljak ijesztőpatronnal, vagy rokettával!

 

Ez azért egy kicsit lutris, nem? :) Bár úgy emlékszem, h a 253/2004 csak lőfv-re mondja ki, h ürített állapotban kell szállítani, de lehet h egy jogász a gp-re is ráhúzná azt a paragrafust.

 

Előzmény: Szega (36)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.22 0 0 37
Elég hajmeresztő ha ez így van :(
Viszont erről az jutott eszembe, hogy ha a kertben (lakásban, pincében) lövöldözök, azzal megsértek-e valamilyen szabályt? Van valamilyen meghatározás, hogy x dB és pl. y időpont után este nem lehet hangoskodni? (de nyilván nem este csinálnám, azért igyekszem nem kiidegelni a szomszédokat :) )
Szega Creative Commons License 2006.06.22 0 0 36

"Kérdésként merült fel bennem, hogy a GP viselési engedélyen az önvédelmi célból történő viselés van feltüntve. Ebből következik, hogy a GP használata csak önvédelmi célból vagy lőtéren lehetséges.
Bárhol  máshol, legyen az akár magánterület vagy akár közterület a GP használata szabálysértést valósít meg."

 

Erről nekem a következők jutottak eszembe:

A GP viselése csak közterületen engedélyhez kötött, tehát az engedélyhez kapcsolódó megkötések és előírások is csak az engedélyes viselést megkövetelő helyszínre érvényesek!
Ahová a viselési engedély kötelezettsége nem terjed ki (tehát nem közterület), ott a viselési engedélyhez kötődő korlátozások és előírások sem értelmezhetők!
Ebből két dolog következik:
1.: Nem közterületen, a GP-t szabadon, bármikor, bármilyen célra használhatod!
2.: Nem közterületen, bármilyen GP-t használhatsz, függetlenül attól, hogy tartozik-e hozzá engedély, vagy sem!

 

Persze a fenti meggondoláson túl, az (engedéllyel viselt) GP közterületi, nem önvédelmi célú használata, még mindig erősen szabálysértésgyanús! :-)
Itt jön be az a fejtegetés, hogy ha mondjuk a táskámban van, az ugyebár nem viselés, max szállítás. Ha nem viselés, akkor nem is engedélyköteles, tehát az engedély megkötései sem értelmezettek. Tehát tkp. semmi nem tiltja, hogy egy engedély nélküli (vagy letagadott engedélyes) GP-t, szállítás közben, kipróbáljak ijesztőpatronnal, vagy rokettával!

Persze ha ez esetleg mások körében riadalmat okoz, akkor garázdaság miatt még elmarasztalhatnak! Viszont - betű szerint - nem a GP tartás szabályait sértettem meg, tehát nem alkalmazhatók az erre vonatkozó jogkövetkezmények sem (a GP elkobzása, engedélykapás alóli felfüggesztés)!

 

Én nem vagyok jogász, nem tudom, hogy a fejtegetésem jogilag helytálló-e?
No meg persze az ügyintézkedő Kiss 124 János közrendőr, amúgy is vajmi keveset fog megérteni az egészből...!
(Részlet a rendőr jelentéséből: "- A gyanusított személy, lűfegyverhasználat tényállását valósította meg, ezért nevezett személy, kényszerítő eszköz használatával történő előállítását foganatosítottam!") :-)

Előzmény: WHWT (14)
STEVE.5 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 35
...türelmesen:-)
Előzmény: humberto (34)
humberto Creative Commons License 2006.06.21 0 0 34
Megtettem! Várom választ.
Előzmény: STEVE.5 (33)
STEVE.5 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 33

Szerintem meg nem kéne feleslegesen keverni.

Dobj egy mailt a Kaliber jogászának.

Ö majd eligazít:-)

Előzmény: humberto (27)
hunserv Creative Commons License 2006.06.21 0 0 32
... esetleg amit Toto olvtars mondott, hogy monopolium helyzet... ezt megszuntetni? dajcsoknal is van egy rakat hely, ahol bevizsgalni lehet (jo, nagyobb orszag, de akkoris)
Előzmény: hunserv (31)
hunserv Creative Commons License 2006.06.21 0 0 31
MKH-tol csokos valaki a kormanynal? mert ha nem, akkor inkompetenciara hivatkozva jo volna levaltani, vagy felnyomni a CIP -nel... vagy nem foglalkoznanak vele azok sem?
hunserv Creative Commons License 2006.06.21 0 0 30

Hat, ha kotozkodni akar valaki, akkor vegulis jo meglatas ez.

 

Viszont csak azokra a gazriogatokra vonatkozik, amikre VISELESI ENGEDELYT adtak ki.

 

Az egyebkent szabadon tarthato es viselesi eng. nelkuliekre meg nem, mert ugye nem adtak ki ra olyan engedelyt, hogy na ez most csak onvedelmi :)

Előzmény: WHWT (14)
fkorei Creative Commons License 2006.06.21 0 0 29
Ja, mindent csak arra lehet használni, amire engedélyezték. De mondjuk vadászfegyvert sport célra lehet, viszont forditva nem.
Messer22 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 28

Hi

ez nekem már bonyolúlt!

tehát ,ha pl egy fegyveres szerv tagja használhatja önvédelmijét/szolgálatiját  sportcélra(IPSC) az miért is baj?

az oké,hogy az MCM-et ne hordja senki önvédelemre...

banánisztán! asszem előveszem a német könyveimet :)

Messer

Előzmény: gvass1 (25)
humberto Creative Commons License 2006.06.20 0 0 27
Szerintem írni fogok a Kaliberbe, vesztenivalóm nincs, max nem kapok választ. De érdekel, hogy akkor most pontosan mi van.
Előzmény: WHWT (26)
WHWT Creative Commons License 2006.06.20 0 0 26

Ha szigoruan vesszuk, akkor onvedlemi vagy szolgalati fegyverrel sem lehetne indulni mongyuk IPSC-versenyen.

 

Szerintem itt a szabalyozas arra szolgal (akeppen ertelmezik, gyakoroljak), hogy pl. vadaszpuskat nem lehet mondjuk vagyonvedelmi celra, sportpisztolyt onvedelmi celra viselni stb.

 

Hááát lényegében igen. Mondjuk én csak a fórumon többeket érintő GP használat problémájára hívtam fel a figyelmet.

 

"Lofegyverhasznalat a lofegyverrel leadott loves" a regiben igy volt, asszem a mostaniban is ez van.

 

A régi fegyverrendelet a 115/1991. (IX.10.) Korm. rendelet 34. § (1) bekezdés r.) pontja szabályozta a kérdést: "Lőfegyver, gáz- és riasztófegyver használata: a lőfegyverrel, gáz- és riasztófegyverrel történő lövés."

 

Az új rendeletben nem találtam ilyen definíciót, Ha időd engedi Te is nézd már meg, lehet csak én nézem rosszul :-)).

 

Előzmény: gvass1 (25)
gvass1 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 25

Ha szigoruan vesszuk, akkor onvedlemi vagy szolgalati fegyverrel sem lehetne indulni mongyuk IPSC-versenyen.

 

Szerintem itt a szabalyozas arra szolgal (akeppen ertelmezik, gyakoroljak), hogy pl. vadaszpuskat nem lehet mondjuk vagyonvedelmi celra, sportpisztolyt onvedelmi celra viselni stb.

 

"Lofegyverhasznalat a lofegyverrel leadott loves" a regiben igy volt, asszem a mostaniban is ez van.

Előzmény: WHWT (24)
WHWT Creative Commons License 2006.06.20 0 0 24

NO tartasi engedely, NO cel.

 

Ebben teljesen igazad van. Ezek szerint ha van x típusú GP-re viselési engedélyem, azt nem használhatom, a korábban írt okok miatt, de ha van x típusú GP-m viselési engedély nélkül azt használhatom a korábban írt okok miatt.

 

Konklúzió: 2 ugyanolyan típusú GP kell, az egyikre ki kell váltani az engedélyt, a másikra nem és ez utóbbival kell gyakorolni. Vagy mondjál jobbat! :-))

 

Igaz, ezen az alapon a viselesivel biron kotozkodhetnek...

 

Reméljük nem fognak, csak mint jogi lehetőség fennáll(hat).

 

De a hasznalat az mi is definicioszeruen FEGyverre, es nem lofegyverre?

 

Definíciószerűen fegyverre? Én nem találtam ilyet. Te igen? Gondolom a fegyver "rendeltetésszerű működtetését" érthetik alatta a szavak általánosan elfogadott jelentése szerint. Az szerintem biztos, hogy nem vehetjük egy kalap alá a lőfegyverhasználatot és a GP használatot.

Előzmény: gvass1 (22)
humberto Creative Commons License 2006.06.20 0 0 23

"ui.: A Mónika hátsó részének ízlelgetésével kapcsolatos mondatodat remélem nem nekem szántad a felvetésem miatt. "

 

JAJ DEHOGY!!!! Általánosságban, mert a ...-om kivan már azzal ami ebben az országban megy. Jó, hogy felvetetted, mert lehet, hogy rosszul értelmezzük valamely részét (az ördög a részletekben van) de nem árt felkszülni!!!

Előzmény: WHWT (21)
gvass1 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 22

"A Korm. rendelet 38. § (4) bekezése szerint: "A fegyver az engedélyzett célra, valamint lőtéren lőtéren lőgyakorlatra használható."

 

NO tartasi engedely, NO cel.

 

Igaz, ezen az alapon a viselesivel biron kotozkodhetnek...

 

De a hasznalat az mi is definicioszeruen FEGyverre, es nem lofegyverre?

Előzmény: WHWT (14)
WHWT Creative Commons License 2006.06.20 0 0 21

ha majd a rendőrség felé járok, akkor megkérdezem. Lehet, hogy ők sem tudnak róla...

 

Szerintem nem feltétlenül kellene erre külön felhívni a figyelmüket. Még valamelyik ig.rendes osztályezető vérszemet kap, aztán meg lesz belőle ORFK állásfoglalás, körlevél stb. Ha erre maguktól nem jönnek rá, akkor legalább mi ne segítsünk nekik. :-))

 

A problémát azért bátorkodtam felvetni, mert előbb-utóbb ezzel bármelyikünk szembesülhet, szerintem csak idő kérdése. Ha viszont tudod, hogy mivel léphetnek fel ellened sokkal könnyebb a védekezést is kitalálni. 

 

WHWT

 

ui.: A Mónika hátsó részének ízlelgetésével kapcsolatos mondatodat remélem nem nekem szántad a felvetésem miatt.

Előzmény: humberto (20)
humberto Creative Commons License 2006.06.20 0 0 20
ha majd a rendőrség felé járok, akkor megkérdezem. Lehet, hogy ők sem tudnak róla...
Előzmény: WHWT (17)
humberto Creative Commons License 2006.06.20 0 0 19
Mónika seggét nyalogatni, azt lehet. Hiszen tudod, mi bűnözők vagyunk, akiket csak úgy megtűr az állam, az alkozmányosság látszata miatt. :((
Előzmény: 1ajkai (18)
1ajkai Creative Commons License 2006.06.20 0 0 18
A rakéta egész évben szabadon használható, nem?
Azt pedig pisztollyal kell indítani.
Vagy má' azt sem lehet?
WHWT Creative Commons License 2006.06.20 0 0 17

De nem lehet, hogy ez a kormányrendelet abból az időből származik, amikor még a GP-hez is tartási engedély kellett?

 

Sajnos, a hivatkozott rendelkezés a hatályos, a fegyverekről és lőszerekrők szóló 253/2004. (VIII.31) Korm. rendeletből származik.

 

WHWT

  

Előzmény: humberto (16)
humberto Creative Commons License 2006.06.20 0 0 16

Ez így elég elkeserítő!!! Majd gvass felvilágosít, hogy jól értelmeztük-e. Ha ő sem tud biztosat akkor szerintem érdemes lenne írni a Kaliber Jog&fegyver szakértőjének, mert ez nagy köcsögség, kiváncsi vagyok, hogy igaz-e.

 

De nem lehet, hogy ez a kormányrendelet abból az időből származik, amikor még a GP-hez is tartási engedély kellett?

Előzmény: WHWT (14)
- Gibson - Creative Commons License 2006.06.20 0 0 15

Ha ez így van, akkor elég elkeserítő. :(

Előzmény: WHWT (14)
WHWT Creative Commons License 2006.06.20 0 0 14

Ha már van jogi rovat is, akkor nem írok offtopicot a GP szaktopicba.

 

Ott számos alkalommal volt már szó a GP szállításáról, viseléséről, de a használat kérdését is érintették a szaktársak.

 

A fegyverekről és a lőszerekről szóló Korm. rendelet olvasgatása közben találtam egy érdekes kitételt, melyen korábban csak átsiklottam, a fegyver használatával kapcsolatban. A jogszabály alábbi értelmezése - szerintem - ugyanis következményekkel jár ránk nézve.

 

A Korm. rendelet 38. § (4) bekezése szerint: "A fegyver az engedélyzett célra, valamint lőtéren lőtéren lőgyakorlatra használható."

 

A rendelt az 1. § (1) bekezdésben a fegyver fogalmát a következőképpen határozza meg: "Lőfegyver, gáz- és riasztófegyver, légfegyver, festéklövő fegyver, muzeális fegyver, színházi fegyver."

 

Kérdésként merült fel bennem, hogy a GP viselési engedélyen az önvédelmi célból történő viselés van feltüntve. Ebből következik, hogy a GP használata csak önvédelmi célból vagy lőtéren lehetséges.

 

Bárhol  máshol, legyen az akár magánterület vagy akár közterület a GP használata szabálysértést valósít meg. A szabálysértési törvény 141. § (2) bekezdés a.) pontja szerint: "Aki a légfegyver, a gáz- és riasztófegyver illetőleg a hatástalanított lőfegyver gyártására, kereskedelmére, megszerzésére, tartására vagy használatára vonatkozó szabályokat megszegi 50.000 Ft-ig terjedő pénzbírsággal sújtható." Ráadásul a GP-t emiatt még el is lehet kobozni. :-(((

 

Ezek szerint mindenki, aki akár magán-, akár közterületen csak úgy kedvtelésből lődöz vagy esetleg GP használatával rakétázik szabálysértést követ el, függetlenül attól, hogy ezzel mást nem zavar, nem veszélyeztet?

 

Vélemény? Esetleg én értelmezhettem valamit félre?

 

 

WHWT

 

 

hunserv Creative Commons License 2006.06.19 0 0 13
Na, valami nyuuz melleklet ugyben? Magyarkozlonyek nem akarnak valaszolni... :(
hunserv Creative Commons License 2006.06.19 0 0 12
Nyoocadik mellekletet nem latott valaki ????? Merre lelni??? :(
Előzmény: gvass1 (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!