Keresés

Részletes keresés

Ariel_500 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 543

Ez a dokinő nagyon rendes szimpatikus, de

"nincs magénak arra szüksége, hisz a jobb lába javult" Hadd ne irjam mit gondoltam

Panaszkodtam hogy műtött lábam püffedt a lábfejem és nem tudok a bal felemen aludni mert olyan "zsibongás" lesz a combomban ami felébreszt. Az a kedvenc oldalam, másképp nem megy az alvés

Térdem egyik reggelre nagyon fájt, elmúlt mert kentem de visszajött

Püffedés körzeti, térd reuma/ortopéd és van egy több éves korábban seb, most érzékeny bőrkeményedés a nagy lábujjamon, az meg bőrgyógyász dolga

Na ez utóbbira kissé morogtam, gondolom meg is sértődhetett a dokinö

Merthogy volt egy "igen kényes helyen" urologiai műtétem , a bőr kirepedezett vagy olyan  ráncos volt mint az elefánt láb

Sok kenőcsöt irt fel a bőrgyógyász, eredmény nélkül

Beszélgettem egy pszichiáter dokinővel erröl is. A lánya AloeVera terjesztésével foglalkozik és hozott szprét és kenőcsöt. Tökéletesen használt.

Volt egy furunkulusom már régen, időnként eltünt vagy visszajött. Derekamon ahova  pont  az alsónadrág gumija dörzsöli

Mérges lettem, sebészet, vágja ki egy doktor

Elküldtek a bőrgyógyászhoz véleményezésre

Az meg azt kérdezte miért jött ide. Mutattam, ott a beutaló. OK sebész aztán vagy 5perc alatt kiszedte

Ennyit a bőrgyógyászról.

 

Veled bővebben? Érszűkület, törés hogy áll?

Előzmény: othiss (542)
othiss Creative Commons License 2023.02.12 0 0 542

drukkolok, hogy sikerrel járj...nekem még feküdnöm kellett..

Előzmény: Ariel_500 (541)
Ariel_500 Creative Commons License 2023.02.12 0 0 541

Ez a NemtzetiEgészségügy

Elég ócska a lában, Kedden megyek angiologushoz. mielött bármi, rékérdezek erre hogy lehet bejutni

 https://semmelweis.hu/ersebeszet/vaszkularis-ct-es-mr-diagnosztika/

főleg ide

https://semmelweis.hu/mediasarok/2022/09/19/egyedulallo-vizsgalattal-mutatjak-ki-az-erszukuletet-a-semmelweis-egyetemen/

Nehogymár 24 órát kelljen feküdnöm nyomókötéssel mikozben MRA-val gyenge félóra alatta  mindenhol megnéznek  hol van ér probéma

Előzmény: othiss (540)
othiss Creative Commons License 2023.02.01 0 0 540

sokkoltál ezzel a dokival...most marha ideges lettem...

Előzmény: Ariel_500 (539)
Ariel_500 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 539

Lágyéksérv műtétre decemberre adtak időpontot. Elég szép?

eZ VOLT PÉNTEKEN, SZOMBAT  REGGEL ÓTA ANNYIRA FÁJ A TÉRDEM HOGY ALIG BÍROK RÁÁLLNI

Pénteken majdnem lemondtam az időpontot, de éppen rámjött a hasfájás

Doktor azt mondja a hasi sérvre, az csak szépséghiba, kissé szét van csúszva az izom

Basszus, szépséghiba? gÖRCSÖLTEM EGÉSZ NAP

aFRANCBA, HOGY MINDIG VAN VALAMI

Hogy állsz?

Jobbakat!

Előzmény: othiss (538)
othiss Creative Commons License 2023.01.04 0 0 538

hali.

Nekem a személyim járt le, ujjlenyomat hiányában évente kell új. Ezt megúnta az ügyintéző, és addig próbákoztunk, amire sikerült a minimum..így tíz évre kaptam..

Az ügyfélkaput nem tudtam otthon hosszabbítani, ezért is a kormányablak kellett..

 

Most a fogam fáj, a lábam alig..

 

Buék.

Előzmény: Ariel_500 (537)
Ariel_500 Creative Commons License 2023.01.02 0 0 537

Kívánok én is Boldog Új Évet

Gyógyulni könnyű, ahhoz elöbb valami ok okell amiböl gyófyulok

30-án elugrottam a sebészetre, jól gondoltam hogy olyankor nincsenek sokan, nem betegek az emberek :)

Kihez jött? kérdezte egy nővér

Bárkihrz aki sebészorvos, és adtam a KÖRZETIM VÉLEMÉNYEZÉSÉT

Nem akar inkább X főorvoshoz menni? 

Nem

OK. sebész megvizsgál, nincs hasi sérvem, csak a lágyéksérv

Vazze, életemben nem egy eset volt amikor egyik orvos mást állitott mint a másik

Mindig gondoltam, hogy lehetne ezeket egy asztalhoz ültetni és döntsék el mi van

 

Mutstom, hogy a lábujjamon van egy fájdalmas bőrkeményedés ami egy vérhólyagból maradt vissza

 Pedikűrös kellene, mondja a doktor, mindjárt lekaparom kicsit

Pedikűrös? Basszus, annyira fáj hogy hozzáérni sem tudok, a doktor is elérzéstelenitette

Na, azóta a jobbik cipőmben, de papucsban is éget rendesen

Szoval megyek a korábban műtött érebészhez, aki hetente egyszer rendel pár órát, időpont nyilván két hónap legalább.

Nem tudom erre a kis időre érdemes-e megjavittatni magam :(

 

És kaptam emilben az értesitést hogy februárban  lejár a jogsim, lejár az ügyfélkapu regem. Ugyhogy elöbb a jogsi, aztán orvos, ha éppen nem esik egybe az autóm műszaki vizsgájával :)

Nehogymár  valami simán menjen

Jobbakat mindenkinek!

Előzmény: othiss (536)
othiss Creative Commons License 2022.12.31 0 0 536

Akármi is jön, a következő éved legy jobb..gyógyulgass.

Előzmény: Ariel_500 (534)
othiss Creative Commons License 2022.12.24 0 0 535

lehet, hogy te is megszenveded ezt a sötét télidőt...én biztos...alig várom a nappalok hosszabbodását...nálam az is hangulatjavító...most például a naponta hasba adandó vérhígító injekció ami kikészít...óóó de rühellem..

 

Jobbulást, vigyázz magadra.

Előzmény: Ariel_500 (534)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 534

Bal oldalamon szeretek feküdni, oda hiba próbálok párnát tenni nem használ, próbáltam. Belevágok, max fájni fog ha felülök vagy járni próbálok. Túl leszek rajta, max 3 nap vagy kevesebb

Februárban újabb láb kontroll. Biztos nem megyek bele újabb érfestésbe

Idegileg már kész vagyok az orvoshoz járástól

Előzmény: othiss (532)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 533

Rezidensnek a körzeti mondta ,kollega diagnOSZTZtizáLJA A PANASZT

mONDTAM DEHÁT 4 uh is volt.  HAGYOYMÁNYOS ORVOSLÁS TÖBBET ÉR SOKSZOR MINT A MŰSZERES, MONDTA A KORZETI

vANNAK MÁS LELKI GONDOK IS, BELEVÁGOK AZÉRT

Előzmény: Tibbe (531)
othiss Creative Commons License 2022.12.21 0 0 532

A lábadhoz...már több helen mondták, utoljára  itt a Jánosban, hogy a lábaim közé tegyek párnát, sokkal kevésbé fáj...

Ezt bizony ki kell kisérletezni, de tényleg jobb érzés...

 

Nálam is rezidens állapította meg egészen pontosan, mi is van a prosztatámmal(egy vöröshajú nő)...úgy látszik, értette a szakrajzot..

Előzmény: Ariel_500 (530)
Tibbe Creative Commons License 2022.12.20 0 0 531

Ennyi vizsgálat után egy rezidens állapítja meg? :O Nagy a tűrőképességed.

 

Minél hamarabb vágj bele, míg szét nem offolják teljesen az egészségügyet is.

Sok szerencsét és gyors gyógyulást kívánok.

Előzmény: Ariel_500 (530)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 530

OFFolok egy nagyot

Tavaly augusztusban kezdtem el a tortúrát hogy kellemetlen/fájdogál a hasam alja

Ultrahang tömege, béltükrözés, hólyagtükrözés, semmi

Ma más ügyben voltam a körzetinél , de emlitettem ezt a gondot

Volt egy rezidens mellette, mondta neki hogy diagnoztizáljon

Azt mondja, kemény tapogatás után, hogy hasi sérv. Mondom tudom, hisz látszik is

Nem nem, az lányéksérv, ez meg hasi sérv közel egymáshoz

Meg is irta a beutalót a sebészetre

Basszus, ez kell még nekem. A műtét semmi,de a lábamat nem tudom nyugodtan tartani fekvés közben, néha fel kell kelnem mozgatni, mert nagyon kellemetlen érzés van olyankpr rajta

Ha Isten segit januárban belevágok. Anno kétszer is mondta a barátnőm , minek macerálod ha nem okoz gondot

Basszus, amig van erőm felépülni egy ilyen semmiségböl

Nem tudom hogy lesz, de megcsináltatom. Volt már bal oldali sérv, vakbél, epe is, de akkor még középkorú, jó erőben voltam

 

Bocs hogy ide írom, de...

 

A lényeg hogy jó egészséget!

 

Előzmény: othiss (529)
othiss Creative Commons License 2022.12.17 0 0 529

köszönöm a biztatást, rajta vagyok a témán.  már egy mankó is elég, és ez biztató.  

 

egy biztos...qurva hideg van kint...

 

üdv.

Előzmény: Ariel_500 (528)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.12.16 0 1 528

Tavaszra járni? Na tessék csak bicegni kicsit, most!! :)

Remélem a covidon túl vagy. Jó ideig lehetsz utána gyengécske miegymás

Engem utalt az orvos ekg, tüdő rtg. laborra utána. Kopp-kopp semmi nem maradt vissza

Hajrá!

Előzmény: othiss (527)
othiss Creative Commons License 2022.12.12 0 0 527

jólesik a bíztatás, mindent megteszek, hogy tavaszra járni tudjak...nehezítő körülmény ez a rohadt covid.

 

Üdv.

Előzmény: Ariel_500 (526)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.12.11 0 0 526

Volt nekem egy jóbarátom, Isten nyugosztalja

Kiszállt az autójából, elbotlott valami ideiglenesen kirakott jelzőtáblába, és elesett. Felbotorkált a lakásába de annyira fájt a lába hogy mentőt hívott

Combnyaktörés. Nem hagyta magát műteni, pedig volt rá pénze/külföldi volt/ Nem emlékszem már mennyi ideig feküdt, de "kifeküdte" a törést. Szomszédja orvos volt, azt mondta ilyen nincs

Tudom, a saját baj a legnagyobb, de gondolj rá mennyit kinlódhatott

Hát csak hajrá, ha lehet ne hagyd el magad!

Előzmény: othiss (525)
othiss Creative Commons License 2022.12.10 0 0 525

hát  a lábammal (combnyaktörésgyanú) kerültem kórházba,   és ez után következő időszakban szedtem össze a covidot...kérdezték hányszor voltam oltva, mondom  négyszer...óóó, akkor túlélem, volt az optimista válasz...itthon lábadozom a lábammal, és a coviddal...a lábam nagyon fáj, annak kell a több erő...bár van mankóm..

 

Köszönöm a segítő tanácsot, rajtavagyok...

Előzmény: Ariel_500 (524)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.12.10 0 0 524

Akkormost coviddal vagy a lábaddal kerültél be, illetve ott kaptad el a covidot?

Túl fogod élni! Igencsak öreg farok vagyok és oltás nélkül túléltem a covidot erős 4 hét alatt, egy hét itthon a többi kórházban, de semmi lélegeztetés nem volt és nem maradt vissza semmi. Lélegzés minőségére figyelj, ha kell akár strandlabdát is fujogass fel, erősiti a tüdőt!

Jobbakat!

Előzmény: othiss (523)
othiss Creative Commons License 2022.12.09 0 0 523

a kisebb-nagyobb csoportokban megjelenő,  vizitáló csoportok nagyon célirányosan ellenőrizek, tudták kinek mi baja,  mi a teendő vele....

 

Ezt azért nem részletezem, mert felmerülhet a gyanú, hogy fizetett ügynök vagyok....

Előzmény: othiss (522)
othiss Creative Commons License 2022.12.09 0 0 522

tudnék járni mankóval(bár a lakásból nem lépek ki), de covidos(is) lettem, ezért marad az ágy......azt mondta a doki, ha ezt túlélem, akkor zarándokhely leszek...

 

Lemaradt a lényeg(ami egyébként nagyon tetszett): a János sürgősségije  előtt4-5 mentőkocsiból húztak ki sérülteket...az én mentőseim spontán kihúzak, betoltak a dugig folyosóra...ágycsere...aztán bekerültem a darálóba...na, akik ott szolgálnak(bárkik is)azoknértik a szakrajzot   (megkérdezte egy pasi, van-e panaszom?...-éhes vagyok,  volt a válaszom...a körülőttem sertepertélők egységesen hatalmas röhejben törtek ki...

 

A másik, hogy a kórterem minden része csillogott(a tisztaságtól)....egy szorgalmas cigányasszony tette a dolgát,  semmi zörgés, sőt, szólt hogy becsukja a szobaajtót, mert a folyosói ablakot kinyitja....még egyszer láttuk aznap, ellenőrizte a tisztaságot....

 

Persze ez nem az egészségügy,   de én ebből a bánásmódból (is) láttam valmit...

 

 

(aztán megtudtam hogy a covid kísétete járja be a Jánost)

 

Előzmény: Tibbe (521)
Tibbe Creative Commons License 2022.12.09 0 0 521

Te vagy a pozitív példa az egészségügy megítélésében.

 

..s te tudsz járni a mankóval? :O

Előzmény: othiss (520)
othiss Creative Commons License 2022.12.08 0 0 520

már lábadozom, azt tudatták, hogy jó esetben másfél-két hónap a talpraállás(nem tört el a combnyakam)...hogy a kedvembe járjon a kórházi doki, felírt két baráti áras, óccó mankót...

 

Egy biztos, a mentősöktől kezdve a SBO személyzeten keresztül mindenki kedves volt, szépen beszéltek velem...már ennek gyógyító ereje volt/van... 

Előzmény: Tibbe (519)
Tibbe Creative Commons License 2022.12.06 0 0 519

Az a lényeg,hogy a fanyar humorod megmaradt, így könnyebben átvészeled a megpróbáltatásokat!

 

Gyógyulást!

 

Előzmény: othiss (518)
othiss Creative Commons License 2022.12.06 0 0 518

nakérem...sikerült a másik lábammal,  másik kórházban kikötnöm...

othiss Creative Commons License 2022.11.10 0 0 517

Köszönöm az infót, még 500-as Arielt is láttam..de téged még nem..majd holnap keresek tovább...

Előzmény: Ariel_500 (516)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.11.09 0 0 516

Az-az! Ha Youtubéba beirod "Horex Regina 350 Felújítása" lehet gyönyörködni/bennem :) direkt nem linkelem

Előzmény: othiss (515)
othiss Creative Commons License 2022.11.07 0 0 515

ha jól emlékszem, a Horex Regina néven gyártottak egy csodát.

A képen látható gyönyörűség bizony szívet melengető gyönyörű darab.

 

(látszólag hülyeség, nem mindenki érti ezt az angol mondást.." egy motor soha nem leheteléggé egyhengeres, és eléggé négyütemű"...

Előzmény: Ariel_500 (513)
othiss Creative Commons License 2022.11.07 0 0 514

...az érzés ismerős, de ne szard le a bajaidat, mert attól nem javul meg egyik sem.  ha van rá lehetőséged, mindenképp menj el, mert csúnya hideg tél jön, nem lesz kellemes később muszályból elmenni bárhová is...

 

Kitartás, mondhatnám, de ez pimaszul hangzik innen a fotelből...lnkább javulást!

Előzmény: Ariel_500 (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!