Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2006.05.27 0 0 67
Vagy inkább olvass-
http://www.nol.hu/cikk/405339/
Előzmény: Derek (62)
MALWIN Creative Commons License 2006.05.27 0 0 66
Cáfolj meg, vagy ne szólj inkább.
Előzmény: Derek (62)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.26 0 0 65
>> A falu nem úszik, te barom
Anyád.

>> Végülis nem nagy gáz, hogy pár hónapig 30-50km-es kerülőkkel lehet csak
>> közlekedni.
Visítozzá' csak. Ha már akkora király vagy, hogy kritizálsz a árvízvédelmisektől kezdve mindenkit, vedd kezedbe a munkát, van pár éved hogy megold a helyszin védelmét.
Előzmény: Fuly (32)
RAMBO Creative Commons License 2006.05.26 0 0 64
Szerintem emberfeletti dolgot csináltak, részemről gratulálok a helytállásért.
Persányinak külön, még engem, a nem védekezőt is idegesített Orbán a gáton, gumicsizmában.
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.05.26 0 0 63
ilyen "dízpintyek", mondhatnád nyugodtan díszfaszok, vannak bármelyik oldalon. nem politika függő. gerinc kérdése. 
Előzmény: Törölt nick (59)
Derek Creative Commons License 2006.05.26 0 0 62
Szamarsagokat irsz.
Előzmény: MALWIN (58)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.26 0 0 61
>> Lehúztam Zajdán amit kellett... már ha van fogalmad róla,hogy mi volt Zajda, meg
>> ez a felderítősdi
Nem, nincs fogalmam róla, úgyhogy hiába döngeted a melled. Az hogy te ingyen csináltad, a katonák fizuját meg irigyled az a te bajod. :DDD Az meg hogy kemény legény vagy, mert a meleg ásványvizet is megiszod és a szúnyogoktól sem félsz marhára nem érdekel.

>> Ha szerinted túlfizetik a minisztereket,meg könnyű a munkájuk, nosza jelentkezz
>> te is
Hogy jönnek ide a miniszterek???
Előzmény: Törölt nick (20)
Cs_ Creative Commons License 2006.05.19 0 0 60
Hát igen. A névtelen hősök sajnos névtelenek maradnak.
Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.19 0 0 59
Na ja.Igazad van.Szófal a katasztrófavédelmis díszfaszok,akik a legnagyobb sunnyogók,de nyilatkozni,na azt nagyon szeretnek.Az egyik bevetésen,ahol egy eltévedt 12 éves kislányt kerestünk(másnap reggelre meglett,kb.40 kulancs volt benn,meg kicsit megszeppent ),asszem ott volt,hogy a katasztrófavédelmis díszpintyek kijöttek,de megsüllyedt velük a Niva.Namármost anélkül,hogy kiszáltak volna az autóból,megkértek bennünket,hogy leszünk már szívesek kitolni őket.Én meg hangosan,hogy ők is hallják,szóltam a csapatnak,hogy aki csak egy újjal is hozzáér az autóhoz,annak én töröm el a kezét.Hát nem szerettek,ammá biztos.
Előzmény: MALWIN (58)
MALWIN Creative Commons License 2006.05.19 0 0 58
Vízügyes díszmajmok-kéretik nem egy kalap alá venni a katasztrófavédelmisekkel.
Lásd Fuly hsz-e.
A mondatba tehát helyesen:"katasztrófavédelmis díszmajmok" helyettesítendő be, ez kb fedi a valóságot.
Vízügyest nem láttál nyilatkozni senkinek, katasztrófavédelmist annál inkább.
Persze tisztelet a kivételnek, de nagyjából ez úgy megy, hogy a civilek, a katonák a vízügyesek irányításával teszik a dolgukat, a katasztrófavédelem meg parádézik,nyilatkozik és kommentál.

Előzmény: Törölt nick (55)
Fuly Creative Commons License 2006.05.19 0 0 56

A tűzoltóság garázsában benn állt egy szép,nagy,új,csinos motoros yacht,amit a vezérkar itt dugdos ,mert innen közel az Adria.És a mi csónakjainkkal kerestek a tűzoltók,én vittem ki a kutatási körzetekbe őket,meg hajnali 3 órakor próbáltuk befoltozni az egyiket,mikor az egyik bányatónál valami kivágta az oldalát.

A komáromi szakaszon dettó fíling:

Árvízvédelmisek jönnek, először gumicsizmát kérnek. Ja, az nincs? Akkor nem tudnak jönni.

Katasztrófavédelem megyei főnöke csilivili terepjárón (összekrék, tetőlámpa, csörlő, rádió, stb, minden, ami kell), de arra a kérésre, hogy telefonáljon az áramszolgáltatónak a trafóházért, a következő beszélgetés jött létre a gát tetején (előttük a vízben álló házzal).

- Hát, nem tudom. Maga nem tud telefonálni?

- Négy napja nem alszom, az egyik telefonom ott bent ázik, a másik a négy nap alatt lemerült, tölteni szintén ott tudnám valahol a víz alatt. Szóval nem. Miért nem telefonál maga?

- Nem tudom a telefonszámot.

- Akkor mi legyen?

- Szóljon valakinek.
Fővédelmi ember (és sleppje) ezzel el... most meg kitüntetést kap...

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.19 0 0 55

Értek én mindenkit, csak asszem engem lehet nehezen érteni.Kapkodok az egyujjas gépeléssel,a kaja fő a konyhában.Na.

A rossebb sajnálja a bakától a kaját,meg a pótlékot.Dolgoztak mint az állatok,becsülettel.De hogy a logisztikai tisztekből,a hadtápos majmokból meg a vízügyes díszmajmokból isteneket akarnak csinálni,az nem tettszik.A szegény baka munkaköri leírásában nincs benn,hogy zsákot pakol,de fizetést kap érte,pótlékokkal,kiemelt kajaadaggal.Rendben van.Csak hiányolom a többi 25 ezer ember dícséretét,akik szintén a gátakon dolgoztak,felajánlották a két kezüket,vagy a munkagépeiket,szabadságot vettek ki,hogy segíteni tudjanak,iskolákban,sátrakban,magánházaknál aludtak.Ebben a mutatványban az övék az igazi dicsőség.És mégegyszer,aki dolgozott,annak a legmélyebb tiszteletem.

Kajakeverés..:-)

Előzmény: Cs_ (53)
gasparzola Creative Commons License 2006.05.19 0 0 54
"2001. március 6-án, Tarpa mellett, magyar területen szakadt át a gát. Ekkor Orbán volt a miniszterelnök."

Köszönöm a helyreigazítást.

Továbbra sem értem, mi az összefüggés.
Előzmény: freelance (43)
Cs_ Creative Commons License 2006.05.19 0 0 53

Egyébként volt olyan, hogy a pótlék 1db banán és 1db Twix csoki volt. Forrás: A magyar hondvédség megsemmisűlt c topic

 

Sajnálom, hogy téged ennyire nem becsülnek meg anyagilag, de akkor se értelek, hogy, miért sajnálod másoktól a túlmunkáért kapott pénzt, ha egyáltalán megkapják és annyit kapnak e.

 

Kishazánk törvényei szerint a szerződéses katona munkavállaló, olyan mint pár millió másik alkalmazott. A munkatörvénykönyve rá is vonatkozik, a túlórért meg kell fizetni vagy a szokás szerint lecsúsztathatják, ahogy az utóbbi években szokott történi. Annak ellenére, hogy ők csak egyszerű "munkavállók" szerintem becsülettel helytálltak és nem csak "normálisan" elvégezték a munkájukat.

Előzmény: Törölt nick (51)
MALWIN Creative Commons License 2006.05.19 0 0 52
Nem is nagyon kellett volna, hogy ott legyenek.Gátlábig volt a víz azon a szakaszon, kb.
Előzmény: halkergető (50)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.19 0 0 51
Hát ez kb.annyi,mint a 100 centisem óvodai adagja.:-)
Előzmény: konyev (48)
halkergető Creative Commons License 2006.05.19 0 0 50

Nem tudom, ott hogy működött. Nálunk - Solt és Kalocsa között - nem is nagyon volt jelen a katasztrófavédelem. A polgármester, meg a hivatal, meg 1-2 vízügyes szépen levezényelték a műveletet, a falu népessége, főleg a fiatalabb korosztály, meg a helyi cégek és maszekok gépei dolgoztak. Az ú.n. "nyári gáton" vagy kisgáton sem jött át a víz, erősíteni, meg buzgározni persze kellett.

 

A kommunikációs eszközökben elhangzó előrejelzés tényleg elég pocsék volt, mondtak, írtak mindenféle adatot. De aki a víz mellett él, és oda is figyel rá - ilyen pedig minden településen van, pl. néhány halkergető - az a felső szakaszok vízállás értékeiből nagyon jó közelítéssel meg tudja mondani, hogy náluk mi várható, kb. 2 napra előre. Nekem pl. egész jól bejött a "HYDROINFO" nevű weblap, én azt néztem, és szinte centire bejött, hogy a tanyámban mennyi víz lesz.

 

Öreg tanyák itt is vannak, amelyik olyan helyen van, az minden víznél menthetetlen.

 

Az nagy pech, hogy most 4 év alatt volt 2 nagyvíz. Lehet, hogy megint nem lesz 35 évig. (A vízügyesek ugyan minden évre árvizet jósolnak, de hát ez érthető, ez az érdekük, mert ez alapján mndig számítanak némi többlet forrásra.)

 

Előzmény: Fuly (27)
Wic Creative Commons License 2006.05.19 0 0 49
no, akkor biztos könnyen hozod, mit mondott pontosan. mert tudomásom szerint nem azt, amit Te leírtál.
Előzmény: narancsbukta (47)
konyev Creative Commons License 2006.05.19 0 0 48

A normál ellátmány amit a katona békeidőben normál feladatvégzésnél, pl egy egynapos feladatvégrehajtásra megkap. (1 napi adag. )

 

Reggeli: 2 db májkrémkonzerv

Ebéd:    1 db  készételkonzerv

Vacsora 1-2 db löncs (másnéven gyíkhús) konzerv

 

ehhez kap 1/4 ed kenyeret. Plussz 1,5-2 liter ásványvizet, bár ez idő függvénye.

 

Noss ebből a kalóriaadagból érdekelne hogyan lehet papíron 12 órás (valójában papíron kívül 15-16 órás) nehéz fizikai munkát végrehajtani.

 

 

Előzmény: Törölt nick (45)
narancsbukta Creative Commons License 2006.05.19 0 0 47
most tenyleg ennyire hule vagy, vagy csak pojjjenkocc?
Index cimlapjan is kinn volt, minden tv leadta.
Előzmény: Wic (40)
konyev Creative Commons License 2006.05.19 0 0 46

Ezt mond azon katonáknak akik részvettek az árvizen.

Ők minimum ízről-ízre tépik szét azt a hitvány testedet.

Gondolom az íróasztal mellől jönnek az ilyen gondolatok. Végeztél már fizikai munkát valaha?

 

Vagy csak a munkanélküli ingyenélő diplomások hadát gyarapítod? (tisztelet a kivételnek de te nem vagy az)

 

Bár szóhasználatodból inkább az agrármunkásra tippelek.

 

Előzmény: Röné (26)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.19 0 0 45
Előzmény: konyev (41)
Uránusz Creative Commons License 2006.05.19 0 0 44

Kedves jó Marschlakó!

 

Nyugodj meg.... tisztelet... és köszönet a Te munkádért is... ő mivel nem ismerhet olyasmit írt... amit szvsz. azóta már meg is bánhatott....

 

Én viszont ismeretlenül is további jó egészséget kívánok áldozatos munkádhoz! Maradj meg JÓembernek...

Üdv. Uránusz

Előzmény: Törölt nick (35)
freelance Creative Commons License 2006.05.19 0 0 43
2001. március 6-án, Tarpa mellett, magyar területen szakadt át a gát. Ekkor Orbán volt a miniszterelnök.
Előzmény: gasparzola (23)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.19 0 0 42

,,..mégiscsak hogy képzelik,hogy  több pénzt keresnek egyszer-egyszer mint én,"

Fizetésért dolgoztak ott,akár csak a vízügyesek.A segítők ingyen dolgoztak.Különbség.Azt,hogy valaki a fizetéséért normálisan dolgozik,az meg csak nálunk csoda.Lásd:prénium.Mert?Hogy valaki normálisan megcsinálja a munkáját?

Előzmény: Röné (26)
konyev Creative Commons License 2006.05.19 0 0 41

Tisztelt Uram!

 

Mivel nem látom a nickjeleket a mondandja végén abból kell hogy kiinduljak, hogy a hozzászólása pejoratív élű/értelmezhetőségű, azonkívül teli van  csúsztatással.

Mivel olyan alakulatnál szolgálok, amelyik részt vett mind a két árvízi védekezésnél, ezért van némi rálátásom a történtekre.

 

Igen igen érdekelne hogy a napi 20-25 000 Ft-ot honna vette? Mivel a kifizetés okmányi részét ezen a héten rendezik az illetékes emberek, hogy az állomány a májusi fizetésével megkaphassa azt.

 

Kérem nevezze meg tételesen, hogy milyen pótlékokról tud amit az állomány esetlegesen megkap? Esetleg ha forrást is megnevezé? Érdekelne a dupla élelmiszeradag kérdése is mivel ha nem tévedek akkor kiemelt 6 os normán étkezett az állomány. (azt már csendben jegyzem meg, hogy ha 12 órát dolgozol egy gát megerősítésén azt általában nem müzlimeghajtással csinálja. Esetleg megkérdezhetne valakit az ott dolgozók közül, hogy az árvíz hanyadik napján ült le a körülményekhez képest kultúráltan étkezni.)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7)
Wic Creative Commons License 2006.05.19 0 0 40

ha nem, hát nem.

akkor a feltételezés innét tény.

 

csúsztatsz, hazudsz.

 

Előzmény: narancsbukta (38)
Wic Creative Commons License 2006.05.19 0 0 39

OFF

 

Gracc!

nem semmi munkád van!

 

Előzmény: Törölt nick (35)
narancsbukta Creative Commons License 2006.05.19 0 0 38
wicces vagy :)))))))))))
Előzmény: Wic (37)
Wic Creative Commons License 2006.05.19 0 0 37

dehogynem. hozzál forrást.

kölönben azt leszek kénytelen feltételezni, hogy csúsztatsz, hazudsz.

 

Előzmény: narancsbukta (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!