Keresés

Részletes keresés

herla76 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 81

Sziasztok!

Most már eladó a lakásunk a Kővágó utca 20-ban, III. emeleten. 7,9-ért adnánk, mert nagyon sok a tartozásunk, és már kezelni se tudjuk. A lakás 49 m2, két szobás, közepes állapotú. Telefonjaink: Csák Veronika 06-1-434-4044, Bartakovics István 30/343-5507, vagy 30/437-8079

sashimi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 80
ki tud valamit a kőbányai aqua parkról?

"A tervezes es engedelyezes fel ev mulva veget er s jovore epitkeznek - mondjak immar x eve.
Előzmény: Törölt nick (79)
sashimi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 78
Nem igazan vilagos, hogy kobanyai lakosok miert szeretnenek kivenni meg egy lakast berbe....
Előzmény: herla76 (77)
herla76 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 77

Sziasztok!

Újhegyi lakótelepen, Kővágó utca 20., III/13-ban kiadó 49 m2-es, kétszobás, felújított lakásom 50.000 Ft/hó áron. Érdeklődni: Bartakovics István 30/437-8079

Devil23 Creative Commons License 2007.05.21 0 0 76
Van itt valaki egyáltalán? :-)
sashimi Creative Commons License 2007.03.06 0 0 75
En sem.
Előzmény: r_tamas (74)
r_tamas Creative Commons License 2007.03.05 0 0 74

Nem.

Előzmény: Devil23 (73)
Devil23 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73

Sziasztok!

Ti kaptatok kerületi 2007/1 kisokost?

Mi még nem.

Nonickné Creative Commons License 2007.02.25 0 0 72
Nagyon köszi! A közgyűlésen is fel lesz dobva a téma (kert, kutyaszar, többi kutyát beijeszti), de valószínű, hogy ez valamivel hatásosabb tud lenni. Illetve közgyűléssel is lehet, hogy a végén ide jutnánk, mert a szóbeli figyelmeztetés lepereg. Remélem, hogy ez az utolsó ilyen feljelentős sztorim...
Előzmény: sashimi (71)
sashimi Creative Commons License 2007.02.24 0 0 71
Az onkormanyzat honlapjan fenn van egycsomo rendelet. En pl ott talaltam meg egy reszeletes helyi rendezesi tervet. Tehat a honlapon kellene a keresest kezdeni. Egyebkent is autentikusabb info.

Az onkormanyzat honlapjan van egyebkent "Jelentsuk fel a szomszedot" rovat is. Oda is be lehet irni.

Előzmény: Nonickné (70)
Nonickné Creative Commons License 2007.02.24 0 0 70

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy olvastam egy kőbányai újsában az ebtartásról, csak sajna már ki lett dobva az a szám. Ha esetleg megvan valakinek vagy csak egyszerűen tudja a választ, kérem írja le. A kérdés, hogy egy ultra vidéki felszabadult kőbányára a kutyájával egy társasházba, de a kutyát gazda és póráz nélkül kiengedi a lakópark területére. Már többször szóltam neki a kutyatartás mikéntjéről, de nem vette a lapot. Hol tudom bejelenteni az esetet hivatalosan és végre pontot tenni az ügyre?

Köszi

Egy Rózsaligetes

Devil23 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 69
Ez igaz.
Előzmény: r_tamas (68)
r_tamas Creative Commons License 2007.02.06 0 0 68

Fölösleges lenne ott megállítani egy gyors járatot, csak növelné a menetidőt.

Előzmény: Devil23 (65)
Devil23 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 67

Látta valaki hogy a Mádi és a Kada u. sarkánál a nagy erejű viharos szél ezen a héten kidöntött egy fát? Én láttam, hhogy ki volt dőlve, amikor mentem arra a 85-ös buszmegállóba.

Devil23 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 66
ja meg az éjszakai busz is megáll a Gőzmozdony u.-nál :)
Előzmény: Devil23 (65)
Devil23 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 65

Érdekes hogy a 85 Gy busz nem áll meg a Gőzmozdony u.-i megállónál (ahol a 85, 68 és 117 buszok megállnak) és vissza felé nincsen Gőzmozdony u.-i megálló.

Devil23 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 64
Bocsánat javítok a 100 lakásos házba csak a kb. 70%-a problémás lakói kaptak lakást, a fennmaradó 30%-a normális. De Szerencsére van fogászat, két vagyonkezelő, ot van a budapest taxi kerületi egyik kirendeltsége, van fitness terem, szolárium, ez viszont jó pont az Éles sarki 100 lakásos ház környékére és vannak sok üzletek is, amik nekem pl. nagyon tetszenek. Azért a régi Éles sarokhoz képest valóban sokat fejlődött ezt beismerem.
Előzmény: Devil23 (63)
Devil23 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 63
Nincs igazad r_tamas. Az Éles sarok 100 lakásos ház és környéke semmivel sem lett jobb környék. Ugyan úgy járkálnak a sok lezüllött ember és fiatal bandák. Tudom, mert én minden nap arra mozgok. Semmivel sem lett jobb környék az új építésű házak, irodák meg baludztrád meg 100 lakásos ház építése miatt. Apukám is ott dolgozik a 100 lakásos ház alatti egyik vendéglátói helységben. A 100 lakásos ház lakásai önkormányzati bérlakások. Kiderítettük apuval. Oda a Bihari, Balkán, Ferő u. felszámolt dzsumbujaiból és a Hős u., és Pongrác telep és egy két Liget téri lakótelep problémás lakók kaptak lakást a 100 lakásosban. Egyedül ami feldobta a környéket a balusztrád melletti kis lakópark, ami tényleg feldobja a környéket, oda már normálisabb lakók mentek.
Előzmény: r_tamas (61)
sashimi Creative Commons License 2007.01.17 0 0 62
Az onkormanzat kemenyen dolgozik azon, hogy a ciganyok gettoba terelesevel javitson
a kerulet szamos reszenek a presztizsen. Ezen a teruleten nincsenek ellentetek a partok kozott.
Előzmény: r_tamas (61)
r_tamas Creative Commons License 2007.01.16 0 0 61

"... Kőbányának és Zuglónak nagyon sok rossz lepusztult környékei vannak,a ahová nem érdemes új építésű többlakásos társasházakat (lakóparkokat) építeni, mert szerintem normálisabb ember, nem igen menne azokba lakni, max. aki nem tud máshova menni és hiában új építésű lakás, zöldterület, ha rossz és lepusztult környéke épül (lásd.: Éles sarok .... "

 

Devil23: Na ez azért így van. Minden kerületnek megvan a maga "lepusztult"

környéke. Pont az új házakkal és lakóparkokkal az a jó, hogy a "lepusztult" házak

helyére vadi újak foganak épülni. És ez miért baj? Csak így lehet fejlődni, sehogy máshogy.... Persze vannak gáz helyek, de egy kis pénzel rendbe lehete tenni.

 

Az élessarok a legrosszabb példa amit megemlíthetsz., mert pont itt látszik, a fejlődés ( 100 lakásos ház/balusztád irodaház/lakópark ) Ez igenis jó környék lett.

Régen ez tényleg szar hely volt, a kis döledező házakkal, de megváltozott.

 

Mellesleg én a "belvárost" nem kedvelem én meg oda nem mennék lakni ... 

Előzmény: Devil23 (51)
Devil23 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 60
Azért azt nem mondanám. A Pongrác úti lakótelep Salgótarjáni úti része is ott van majdnem a Hős utca szintjén.
Előzmény: sashimi (59)
sashimi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 59
Nem azonos kategoriak. Pongrác úti lakótelep is uri negyed a Hős utcához kepest.

sashimi
Előzmény: Devil23 (58)
Devil23 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 58

Ja, így már értem:)

Semmi baj :)

Azért az Óhegy és az Újhegy uri negyed a Hős utcához, a Bihari úthoz, a Liget téri lakótelephez és a Pongrác úti lakótelephez képest, nem?

Még a kispesti lakótelep is, meg a Havanna is.

Előzmény: sashimi (57)
sashimi Creative Commons License 2006.07.10 0 0 57
Mindig osszekeverem. Elnezest a X. keruleti Ho"s utcarol van szo ( Hos utca/ Zach utca sarka)


sashimi
Előzmény: Devil23 (56)
Devil23 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 56

Hányadik kerületi Honvéd utcára gondolsz?

Ha az V. kerületi Honvéd utcára gondolsz, az V. kerületben hol van gettó neked?

Előzmény: sashimi (55)
sashimi Creative Commons License 2006.07.09 0 0 55
Olyan is van, hogy egy-egy teruileten csak nehnay, "rosszhiru" haz van. Ilyen volt Kobanyan a Bodza utcaban nehany teleknyi szoba-konyhas visko. Deaz onkormanyzat talalt meoldast: ledozeroltatta a terultetet s a lakokat a Honved utcai (?) gettoba telepitette at. Nagyot emelkedtek a telekarak arrafele!

sashimi
Előzmény: Miki69 (52)
sashimi Creative Commons License 2006.07.09 0 0 54
az új építésű szép társasházakba nagyrészt problémás lakók kapnak lakást,

Ezt nem ertem. Ma szinte senki nem "kap" lakast, csak vasarolni lehet.


sashimi
Előzmény: Devil23 (53)
Devil23 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 53
És ezeken a területeken is az új építésű szép társasházakba nagyrészt problémás lakók kapnak lakást, ahova az ember nem szívesen költözik (csak, ha muszály). Vannak jó lakóparkok, új építésű társasházak, de nem mindegy hol milyen környéken. Zuglóban, ami nekem még tetszik új íépítésű társasház (lakópark) az a Paskál lakópark, de állítólag ott meg más gondok adódnak.
Előzmény: Miki69 (52)
Miki69 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 52

Sokszor a dzsumbujokat olyan gyökeresen számolják fek, hogy semmi nem marad belőlük, csak az emlékük. Ezek a területrehabilitációs programok, amiket az önkormányzatok intéznek. Amiről te írtál, az a befektetői építkezés. Ott a pénzes beruházó vesz egy építési telket, fölhúz rá egy társasházat és kész. Na ott amint kilépsz a szép új házból, belépsz a dzsuvába. Ennek tényleg nincs sok értelme.
Devil23 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 51

Nekem pl. itt Kőbány és Zuglóban abszolút nem tetszenek az új építésű többlakásos társasházak (lakóparkok). Hogy miért nem?

1. Kőbányának és Zuglónak nagyon sok rossz lepusztult környékei vannak,a ahová nem érdemes új építésű többlakásos társasházakat (lakóparkokat) építeni, mert szerintem normálisabb ember, nem igen menne azokba lakni, max. aki nem tud máshova menni és hiában új építésű lakás, zöldterület, ha rossz és lepusztult környéke épül (lásd.: Éles sarok, Kispest, Határ út környéke, Zugló, Szőnyi út, Nagy Lajos és Erzsébet királyné sarok, Bosnyák tér környéke, Csajkovszki-park, Bihari út, stb), ezekre a helyekre én semmi pénzért nem mennék lakni (max. ha nagyon muszály lenne, de azt kis idő múlván rögtön el is adnám).

2. A rossz és lepusztult környékre épülő új társasházakba a felszámolt vagy megmaradt gettókból, dzsumbujokból néhány kitelepített ember kap általában lajkást, ez inkább Kőbánya és Zugló új lakóparkajaira, új építésű többlakásos társasházaira igaz. És az árak sem érnek annyit, amennyit kínálnak, némelyik lúj építésű társasházi lakásokra, borsós árat kérnek, ami szerintem abszolút nem ér annyit.

3. Ha zajos vagy forgalmas környezetbe épülnek ezek az új többlakásos társasházak, akkor megint az agond, hogy ablakot sem lehet nyitni a nagy autó, teherautó, kamion, busz és villamosforgalomra, plusszban ott van a környéken néhány éjjel-nappali közért, ahol egész este lehet hallani a rekeszek hangját, plusszban a közértek előtt álló ivó, piáló részeg bandériumot, plusszban ha a házad előtt üvöltenek, ordítoznak, kiabálnak késő este (erre jó mondható pl.-nak Kőbánya és Zugló egyes részeibe épülő új társasházak, ahol rossz környékre épül), az apukám az Éles saroknál dolgozik az 100 lakásos háznál, ahol ezek a gondok, problémák nagyon is jelen vannak.

Előzmény: Miki69 (50)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!