Keresés

Részletes keresés

CLS Creative Commons License 2006.05.16 0 0 1
Szia!

(Nem leszünk sokan ezen a fórumon, mert már öregecske a téma.)

Nekem Sigma 18-125 van és bizton állíthatom, hogy nem rosszabb a kitobinál a 18-55 tartományban. 55 felett pedig összehasonlíthatatlanul jobb.

Továbbá a kitobinak 55mm-en F5.6 a fényereje, míg a Sigmának ~65mm-ig F5.0, ~40mm-ig F4.5, ~30mm-ig F4.0, 22mm-ig F3.5. (most néztem meg, skála alapján leolvasott kb értékek). További hasznos tulajdonságai a Sigmának: fémváz, zoom-lock kapcsoló 18mm-en, távolságskála, kézzel normálisan megfogható fókuszgyűrű (bár csak ~50 fokot fordul összesen, szemben a régi MF obik 200-300fokos forulásával, amivel jóval könnyebb volt élesíteni).

A 28-135 lényegesen kisebb tartományt fog át (125/18 > 135/28), ezért könnyebb feladat volt jobb minőséget kihozni belőle, sikerült is. Nem egy L-es obi, de akinek elég a 28mm kezdő, annak sokkal inkább ajánlott, mint a 18-125.

Az obiválasztásnál a legfontosabb az, hogy olyan obikkal legyen lefedve a teljes használni kívánt tartomány, hogy egy-egy alkalommal ne nagyon kelljen cserélgetni, ne legyen két obi közötti váltás tartományában egy gyakran használt fókusztáv.

Ajánlom az alábbi fórumokat:
Kitobjektív helyett Sigma 18-125??
Canon EOS 350D
Előzmény: vlevi (-)
hexo Creative Commons License 2006.05.16 0 0 0
0bi van ken0bi :)
Előzmény: vlevi (-)
vlevi Creative Commons License 2006.05.16 0 0 topiknyitó
Én a kitobit használom, és van mellette a 28-135 is, de szinte mindíg az utóbbi van a gépen. Néha viszont jól jönne egy nagyobb látószög, de nemszívesen hurcolom a nagyobb táskát, amibe a két obi belefér. Érdemes-e lecserélni a két objektívet a Sigma 18-125-re? Nekem ezzel a két obival tulajdonképpen nincs minőségbeli problémám (lehetne persze jobb, de ilyen áron ez van), viszont rosszabbra természetesen nem cserélném le.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!