Keresés

Részletes keresés

Réka1976 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 45

http://www.zoldujsag.hu/cikk.php?id=39&bb=692

Én inkább nem teszem semmilyen állatomra...

Előzmény: tódor2 (23)
dr_pharma Creative Commons License 2011.08.20 0 0 44
Doctorhouse Creative Commons License 2010.10.14 0 0 43
Sziasztok! Az 1 éves kiskutyánkban ma táláltunk egy kullancsot, gyorsan el is vittük állatorvoshoz,aki kiszedte. Szerencsére még nem nagyon szívta meg magát és pici volt úgyhogy remélem nem lessz baja. A "poén" az a dologban, hogy egy hete csepegtettünk rá Biospotixet és ennek ellenére a városban ment bele. A doki az advantixet ajánlotta, azt mondta az a legmegbízhatóbb. Remélem kutyónak nem lessz baja.
szpsz911 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 42
Hello, meg is feledkeztem az egykori topicnyitásról.
Időközben a Scalibor lett az ideális megoldás.
Eddig nekünk 100% eredményes, és vízálló is.
Thewxar Creative Commons License 2010.08.14 0 0 41
Íme:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9143587&la=102650067
Thewxar Creative Commons License 2010.08.14 0 0 40
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9143587&la=102650067
Thewxar Creative Commons License 2010.08.14 0 0 39
Végre egy értelmes ember.

Olcsó, hatásos. Humán alkalmazásban is jó, bár saját tapasztalatok alapján javaslom inkább a sört :)
Abban is van B vitamin és ugyan olyan hatásos.
Egy másik kullnacsos topicban leírtam már a tapasztalataimat, megkeresem mindjárt a linket.
Előzmény: Reri (38)
Reri Creative Commons License 2009.07.26 0 0 38
Sziasztok,

Én a kutyámnak minden reggel egy darab B-vitamint adok ami olyan szagot ad a vérének amit nem bírnak a kullancsok és nem mennek bele. Nekem teljesen bevált és semmi baja(mellékhatás) sincs a kutyámnak tőle.
Így néz ki a vitamin doboza: http://www.betegszoba.hu/webshop/prodImg/390/001/001390.jpg
Tim1981 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 37

Sziasztok,

 

Nekem yorkiem van, nálunk nagyon jól bevált az Adventix. Havonta csepegtetek neki, és lassan 2 éves és sohasem volt kullancsunk.

 

Előzmény: bpeti71 (36)
bpeti71 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 36
Sziasztok!

Én még nem találtam meg a megoldást. Az állatorvos azt mondja hogy ezeknek a szereknek területenként változik a hatékonysága. Egy biztos, nálunk a Frontline, és a Neem olyajos riasztó kilőve (a frontline kb 2 hétig működött de az havi 5200 forint lett volna ráadásul nem is lehet rátenni kéthetente)
Talán az advantix lesz a következő próba.

BP
kovaxxi Creative Commons License 2006.05.22 0 0 35
szia, ez súlyfüggő lenne? nálunk apu is használja, mégsincs rajta kullancs, és ő kb. 80 kg, használtátok és nem volt jó? milyen súllyú a kuty?
hoppaaa Creative Commons License 2006.05.22 0 0 34
Nagytestű kuttyokra sajnos, nem elég....
Előzmény: kovaxxi (33)
kovaxxi Creative Commons License 2006.05.20 0 0 33
sziasztok, van a Skudo ultrahangos kullancs és bolhatávoltartó készülék, 3490 Ft, bővebben:

http://allatpatika.mindenkilapja.hu, vidékre postázással is,

szpsz911 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 32
Tegnap a párom oltásra vitte a fiatalabbik spánielt, beszélt a dokival erről a kullancs mizériáról. A doki a Frontline legújabb valamijét adta neki, bőrrecsöpögtetős formában. Úgyhogy este be lettek kezelve ezzel a Killtix mellé. Kíváncsian várjuk, hogy a legközelebbi erdőjárásunk után milyen fejlemények lesznek.
katilla Creative Commons License 2006.05.16 0 0 31
"sem nyújt biztos védelmet" - bocsi, a mondat vége lemaradt...
Előzmény: katilla (30)
katilla Creative Commons License 2006.05.16 0 0 30

Elárulod, mire gondolsz? A PiroDog vakcináról tudok, de attól eltekintve, hogy nem egy kullancs elleni szer,  sajnos még a babesia ellen sem nyújt biztos.  És az, hogy az országban már törzskönyvezték, még nem jelenti azt, hogy importálják is. Talán MO-on már bennt van a szer?

Ha ezen a linken kívül több infoval tudsz szolgálni, légyszíves oszd meg velünk! Előre is köszi!

Előzmény: staffbull (29)
staffbull Creative Commons License 2006.05.15 0 0 29

www.staffbull.gportal.hu

Itt megtaláljátok a megoldást!

staffbull Creative Commons License 2006.05.15 0 0 28
Megoldás a kullancsok ellen!
staffbull Creative Commons License 2006.05.15 0 0 27
megoldás a kullancsok ellen!
katilla Creative Commons License 2006.05.13 0 0 26

És a kutyáim:-)) Delphi, a 4,5 fél éves turbo briard szukám ;-)) és Tara a kis 11 hónapos tibetkém:-)) Tara honlapján rengeteg fotót találsz róluk, ha érdekel:-)

 

http://i13.photobucket.com/albums/a277/bergerdebrie1/Tara_delphii.jpg

Előzmény: tódor2 (23)
katilla Creative Commons License 2006.05.13 0 0 25

Nem sikerült.... Akkor másképp próbálom. A barátnőm:

 

http://www.freeweb.hu/blessedborders/images/21071361.jpg

Előzmény: katilla (24)
katilla Creative Commons License 2006.05.13 0 0 24
Szia, mindjárt megfelelem a kérdéseket két képpel, ha sikerül :-))
Előzmény: tódor2 (23)
tódor2 Creative Commons License 2006.05.13 0 0 23

Sziasztok!

 

Ma megint olvastam valamit, hátha érdekel titeket(az is benne, van mennyi idős kortól):

FRONTLINE SPRAY, FRONTLINE SPOT ON A BOLHÁK ÉS KULLANCSOK ELLEN

A FRONTLINE hatóanyaga, a rovarírtószerek legújabb generációjához tartozó . fipronil, azonnal és kíméletlenül elpusztítja a bolhákat, kullancsokat és egyéb külső élősködőket. A FRONTLINE hatásmódja teljesen specifikus az ízeltlábúakra. A gerincesekre - beleértve kedvenc állatainkat és az embert is - teljesen veszélytelen.

A fipronil kontaktméreg, a külső paraziták akkor pusztulnak el, amikor a hatóanyaggal érintkezésbe kerülnek.

ÖSSZETÉTELE: 0,25 g fipronil/100 ml

FELHASZNÁLÁSA:
Kutyák és macskák bolha- és kullancsinvázió elleni kezelésére.

Kezelés módja:
Külsőleg, permetezéssel.
Permetezzük a készítményt a teljes testfelületre, a flakont az állattól kb. 10-20 cm távolságra tartva.
A természetes szőrnövekedés ellenében permetezzük, ügyelve arra, hogy a teljes testfelület fedve legyen, vagyis a szőrzetet a készítmény teljesen átjárja.
Ezáltal a termék a bőrfelületen áthatol. Az állatot letörlés nélkül hagyjuk megszáradni.
A kezelés előtt és után 2 napig kerüljük a samponos fürdetést. Ezt az időszakot leszámítva különböző időjárási behatások (eső, napsugárzás), valamint a mosdatás a hatás időtartamát nem befolyásolják.

ADAGOLÁS:

* Rövidszőrű állatoknak: 3 ml/kg élőtömeg
* Hosszúszőrű állatoknak: 6 ml/kg élőtömeg


A 100 ml-es flakonból 1 fújás 0,5 ml mennyiségnek felel meg, azaz 1 kg testtömegre rövidszőrű állat esetén 6, hosszúszőrű esetén 12 fújást kell számítani.
A 100 ml-es flakon tartalma elegendő egy 8 kg-os, rövidszőrű eb 4 alkalommal történő kezelésére, illetve egy 4 kg-os, rövidszőrű macska 8 alkalommal való kezelésére.

A 250 ml-es flakonból 1 fújás 1,5 ml mennyiségnek felel meg, azaz 1 kg testtömegre rövidszőrű állat esetén 2, hosszúszőrű esetén 4 fújást kell száímítani. A 250 ml-es flakon tartalma elegendő egy 20 kg-os, rövidszőrű eb 4 alkalommal történő kezelésére.
Egy kezelés kutyánál 2-3 hónapig tartó bolha elleni védettséget és mintegy 1 hónapos kullancs elleni védelmet biztosít.
Macskánál egy kezelés kb. 30 napig tartó bolha elleni védettséget eredményez. Ilyen hosszú ideig tartó védettség teljesen megszakítja a bolhák szaporodási ciklusát, ezért a FRONTLINE rendszeres használata során a lakásban lévő rejtekhelyekről fokozatosan kipusztulnak a bolhák különböző fertőzési alakjai. Így a környezet kezelése szükségtelen.

Biztonságosan alkalmazható 2 napos kutyakölyköknél, vemhes és szoptató anyakutyáknál.
Biztonságosan alkalmazható 2 napos macskakölyköknél, vemhes és szoptató anyamacskáknál.

FIGYELMEZTETÉS:- Kerüljük a permet szembe kerülését.

* Kezelés közben kesztyű viselése szükséges.
* Használat után kézmosás ajánlatos.
* A kezelést jól szellőző helységben folytassuk.
* A dohányzást, étel- és italfogyasztást mellőzzük a kezelés folyamán.
* Gyermekektől elzárva tároljuk.
* Nyílt lángra vagy izzó anyagra ne permetezzük.
* A készítményt 50°C-nál magasabb hőmérsékleti behatás nem érheti.



KÉRJE ÁLLATORVOSA VÉLEMÉNYÉT!
Gyártja: MERIAL S.A.S.
Forgalmazza: Rhone Vet Kft. Tel: 06 1/382-2110


FRONTLINE SPOT ON


KUTYÁK ÉS MACSKÁK SZÁMÁRA
VÉRSZÍVÁS ELŐTT ELPUSZTÍTJA A KULLANCSOKAT ÉS BOLHÁKAT
ALKALMAZÁSA GYORS, EGYSZERŰ, KÉNYELMES ÉS BIZTONSÁGOS

A fipronil hatóanyag specifikus parazita elleni idegméreg, a kutyák és a macskák, valamint az ember számára azonban ártalmatlan.

A fipronil hatóanyag a bőr felszíne alatt, a faggyúmirigyekben tárolódik, és folyamatosan a szőrszálakra és a bőr felületére kerül.

Kutyák kezelésére

* 40-60 kg között az XL (4,02 ml)
* 20-40 kg között az L (2,68 ml)
* 10-20 kg között az M (1,34 ml)
* 5-10 kg között az S (0,68 ml) pipettát használjuk

A pipetták 3 darabos kiszerelésben kaphatóak. Tíz hetesnél fiatalabb kutyákon ne alkalmazzuk. Egyetlen kezelés 2 hónapig tartó bolhák elleni védettséget és 1 hónapos kullancs elleni védelmet nyújt.

Macskák kezelésére 0,5 ml-es pipettát használjunk, ezek 3 adagos kiszerelésben érhetők el.
Tizenkét hetesnél fiatalabb macskáknál ne alkalmazzuk. Egyetlen kezelés 4-5 hétig tartó bolhák elleni védettséget és 1 hónapos kullancs elleni védelmet nyújt.
A pipetta tartalmát cseppentsük a szőrt széthúzva közvetlenül a bőrre a két lapocka közé. A kezelés után 24 órával a készítmény a teljes bőrfelületen és a szőrzeten szétterjed. A kezelés előtt és után 48 órával ne fürdessük meg az állatokat. A továbbiakban eső, napsugárzás, samponos fürdetés nem befolyásolják lényegesen a védettség időtartamát. 

Ja és nem tudom ez, és az előzö mennyiben igaz!

 

Kicsit Off, Katilla:

Neked milyen kutyusod van??, és ki a borderes barátnőd?? Nekem is bodrim van.:D 

Előzmény: katilla (22)
katilla Creative Commons License 2006.05.13 0 0 22

Szia Gotika!

 

Ez érdekel engem is! Az adagolás megtalálható a dobozon, vagy szakemberrel kell konzultálni?

 

Igen, itt is kitört a szívféreg miatti mizéria. Az állatorvosunk már ajánlotta a Strongholdot. Meg is vettem, utána elolvastam róla a http://www.shirleys-wellness-cafe.com/  oldalon a cikkeket, és most is a fiókban lapoulnak:-S

A borderes barátnőm kipróbálta a neemet a szúnyogok ellen is. Azt mondta, 2cm-re a kutyától visszafordultak....

Én még nem tudom, szunyik ellen hogy műxik, mivel a város közepén lakunk, és itt lepermetezték őket...

Előzmény: Gotika (5)
katilla Creative Commons License 2006.05.13 0 0 21

Szia!

 

Sajnos a bőrirritációt tapasztaltuk mi is. Még most, fürdetés után se 100-as Delphi bőre :-S

 

Mivel a Frontline és az Advantix spot-on mellett mindig előfordultak kullancsok a kutyáimban, egy ideje nekiálltam kutatni a neten, mit és hogy lehetne tenni a kullancsok ellen. Lehetőleg természetes szert kerestem. 

 

http://www.shirleys-wellness-cafe.com/petallergies.htm  - az itt leírtak alapján kezdtem el vadászni neem olajra. Ketten is teszteljük. Ha jól le van vele fújva a kutya, működik.

 

Egy ismerősöm ígérte még a télen, hogy megadja nekem egy tuti jó spricni nevét. Pár napja összefutottunk, és meséltem neki, hogy felfedeztem valamit a kullancsok ellen. Megkérdeztem, ismeri a neemet. Azt mondta: persze, a kutyám azzal van lefújva :-P

 

Szóval eddig, 3 hét használat után most erősen reménykedem. Ha naponta kell is lefújni vele, maradok ennél, mivel abszolút nem toxikus, orálisan is alkalmazzák természetes féreghajtókban, és ami szintén nem utolsó szempont, hogy még a kicsi kiszerelésű, drága olaj esetében is sokkal olcsóbb vele a védekezés mint a vegyszerekkel. Mi, a barátnőmmel, fél százalékos oldatot használunk. 2dl vízbe 1 ml olaj. Ő a bordereire fél decit használ el, és a hosszúszőrűekre 2 dl-t fejenként.

Azt, hogy meddig tart a hatása, még tesztelem. Egyelőre az adagolást sikerült kikísérleteznem, és megtaláltam hozzá a megfelelő oldószert - az All Systems teafaolaja 1:1 arányban vegyítve a neemmel, szépen oldja a vízben.

Kedden vagy szerdán voltak lefújva a kutyáim vele, és tegnap egy tök lapos, csontszáraz kullancsot találtam Delphi bndájában. Ott volt a csípés helye, de nem volt megszíva a szemét, még egy picit sem! Ennek a sokéves harc után, most n agyon tudok örülni:-)

Nem szeretném elkiabálni a dolgot, résen vagyok, minden séta után átkurkászom a kutyákat. Nagyon remélem, hogy ez most végre beválik!

 

Szóval, itt tartunk most :-)) A fejleményekről majd beszámolok.

Előzmény: tódor2 (11)
Gotika Creative Commons License 2006.05.12 0 0 20

  Azt nem tudom, de az Advantix-et 7 hetes kortól használhatod.

Nézz rá a www.advantix.hu oldalra.

Előzmény: Veronik26 (19)
Veronik26 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 19

Sziasztok!

Nekem van egy 9 hetes kislurkóm. Mennyi idős kortól lehet használni a Frontilne-t?

hoppaaa Creative Commons License 2006.05.12 0 0 18
Lécci, kérdezd meg. Az én kutyám 32-35 kilós.
Előzmény: Gotika (17)
Gotika Creative Commons License 2006.05.12 0 0 17
 Gyógyszertárban 3500 körül, de én a Dohány u. és a Klauzál u. sarkán veszem a mintaboltban, ott 2500 kb. asz'em. 120db van benne és mérettől függően kell adagolni. Borzasztó az íze, de az én kutyám évekik szedte és néhány hónap után már nem volt szükség a kenőmájasos körítésre. Ja! Bobtail volt és naponta 10-et adtam neki, de a daganatok miatt kellet ennyi. Ha érdekel a jövő héten talán utána tudok járni. Mekkora kutyád van? Amúgy napi szinten kell adni, mintha gyógyszereznéd :-(((((((((  Dehát valamit valamiért!
Előzmény: Tima2 (16)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 16

És mennyibe kerül ez a Culevit, mennyi időre elég egy hány kg-os kutyának?

Ez por, folyadék, tabletta?

Előzmény: Gotika (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!