Keresés

Részletes keresés

Never Man Creative Commons License 2024.01.23 0 0 33

Nyár óta fúr nekem a vakond, néha itt-ott túr, aztán tegnap túrt egy félméter magas dombot.

Úgy vélem hogy kedves állat lehet ha helyettem felássa a kertet, tehát nem tervezek ellene lépéseket, isten hozta nálunk! Másnak kutyája van, nekem vakondom. Ingyen. Gondolom családos lehet, feleséggel és sok gyerekkel. 

 

V.Gy. Creative Commons License 2023.09.16 0 0 32

Én adminisztratíve szinte teljesen megoldottam a kérdést.... :-) Eladtam a telkeim 2/3-át, közte a legvakondosabb részt is. A maradékon még nem küzdöttem vankonddal, csak simán a fűnyíróval átmentem az 1-2 túráson. Figyelem az új szomszédot, a szép pázsitján, az én valamikori legvakondosabb helyemen, mikor jellenek meg a túrások? :-D Hát eddig még nem! :-O Fene a bocskorát a vakondnak, engem meg évtizedekig ott szívattak millió túrással. :-)

Előzmény: vejne (31)
vejne Creative Commons License 2023.09.15 0 1 31

Ásóval szinte lehetetlen, nagyon lassú. Nekem egyszer ugyan sikerült, de ott a vakond lehetett süket, mert pont ástam és mellettem 1,5 méterre túrt egy dombot nagy nyugalommal. Kapával kell vadászni rájuk, azt nagy lendülettel lehet a földbe belevágni. Amúgy ami működött, az a Lidliben volt kapható vakondriasztó, amiben volt egy villanymotor és az pörgetett egy szabadon lötyögő fém valamit, ami verődött a szerkezet falához. Na, attól eltűntek a vakondokok. Az út túloldalán a szomszéd kertjében bukkantak fel a túrások, ahol addig egy sem volt. Persze 3-4 hónap múlva ezek a kütyük elromlottak, annyit bírtak. Rá félévre jöttek vissza újra a dögök. Akkor megint vettem ilyet, de valahogy gyengébbek, halkabbak mint az előző darabok, nem is értek el akkora hatást, plusz 2 hónap után már ezek is megálltak. Most tervezek valami régi autódudákből, vagy a régi csengőkből valami hasonló rezgetős dolgot készíteni. Fém dobozban, rugalmatlanul belefogatom a dolgokat, leásom a föld alá, csak a vezeték lóg majd ki, aztán már csak táp kell rá. 

Előzmény: V.Gy. (30)
V.Gy. Creative Commons License 2023.07.11 0 0 30

A mozgó földet gyorsan egy ásónyom mélyen kifordítottam! De SEHOL a vakond!!!

 

Nyilván kicsit mélyebben kellett volna alányúlni. Ott van az a dög, nem teleszkópos ásóval ás, én is fordítottam így ki egyet-kettőt.

 

Üdv a klubban. :-)) Jót lehet a dögökkel küzdeni. Volt egy másik vakondos topik, most nem találom, talán Ámokfutó vakondokok volt a címe, de már nem létezik(?). Ott aztán voltak tippek-trükkök, ki miket és hogyan kínlódott a dögökkel (én is). :-)

Előzmény: Kivi-füge-bambusz (29)
Kivi-füge-bambusz Creative Commons License 2023.07.11 0 0 29

Évek óta küzdök velük. Nem sok van, de az a néhány, 1 - 2 példány mindig vissza jön, kiirtani lehetetlen.

Semmi nem árt nekik!

Sokmindent kipróbáltam már.

A legkörnyezetszennyezőbb folyadékon àt az egérragasztóig, a karbidtól a bűzös olajszármazékokig, mindent!

Betapostam csizma sarkával a járatait hosszan!

Az ilyen ellen akciók legfeljebb egy időre arrébb űzik, de visszajönnek.

 

Azért írok, hogy tudja-e valaki a magyarázatàt egy jelenségnek! Ugyanis az utóbbi hetek, hónapok alatt màr a szemem làttàra, azaz éppen rajta kapva, nyomkodta felfelé a földet és végre azt hittem: na most megvagy, véged van!

A mozgó földet gyorsan egy ásónyom mélyen kifordítottam! De SEHOL a vakond!!!

Nincs ott, ahol löködi fel a földet!

Sőt, mint az őrült, azonnal ásom ott ki, de csak az üres járata látszik, vakond sehol! 

Már 5 ilyen alkalmam volt!

Mozog a föld, szúrok oda villàmgyorsan, fordítom a nagy hantot és SEMMI!!!

Ezek tàn 45 centi mélyről, egy teleszkópos szerszàmmal lökik fel a rögöket és a rezzenésre még lejjebb csúsznak, mint a tűzoltó a fémcsúszdán!??

Valaki, tud valami okosat erre!?

🙄🤢😢 (Téboly emotikon)

othiss Creative Commons License 2023.05.22 0 0 28

Nem tudom honnan, de egy nap alatt ellepték a kertem a vakondok(ok)...még szerencse, hogy nincs kapás veteményem, csak nagyobb fáim.  Mindenhol vakondbucka...itt tarolnak, aztán irány valamelyik szomszéd...

MemetikaTan Creative Commons License 2023.03.18 0 0 27

Nekünk csak ez vált be. Kisméretű (máltai selyem) családi kiskutyánk kakiját tettük nagy mennyiségben az üregeibe. Szárazon, nem locsolva és csak lazán betakarva földdel. Szellőzés miatt. Más kertekben is tettünk vele próbát és ott is működött. Ősi ellensége szerintem és genetikailag kódolva van a vakondokba hogy óvakodjon attól, ami kiáshatja és megeheti.Miért pont máltai selyem és nem tacskó? Talán az az oka, hogy ez egy több ezeréves kutyafajta és volt idő átadódni az információnak.

V.Gy. Creative Commons License 2020.09.25 0 0 26

indexnel felnyomta egy allatvedo es toroltek mert vedett allat irtasaval foglalkozik

 

Annak az "állatvédőnek" nyilván nincs kertje, hanem a kilencediken lakik. Ó, ne mondjam ki, mit gondolok... Amúgy a vakond kertben nem védett - vagy ez megváltozott?

Előzmény: QQ (23)
ton____jo Creative Commons License 2020.09.25 0 0 25

:)

Előzmény: Nupagagyííí (22)
QQ Creative Commons License 2020.06.18 0 0 24

POLYTANOL

Begasungsmittel gegen Scher-(Wühlmaus Der Inhalt muss in einem Arbeitsgang Verbraucht werden. Nur im Freien anwendeni Nicht bei Regen, starkem Nøbel oder sehr feuehtem Boden auslegen.

Vigyazni vele nedvessegre ongyullad!!!

QQ Creative Commons License 2020.05.26 0 0 23

indexnel felnyomta egy allatvedo es toroltek mert vedett allat irtasaval foglalkozik

Előzmény: V.Gy. (19)
Nupagagyííí Creative Commons License 2020.03.31 0 0 22

A vakszerencsének és a lustaságomnak köszönhetően két éve rátaláltam a vakondűzés költségmentes és humánus módszerére! Teljesen bio! Szívesen megosztom a módszeremet minden szenvedővel!

Kutyatulajdonosok előnyben! 

Tehát a számtalan vakondtúrást locsolással próbáltam oszlatni, de a nyomában mindig keletkezett egy kis kráter. A kutyáim meg ürülékükkel a “gyepet” tiszteltelték szerte és szét. Ezért aztán az így keletkező lyukakra rádobáltam a kutyaszart, amit pedig a víz szépen bemosott a járatokba. És a lyukak feltöltésére nem sajnáltam a vizet!

Lustaságomnak rövidesen megjött a hozadéka, mert néhány hét múlva teljesen eltűntek a túrások. 

Most, hogy kitavaszodott(?), ismét találtam egy dombocskát vagy egy hete. Követtem a szokásos eljárást és várom az eredményt!

 

Minden próbálkozónak sok sikert!

ton____jo Creative Commons License 2020.01.08 -4 0 21

Akkor egy kis segítség a szenvedőknek.

A vérvakondokkal évekig kínlódtam.

A megoldás ez volt

 

https://www.tavacska.com/spd/6060124/Vakond-csapda-szett

ton____jo Creative Commons License 2020.01.08 -4 0 20

Tényleg eltűnt:(

Rengeteg sok  jó Hsz volt ott.

Előzmény: V.Gy. (19)
V.Gy. Creative Commons License 2019.11.05 0 1 19

Hova tűnt az "Ámokfutó vakondokok" topik?? Ott ment a téma rendesen, sok évig, sok hsz-sal.

 

Na mindegy, akkor ide: emberünk kipróbálta a gázt a vakondjáratba, hogy nekünk ne kelljen:

 

https://tizpertiz.hu/2019/10/22/emberunk-gazt-vezetett-a-vakondjukba-majd-elegansan-elhajitott-egy-gyufat-az-elmeny-felbecsulhetetlen/

QQ Creative Commons License 2019.08.22 0 0 18

Kb 15 tolteny elhasznaltam eredmeny nelkul. A problema az mint minden csapdaval hogy tolja maga elott a foldet es ugy elesedik igy tompitja az erejet vagy hamarabb kioldja mint ahogy beleer

zoli1122 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 17

https://www.odpudzovackrtkov.sk/likvidator-krtkov/

 

siess lemasolni a linket,mert bizonyos emberek toroltetik a hozzaszolast (regebben is mar linkeltem es toroltek)

Előzmény: QQ (16)
QQ Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16

linked van?

Előzmény: zoli1122 (15)
zoli1122 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 15

tavaly rendeltunk csehorszagbol "vakondlikvidator" -t, (csehul: likvidator krtkov a hrabosov) ami hatasosnak bizonyult, a repulotereken is hasznaljak, lenyege hogy ahol tur, ahol van a jarata, oda kell behelyezni, egy vaktoltenyt kell beletenni a szerkezetbe, behelyezes utan kibiztositani...masnap megnezni, ha elsult, mar 1 vakonddal kevesebb van a kertben

QQ Creative Commons License 2019.03.24 0 0 14

Nalunk a legdurvabb volt mikor -5 fokban ho alol turtak fel a kertet. nem kene ezeknek teli almot aludni? most kb mint egy tank loter ugy nez ki a kert :(

diszbab13 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 13

Jelentem, a vakondokok vigan átteleltek. Remélem jól elfáradtak, mert a fagyos földet is jól megdolgozták. most már csak az ügyes kertészeken múlik, hogy pihenőre küldjék őket. Tudtok valami jó altató szert ?

  

83Titi76 Creative Commons License 2018.08.05 0 0 12

Jó reggelt!Én kb.5 perce fogtam egy vakondot meg tegnap is mindent kipróbáltam füstölőket ,csapdákat semelyik nem volt jó....vizet engedek a járatokba a tegnapi 5 perc alatt kijött a maival 40 percet kellett szórakozni,de ez is feljött szóval mással nem is szabad próbálkozni csak időpocsékolás volt...:-))))

zoli1122 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 11

Azert toroltek,mert azon a topicon kezdtek a felszinre kerulni olyan szerkezetek, amelyek valoban hatasosak a vakondok ellen, es nem csak olyan kamu dolgok,amelyeket gazdaboltokban,aruhazakban arusitanak, ezt olvashatta valaki allatvedo es kerte hogy tiltsak be.

Előzmény: QQ (10)
QQ Creative Commons License 2018.06.22 0 0 10

Tudja valaki miert toroltek az amukfuto vakondok topicot?

anblock_italia Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9
Az alább bejelölt topic 1265-69-es hozzászólásában leírtam a mi bevált módszerünket.
krampuszka1 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 8

2000. óta fut egy topik ebben a témakörben...

 

Ott lehetne okulni !

 

Ámokfutó vakondokok cimmel

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9019759&la=67107982

Berger Enda Creative Commons License 2007.05.10 0 0 7
Szevasztok: egy kertépítővel beszéltem erről, azt mondta, hogy a vakondok örök probléma. Úgy értve, hogy ha elűzöd, visszajönnek, ha kinyírod, új jön helyette. Én arvalin-t használok a lyukakba (rágcsálóírtó), amely 3-4 alkalom után hatásos.
Előzmény: Érd Jani (6)
Érd Jani Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6
Hali
Néhány éve magam telepítettem autómata locsolót kertünkbe, olyan jól sikerült, hogy a VAKONDok is csodájára jártak. :(
Tavaly vettünk 5db vakondriasztót ami többé kevésbé müködött is, legnagyobb problémája az elemcsere (5x900Ft/hó) és az hogy kiáll a földből így a gyerekek lebicajozzák, nembeszélve a fűnyírás és egyéb kertészkedés során felmerülő problémáról.
Kérdés: Érden egy gazdaboltban láttam a VAKONDKERÍTÉS nevü ketyerét, amit le kell ásni, 10db rezgőfejet tartalmaz 6m-re egymástól. Hálózatról működik, fogyasztása pedig 200Ft/hó. Nem áll ki a földből, nem hallható, üzemeltetési költsége szinte 0.
Úgy emlékszem a komplett készlet ára 34800Ft. (ez 6db hagyományos ára, ami viszont további 5 ezret fogyaszt havonta)
Nekem tetszik.
Találkozott valaki ezzel a készülékkel?
Tapasztalat?
Csacskamacka Creative Commons License 2006.07.07 0 0 5
Inkább videó! :-))))))))))))
Előzmény: cserella (4)
cserella Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4
Kép nincs?
Előzmény: Tádé01 (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!