Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2021.07.25 -2 0 18

3 laptopunk volt.

 

Kettőben a zsanér ment tönkre;

a harmadikban felpuffadt az akku.

 

Soha többet laptop.

Előzmény: cwlove (4)
djibouti Creative Commons License 2006.05.13 0 0 17
Én "öltönyben bohóckodom". Ezért írtam. Íróasztalrongáló-informatikusként tényleg jobb az asztali.... :D
Előzmény: locsemege (13)
locsemege Creative Commons License 2006.05.09 0 0 16
Feltelepíteni ugyan lehet, csak nem sok értelme van. :)
Előzmény: cwlove (15)
cwlove Creative Commons License 2006.05.09 0 0 15
A honlapot html- vagy php-fájlonként is fel lehet nyomni a pendrájvra, és akkor elég egy böngésző ;-))))

Se PHP, de adatbázis szervert nem tudsz feltelepíteni pen-drive-ra...
Előzmény: Konnektororrú (14)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.05.09 0 0 14
A honlapot html- vagy php-fájlonként is fel lehet nyomni a pendrájvra, és akkor elég egy böngésző ;-))))

Auchanban én nem vennék se laptopot, se más, a nyomtatónál, illetve porszívónál bonyolultabb műszaki cikket. Jó eséllyel szar lesz ugyanis. Ha már, akkor inkább valamelyik elektronikai áruházból (Mediamarkt, Electroworld), ott is szoktak egy-egy modellt eléggé szépen akciózgatni.
Előzmény: cwlove (12)
locsemege Creative Commons License 2006.05.09 0 0 13
Munkára egyértelmű jobb a laptop.

Már attól függ, mi az a munka. Öltönyben, nyakkendőben bohóckodni talán jobb egy laptopon, de például hardware-t, software-t fejleszteni azért inkább desktop gépen.
Előzmény: djibouti (5)
cwlove Creative Commons License 2006.05.08 0 0 12
Az Auchan-ban van most egy akciós laptop:

Fujitsu Amilo L7310
- 15.4"
- 1.5 GHz Celeron
- 512 MB memória
- 60 GB Winchester
- DVD, WLAN

És csak bruttó 160e.

Érdemes ezt megvenni? Már-már gyanúsan jó az ára:)
cwlove Creative Commons License 2006.05.08 0 0 11
A pen-drive mondjuk egy honlap bemutatására nem jó, hiszen a gépen szerver is kell, hogy legyen, viszont ha nincs az adott helyen internet, akkor gáz van. Ezért kell a laptop. Persze kinek miért van rá szüksége.
Előzmény: Konnektororrú (8)
cwlove Creative Commons License 2006.05.08 0 0 10
A rohangálás majd nyár végén jön, tehát inkább a vásárlás ideje a kérdés, de akkor lehet hamarabb beruházok rá.
Előzmény: schpenoth (6)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.05.08 0 0 9
"Tápegység" alatt a tápkábel-trafó együttes értendő, csak épp a "tápegység" szó nem ezt jelenti:)))
Előzmény: Konnektororrú (8)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.05.08 0 0 8
Egyértelműen desktop. A laptopnak az azonos áron elérhető desktoppal szemben kizárólag a hordozhatóság az előnye, másban mindenben a desktop a nyerő. Ugyanakkor viszont egy kicsit is nem fostalicska laptoppal sem mutatkozhatnak olyan fizikai problémák, amiket írtál. Én pl. úgy szoktam a laptopot használni, mint egy desktopot, ha a melóhelyről távol kell dolgozni (rendes egér, billenytűzet rákötésével). De pl. ha prezentációt kell előadnom, akkor előbb megpróbálom leinformálni, hogy az illető helyen van-e már telepítve USB-s számítógép, és ha igen, akkor inkább pendrájvon viszem el a prezentációt. Ez ugyanis a legtolvajbiztosabb megoldás (egyszer valami szemétláda kilopta a laptopom tápegységét (!!!!!), és valami gagyi szigszalagozott szarral pótolta, hogy rázná meg a tápegységem a rohadt tolvaj kezit).
Züüm-züüm Creative Commons License 2006.05.08 0 0 7
a laptop bejött nekem, de az asztalira voksolnék, megbizhatóbb, több mindnet tudsz csinálni rajta... de amint írták az elöttem írók is ártól függ mert 150e-ért a lemodernebb gépet ösze lehet rakni de laptopba 150ért nem biztos hogy egy kategoriájú gépet kapsz szal gyengébbet mint az asztali... a kényelmet és az elérhetőséget még meg kell fizetni...
schpenoth Creative Commons License 2006.05.08 0 0 6
"Amúgy azért gondolkodom laptopon, mert jól jönne ügyfélhez kivinni, prezentezációt bemutatni neki."

Akkor meg nem értem a kérdést. Ha lebeszélünk, asztali géppel fox az ügyfélhez rohangálni?
Előzmény: cwlove (2)
djibouti Creative Commons License 2006.05.08 0 0 5
Munkára egyértelmű jobb a laptop. Akkor is jó, ha harc van az asztali gépért. (Mint nálunk) :D Megosztod a netet és nincs balhé. Mehet a 21. századi családi idill. :D
Előzmény: cwlove (4)
cwlove Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4
Szerencsére csak képes bemutató:)

Volt aki szidta nekem a laptopokat, hogy a kijelzőjükkel sok a gond, érintkezési hiba, egyik ismerősömnek az aksinál volt gyakran érintkezési gond. Ezek mennyire gyakoriak?
Előzmény: mud (3)
mud Creative Commons License 2006.05.08 0 0 3
Ha ilyesmire kell, akkor egyertelmu. Hatranya nincs az elobb elmondott szempontokon kivul, ma mar egy laptop tudhatja ugyanazt, amit egy DT. Én jobban szeretem az apple-t, meg trendibb is, de mivel munkahelyen windows-zal dolgozom, ezert egy Livestrong HP-m van. 1 gig AMD procival 100 gig HD, gyors, mint a villám. Max annyi, hogy otthonra veszel kulon billentyut, meg ha bemutatora kell, akkor nem art hozza ket jominosegu hordozhato speaker. Ennyi:)
Előzmény: cwlove (2)
cwlove Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2
Mert mi a gond a multi önkiszolgálókkal?
Amúgy azért gondolkodom laptopon, mert jól jönne ügyfélhez kivinni, prezentezációt bemutatni neki.

Igazából a hátrányai érdekelnének, mik a tipikus laptop gondok, amik asztali gépnél nincsenek meg?
Előzmény: attila40 (0)
locsemege Creative Commons License 2006.05.08 0 0 1
Ha otthonra kell, nem laptopot vennék. A hagyományos gép billentyűzete, egérzete is kényelmesebb. Persze a laptophoz is lehet ezeket kívülről csatlakoztatni, de akkor már oda a kis méret. Általában egyetértek az előttem szólóval.
Előzmény: cwlove (-)
attila40 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 0
Szia!

Laptopot akkor vegyél, ha fontos a hordozhatóság, a kis helyigény, vagy ha "trendi" akarsz lenni... :-)

Amúgy:
- ugyanazért az árért általában komolyabb asztali gépet kapsz
- a laptopok általában nehezen, drágán, vagy nem bővíthetők
- általában a merevlemezek is alacsonyabb fordulatszámon dologoznak, mint egy asztali gép esetén, tehát lassabbak
- a laptopot könnyebb ellopni... :-(
- ma még a laptopok merevlemeze kisebb, mint az asztali gépeké

Mindenesetre nem szabad bedőlni minden "olcsójános" laptopnak, s nem mindegy, hogy hol veszed. Inkább szakboltban vegyél, s ne valamelyik multi önkiszolgálóban...
Előzmény: cwlove (-)
cwlove Creative Commons License 2006.05.08 0 0 topiknyitó
Sziasztok

Ti melyiket vennétek inkább? Laptopot, vagy rendes PC-t?
Mik a laptop előnyei-hátrányai?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!