Keresés

Részletes keresés

Libastop Creative Commons License 2006.05.10 0 0 51

Mert így Gyurcsány már nem egyszerűen köztörvényes bűnöző, hanem háborús bűnös is. (Tettestársa nyilván három millió magyar)

 

Egyszerűen, egy pitiáner kis tolvaj. Úgy is fog járni, csak idő kérdése. Van időm kivárni.:)

Előzmény: toloba (49)
Daikini Creative Commons License 2006.05.10 0 0 50
Mondjuk en jo helyen elek, Budaorson es Erden is iszonyu jo peksegek vannak, persze van egy-ket hulladek kenyerfajta, dehat nem muszaj azt venni. Ja es szeleteltet soha... :-)
Előzmény: Derek (37)
toloba Creative Commons License 2006.05.08 0 0 49
Előzmény: sarpy (-)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.05.08 0 0 48

Amikor nem lehetett utazni akkor a nagyrész utált itt élni.Most, hogy lehet, meg már

minek utálni.

ex_lx Creative Commons License 2006.05.08 0 0 47
"Ez a hozzaszolas nagyon talalt, szerintem a magyarok 41%-a nem is nagyon szeret elni. Es mindegy melyik orszagban el, elegedetlen. :-)"

Ez is igaz, meg az is, hogy ahol huzamosabb ideig 100-200 napos horizont jelenti a stratégiai időtávot, ott nem nehéz rossz közérzetet érezni; ez nem a tőke privilégiuma.
Előzmény: Daikini (32)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.05.08 0 0 46
Ez az, pontosan.
Előzmény: habibibi (26)
sarpy Creative Commons License 2006.05.08 0 0 45

Van köze, kérdés hogy milyen mértékben. Van egy egészséges egyensúly (ami nálunk szvsz némileg felborult).

A másik véglet mikor a füvet és gyökereket kajáló románt a 70-es években majd szétfeszítette a nemzeti büszkeség.

Előzmény: Gép-ész (43)
habibibi Creative Commons License 2006.05.08 0 0 44
Ha egy kicsit megpróbálnál elvonatkoztatni a politikai oldalaktól, talán rájönnél, hogy a sorsod (boldogságod és boldogulásod) kovácsa első-, másod- és harmadsorban saját magad vagy, s csak ezek után (esetleg még ennél is később) hathat rá bármiféle külső tényező.
Előzmény: sarpy (39)
Gép-ész Creative Commons License 2006.05.08 0 0 43
Nehogy azt hidd már, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. Tökmindegy, hogy van feltéve a kérdés, a dolgot nagyban érinti az, hogy mennyire optimista az illető a jövöjét tekintve.
Előzmény: sarpy (38)
HansBlack Creative Commons License 2006.05.08 0 0 42
a választások előtt volt valami felmérés, ahol kijött, hogy 40% érzi úgy, hogy rosszabbul élünk.
Lehet, hogy a két ~40% közt erős az átfedés?
:-)
Előzmény: sarpy (-)
Lokneszi Szépség Creative Commons License 2006.05.08 0 0 40

41 %-nyi magyar nem szeret Mo-n élni, tehát folyamatosan azon töri a fejét, hol is tudna jobban, utiterveket kovácsol, hol, mely külországban kéne letelepednie.

Akkor mobil a magyar, vagy nem mobil?

Előzmény: sarpy (-)
sarpy Creative Commons License 2006.05.08 0 0 39

"...ha mégis elfogadnám sem kötném politikai beállítottsághoz"

Itt inkább egy több évtizedes folyamat eredménye tükröződik. Sajnálatos módon ez a folyamat egy bizonyos oldal politikai elitjéhez köthető.

Előzmény: habibibi (36)
sarpy Creative Commons License 2006.05.08 0 0 38

Itt nem arról van szó, hogy hogyan mennek a dolgok. Merthogy pont az a kérdés, hogy a nehézségek ellenére szeretsz-e itt élni, vagy ha nincs BMW akkor már mennél is nyugatabbra.

Ha azt kérdezték volna, hogy elégedett vagy-e, akkor az 59% sok is lenne.

 

Életszínvonal - Nemzeti hovatartozás és büszkeség l--- mennyire válik el ez a két fogalom? Úgy látszik nálunk nem igazán, vagyis az EU-ban itt a legkevésbé.

 

Előzmény: Gép-ész (35)
Derek Creative Commons License 2006.05.08 0 0 37

"En is, itt a legszebbek a nok, legjobbak a kajak, mi kell meg"

 

A nokben van valami,dehogy a kajak MO-on a legjobbak azt csak az mondja aki nemigen ismer mas konyhakat.

Vannak amik valoban a legjobbak pl a magyar felvagottak es szalamik es sok huskeszitmeny, valoban.

A kenyerben mar nem ,mert egy portugal peksegben sokkal jobb kenyerek vannak mint a magyar atlag.

Előzmény: Daikini (33)
habibibi Creative Commons License 2006.05.08 0 0 36
szerintem világosan kivehető a hsz-omból: szkeptikusan fogadom az olyasféle kutatásokat, amelyekben engem nem kérdeznek meg, és amelyek eredményeit nehezen tudom elhinni (ha mégis elfogadnám sem kötném politikai beállítottsághoz) 
Előzmény: sarpy (30)
Gép-ész Creative Commons License 2006.05.08 0 0 35
Szerintem ez valami olyasmi lehet, mint a klasszikus sztoriban, hogy ha egy amcsi hajléktalant megkérdezel, hogy mennek a dolgok, azt mondja, hogy nagyon jól, ha meg egy jómódú magyart, akkor azt, hogy pocsékul :) Hajlamosak vagyunk az önsajnálatra, ez van.
Előzmény: sarpy (30)
Derek Creative Commons License 2006.05.08 0 0 34

"Itt csak a svéd "adószínvonal " lesz, de az nemsokára....."

 

Az is valami, valahol el kell kezdeni

Előzmény: sabocza (22)
Daikini Creative Commons License 2006.05.08 0 0 33
En is, itt a legszebbek a nok, legjobbak a kajak, mi kell meg? Tojok ra, hogy idiotak a politikusaink. ;-)
Előzmény: Törölt nick (28)
Daikini Creative Commons License 2006.05.08 0 0 32
Ez a hozzaszolas nagyon talalt, szerintem a magyarok 41%-a nem is nagyon szeret elni. Es mindegy melyik orszagban el, elegedetlen. :-)

A cikkrol: Sajnalatos vonasa a MNO-nak hogy nem tulozza el feltuntetni a forrast, igy nem tudni milyen es mekkora mintan keszult a felmeres.

A masik statisztika miszerint mennyire tartjuk a kapcsolatot kulfoldi EU-s polgarokkal, nem csoda, hogy Luxemburg gyozott, hiszen ok napi kapcsolatban kenytelenek elni Belgiummal, Fro.-al es Nemeto.-al, mig mi kisse jobban el vagyunk izolalva, plane az idosebb generacio nem nagyon tanult idegen nyelvet a nemeten de foleg az oroszon kivul, amelyeket sokan el is felejtettek. Aki tartja a kapcsolatot kulfolddel az alt. fiatal, vagy elnek rokonai Szlovakiaban vagy Ausztriaban. Ez az arany meg fog ugrani mikor Romania becsatlakozik... nos ennyit errol.
Előzmény: pert1 (1)
toloba Creative Commons License 2006.05.08 0 0 31
Csaltak a komcsik....
Előzmény: sarpy (30)
sarpy Creative Commons License 2006.05.08 0 0 30

Akkor mivel magyarázod a kutatási eredményt? Csupán a gazdasági helyzettel nem lehet, mert ugye itt van pl. Szlovákia és Lengyelország is. A szlovákok a második helyükkel is majd 25%-ot ránk vertek.

Előzmény: habibibi (26)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.08 0 0 28
Én szeretek itt élni, még akkor is ha épp ilyen szar kormányaink vannak mint az elmúlt 16 évben!!

De marakodás helyett inkább szavazzatok!! Hajrá ARANYCSAPAT!!

eurosport

Győzzön a Jobbik!!
toloba Creative Commons License 2006.05.08 0 0 27
Hááát, nemtom, de magyarok a jobboldaliak, legalábbis ők mongyák magukat annak...a többi komcsi, hazáruló, hazátlan, stb...most akkó csőbe ment a topiknyitó....
Előzmény: sarpy (21)
habibibi Creative Commons License 2006.05.08 0 0 26

Elárulom, a többséget ne a jobboldolon keresd!

 

Pedig a nyitód erősen úgy hangzik. Talán a felmérés ezt is bizonyítja?

 

Mellesleg én is hülyeségnek tartom az ilyen statisztikát. Engem pl. senki sem kérdezett, márpedig én szeretek itt élni, nem is akarnék soha máshol. Jártam már néhány országban (nem csak nyaralni), de mindig öröm volt hazajönni, meglátni a repülőről a Balatont vagy a Dunát, magyar szót hallani, s hiszem, hogy a többség így gondolkodik. Az elvágyódók - szerintem - inkább azokból a körökből kerülnek ki, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy máshol sem fenékig tejfel az élet, tudás (nyelv, szakmai) nélkül ott sem boldogulsz.

 

Fölösleges ebbe megint politikát keverni, fogadd el hogy ugyanolyan arányban vannak hazaszerető emberek a baloldalon is.

Előzmény: sarpy (21)
Gép-ész Creative Commons License 2006.05.08 0 0 25
Hát, ha azt nézem, hogy a depresszió mostanság a jobboldal jellemzője ("rosszabbul élünk", etc.), akkor nem lennék ebben olyan biztos.
Előzmény: sarpy (21)
vizinikk Creative Commons License 2006.05.08 0 0 24

ne ájvékolj már annyit....

aki nem szeret itt élni, az már lelécelhetett szívnyugalommal.

más nemzeti érzéseibe pedig illetlen dolog kutakodni.

Előzmény: sarpy (21)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.08 0 0 23
Én ismerek is olyanokat, akik soproniak és azt mondják, jobb lenne, ha a túloldalon lenne Sopron, mert akkor gazdagabbak lennének. Szépen be is szokták ikszelni a szavazócédulát a fidesz nevezetű párt melletti négyzetbe, és még büszkék is döntésükre, mert szerintük azok majd jól megcsinálják.
Előzmény: sarpy (21)
sabocza Creative Commons License 2006.05.08 0 0 22
Itt csak a svéd "adószínvonal " lesz, de az nemsokára.....
Előzmény: toloba (20)
sarpy Creative Commons License 2006.05.08 0 0 21

Ha szerinted a jobboldal utál itt élni, akkor szvsz nagy tévedésben vagy.

Leginkább azok, akiknek tök mindegy hogy hol vannak, de legyen kaja meg pia meg kocsi.

És ha ez Bécsben vagy Kismartonban könnyebben megvan, akkor odavágynak.

Az ilyenek bosszankodnak, hogy Sopron most miért nem a túloldalon van, merthogy akkor jobban élnének.

A nemzeti érzésről azt sem tudják, hogy eszik vagy isszák. Elárulom, a többséget ne a jobboldolon keresd!

Előzmény: toloba (18)
toloba Creative Commons License 2006.05.08 0 0 20
A mocskos komenistákat csak tavalyra sikerát onnan kiszorítani...akkó nálunk még maradnak egy darabig...előbb a svéd életszínvonal, aztán mehetnek...
Előzmény: Bekö Tóni (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!