Keresés

Részletes keresés

lászlómester Creative Commons License 2023.01.27 0 0 1447

Több budapesti és agglomerációs fejlesztésnek lőttek, köszönhetően Lázár János és Fürjes Balázs személyes rivalizálásának (is).

Annak ellenére lesznek projektek elkaszálva, hogy EU-s per és pénzvisszavizetési eljárás is járhat a leállításukért. (Mondjuk a büntetést úgyis velünk fizettetik ki, szóval ez eddig sem zavarta a politikusok többségét.)

 

A Telex ma reggeli cikke:

https://telex.hu/belfold/2023/01/27/lazar-janos-fovarosi-fejlesztesek-lista-lezarni

 

Néhány idézet:

 

"Számos vasúti fejlesztés megy a levesbe a lista szerint. Ilyen a Köki–Kecskemét-vonalfejlesztés (visszafizetés, szabálytalansági eljárás)..."

 

"A déli körvasút II. ütemének napokban elbizonytalanodott tervezésénél a „Megbeszélendő” széljegy szerepel, a szakértők itt is a folytatás mellett törtek lándzsát."

 

"A 75 százalékon álló átfogó agglomerációs-budapesti kerékpáros hálózati stratégia folytatását pedig azért (is) ítélték folytatandónak az NKK szakértői, mert a projektnek erős lakossági támogatása van, fél éven belül lezárható lenne, és a lezárás visszafizetési kötelezettséget generálna. A szigorú válasz ennek ellenére itt az: „Lezárni!”"

 

"A miniszter idő előtt lezárná a kelenföldi új buszpályaudvar, a Galvani híd, az óbudai-szigeti gyalogos-kerékpáros híd, a Salkaházi Sára rakpart – Közraktár utca előkészítését, sőt a dél-budai Centrumkórház megközelíthetőségének tervezését is, pedig az NKK-szakértők szerint javasolt lenne folytatni, mert a korai lezárás magát a kórházberuházást is veszélyezteti. A válasz ebben az esetben is: „Lezárni! SOS!”"

fehér atléta Creative Commons License 2022.11.02 0 0 1446

Érdekességet találtam.

 

Nem titok, hogy régóta tervben van a lajosmizsei vasútvonal felújítása. Az ígérgetési szakaszon már túlléptek, most a tervezésnél tartanak.

Ez a vasútvonal ugyebár keresztezi az iparvasutat.

Itt jön az érdekes rész, aminek kétféle megközelítése van: egy jóhiszemű és egy kevésbé jóhiszemű.

A lényeg, hogy a lajosmizsei vasút fölé egy műtárgyat (felüljáró) terveznek létesíteni a Burma-vasút nyomvonalán, vagy azzal párhozamosan.

Lehet, hogy ez egy közúti felüljáró lesz a KKK számára? Lehet, hogy csupán a kerékpárút számára építenek felüljárót?

Az infót innen vettem:

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9216949

4355-ös hozzászólás

 

Üdv.

 

fater69 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 1445

Ez a mostani kerületi "vezető" korábban nem tudom, miket követett el az itt élők ellen, de a 2007 - 2008 közötti vérzivataros KKK időkben minden lépését volt szerencsém követni. Meggyőződésem volt, hogy amiket akkor tett, azok olyan elemi bűnök, melyek miatt itt a büdös életben még egyszer vezető hivatali pozíciót nem szerezhet. Elég nagyot tévedtem.

Most, hogy újból alaposan kimutatta a foga fehérjét, ismét arra gondolok, hogy véglegesen elvágta magát a kerülettől ez az ember. Persze valószínűleg most is tévedek, mert az itt lakók meglehetősen feledékenynek tűnnek.

Előzmény: lászlómester (1444)
lászlómester Creative Commons License 2022.08.25 0 0 1444

Kísért a múlt. Újabb kis színes a Flór Ferenc utcából (csak Mester László nevét írták el). Jó lenne már, ha valaki tényleg olyan vezetné a kerületet, akit érdekel is hogy az itt lakók mit szeretnének, hogy szeretnének itt élni, stb.

 

https://24.hu/belfold/2022/08/25/pestszentimre-flor-ferenc-utca-onkormanyzat/

fater69 Creative Commons License 2022.05.04 0 0 1443

Köszönöm. A kérdésem egyébként mindössze abból fakadt, hogy természetesen megkérdeztük a mérést végző úriembereket is, de azt a kevéssé hihető választ adták, hogy csak az új műszerüket tesztelik éppen... és az ilyen válaszok bennem itt a kerületben - érthető okokból - gyanút ébresztenek.

Előzmény: bad will hunting (1442)
bad will hunting Creative Commons License 2022.04.11 0 0 1442

Kivonták a vasúti nyilvántartásból ezt a szakaszt, kerékpárút lesz helyette.

Előzmény: fater69 (1441)
fater69 Creative Commons License 2022.03.27 0 0 1441

Tudja esetleg valaki, hogy ki és miért végez geodéziai méréseket az iparvasút  XVIII. Kőrös - Fiume utcai szakaszán?

fater69 Creative Commons License 2021.09.16 0 0 1440

Lehet véleményezni a KÉSZ tervezetét. Határideje: 2021. szeptember 28.

Dokumentációk itt. Sajnos a Jóváhagyandó munkarészek és a Megalapozó vizsgálatok nem elérhetők (elfelejtettek ezekhez linket rendelni).

A Telepítési tanulmányterv c. anyagot ajánlom mindenki figyelmébe, de különösen azoknak, akiket érint a KKK a iparvasút vonala mentén. Bemelegítésként részlet a 32. oldalról:

 

"A terület alatt észak-dél irányban halad a tervezett Külső keleti körút alternatív nyomvonala, amelynek felszínre érkezését biztosítani kell a terület északi határán, e 2260 m2 területnagyságú terület a Szabályozási Koncepció tervlapon, mint a „telek zöldfelületként kialakítandó, be nem építhető része” került lehatárolásra és a KÉSz rendelet-tervezetben e területrész szabályozásra."

fater69 Creative Commons License 2021.06.20 0 1 1439

Sajnos nincsenek kérdések. Mindaddig, ameddig Budapest fejlesztési terveiben megmarad a KKK, addig az érintett kerületeknél is. Senkinek ne legyen kétsége, a jelenlegi fővárosi vezetés mindent el fog követni, hogy Demszky 2007-es álmát adandó alkalommal valóra váltsa. Ez csak idő és pénz kérdése.

Előzmény: Provitek (1438)
Provitek Creative Commons License 2021.06.17 0 0 1438

Közel 800 lakásos nagyberuházás készül az iparvasút mentén, Szemeretelep mellett.

https://bp18.hu/images/2021_TÜI/január_veszélyhelyzet/303_20210614_pm_előterjesztés.pdf

 

52. oldal:

"A fejlesztési terület belső szerkezetének kialakításánál meghatározó szerepet játszik a tervezett Külsőkeleti körút alternatív nyomvonalának szabadon tartása..."

 

A 62. oldal ábrája is érdekes kérdéseket vet fel.

lászlómester Creative Commons License 2020.10.20 0 0 1437

Nem kellett sokáig várni az újabb fejleményekre...

 

 

https://www.facebook.com/vitezydavid/posts/3358547324214350

 

„Szintén tervezői feladat Szemeretelep keresztirányú kapcsolatának javítása a vasúton és az úton át."

 

Hozzászólásokat olvasva legtöbben a Vecsésig/Ferihegyig tartó metrót ill. gyorsvasutat részesítik előnyben. Nem tudom, miért kell erőltetni a gyorsforgalmit, ami eredetileg a föld alá volt szánva...

fater69 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1436

Szerintem te is tudod, hogy ama bizonyos vélt nagy "ellensúly" miért is cselekedett így. És erre azért bőven lehetett számítani.

Előzmény: Pepin (1434)
fater69 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1435

Nem akarlak bántani, mert nem te vagy az ellenség. Ha arra gondolsz, ami a publikus változata a visszahőkölésnek, akkor nem tudod, hogy honnan kapta az igazi pofont a polgármester... A zöld terület burkolása miatti forrásmegvonás híre csak arra kellett, hogy relatíve kisebb presztízsveszteséggel tehesse le a fegyvert.

Előzmény: Pepin (1433)
Pepin Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1434

Pedig egyszerű. Mindenki arra gondolt, hogy elég nagy lesz az ellensúly - gyk. az összes képviselő - a polgármester ellen. Senki nem számított arra, hogy az első füttyszóra az összes képviselő telibeszarja a választóit és beáll a polgármester mögé. 

Előzmény: fater69 (1432)
Pepin Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1433

Megint nem vagy képben, csak nyilatkozol. Az önkormányzat nem magától döntött, hanem jött egy erősebb kutya. Ha ez nincs, akkor nem álltak volna meg.

Előzmény: fater69 (1430)
fater69 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1432

Tudom, hogy protest szavazás volt, az is világos, hogy miért.

Viszont azok után, amit ez az ember annak idején elkövetett a kerület ellen, megmagyarázhatatlan, hogyan voltak képesek a múltját nagyon jól ismerő helyiek mégis rászavazni.

Na mindegy, a Flór utca lakói ez alkalommal megúszták. Bízzunk benne, hogy a hátralevő pár évet túléljük valahogy nagyobb cirkuszok nélkül...

Előzmény: lászlómester (1431)
lászlómester Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1431

A belátás bölcsességére gondoltam. Az is igaz, hogy inkább a sunyiság és aljasság jellemzi a képviselőket. Tavaly a választás előtt akivel csak beszéltem, mind azt mondta, hogy azért szavaz rájuk, hogy Orbánékat megleckéztessék. Ezek meg azt hiszik, hogy a különleges képességeik miatt nyertek.

Előzmény: fater69 (1430)
fater69 Creative Commons License 2020.10.09 0 1 1430

Bölcsnek nem nevezném, mindössze annyi történt, hogy a szimpatizánsai egyre jobban rágták a fülét, hogy ez (ismét) politikai öngyilkosság.

Előzmény: lászlómester (1429)
lászlómester Creative Commons License 2020.10.08 -1 0 1429

Elállt a polgármester a Flór Ferenc utca leaszfaltozásától/leburkolásától: https://facebook.com/szaniszlosandorofficial/posts/664939854439066

Bölcs döntés volt..

fater69 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 1428

Mint mondottam, nagyon is világosak a szándékok, de legfőképp a tettek:

 

http://ffutca.hu/csaknem-otszaz-helyi-szavazopolgar-kifejezett-kerese-ellenere-dontott-az-onkormanyzat-a-flor-ferenc-utca-beruhazasi-alapokmanyanak-elfogadasarol/

 

 

Ezúton is gratulálok mindazoknak, akik az önkormányzati választáskor elfelejtették, hogy kik, és milyen aljas módszerek ellen kellett küzdenünk 2008-ban. De gondolom, most már beugrott...

Előzmény: fater69 (1427)
fater69 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 1427

Kösz a tanácsot, de épp eleget tájékozódtam, és pont az a bajom, hogy egyáltalán nem tűnik annyira komplikáltnak a helyzet. Nagyon is világosak a szándékok, de legfőképp a tettek.

Láthatóan nem sok minden változott 2008 óta, ugyanazok az etikátlan módszerek köszönnek vissza. Persze nem vitás, biztosan én látom rosszul... De én kérek elnézést, azt az ominózus "roadshow-t" nem tudom olyan könnyen elfelejteni, és képtelen vagyok az akkori vezetőknek megbocsátani az ellenünk elkövetett dolgaikat. És ha most ugyanazok a szereplők ugyanúgy kezdenek viselkedni, akkor az engem ugyanúgy feldühít.

Előzmény: Pepin (1426)
Pepin Creative Commons License 2020.07.14 0 0 1426

Hát, olvass még egy kicsit utána. Ennél sokkal komplikáltabb a helyzet.

 

Csak egy gondolatra reagálnék. Tökmindegy volt, ki mire szavazott. Mind a két garnitúra le akarja burkolni az utat. 

Előzmény: fater69 (1425)
fater69 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 1425

Közben volt időm kicsit utánaolvasni a történteknek. Hát ez sajnos nagyon úgy néz ki, hogy lefutott menet.

Az egyik blogger leírja, hogy az önkormányzati választásnál ugyan az "orrát befogva", de csakazértis protest szavazott polgármestert. Mert időközben ő is elfeledte, hogy kik ellen, és milyen aljas módszerek ellen kellett küzdeni 2008-ban. Most meg fogja a fejét... mert nem gondolta volna, hogy ez lesz..

Márpedig az önkormányzat honlapján már nem feltételesen, hanem kijelentő módban írnak a Flór szilárd útburkolatáról (aki még nem tudná, az ördög a részletekben rejlik). Hisz a kerület elnyerte a megpályázott támogatást, és nem fogja veszni hagyni ezt a pénzt.

Ha egy másik kerületben laknék, mindössze annyit mondanék, hogy nesze neked, edd meg a főztödet. De így csak a gyomorideg kerülget már megint, hogy mikor fognak valami agyament, ideerőszakolt "fejlesztési" beruházás miatt (mint amilyen pl. az elmebeteg KKK) megzuhanni a környékbeli ingatlanárak, amibe aztán majd együtt szépen mind beledögölhetünk...

Előzmény: fater69 (1424)
fater69 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 1424

Hamar felejtenek az emberek. 13 év alatt sikerült elfelejteteni, hogy kiknek, és miért is lenne oly fontos a Flór Ferenc leaszfaltozása. Meg hogy milyen alak ez a polgármester, anno milyen módszerekkel "mesterkedett" , hogyan próbálta manipulálni a helyi lakosságot. Ideje lenne felébredni, mielőtt túl késő nem lesz.

lászlómester Creative Commons License 2020.07.01 0 0 1423

Összefoglaló cikk arról, hogy az önkormányzat miként próbálja a lakók többségi akarata ellenére leaszfaltozni a Flór Ferenc utcát  https://444.hu/2020/07/01/a-lakok-feje-folott-dontott-egy-utca-leburkolasarol-a-xviii-keruleti-onkormanyzat-nem-tudnak-jol-kijonni-a-helyzetbol

lászlómester Creative Commons License 2020.02.21 0 0 1422

Lehet, hogy igazad van. Az új terv szerint:

 

"Az átmeneti forgalom növekedés kizárólag az Ipacsfa utca – Közdűlő út – Besence utca-t érinti, Méta utcai kihajtással.  Az elszállítás során érintett Budapest XVIII. kerület Méta utca-Besence utca kereszteződésében a Fővárosi Önkormányzat beruházása keretében előzetesen lámpás kereszteződés valósult meg a kármentesítési és kivitelezési munkálatokból fakadó forgalom szabályozására, segítve a helyi lakosok és az átmenő forgalom akadálytalan és biztonságos közlekedését a kivitelezési időszakra is."

 

Az önkormányzat honlapja szerint:

 

"A tervek szerint naponta húsz-huszonöt hulladékgyűjtő autó üríti majd itt a szemetet, és a tömörítés után nyolc konténeres vontató viszi majd innen hulladékot..."

 

Szerintem a Ipacsfa utca – Közdűlő út – Besence utca - Méta utca egy NO-GO zóna lesz.

 

OFF

 

Amit A megválasztott új XVIII. ker-i polgármester személyével kapcsolatban írtál, arra egy friss hírrel tudok reagálni, miszerint ő az egyik a két MSZP-s polgármesterből, aki átigazolt a DK-ba. 

A dolog pikantériája, hogy Szaniszló polgármester Erdélyből, Arad megyéből települt át Magyarországra, és most annak a Gyurcsánynak a pártjába lépett, amelyik 23 millió románnal riogatott. Mondjuk a "riogatás" idején Gyurcsány még MSZP-s volt csakúgy, mint Szaniszló. Most is csak követi a saját fajtáját lenéző politikust. Miért kell ezt csinálni...

Előzmény: fater69 (1421)
fater69 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 1421

Látva, amit a Méta utca és környékének "bedugósítása" érdekében nyáron elkövettek (ld. jelzőlámpák gondosan elcseszett átprogramozása) nincs kétségem, hogy elkezdődött egyfajta aknamunka, mely azt hivatott igazolni, hogy közlekedési szempontból rettenetesen fontos egy tehermentesítő út megépítése. A megválasztott új XVIII. ker-i polgármester személye pedig kifejezetten garancia arra, hogy hamarosan fel fog pörögni a KKK engedélyezési folyamata (akik annak idején részt vettek a KKK tájékoztatókon, azoknak nem kell magyarázzam, hogy miért).

Előzmény: Pepin (1418)
lászlómester Creative Commons License 2019.08.25 0 0 1420

Én már nem tudom, kinek higgyek. Korábban pont az MSZP-s vezetés akarta lenyomni a KKK-t a torkunkon. Mi a garancia arra, hogy most nem fogják meggondolni magukat?

 

Egyébként vettem a fáradságot, és elolvastam Galgóczi képviselő programját ismertető szórólapot, ahol ez szerepel:

"A Flór Ferenc utca szilárd burkolattal való ellátása, sétálófunkcióval, amennyiben az ott élők igénylik.". Ez mi lehet?

Előzmény: Pepin (1418)
Pepin Creative Commons License 2019.08.04 0 0 1418

Úgy látszik, nem tudnak nyugodni. - Link -

Mash_bakter Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1417

Anno erre gondoltam:

- ezzel elérhető lenne, hogy aki aki a Lőrinci úton jön, az ne a Szálfa utcán menjen le, hanem a zölddel jelölten

- a Cséri telep átvágásával meg a Gilicze tér tehermentesíthető 

Előzmény: Törölt nick (1373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!