Keresés

Részletes keresés

Pepin Creative Commons License 2020.07.14 0 0 1426

Hát, olvass még egy kicsit utána. Ennél sokkal komplikáltabb a helyzet.

 

Csak egy gondolatra reagálnék. Tökmindegy volt, ki mire szavazott. Mind a két garnitúra le akarja burkolni az utat. 

Előzmény: fater69 (1425)
fater69 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 1425

Közben volt időm kicsit utánaolvasni a történteknek. Hát ez sajnos nagyon úgy néz ki, hogy lefutott menet.

Az egyik blogger leírja, hogy az önkormányzati választásnál ugyan az "orrát befogva", de csakazértis protest szavazott polgármestert. Mert időközben ő is elfeledte, hogy kik ellen, és milyen aljas módszerek ellen kellett küzdeni 2008-ban. Most meg fogja a fejét... mert nem gondolta volna, hogy ez lesz..

Márpedig az önkormányzat honlapján már nem feltételesen, hanem kijelentő módban írnak a Flór szilárd útburkolatáról (aki még nem tudná, az ördög a részletekben rejlik). Hisz a kerület elnyerte a megpályázott támogatást, és nem fogja veszni hagyni ezt a pénzt.

Ha egy másik kerületben laknék, mindössze annyit mondanék, hogy nesze neked, edd meg a főztödet. De így csak a gyomorideg kerülget már megint, hogy mikor fognak valami agyament, ideerőszakolt "fejlesztési" beruházás miatt (mint amilyen pl. az elmebeteg KKK) megzuhanni a környékbeli ingatlanárak, amibe aztán majd együtt szépen mind beledögölhetünk...

Előzmény: fater69 (1424)
fater69 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 1424

Hamar felejtenek az emberek. 13 év alatt sikerült elfelejteteni, hogy kiknek, és miért is lenne oly fontos a Flór Ferenc leaszfaltozása. Meg hogy milyen alak ez a polgármester, anno milyen módszerekkel "mesterkedett" , hogyan próbálta manipulálni a helyi lakosságot. Ideje lenne felébredni, mielőtt túl késő nem lesz.

lászlómester Creative Commons License 2020.07.01 0 0 1423

Összefoglaló cikk arról, hogy az önkormányzat miként próbálja a lakók többségi akarata ellenére leaszfaltozni a Flór Ferenc utcát  https://444.hu/2020/07/01/a-lakok-feje-folott-dontott-egy-utca-leburkolasarol-a-xviii-keruleti-onkormanyzat-nem-tudnak-jol-kijonni-a-helyzetbol

lászlómester Creative Commons License 2020.02.21 0 0 1422

Lehet, hogy igazad van. Az új terv szerint:

 

"Az átmeneti forgalom növekedés kizárólag az Ipacsfa utca – Közdűlő út – Besence utca-t érinti, Méta utcai kihajtással.  Az elszállítás során érintett Budapest XVIII. kerület Méta utca-Besence utca kereszteződésében a Fővárosi Önkormányzat beruházása keretében előzetesen lámpás kereszteződés valósult meg a kármentesítési és kivitelezési munkálatokból fakadó forgalom szabályozására, segítve a helyi lakosok és az átmenő forgalom akadálytalan és biztonságos közlekedését a kivitelezési időszakra is."

 

Az önkormányzat honlapja szerint:

 

"A tervek szerint naponta húsz-huszonöt hulladékgyűjtő autó üríti majd itt a szemetet, és a tömörítés után nyolc konténeres vontató viszi majd innen hulladékot..."

 

Szerintem a Ipacsfa utca – Közdűlő út – Besence utca - Méta utca egy NO-GO zóna lesz.

 

OFF

 

Amit A megválasztott új XVIII. ker-i polgármester személyével kapcsolatban írtál, arra egy friss hírrel tudok reagálni, miszerint ő az egyik a két MSZP-s polgármesterből, aki átigazolt a DK-ba. 

A dolog pikantériája, hogy Szaniszló polgármester Erdélyből, Arad megyéből települt át Magyarországra, és most annak a Gyurcsánynak a pártjába lépett, amelyik 23 millió románnal riogatott. Mondjuk a "riogatás" idején Gyurcsány még MSZP-s volt csakúgy, mint Szaniszló. Most is csak követi a saját fajtáját lenéző politikust. Miért kell ezt csinálni...

Előzmény: fater69 (1421)
fater69 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 1421

Látva, amit a Méta utca és környékének "bedugósítása" érdekében nyáron elkövettek (ld. jelzőlámpák gondosan elcseszett átprogramozása) nincs kétségem, hogy elkezdődött egyfajta aknamunka, mely azt hivatott igazolni, hogy közlekedési szempontból rettenetesen fontos egy tehermentesítő út megépítése. A megválasztott új XVIII. ker-i polgármester személye pedig kifejezetten garancia arra, hogy hamarosan fel fog pörögni a KKK engedélyezési folyamata (akik annak idején részt vettek a KKK tájékoztatókon, azoknak nem kell magyarázzam, hogy miért).

Előzmény: Pepin (1418)
lászlómester Creative Commons License 2019.08.25 0 0 1420

Én már nem tudom, kinek higgyek. Korábban pont az MSZP-s vezetés akarta lenyomni a KKK-t a torkunkon. Mi a garancia arra, hogy most nem fogják meggondolni magukat?

 

Egyébként vettem a fáradságot, és elolvastam Galgóczi képviselő programját ismertető szórólapot, ahol ez szerepel:

"A Flór Ferenc utca szilárd burkolattal való ellátása, sétálófunkcióval, amennyiben az ott élők igénylik.". Ez mi lehet?

Előzmény: Pepin (1418)
Pepin Creative Commons License 2019.08.04 0 0 1418

Úgy látszik, nem tudnak nyugodni. - Link -

Mash_bakter Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1417

Anno erre gondoltam:

- ezzel elérhető lenne, hogy aki aki a Lőrinci úton jön, az ne a Szálfa utcán menjen le, hanem a zölddel jelölten

- a Cséri telep átvágásával meg a Gilicze tér tehermentesíthető 

Előzmény: Törölt nick (1373)
mash.69 Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1416

várhatóan 2028-2033 között talán meg is építik a Galvani hídat.

mondjuk helyiként a KKK-t megépíteném a burma vasút mellett a Kisfaludy utca végéig

így a Szálfa utca tehermentesítődne és egyszerűbb lenne reggelente a kihajtás a Nagykőrösire

 

 

Előzmény: fater69 (1415)
fater69 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 1415

Közben megtaláltam az új Duna-híd oldalát.

http://www.ujdunahid.hu/ 

Nem állt ez le, csak azok a bizonyos malmok lassan őrölnek.

Idén áprilisban hozott döntést a tervzsűri, gondolom 2019-ben valami el is fog kezdődni, pl. engedélyezések.

Nekünk végül is ez jó hír, végre nem ezt az ostoba ősrégi KKK nyomvonalat erőltetik.

 

Előzmény: Pepin (1414)
Pepin Creative Commons License 2018.12.26 0 0 1414

Ez egy olyan projekt, melyet hol leállítanak, hol újraindítanak. Én sem vagyok benne teljesen képben, de most mintha leállított állapotban lenne.

Előzmény: fater69 (1413)
fater69 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 1413

Bár már annyira aktívan nem követem az eseményeket, mint anno, amikor "zengett az ég", de néha még most is rábukkanok egy-egy érdekesebb cikkre.

Most ez a legutóbbi: https://kozlekedes.org/kulso-korut/ 

Bár az út megnevezése nagyon ismerős, de ez egy merőben új koncepció. Tud erről valaki valamit? Történt tavaly óta valami, vagy elhalt a projekt?

Mash_bakter Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1412

most találtam az egyik elmentett bringás doksimban:

 

http://kerekparosklub.hu/sites/default/files/MK_emlekezteto_soroksarVEKOP.pdf

 

A Vecsés út folytatásaként a Külső kerületi körút helyett megfontolandónak tartjuk a 
Hunyadi János út használatát a Nagykőrösi útig, mert az alacsony forgalmú, így 
költséghatékonyabb módon vezethető az útvonal, valamint így kapcsolat adható a 
Pestszentimre
felső vasútállomás felé, ami az útvonal használatához, sikerességéhez 
hozzátehet. A vasútállomásnál különösen fontos a kerékpártárolás biztosítása. 
. Hátrányos lehet, ha túl sokszor kell keresztezni a bevásárlópark kiszolgáló útját, ezt 
meg kell vizsgálni,
ugyanakkor a Pestszentimre felső felé való kapcsolat akkor is 
kialakítandó, ha a kerékpárút a Külső kerületi körút északnyugati oldalán fog futni.

 

gondolom itt arra a kis szakaszra gondolnak, ami már kész van belőle

Előzmény: Pepin (1411)
Pepin Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1411

Hát, izé, a jpetrenyi is én vagyok, meg a mivanvelem is. Sajnos a környékbeli aktivitás korlátos. Mindenesetre dobtam egy értesítést a Zöldsorompónak. 

Előzmény: Mash_bakter (1410)
Mash_bakter Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1410

 melyekért itt oly sokan indultunk ELLENE harcba.

máshol nem igen lehet elvinni, ha megakarják csinálni

kérdés: a hogyan..

https://www.flickr.com/photos/jpetrenyi/2364302475/sizes/o/in/set-72157602403809387/

 

 

 

a topik leírásba mehetne két link:

 

http://mivanvelem.hu/category/kkk/page/2/

 

 

http://kkk.blog.hu/

 

Előzmény: Pepin (1409)
Pepin Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1409

Hát, nem mondom, hogy túl informatív. Ezekből a pdf-ekből én sem tudtam sokmindent kiokoskodni. De ami térképeket belinkeltél, az pont az az útvonal, melyekért itt oly sokan indultunk harcba.

Előzmény: Mash_bakter (1407)
Mash_bakter Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1408

hát ott van az, amit a Méta útnak néztem az az....

ez a felső szakasza

Mash_bakter Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1407

kaptunk linket:

http://torveny-trt.e-epites.hu/

 

igaz én ettől nem lettem okosabb, az általa írtakat nem tudom kiolvasni belőle...

Előzmény: fehér atléta (1404)
Mash_bakter Creative Commons License 2017.08.22 0 0 1406

pont ezért néztem át ide, mert nagyon KKK-nak tűnik a dolog

Előzmény: Pepin (1405)
Pepin Creative Commons License 2017.08.22 0 0 1405

Hát, jó lett volna a 142-es topicban egy link. Így nem lehet megmondani. Viszont az látszik, hogy nem nyugszanak. :(

Előzmény: fehér atléta (1404)
fehér atléta Creative Commons License 2017.08.22 0 0 1404

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144900734&t=9216949

 

Ez ugyanarra való hivatkozás, mint az előző hozzászólásokban, vagy valami újabb terv?

Izak2 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 1403

http://budapest.hu/Documents/V%C3%A1ros%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9si%20F%C5%91oszt%C3%A1ly/_Bal%C3%A1zs%20M%C3%B3r%20Terv.pdf

 

41. oldal:

A közúthálózat hiányzó elemeinek kiépítése Budapest sugaras-gyűrűs közúti főhálózata csak a belső városré- szekben teljes. A város folyamatos terjeszkedését egyre kevésbé követte a főúthálózat kiépítése, leginkább a harántirányú közúti kapcsolatok hiányoznak, a meglévő hálózati elemek pedig gyakran hiányosak vagy töredékesek. Ezért nem áll rendelkezésre folytonos, kapacitív transzverzális közúti kapcsolat. A harántirányú kapcsolatok pótlásával elkerülhetők a zsúfolt kerületközpontok, amelyek így mentesülnek a gépkocsiforgalomtól, mindezt a közösségi közlekedési lehetőségek integrált fejlesztésével együtt kell megvalósítani. Ugyanakkor a korábbi – a kapacitások nagy volumenű bővítésére, a minél nagyobb forgalom lebonyolítására fókuszáló – tervek nem valósíthatóak meg, a budapesti közlekedésfejlesztés koncepciójába illeszkedő, felülvizsgált fejlesztések megfogalmazására van szükség. Feltűnő hiányosság a Körvasút menti körút, a délkelet-pesti kerületeket összekötő út, a csepeli gerincút vagy a Nagy Lajos király útja.

51. oldal: 

A fejlesztések célja az úthálózat ésszerű és területileg egyenletesebb terhelése, a lakó-kiszolgáló úthálózat indokolatlan terhelésének kiváltása, az átmeneti zóna fejlesztési lehetőségeinek megteremtése, illetve a zsúfolt, városrészközpontokon átvezető főutak tehermentesítése. Ilyen az M0 autópálya északnyugati szektora, a 10. számú főút budapesti szakasza, a Körvasút menti körút, a délkelet-pesti kerületeket összekötő út, a Csepeli gerincút, a 31. számú főút fővárosi szakasza, a Ferihegyi repülőtérre vezető út és a Nagy Lajos király útja.

Izak2 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 1402
Izak2 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 1401

Bár - most látom a doksi elejét - ez egy 2015-ös dokumentum az önkormányzat honlapján, 2014-2020-as időszakra.

Izak2 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 1400

Sziasztok,

 

hosszú idő után újra itt.

Ezt találtam: http://www.bp18.hu/images/dokumentumok/polgarmesteri-hivatal/foepiteszeti-csoport/Kt-185_2melleklet.pdf

 

160. oldal:

"Külső Keleti Körút (KKK) vállalkozási terület és Csévéző út közötti szakaszának legalább fél szélességben történő megépítése, benne külön szintű kereszteződés kiépítése a Ferihegyi gyorsforgalmi út és a vasúti pálya felett"

 

Csak nem sikerül lekerülni a napirendről.

Erről bárkinek van esetleg bővebb infója?

lászlómester Creative Commons License 2017.02.20 0 0 1399

Mit szóltok a szikkasztó építéséhez? Van egy "Tűzoltó-tó" nevű "műtárgy" az erdő szélén. Nem lehetne inkább abba vezetni a csapadékvizet? Nem tudom, hogy manapság mi a szerepe ennek a dupla gödörnek.

lászlómester Creative Commons License 2017.02.10 0 0 1398

Igazad van. Nem tudom, miért írtam Kétújfalut, mikor végig a Flórra gondoltam.

Egyébként valahogy nem értem, miért kell terjeszkedni, mikor csökken a kerület lélekszáma. A végén egybeolvadunk Vecséssel. Remélem, a Flórt békén hagyják.

Előzmény: Pepin (1397)
Pepin Creative Commons License 2017.02.09 0 0 1397

Ne bolondozz már, a Kétujfalu már így is tele van. Én sokkal jobban félek attól, hogy a Flórt fejlesztik fel. Itt már régóta készül valami disznóság.

Előzmény: lászlómester (1396)
lászlómester Creative Commons License 2017.02.09 0 0 1396

Erről hallottatok?

Kicsit furcsállom, hogy ilyen sablonos a térkép az utcaneveket illetően. Attól tartok, hogy a már így is elviselhetetlen forgalom a Halomi úton és az Üllőin tovább fog nőni. Vagy rávezetik a Kétújfalu utcára? Elvileg lehet véleményezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!