Olvasd el a tárgyban tett hozzászólásaimat. 5,5 hónap katéterviselés után Rezum kezelés Pozsonyban pont egy éve, azóta tökéletes vizelés (6-7 órát nem kell wc-re mennem, úgy, mint 10 éve és azelőtt) és a szexuális funkciók is megmaradtak.
Üdvözlet mindenkinek! Prostata túltengés, II. stádium. A doki prosztata TUR műtétet javasolt. Ha volna valakinek tapasztalata, vagy bármlyen információja, a témában, kérem ossza meg velem. Előre is köszönet.
igen, radikális prosztata és kismedenceinyirokcsomók eltávolítása volt a műtét.
A robot asszisztált műtét már nem a jövő hanem a jelen. (csak nálunk újdonság mert bazi drága) A világ nyugati felében ezerszámra csinálják (a laporoszkópos műtéteket váltotta ki) Az előnyeiről a NET-en rengeteg írás van, érdemes elolvasni ezekete. pld. http://drszaborobotsebesz.hu/index.php?page=robotsebeszet
Gyakorlatilag minden szempontból előnyösebb mint a laporoszkópos műtét Az 5.5 óra műtét idő valószínűleg azért volt mert egyrészt a mi orvosaink még nem rutinból csinálják, (bár ez nem azt jelenti hogy "gyakorlatoznak" a betegen) valamint a robotos technikával nagyon precizen és alaposan tudnak dolgozni (példul idegkimélés stb) Szemléletesen azt mondanám hogy a hagyományos vs robotasszisztált műtét között olyan a különbség mintha egy mai modern autót egy kalapáccsal és kombinált fogóval állnák neki javitani avagy egy jól felszerelt diagnosztikai és célműszerekkel ellátott márkaszervizben javítanánk.
Édesapám kapcsán szeretnék érdeklődni. Nála most állapították meg, gleason mintavétel, 1-1, 4-4, rosszindulatú...
Alapvetően mi is műtétben gondolkodunk.
Szeretném kérdezni, hogy önnél teljes radikális eltávolítás volt-e, környező nyirokcsomókkal együtt?
Számomra nagyon újszerűnek tűnik a robotasszisztált műtéti eljárás. Érdekelne, hogy ki és melyik korházban műtötte, illetve tudna-e abban segíteni, hogy az Ön műtéti eljárását végző orvost hogy tudnánk mihamarabb elérni, megkeresni (magánrendelésen felkeresés, vagy elég csak a korházban a rendelésén felkeresni stb...), hogy a műtétet mihamarabb el tudjuk végeztetni?
Név és egyéb érzékeny adat miatt, a választ a knitamasdrive@gmail.com címre is küldheti.
A prosztatarák-sejtek növekedéséhez/szaporodásához tesztoszteron-ra van szükségük. Tesztoszteron nélkül úgymond "éhendöglenek" ;-) a ráksejtek (legálább is nem növekednek/szaporodnak olyan mértékben mintha van sok-sok tesztoszteron a szervezetben.) Amennyiben a rák kezelését (műtét és/vagy sugárkezelés) valamilyen okból nem tudják elindítani akkor általában hormonkezelést indítanak. Ennek a lényege hogy gyakorlatilag megszünteti a tesztoszteront a férfi szervezetében és ennek segítsgével akadályozzák a rákos selytek növekedését/terjedését addig is amíg az "igazi" kezelést be nem tudják indítani. Sajnos ez nem egy "végleges" megoldás mert egyrészt a hormonkezeléssel szemben egy idő után rezisztensé válik a páciens, másrészt ha leállnak a hormonkezelés akkor viszonylag gyorsan vissza áll a tesztoszteron szint és vele együtt újra elkezd(het) növekedni a rák. A hormonkezelés hatásosságát a PSA mérésével figyelik. Nekem a "kiindulási" PSA-m 86 volt, majd 2 hónap hormonkezelés után lement 1,6-ra (!) Örvendezve mondtam a dokinak az eredményt, de aztán hamar lehűtötte a kedélyeket mindván hogy ez a kedvező PSA szint alakulás csak átmeneti... Vagyis a hormonkezelés nem egy végleges terápia, inkább egy segédeszköz ami lassítja a kór terjedését.
Nekem októberben volt hasonló műtét, de azt orvos csinálta, másfél órás volt és epidurális érzéstelenítésben csinálták, de kértem bódítást, vagy mi a szöszt, sok mindenre nem emlékszem.
Három hétig voltam bent, mert a seb nehezen zárult be, már csak az újra kötözések miatt voltam csak bent.
Nekem jóindulatú prosztata megnagyobbodásnak indult, de a végén a szövettan 5 %-os rákosodást mondott, de az utóvizsgálatok szerint nincs áttét ( egyelőre).
Viszont valami miatt hegesedés lépett fel valahol a húgycsőben, emiatt vékonyodott el a vizeletsugár, de legalább folyik ( egyelőre ).
Sok az egyelőre, de hát ez van.
A műtét előtt hét ! hónapig volt bent katéter, az nem volt kellemes, főleg a havonkénti cserék.
Üdv mindenkinek, ma éppen egy hete csinálták meg a radikális prosztata eltávolítás műtétemet. Úgy gondolom "szerencsés" voltam mert olyan helyre kerültem ahol már robot asszisztált (da Vinci robot) eljárással csinálták a műtétetet. (Úgy tudom jelenleg itthon MO-n csak két helyen van ilyen robot és ezen a két helyen csinálnak ilyen műtétet. Én az adott helyen a 13. robotos páciens voltam.)
Történetem a szokásos, nehéz pisilés, alhasi fájdalmak, magas PSA (86), biopszia, gleason score 3-3 és 3-4, szövettan, diagnosztizált rák. Aztán némi huzavona és 3 hónapnyi hormonkezelés után műtét. Maga a műtét 5,5 órás volt (nagy műtét). Reggel kb 7:30 kor vittek a műtőbe aztán valamikor délután 3 kor ébredtem a kórteremben. Jelenleg minden cső el van távolítva belőlem, és próbálok nem bepisilni...két napja itthon vagyok (vagyis pontosan 5 napig voltam korházban)
Ha valakinek kérdése van és tudom a választ (vagy csak sejtem, esetleg ötletem van) nagyon szívesen próbálok segíteni.
Bármilyen típusú sugárkezeléshez, 4 db. arany-markert szúrnak be gáton keresztül - helyi, injekciós érzéstelenítésben - a 2 prosztata lebenybe, Nem kellemes, de tűrhető, és gyorsan megy. Utána kb. 7-10 nap után történik egy Ct vizsgálat, ez alapján állítja össze az kezelőorvos és fizikus a sugárterápiás tervet.
Szerintem hívja fel a 06-1/224-8600 OOI számot, ha a központ jelentkezne, Dr. Ágoston Pétert kérje, és kérjen időpontot hozzá. Legyen kézügyben vizsgálati lelete, h. tudja addigi állapotáról tájékoztatni.
Legjobb az, ha mostani kezelőorvosa irányítaná hozzá, ha jelzi neki, h. sugárterápiás szakorvos véleményét is ki szeretné kérni!
Késlekedni nem érdemes, mert előfordulhat, h. sikeres sugárkezelés után - amely kinyírta a prosztatában levő daganatot - közben a ráksejtek a nyirokutakon "kiszöktek", és nyirokcsomó v. más áttétet okoznak! Saját tapasztalat!
Lenne még pár kérdésem pl:Marker beultetésre került?Csak egy góc volt a prosztatába?Ha több van,akkor is alkalmazható ez a kezelés? Lehet választani onkológust?Ugy értem,hogy vidékről lehet közvetlenül az OOI intézethez vagy az emlitett Dr Ágoston Péterhez fordulni? Esetleg magánrendelésre?
Ugy gondolom a csontizotóp és a Ct vizsgálat után érdemes továbblépni.
Örvendetes,hogy tünetmentes,további jó egészséget kivánok!
Közel 4 éve volt Cyyberknife kezelésem: kulturált körülmények között, 5 alkalommal, kétnaponta volt a besugárzás. A prosztatából a rákos sejteket teljesen elpusztította, nyáron ezt igazolta egy PET-Ct vizsgálat.
Sugárterápiás szakorvos tudja megmondani a leletei alapján, h. melyik kezelés indokolt (például Dr. Ágoston Péter az OOI intézetből, Bpest, Kék-golyó utca).
Ezelőtt 6 évvel max. 8-ig ment fel a PSA érték, biopsziát javasolt az urológus.
Annak eldöntéséhez, h. vállaljam-e a biopsziát, saját magam jártam utána, h. milyen egyéb vizsgálat létezik, amelynek az eredményéből arra lehet következtetni, h. daganat van a háttérben!
Ez a PCA3 tesztvizsgálat, amelyet magánrendelésen Budapesten végeztettem (előzetes prosztata nyomkodás után, a vizeletből történik). Ez sajnos pozitív lett, tehát kb. 70-80% valószínűséggel rákos elváltozás lehet a háttérben. (kb. 58 ezer Ft-ba került a vizsgálat).
Ezt követően MR vizsgálat, majd a biopszia igazolta a daganatot.
Nem voltam, két hét múlva kell mennem az újabb gyógyszer adagért.
A gyenge vizelet sugárról tud, arra meg mit tud adni, hogy ma éjjel is hatszor voltam csurálni.Szerencsére szinte azonnal vissza alszom, így nincs gond.
Horror, hogy mi mindent lehet csinálni, ha valakinek ilyen baja van. Olvasni is rossz.
Tavaly egy eldugult éjszaka beverekedtem magam az Űllői úti klinikára, ahol nagy szerencsémre azonnal tudtak velem foglalkozni és kaptam egy katétert a végén egy zacskóval.Két hét után a helyi rendelő urológiáján kicserélték egy szilikonosra és azt követően havonta kellett mennem cserére, ami nem egy kellemes dolog.
Tavaly ősszel végre megvolt a műtét, ami a vágásos technika volt, mert a dokim nem javasolta a Turpot, mondván nagy a húgycső szűkület lehetősége, na meg a proszti is nagy volt hozzá.
A katéter kivétele a műtét után kb. hét nappal megtörtént és szerencsémre semmi csepegés nem volt, három hét után hazamehettem. A műtét persze érzéstelenítésben törtét, hozzá lehetett kérni valamilyen kábítás szerű dolgot, így semmire sem emlékszem.
Na most jó két hónappal a műtét után az a gond, hogy kezd szűkülni a húgycső, egyre kisebb sugárban jön a matéria.
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ez végül is egy újabb dugulást fog eredményezni, vagy netán így marad?
Elmúltam 72 éves, nem tudom, hogy azt a bizonyos tágítást ebben a korban is lehet csinálni-e? A kórházban volt egy jóval fiatalabb ember, akinek naponta eggyel nagyobb átmérőjű katit tettek be és egy hét után mehetett haza. Meddig tud ez tartani vajon? Vagy évente kell ismételgetni?
No ha van valaki, aki hasonló cipőben járt, érdekelne az ő története.
Jó és köszönet, hogy leírtad, tanulságos. De bármennyire az, még akkor is ha a műtét előtt tudod mi lesz az ilyen jellegű hatása nem tudhatod biztosan, hogy mi lesz a halasztás ára. Te szerencsés voltál tudtad még halasztani. De ez a halasztás akár végzetes is lehetett volna. Szerencsére nem így lett. De a valószínűsége benne volt. Nekem sem voltak rosszabb eredményeim, de bevállaltam -nem tudva a következményeket - a szexre gondolok - De amint már a műtét után is kiderült, ha várok pár hetet végem. Átmegy a rák a prosztataburkon, onnan egyenes az út.