Keresés

Részletes keresés

Primexben Creative Commons License 2022.03.22 0 0 1222

Jobb egészséget!

Meg írnád miért kellett hogy hormon kezelést kapj?

Előzmény: ektomo (1220)
Diótörő Creative Commons License 2022.03.17 -1 0 1221

Szia!

Nekem októberben volt hasonló műtét, de azt orvos csinálta, másfél órás volt és epidurális érzéstelenítésben csinálták, de kértem bódítást, vagy mi a szöszt, sok mindenre nem emlékszem.

Három hétig voltam bent, mert a seb nehezen zárult be, már csak az újra kötözések miatt voltam csak bent.

Nekem jóindulatú prosztata megnagyobbodásnak indult, de a végén a szövettan 5 %-os rákosodást mondott, de az utóvizsgálatok szerint nincs áttét ( egyelőre).

Viszont valami miatt hegesedés lépett fel valahol a húgycsőben, emiatt vékonyodott el a vizeletsugár, de legalább folyik ( egyelőre ).

Sok az egyelőre, de hát ez van.

A műtét előtt hét ! hónapig volt bent katéter, az nem volt kellemes, főleg a havonkénti cserék.

No jobbulást kívánok Neked.

Előzmény: ektomo (1220)
ektomo Creative Commons License 2022.03.16 0 2 1220

Üdv mindenkinek,
ma éppen egy hete csinálták meg a radikális prosztata eltávolítás műtétemet. Úgy gondolom "szerencsés" voltam mert olyan helyre kerültem ahol már robot asszisztált (da Vinci robot)  eljárással csinálták a műtétetet. (Úgy tudom jelenleg itthon MO-n csak két helyen van ilyen robot és ezen a két helyen csinálnak ilyen műtétet. Én az adott helyen a 13. robotos páciens voltam.)

Történetem a szokásos, nehéz pisilés, alhasi fájdalmak, magas PSA (86), biopszia, gleason score 3-3 és 3-4, szövettan, diagnosztizált rák. Aztán némi huzavona és 3 hónapnyi hormonkezelés után műtét.
Maga a műtét 5,5 órás volt (nagy műtét). Reggel kb 7:30 kor vittek a műtőbe aztán valamikor délután 3 kor ébredtem a kórteremben.
Jelenleg minden cső el van távolítva belőlem, és próbálok nem bepisilni...két napja itthon vagyok (vagyis pontosan 5 napig voltam korházban)

Ha valakinek kérdése van és tudom a választ (vagy csak sejtem, esetleg ötletem van) nagyon szívesen próbálok segíteni.

 

üdv
ektomo

 

Petykó50 Creative Commons License 2022.01.23 0 2 1219

Bármilyen típusú sugárkezeléshez, 4 db. arany-markert szúrnak be gáton keresztül - helyi, injekciós érzéstelenítésben - a 2 prosztata lebenybe, Nem kellemes, de tűrhető, és gyorsan megy. Utána kb. 7-10 nap után történik egy Ct vizsgálat, ez alapján állítja össze az kezelőorvos és fizikus a sugárterápiás tervet.

 

Szerintem hívja fel a 06-1/224-8600 OOI számot, ha a központ jelentkezne, Dr. Ágoston Pétert kérje, és kérjen időpontot hozzá. Legyen kézügyben vizsgálati lelete, h. tudja addigi állapotáról tájékoztatni.

 

Legjobb az, ha mostani kezelőorvosa irányítaná hozzá, ha jelzi neki, h. sugárterápiás szakorvos véleményét is ki szeretné kérni!

 

Késlekedni nem érdemes, mert előfordulhat, h. sikeres sugárkezelés után  - amely kinyírta a prosztatában levő daganatot - közben a ráksejtek a nyirokutakon "kiszöktek", és nyirokcsomó v. más áttétet okoznak! Saját tapasztalat!

Előzmény: sonajmis (1218)
sonajmis Creative Commons License 2022.01.22 0 0 1218

Először is,köszönöm a választ!

 

Lenne még pár kérdésem pl:Marker beultetésre került?Csak egy góc volt a prosztatába?Ha több van,akkor is alkalmazható ez a kezelés? Lehet választani onkológust?Ugy értem,hogy vidékről lehet közvetlenül az OOI intézethez vagy az emlitett Dr Ágoston Péterhez fordulni? Esetleg magánrendelésre?

Ugy gondolom a csontizotóp és a Ct vizsgálat után érdemes továbblépni.

 

Örvendetes,hogy tünetmentes,további jó egészséget kivánok!

Előzmény: Petykó50 (1217)
Petykó50 Creative Commons License 2022.01.21 0 1 1217

Közel 4 éve volt Cyyberknife kezelésem: kulturált körülmények között, 5 alkalommal, kétnaponta volt a besugárzás. A prosztatából a rákos sejteket teljesen elpusztította, nyáron ezt igazolta egy PET-Ct vizsgálat.

Sugárterápiás szakorvos tudja megmondani a leletei alapján, h. melyik kezelés indokolt (például Dr. Ágoston Péter az OOI intézetből, Bpest, Kék-golyó utca).

Előzmény: sonajmis (1214)
Petykó50 Creative Commons License 2022.01.21 0 1 1216

Ezelőtt 6 évvel max. 8-ig ment fel a PSA érték, biopsziát javasolt az urológus.

 

Annak eldöntéséhez, h. vállaljam-e a biopsziát, saját magam jártam utána, h. milyen egyéb vizsgálat létezik, amelynek az eredményéből arra lehet következtetni, h. daganat van a háttérben!

 

Ez a PCA3 tesztvizsgálat, amelyet magánrendelésen Budapesten végeztettem (előzetes prosztata nyomkodás után, a vizeletből történik). Ez sajnos pozitív lett, tehát kb. 70-80% valószínűséggel rákos elváltozás lehet a háttérben. (kb. 58 ezer Ft-ba került a vizsgálat).

 

Ezt követően MR vizsgálat, majd a biopszia igazolta a daganatot.

 

https://www.pentacorelab.hu/kapcsolat

 

Előzmény: gondokkal teli (1212)
Diótörő Creative Commons License 2022.01.21 -1 0 1215

Lásd 1206.hsz.-om.

Amikor már eldugultam, akkor kezdtem el szedni valamilyen prosztata kisebbítő bogyót, természetesen semmi eredménnyel.

Pedig akkor még egy jóval korábbi biopszia révén jóindulatú prosztiról beszéltünk.

Aztán hét hónapi katéter viselése után ( havonta csere-nem kellemes ) jött a műtét.

A 72. születésnapomat a kórteremben ünnepeltem.A többit leírtam.

Ha Nálad tudható, hogy rosszindulatú a prosztid, akkor ne sokat vacakolj, kikapni és aztán jöhetnek a vizsgálatok, hogy vannak-e áttétek.

Az eredmény szerencse kérdése is egy kicsit.

Előzmény: sonajmis (1214)
sonajmis Creative Commons License 2022.01.21 0 0 1214

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék,van-e valakinek tapasztalata vagy valamilyen információja a  Cyber Knife kezelésről?

Ha jól tudom,nálunk(MO) három féle kezelés érhető el a rosszindulatú prosztata daganatra.

Műtét,sugár és hormonkezelés. Mennyire biztonságos manapság az utóbbi kettő?Valahogy 64 évesen már nem szeretnék kés alá feküdni.

MGB 1967 Creative Commons License 2022.01.18 0 0 1213

Biztos eredményt az MRi (natív és kontrasztanyagos) adna. Ha az bizonytalan eredményű, akkor biopszia.

Nekem 69 volt a legmagasabb PSA érték, de akkor a krónikus gyulladásra rájött még egy heveny is. És két hét után lement 25-re.

 

Minél gyorsabban menjél el MRi-re. 

Előzmény: gondokkal teli (1212)
gondokkal teli Creative Commons License 2022.01.18 0 0 1212

Üdv sorstársak! 

 

Egy éve még nem volt semmi bajom, legalább is nem tudtam prosztata problémámról.

Aztán szép lassan kezdődtek a vizelési gondok. Tavaly decemberben urológia, majd vérvétel, ahol a PSA érték 125 volt.

Ezután a doki szétturkálta a fenekem, s azt mondta, hogy nem talált daganatot.

Felírt egy Omnic Tocas nevű gyógyszert, ami december 28-án elfogyott.

10 napig szünetelt az urológia, 15.000 Ft-ért magán vérlaborban a lelet szerint a PSA érték 106.

December végén vettem tökmagolaj kapszulát, egy doboz prostayolt, egy doboz saballót.

Tegnap újabb magánlabor, a lelet most PSA és szabad PSA .

A PSA most 90, a szabad PSA 10.480, az össz pedig 0.12

Mit tanácsoltok, melyik vizsgálat adna biztos eredményt?

Köszönöm a segítséget.

MGB 1967 Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1211

Értem :(

Előzmény: Diótörő (1210)
Diótörő Creative Commons License 2022.01.16 -1 0 1210

Múltkor megnézte UH-val, mert éppen csuráltam előtte és azt mondta, hogy nincs visszamaradt vizelet.

Szerintem éjszaka is képződik és amiatt kell rohangálnom.

A bátyámnak is ez a baja.Fiatal korban reggelig kibírják a termelődött cuccot visszatartani, öregkorban meg ezek szerint nem.

Hát ez van :-(

Előzmény: MGB 1967 (1209)
MGB 1967 Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1209

Értem.

 

És mennyi vizelet jön?

Előzmény: Diótörő (1208)
Diótörő Creative Commons License 2022.01.16 -1 0 1208

Nem voltam, két hét múlva kell mennem az újabb gyógyszer adagért.

A gyenge vizelet sugárról tud, arra meg mit tud adni, hogy ma éjjel is hatszor voltam csurálni.Szerencsére szinte azonnal vissza alszom, így nincs gond.

Horror, hogy mi mindent lehet csinálni, ha valakinek ilyen baja van. Olvasni is rossz.

Előzmény: MGB 1967 (1207)
MGB 1967 Creative Commons License 2022.01.15 0 0 1207

Voltál a héten az orvosnál?

Előzmény: Diótörő (1206)
Diótörő Creative Commons License 2022.01.15 -1 0 1206

Sziasztok, ez itt az én sztorim.

Tavaly egy eldugult éjszaka beverekedtem magam az Űllői úti klinikára, ahol nagy szerencsémre azonnal tudtak velem foglalkozni és kaptam egy katétert a végén egy zacskóval.Két hét után a helyi rendelő urológiáján kicserélték egy szilikonosra és azt követően havonta kellett mennem cserére, ami nem egy kellemes dolog.

 Tavaly ősszel végre megvolt a műtét, ami a vágásos technika volt, mert a dokim nem javasolta a Turpot, mondván nagy a húgycső szűkület lehetősége, na meg a proszti is nagy volt hozzá.

A katéter kivétele a műtét után kb. hét nappal megtörtént és szerencsémre semmi csepegés nem volt, három hét után hazamehettem. A műtét persze érzéstelenítésben törtét, hozzá lehetett kérni valamilyen kábítás szerű dolgot, így semmire sem emlékszem.

 Na most jó két hónappal a műtét után az a gond, hogy kezd szűkülni a húgycső, egyre kisebb sugárban jön a matéria.

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ez végül is egy újabb dugulást fog eredményezni, vagy netán így marad?

 Elmúltam 72 éves, nem tudom, hogy azt a bizonyos tágítást ebben a korban is lehet csinálni-e? A kórházban volt egy jóval fiatalabb ember, akinek naponta eggyel nagyobb átmérőjű katit tettek be és egy hét után mehetett haza. Meddig tud ez tartani vajon? Vagy évente kell ismételgetni?

 No ha van valaki, aki hasonló cipőben járt, érdekelne az ő története.

sonajmis Creative Commons License 2022.01.13 0 0 1205

Tisztelt Petykó50!

 

Olvastam a történetét és ezért regisztráltam ide,hogy fel tudjam venni a kapcsolatot Önnel.

Nagyon érdekelne Cyber Knife kezelés. Gleason:3+3,CT és Csontizotóp folyamatban.

Megköszönném,ha írna az e-mail cimre:hazibaratmis@gmail.com

Üdv

Előzmény: Petykó50 (1170)
János55 Creative Commons License 2021.12.17 0 2 1204

Jó és köszönet, hogy leírtad, tanulságos. De bármennyire az, még akkor is ha a műtét előtt tudod mi lesz az ilyen jellegű hatása nem tudhatod biztosan, hogy mi lesz a halasztás ára. Te szerencsés voltál tudtad még halasztani. De ez a halasztás akár végzetes is lehetett volna. Szerencsére nem így lett. De a valószínűsége benne volt. Nekem sem voltak rosszabb eredményeim, de bevállaltam -nem tudva a következményeket - a szexre gondolok - De amint már a műtét után is kiderült, ha várok pár hetet végem. Átmegy a rák a prosztataburkon, onnan egyenes az út.

Előzmény: B- oldal (1203)
B- oldal Creative Commons License 2021.12.06 0 2 1203

Üdvözlöm az olvsókat!

"Prosztataműtét--kell-e?" ezt mindenki tudja bonyolult orvosi kérdés.A kommentek azzal a kérdéssel szemérmesen nem foglalkoznak hogy a szex milyen lesz a műtét után.A szex-et tágabb értelembe értem az önkielégítéstől az aktusig,az életkórtól és a lehetőségtől mérten kinek kinek a maga módján.

A saját tapasztalatom a témában röviden-csak hogy ne semmiről beszéljek /írjak/.Az első ajánlatot a Dokitól 49 éves koromban kaptam TURP műtétre,mondta Ő az élmény marad csak "anyag" nem jőn.Akik ezt a topikot olvassák azért tudják hogy ez a kérdés nem ennyire egyszerű.Akkor nem éltem a lehetőséggel szerecsére, még nagyszerű élményeket adot az élet.Az alap helyzet persze nem oldodott meg csak az időt húztam amig lehehetett,az egyre gyakoribb gyulladások nehezitett vizelés ,a magömlés az egy katasztrófa volt.A türelmem 64 éves koromra elfogyott legyen műtét,lézeres TURP nem ez a szakszerű neve ,de ez a lényege,gerinc érzéstelenítésben/ez egy külön történet/.Két évvel a történet után a kielégülés egy viszonylag kellemes érzés,de a régivel köszönő viszonyban sincs.Nekem van pár csepp előváladék és kevés sperma,grereket nem akarok már csinálni.

Ez az én történetem,érdekelne a mások tapasztalata.

Ez műtét -B oldala.

SnowP Creative Commons License 2021.11.27 0 0 1202

Sziasztok! NUBEQA gyógyszert eladok.

TopGuhn Creative Commons License 2021.08.16 0 1 1201

UPDATE Rájöttem, hogy az iménti hozzászólásom nem jó helyre írtam, (a krónikus gyulladás témához szántam), de mivel szerintem itt is abszolút releváns, hasznos infó lehet, szerintem itt hagyom. Ha van valami kérdés, amire talán tudok válaszolni, annál a témánál szerintem esélyesebb, hogy látni fogom.

TopGuhn Creative Commons License 2021.08.15 0 1 1200

Sziasztok! Sok éve nem voltam itt. Azért írok, mert mostanában arra igyekszem ráállni, hogy egyszerre minél több féle fitoterapeutikumot (gyógynövényes készítmények) egyszerre alkalmazzak, és gontoltam, ez a stratégia talán másokat is érdekelhet. Első körben leírnám, hogy mik vehetőek számba, amelyeknél ilyen-vagy olyan bizonyíték van a hatásosságra. Általában inkább BPH-kezelésnél merülnek fel, de egyrészt szinte mind gyulladást is csökkent, másrészt, ha nem vagy már 20 éves, akkor a BPH-megelőzéstől/kezeléstől sem lesz semmi bajod.

1) kisvirágú füzike. én tippem: interherb kapszula. rossmannban kapható, vagy IH-tól rendelhető. 9000 ft felett ingyenesen kipostázzák (több havi adag csalángyökér kapszulával együtt)

 

2) tökmagolaj: magát a magot kell venni, enni, nem a pörköltet. Aldi. Üveges olaj formájában szintén Aldi. Kapszulában uaz van 15-szörös áron. A mag cinket és egy harmadrész értékes fehérjét is tartalmaz, amiven kábé minden magot leköröz.

 

3 szabalpálma (meg még az az egy tucatnyi neve, nem gyűjtöm most össze): tipp: BiotechUSA, egy doboz = két havi adag. Nem kettőt, hanem egyet kell szedni naponta (320 mg kivonat) -- a Biotech ajánlása ellenére. 320 mg alatt NE vegyetek, a termékek többsége kombinált mással, és abból a másból is túl kevsé van benne! Akinek belefér anyagilag, szedjen kettőt a Biotechből, baja nem lesz tőle.

 

4) Csalángyökér: Interherb kapszula, tőlük rendelve (boltokban nagyon ritkán van). Sok éve írtam róla már, de írok újra, ha van kérdés. NEM a teát, a kapszulát érdemes választani.

[idáig tart, amiket jelenleg én is szedek]

 

5) Rozspollenkivonat: Pollstymol, patika. Ára miatt hezitálok, éves szinten rakás pénzbe kerül (de igazából már havi szinten is drága). Ha valakinek van egy éven túli tapasztalata, írja le, legyen szíves!

 

6-7) afrikai szilva, liliomgyökér: nem találtam itthon jót belőlük, érdekelne tipp.

FONTOS: szinte az összes betegre jellemző, hogy 1-2 hónap kudarc után elhagyja, holott - bárcsak korábban figyelmeztetett volna engem is valaki - folyamatosan kell szedni őket, és igazán egy év szedés után mutatkozhat meg a hatásmaximum. Amennyiben ez új infó: jó hír, hogy túladagolás, mellékhatások kizártak a fitoterapeutikumoknál.
FONTOS 02: a napi minimumadag, amit pl. tökmaghoz még nem találtam meg (az infót), másokhoz igen. Van két orvosi könyvem, amiben szerepelnek, ha kérdés van, szívesen kinézem, leírom (pl. napi adagolás, vagy milyen hatásokat lehet várni tőlük a klinikai bizonyítékok alapján).

MGB 1967 Creative Commons License 2021.08.10 0 0 1199

"A REZUM gőzkezelés hasonló eredményt ad, de ott húgycső katéteren keresztül szúrnak, és állítólag nem annyira fájdalommentes, mint hirdetik."

 

2021. 04. 16-án volt Rezum kezelésem Pozsonyban (hozzászólásaimban részletesen leírtam), maga a beavatkozás pár perc, előkészítéssel együtt és utána való pihenéssel összesen 2 óra, és volt pár másodpercnyi! fájdalom. Utána semmi. És gyak. nincs kockázata és szövődménye. A gőzöm kívül semmit sem juttatnak beléd, semmi sem tud elmozdulni, megfertőzni.

Előzmény: creb19 (1196)
creb19 Creative Commons License 2021.08.04 0 0 1198
creb19 Creative Commons License 2021.08.04 0 0 1197

PAE  műtét élőben

 

https://youtu.be/fdNABTTYlDc

creb19 Creative Commons License 2021.08.04 0 0 1196

Prosztata artéria embolizáció  (PAE)

 

Nálunk kevéssé ismert, a tehetősebb nyugati, amerikai körökben erősen terjedő technika.

Az vele a probléma, hogy egy nagyon pontos CT, vagy MR készülék kell hozzá, és egy nagyon tapasztalt radiológus orvos. Mivel a prosztata ereibe műanyag gyöngyöt kell bejuttatni, fontos, hogy jól lássák, melyik ér vezet a prosztatába és melyik nem. A másik probléma, hogy a gyöngyök ki tudnak sodródni a prosztata eréből és továbbhaladva olyan helyen okoznak elzáródást, ami nagyon zűrös. A szakirodalomban olvasni pénisz fekélyről, végbelet érintő elhalásról. Ezeket állítólag oxigén terápiával helyre lehet hozni. Ezek miatt a nemzetközi ajánlás az, hogy csak gyakorlott, jó referenciákkal rendelkező dokival vágjunk bele, megfelelő modern eszközökkel(pl. fal méretű 3D monitor).

 

Ami miatt mégis érdemes vele foglalkozni, az, hogy semmilyen vágás, szúrás, ideg roncsolás nem történik. A comb, vagy kar artérián keresztül katéterrel juttatják be a gyöngyöket, kb 2 órás procedúrával. Néhány hónap alatt lassan elhal a prosztata egy része, jelentősen csökken a mérete. Egy napos játék, néhány napos fájdalomcsillapítással. Nincsen katéter, vérzés, és ismételhető.  Tudomásom szerint már Romániában is csinálták. Nálunk a szakmai pletykák egy esetről szólnak, amit a ......ciós klinikán végeztek, de az sikertelen volt, rossz helyre ment gyöngy, emiatt nem kísérleteznek egyelőre vele itthon. 

 

A REZUM gőzkezelés hasonló eredményt ad, de ott húgycső katéteren keresztül szúrnak, és állítólag nem annyira fájdalommentes, mint hirdetik.

 

Ausztriában(PAE CENTER), Strassburgban, vannak ismert helyek, ahol sikeresen csinálják, kósza hírek szerint 3ezer EUR körüli összegért.

 

Rá kell keresni a PAE rövidítésre, el kell olvasni a cikkeket.

https://www.oklahomaholep.com/other-surgical-options/

B- oldal Creative Commons License 2021.06.28 0 0 1195

Tistelt Sorstársak!

 

"Duamild" nevű gyógyszerrel történt kezeléssel kapcslatban szeretném kérni a véleményeteket.Közel húszéve prosztata mizériával küszködök,a doktorom javasolta hátha nem nől  tovább.Na ez a kérdés,nől vagy nem nől?

Legyetek szívesek írjatok,kinek mi a tpasztalata.

Köszönettel. B-oldal

MGB 1967 Creative Commons License 2021.06.13 0 0 1194

Van olyan hely ahol 3000-ért megcsinálják a kettőt együtt.

 

https://medinacentrum.hu/

 

 

Előzmény: nabla_ (1191)
nabla_ Creative Commons License 2021.06.07 0 0 1193

Ezt találtam:

„prosztataegészség-index” [(-2)proPSA/fPSA×√PSA]

Érti ezt valaki?

forrás

Előzmény: nabla_ (1191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!