Keresés

Részletes keresés

Dagadt_58 Creative Commons License 5 napja 0 0 1815

Szia!

Teljesen igazad van, és az eszem tudja is. Nyugdíjazásom elött a területi lift- és kazánfelügyelők főnöke voltam, és mindig azt mondtam beosztottaimnak, hogy amin nem tudsz változtatni, azzal fölösleges magadat izgatni. De más az elmélet. Ugyanakkor mint felügyelőben (revizor) bennem van, hogy senkinek semmit nem hiszek el csak úgy.

Mindenesetre kezdek átbillenni. Azt már "benyeltem", hogy nincsenek évtizedeim,, (apám 97, anyám 93, apai nagymamám 107 évet élt) de hogy ami maradt annak az életminősége olyan amilyen, na ez nehéz. Talán lassan elérem, hogy minden nap ajándék, bármilyen is az.

Jobbulást, és hosszú, és tartalmas életet kívánok mindenkinek.

Dagadt

Előzmény: pusztafaszi (1814)
pusztafaszi Creative Commons License 6 napja 0 0 1814

Szia! Nem tudom jó e ez neked,nekünk! Mikor kiderült a betegségem éjjel nappal a netet bújtam,és egyre szörnyűbb dolgokat találtam.Igy ment ez évekig,rengeteg időt töltöttem azzal,hogy minél több infot szerezzek erről a rohadt betegségről.Orvosi értekezéseket olvastam 100 oldalakon keresztül,aminek a latin kifejezések miatt a felét nem is értettem,de arra jó volt,hogy igen,szar a helyzet! Aztán egyszer csak jött egy fordulat,nem tudom minek köszönhető,de elkezdtem leszarni az egészet.Rájöttem,hogy ugy sem tudom befolyásolni a folyamatot,akkor meg felesleges azzal tölteni a napjaimat,hogy aggódjak a jövő miatt. Nyilván teljesen nem tudtam száműzni az agyamból,de ma már nem ez köti le az időm nagy részét. Próbálok stresszmentesen élni,ami állitólag sokat segit.Lényeg a lényeg,hogy én nem olvasok az itteni fórumon kivül semmi betegséggel kapcsolatos oldalt,járok rendszeresen kontrollokra,együtt működö vagyok a dokimmal,többet nem igen tehetek. Már nem a világ végét latom ebben az egészben,viszont arra nincs receptem,hogy hogy kell ezt elérni. Remélem nálad is eljön az az idő, amikor máshogy gondolsz az egészre és akkor sokkal könnyebbek lesznek a napok!

 

Jobbulást kivánok!

Előzmény: Dagadt_58 (1813)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.09.29 0 0 1813

Szevasztok!

 

Találtam egy nekünk szóló chatbotot:

https://www.europa-uomo.org/news/help-us-promote-europa-uomos-chatbot/

 

Dagadt 

Dagadt_58 Creative Commons License 2024.09.21 0 0 1812

Szia!

Egy hátránya biztos van a lézeres műtétnek. Nincs "nyesedék", nincs mit megvizsgálni rákra. A "jóindulatú" nagyobbodás 30%-a rákká alakul. (Lásd én!)

Dagadt

Előzmény: Falckman (1811)
Falckman Creative Commons License 2024.09.20 0 0 1811

Van valakinek tapasztalata a TURP műtét helyett elvégezhető lézeres endoszkópos prosztata műtétről ? Sokkal jobbnak tűnik,persze államiban nem lehet megcsináltatni.

equilibrator Creative Commons License 2024.09.18 0 0 1810

Én is az MRI vizsgálatot javaslom, azzal a megjegyzéssel, hogy a radiológus értékelése is lehet kissé téves (a gyakorlottságától függően). De ha nem mutat semmi gyanúsat, akkor az megnyugtató.
Van még a PCA3 teszt, ami prosztatamasszás utáni vizeletmintából végzett molekuláris biológiai eljárás, a prosztatarákkal veszélyeztetett páciensek kiszűrésére alkalmas. A rákos sejtekben nagymértékben keletkező "géntermékek" mennyiségét méri a vizeletben.

Előzmény: mincike1 (1805)
metal 32 Creative Commons License 2024.09.12 0 0 1809

Az urológus tud adni bautalót kismedecei MRI-re az  viszonylag pontosan jelzi ha valami rosszindulatú probléma van.

Előzmény: mincike1 (1805)
Diótörő Creative Commons License 2024.09.12 0 0 1808

Ez a rohadt erőtlenség engem is kínoz. A műtét után a Psa lassan emelkedett, de a sugár nem jöhetett szóba, mert hegesedést okozhat, vagyis szűkületet, így helyette hormon bogyót szedtem egy évig. Akkor volt egy féléves abbahagyás, majd tavaly ősz óta ismét kell szednem, mert a psa szép lassan emelkedett.

Novemberben megyek megint laborba. ha az jó lesz, akkor talán abbahagyatja a bogyók szedését.

 Egy kevés kerti munka után be kell mennem lefeküdni, de pár perc után folytathatom. Bevásárolni el tudok menni kocsival és ez a lényeg, de alig várom, hogy beüljek a járgányba és hazaérjek.

Emiatt fürdőbe sem merek elmenni, pedig egyetlen szórakozásom volt eddig. Hát ez van, mi ezt fogtuk ki.

Előzmény: Dagadt_58 (1801)
soha khan Creative Commons License 2024.09.12 0 0 1807

"I’d love to see more tutorials or guides to help new users get the most out of this software’s features." https://crackcents.com/

MGB 1967 Creative Commons License 2024.09.11 0 0 1806

Tamsudilt vagy Duodartot szedhetsz. Urológus gond nélkül felírja, mellékhatásaik gyak. nincsenek. Ez javít az éjszakai vizelésen.  

Előzmény: mincike1 (1805)
mincike1 Creative Commons License 2024.09.11 0 0 1805

Sziasztok!

Új vagyok a csoportban. 79 éves vagyok, a prosztatával kapcsolatosan nincs egyenlőre semmi kellemetlen érzésem, a vizsgálat prosztata megnagyobbodást mutatott.

Néha éjszaka  csupán egy alkalommal kell felkelni, akkor csak vékony sugárban pisilek keveset, Nappal, a vizelet normális, semmi gond.

A PSA értékeim: 2019-ben 7.48   2020-ban 5.7    2021-ben 6.97     2022-ben 9.70    2023-ban 7.60

2024-ben 8.86 értékek voltak.

Tehát mondhatni, hogy közel azonos szinten vannak évek óta, panasz nélkül vagyok.

Szerintetek kell-e valamit tennem, ha semmi problémát nem érzek. Nem szeretnék műtétet, és biopsziát sem.

Köszönöm a válaszokat.

pusztafaszi Creative Commons License 2024.09.11 0 0 1804

Majd hamarosan kiderül most mennyi! Ha megvan az eredmény irok!

 

jobbulást!

Előzmény: Dagadt_58 (1803)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.09.11 0 0 1803

Szia!

Az egész bíztató! Különösen, hogy a psa-d nem "indult be"!

Minden jót Neked!

Dagadt

Előzmény: pusztafaszi (1802)
pusztafaszi Creative Commons License 2024.09.11 0 0 1802

Október elején megyek vérvételre. Az előzőnél még   mérhetetlen volt a psa a tesztoszteron meg az alsó határon volt.

Előzmény: Dagadt_58 (1801)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.09.10 0 0 1801

Szia!

 

Örülök, hogy jól vagy! (Nagyjából, és a lehetőségekhez képest.) A psa-d mennyire "ugrott" fel a terápia után? Nekem azt mondták, 1-ig "belefér". Hormonszinted helyreállt? A "hosszútávosok" 2/3-ánál nem áll helyre. 

Énrajtam most tetőzik a szétesettség. Teljesen magam alatt vagyok. Már 2 pszichológus gyakorlatilag feladta. Erőm mint egy 2-napos csecsemőé, és már 2 emelet lépcsőzés is kiüt. A nejem is teljesen kikészült. És még egy év!  (Plusz a "kifutás".)

 

Na minden jót az elkövetkező 100 évben!

 

Dagadt

Előzmény: pusztafaszi (1800)
pusztafaszi Creative Commons License 2024.09.09 0 0 1800

Szia! Igen,jól emlékszel! Kösz megvagyok! Bővebben,azóta jobb az erőnlétem,kevesebbet kell wc-re járnom,éjjel kibirom egy felkeléssel.Előtte két óránként mennem kellett. A szexuális élet terén viszont nálam semmi pozitivum. Gyenge merevedés,és hát méretbeli problémák is vannak. Fél évente járok kontrollra,eddig rendben vannak az értékek,de mint tudjuk ez bármikor változhat. Három évvel vagyok a sugárkezelések után,jó lenne ha igy maradnának a dolgok,még ha az ágyban már nem is lesz minden a régi.Oldódott a lelki feszültség is. Kezdem elfogadni,hogy nekem ez jutott, másnak meg más. Már nem minden gondolatom a betegség körül forog mint ezelőtt,igaz dolgozom,mintha misem történt volna.

 

Neked is jobbulást!

Előzmény: Dagadt_58 (1799)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.09.08 0 0 1799

Szevasztok!

 

Pusztafaszi! Úgy emlékszem kb. 1 és 1/2 éve "lejárt a HT-d. Ha még itt vagy időnként, kérdeznélek, mi a helyzet?

 Nekem még van egy évem. Mi vár rám? Remélem minden OK!!!

 

Jobbulást!!!

 

Dagadt

Diótörő Creative Commons License 2024.08.15 0 0 1798

Sziasztok!

Szed valaki rákos proszti operáció után hormon tablettákat?

A mellékhatások érdekelnének. Nálam a vérszegénység már régóta jelen van, de délután mindig jobb, mint reggel.

De mostanában hasi panaszaim jelentkeztek és nem múlnak. Érdekelne, van-e valaki, akinek van,vagy volt ilyesmi.

equilibrator Creative Commons License 2024.08.09 0 0 1797

A biopsziát valóban érdemes halogatni, amíg lehet, de csak annak pozitív eredményét fogadják el konkrét rákdiagnózisként.
A biopszia találati arányát az ultrahang és az MRI fúziója nagyban segíti (ma már).

Nálam a kórházi szövettanász az egyik mintában adenokarcinómát írt le, de az Onk. Int. szövettanásza ugyanarra azt írta, hogy "csak" atípusos kis acináris proliferáció (ASAP).
Az MRI-nél is eltérő vélemények alakultak ki. Szóval minden lehet bizonytalan (csak a halál nem :)

Előzmény: MGB 1967 (1796)
MGB 1967 Creative Commons License 2024.08.09 0 0 1796

MRi, PET-CT és PCA3 vizsgálat, ha mind negatív, akkor 100%-osan kizárható a rosszidulatú daganat, és nem kell biopszia, ami különben okozhat szövődményeket. Továbbá a biopszia sem 100%-os biztonságú, mert ha nem épp ott van rákos sejt, ahová a 2x6 tű megy be, akkor rák esetén is adhat negatív eredméynt. A PSA mérés pedig csak kb. 30-50%-os valószínűséggel utal prosztatarákra.  

Előzmény: hansoloo (1792)
Twinpipacs Creative Commons License 2024.08.08 0 1 1795

Köszönöm szépen a segítő hozzászólásotokat. Már hajlik a férjem a műtétre, jó ezt egy sorstárstól is hallani. A PSA-t épp ma kapta meg, lement 6,5-re. /Az urológus a magasabb értékre is azt mondta, lehet a gyulladástól is. Bennem is megfordult, nem-e lehet esetleg daganat./ Még egyszer köszönöm szépen, és Nektek is jó egészséget kívánok 

equilibrator Creative Commons License 2024.08.08 0 0 1794

Elkeseredni semmiképp sem kell. Talán ha a PSA száz körül lenne és ha az onkoteam is borúlátó lenne, akkor... ;-)
Simán lehet, hogy csak gyulladás van a háttérben, annak ellenére, hogy a free PSA értéke alapján valóban indokolt az óvatosság és az odafigyelés.
Az MRI jó ötlet, de tudni kell, hogy annak értékelését is el lehet téveszteni (más radiológus mást mondhat ugyanarra) és az urológus legyinthet az egészre. Akkor jöhet a fúziós biopszia és szövettan. Remélem erre nem is kerül sor neked, vagy csak hosszú évtizedek múlva.

Előzmény: hansoloo (1792)
RudiH68 Creative Commons License 2024.08.08 0 0 1793

KONZULTÁLJ az orvosoddal! Emelkedő PSA mindig gyanús. El kell kerülni egy esetleges ÁTTÉTET! 

Előzmény: hansoloo (1792)
hansoloo Creative Commons License 2024.08.08 0 0 1792

Sziasztok,

 

Szeretném kikérni a véleményeteket. 48 éves vagyok. 5 éve a PSA-m 1,5 volt egy kis ED-vel. Tavaly ősszel elkezdtem egy enyhe viszkető és szúró érzést érezni a péniszemben és az ED felerősödött. Idén Májusban már tarthatatlan volt a helyzet, az urológu gyulladást állapított meg. 4,1-es psa-val és 0,14-es free psa/psa aránnyal. Az UH meszesedést mutatott, hegekket kis méretű növekedéssel. A gyulladás ki kett kezelve antibiotikummal. Júniusban kétszer mértem PSA-t, 4,4 és 3,8 volt ebben a sorrendben a tünetek enyhűltek. Az utóbbi hetekben megint erősödtek a tünetek, ED és viszketés, szúró érzés.

A PSA 5,0 lett. A free PSA/PSA arány folyamatosan 0,14 volt. Mikrobiológiai fertózés nincs. Nagyon aggódom. DRE végig negatív volt. MRI-t fogok csináltatni, de addig is nagyon el vagyok keseredve. Mit gondoltok az esélyeimről? Köszi

equilibrator Creative Commons License 2024.08.06 0 0 1791

Szia Twinpipacs!
Nekem az nem világos, hogy ki lett-e zárva a tumor? Szerintem tisztázni kellene valahogyan (pl. PCA3 prosztatarák szűrőteszt és/vagy képalkotó diagnosztikával, sőt akár biopsziával is) hogy a 14-es PSA "mögött" nincs-e rosszindulatú folyamat. Ez esetben kár bohóckodni lézeres vagy más pr. csökkentéssel, inkább ki kell vetetni egyben, amíg lehet (-> prosztatektómia). Minden jót!

Előzmény: Twinpipacs (1789)
RudiH68 Creative Commons License 2024.08.03 0 0 1790

A műtét sokat segít, minimalizálja a lehetséges áttétek előfordulását. Ha lehet műtesd meg a férjed! Inkontinencia ill. Erekciós problémák előfordulhatnak ami tornával javítható. 

Előzmény: Twinpipacs (1789)
Twinpipacs Creative Commons License 2024.07.23 0 0 1789

Sziasztok!

A férjemmel kapcsolatban írok, ha esetleg van valakinek tapasztalata, tanácsa, köszönettel venném. 55 éves, kb. 4 éve prosztatanagyobbodása van /gyógyszert szed rá/, inzulinos cukorbeteg. Áprilisban kialakult nála egy coli baktérium okozta húgyúti fertőzés, amitől azóta sem sikerült megszabadulni. Kb. 6 antibiotikum kúrán van túl, mellé Uro-wax, tőzegáfonya, teák, stb. Az első időszakban a háziorvos írta fel az antibiotikumokat, de azok 5-7 naposak voltak, állítólag azért nem használtak. A legutóbbi 3 hetes kúra volt, de ettől sem múlt el. Az urológusok lézeres prosztatakisebbítő műtétet javasolnak: a szűkület miatt van némi pangó vizelet, és az a fertőzés táptalaja. A PSA 14, állítólag ez lehet a gyulladástól is. Szóval már 3 urológus is a műtétet javasolta. Ugyanakkor a legutóbbi antibio kúra előtt már annyira gyulladásban volt a szervezete, ami miatt az orvos szerint kockázatos lenne a műtét. Van valakinek hasonló tapasztalata? Eléggé nyugtalanok vagyunk, vajon meg lehet-e őt ilyen állapotban műteni? Másrészt valóban meg fogja oldani a műtét a problémáját? Hálásan köszönök bármilyen tanácsot, tapasztalatot, biztatást.

scott.tiger Creative Commons License 2024.07.22 0 0 1788

Kedves MGB 1967 !
Erre a válaszra voltam kíváncsi !
Nagyon köszönöm !!!
Kb. én ís így tudtam, de a hőfokoknak nem néztem utána !
A TUMT nálam ezzel ki is esett.
A szakorvost még kivallatom a Diatermiáról,
mert konkrétan prosztata esetében nem találtam erről leírást.
Nagyon valószínű, hogy a Rezum-ot nem tudja überelni !
Köszönöm segítséged :)
Scott

MGB 1967 Creative Commons License 2024.07.21 0 0 1787

Tehát nem ugyanaz, csak a hatása.

Előzmény: MGB 1967 (1786)
MGB 1967 Creative Commons License 2024.07.21 0 0 1786

A Rezum során forró gőzt (100 fok C) fújnak be a megfelelő pontokra ami sejtelhalást okoz. A TUMT során mikrohullámmal (mint a mikrosütő) melegítik fel a prosztatikus (prosztatán átvezető) húgycső körüli szöveteket 58-60 fok C-ra. Így a megnagyobbodott prosztataszövet elhal, és nem nyomja húgycsövet. A Rezumnek is ez a hatása, csak jóval hatásosabb/hatékonyabb, a magasabb hőmérséklet, és amiatt, hogy milliméter pontosan oda lehet irányítani, ahová szükséges.  

Előzmény: scott.tiger (1785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!