Keresés

Részletes keresés

Mérnökjelölt Creative Commons License 2011.06.10 0 0 27

3W nem lesz kicsit sok? Az infra lézert nem látja a szem, de ugyanúgy a retinára fókouszlája, ezért igencsak veszélyes. Észre se vszi az áldozat és megvakult. Nem tartom egészségesnek. 100 méterről tény hogy nem veszélyes, de közelről nagyon.

Előzmény: xzuber00 (26)
xzuber00 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 26
Űdv! Remélem jó helyre írok. Szeretnék összerakni egy 3W kimenő teljesítményű infravörös tartományban (980nm) működő lézert. A szerkezet egy éjjellátó sugárvetője lenne, ami 100m távolságban bevilágítana egy 10*10m átmérőjű kört. A lézeres technikában nem igazán vagyok otthon, ezért valami hozzáértő segítségét szeretném kérni. A kérdésem a következő: Kaphatóak FAC (Fast-Axis Collimation) lencsékkel ellátott lézerdiódák. Most nemtudom, hogy az ilyen FAC lencsével ellátott, vagy az e nélküli dióda fényét tudnám legegyszerűbben kör alakúra kihozni.
xantia99 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 25
Kicseréltem benne a vörös,100mw-osnak mondott modult,egy 50mW-os zöldre.Kissé látványosabb lett!
xantia99 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 24
Má most nem is kell!

Vettem gyárit...jó nagy rakás...

Esetleg,ha mégis lenne erre valaki...
xantia99 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 23
Van még erre valaki(rajtam kívül)?
gekkoka Creative Commons License 2006.11.07 0 0 22
Hali! Van honlapom, csak már rég frissítettem a nagyfesz részt de rajta vagyok.

pyromaster.uw.hu

jó böngészést!
szupepe Creative Commons License 2006.11.05 0 0 21

Azt remélem én is !! Igyekszem ....

Előzmény: djtomo (20)
djtomo Creative Commons License 2006.11.05 0 0 20
OK! Köszike szépen! Remélem olyan lesz, hogy tudok belőle én is valamit produkálni. :DDD
Előzmény: szupepe (19)
szupepe Creative Commons License 2006.11.05 0 0 19

Szia! Jövőhéten reményeim szerint el jutok oda hogy le tudom írni hogyan kell fasza galvókat csinálni, komplett minden leírással együtt!

 

Gekkoka köszi a leírást! majd esetleg ha gondolod csinálj belőle valami honlapot... nemárt okulni... Lehet még egyszer én is megpróbálkozok, csak hát mostanság nem sok időm van ilyesmire :D

 

üdv

Előzmény: djtomo (18)
djtomo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 18
Sziasztok! Nekem szükségem lenne egy nagyon egyszerü valamilyen konkrét szkener elkészítésére, amit én itthon (16éves fejjel) el tudnák készíteni. Ugyanis volt két egyforma galvóm, és az egyik elfustolt. (Rosszul marattam ki a nyákot és 12V-ot engettem a kimenetre (A TL 082-es muveleti erositonel.)) :D ez van. Tudnátok segíteni???. Koszikeee!!!
gekkoka Creative Commons License 2006.11.03 0 0 17
Hali! hát igazából én sem részleteztem a leírást, de mihelyt megépítem ismét teszek képeket fel. Mostanában nemigen foglalkoztam lézerépítéssel, inkább a pirotechnika foglalt le.

Előzmény: szupepe (16)
szupepe Creative Commons License 2006.11.01 0 0 16

húúú!

 

Ez igen! szép leírás! Igen a lada köszöbös megoldást én is láttam, de adatok nem voltak... no nem mintha nitrogén lézert szeretnék építeni, mert most azt éppen nem :D csak hát érdeklődés képpen gondoltam hogy ... többek is okuljanak belőle... meg hát jó lenne ezúton is elmenni kicsit... egyébként igen az UVval sajna sok baj van elég kevés dolog engedi át....

 

Na örülök hogy ide tévedtél és remélem színesíted ezzel a nitrogén lézeres dologgal a topticot!!!

 

üdv: szupepe

Előzmény: gekkoka (15)
gekkoka Creative Commons License 2006.10.31 0 0 15
Hu bocs supepe! megkaptam a maillod, csak elfeletkeztem róla hogy ide kéne dugnom a pofámat sorry!

Köszönöm a válaszod!

A nitrogénlézert nem nehéz összedobni házilag! Szerencsére megy sima levegővel, abban elég a N.
A lényege hogy kell egy két végén tükrökkel ellátott vákumcsövet készíteni két nagy kondenzátort meg egy nagyfesztápot.
A vákumcsőtöl nem kell megijedni láttam már Lada küszöbből is! :))))
Én üvegessel vágattam tükrökből kis lapokat, amiből egy négyzet alapú hasábot ragasztottam össze, természetesen tükröző felülettel befelé. A két végét elég nehéz passzentosan belőni pont 90 fokra de megoldható némi csiszolással.
az egyik nagyobbik lapon két lyuk van fúrva üvegfúróval, közel a végekhez.
Az egyiken a gáz megy beegy kis elzárható csövön, a másikon pedig a szivattyú szívla ki a gázt és tartja fenn a vákumot. ( a csövek egyszerű gumicsövek, sziloval az üveghez ragasztva és tömítve, a szivattyú pedig egy hűtőgép kompresszora VOLT :) )
Az anódhoz és katódhoz vezető hajszáldrótok a műanyag csövek falát átszúrva a cső belsejében mennek a tükör hasábba.
Az anód és a katód egy fémgyűrü egymástól kb 12cm re. ezekre 12KV van kapcsolva!
Ez szabad levegőn nagyjából 2cm es ívet húz és hála a a viszonylag magas áramerősségnek szép fényes is. (pontosan nem tudom hány mA ) De vákumban már húztam vele 30cm es ívet is.
A kondenzátorok változó polaritással küldik a csőbe az áramot, szép nagyokat villan az ív.
A fénnyaláb a front tükrön távozik egy pici foltban ahol lemarratam a tükör fényviszzaverő fém rétegét.
A sima üvegnek hála az UV fény nem megy át rajta a látható spektrumban elég gyenge fénye van :( Azon gondolkoztam, hogy ott is átfúrom az üveget. Egy parányi lyukat szeretnék hagyni (2mm átmérő) és egy dvd íróból kiműtött féltükröt ragasztok a lyukra, így talán nagyobb sikereim lesznek fényerő tekintetében.
A szórás elég jó, még üvegen keresztül is viszonylag egyben marad a nyaláb, bár a gyári lézertől azért messze van még :) A tiszta N persze sokat segítene ebben hiszen akkor egy spektrumban bocsájtana ki fényt.

Az egész kóceráj elég hamar bemelegszik, bár nyomom a léghűtést rá. Ez tovább nehezíti a munkát mivel csak rövid ideig üzemelhet egyszerre.
Attól félek hogy a felhevült elektródák eltörik az üveget.

De még alakul a dolog, elsősorban olyan üveget szeretnék beszerezni ami átengedi az UV-t (kvarcüveg) majd ezt ezüstnitráttal bevonni hogy szép tükör legyen.
a foltot pedig savval marratom le szintén.

Képet most nem rajzolok, fotóm nincs, de majd lessz :)

Hát ennyi dióhélyban, ha valakit érdekel akkor mondhatok részleteket is.

A helyesírásért bocsi!!!!!! szarul gépelek pláne sötétben, és még sietek is :)
Hy! léptem, majd figyelgetem a topicot!
szupepe Creative Commons License 2006.10.29 0 0 14

Semmi gond, így már értem hogy mit akarsz!

Létezik ilyen eszköz, asszem a conrad katalógusban láttam nagyon régen egyszer.

Úgy valahogy működhet olyan elven, hát ez egy kicsit más megközelítés, de nem rossz, bár tényleg lehet többre mennél egy jó erős fényforrással fókuszálva, mint a lézerrel.

 

Igen én egy XY irányú eltérítő berendezést csinálok, ami gyorsan "szkenneli" a kivetítendő ábrát!

 

Várjuk kíváncsian a fejleményeket sikerül-e valamit alkotni ilyen téren!

üdv

Előzmény: LIIIK (13)
LIIIK Creative Commons License 2006.10.28 0 0 13
ne haragudj, nem szkennert akartam írni, hanem kivetítőt. (ehh, késő volt...) nem jut eszembe melyik tipus (DLP ? -remélem jól emlékszem), szóval egy bizonyos projektor működik azon az elven, hogy a képpontoknak apró tükröket feleltet meg és azokat billegteti mágnesekkel. ezt a mátrixot megvilágitva, amelyik tükör a megfelelő irányba ál ott kivetítődik a fény, amelyik elbillen, azon a helyen sötét marad. így rajzolja ki a kívánt ábrát. na egy ilyesmit gondoltam, csak sokkal kevesebb "pixellel", egy kvarcóra kijelzőjének az elrendezése mentén.
ha jobban belegondolok, amit írtam, ahhoz nem is kell feltétlenül lézer, elég egy erős fényforrás...

amit te írsz akkor, ha jól értem összesen két tükörből áll, egy x tengely mentén elforduló, meg egy y tengely mentén elforduló
és ez a két tükör irányítja a lézersugarat?
Előzmény: szupepe (12)
szupepe Creative Commons License 2006.10.28 0 0 12
Hát amit írtál azt nem igazán értem, rajzold le talán úgy érteném de így nekem elég bonyolult, én olyan szeknnert használok ami x y két tükör.
Előzmény: LIIIK (9)
szupepe Creative Commons License 2006.10.28 0 0 11

szia!

 

Hát a kék lézer az kulön állatfaj. Az is természetesen infra pumpálással kezdődik, és van a BBO kristály ha gondolod bővebben utána nézek, annyira abból még nem vagyok ki okulva. A légyen hogy 8x os teljesítmény kell mint a zöldhöz, és baromi nehéz előállítani, és baromi érzékeny... sajna

 

 

Előzmény: dexter1979 (10)
dexter1979 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 10

hay!!

szupepe !

alig lehet találni valamit a blue félvezetö lézereköl ezek is IR laser forásbol erednek csak a  kristály más BBO kristály vagy mi fene van benük?

vagy már a laser led blue forásal indul a optika felé?

meg mi a fene olyan drága benük?

nehéz lene házilag neki kezdeni?

LIIIK Creative Commons License 2006.10.27 0 0 9
köszi a választ
hát ettől féltem, a lézer szkenneres megoldás nem filléres mulatság. (:
bár lehet, h házilag is összelehetne barkácsolni egy primitív szkennert, (gondolom az eredeti is olyan elven működik, h kis tükröket billent el x, vagy y tengely mentén és ezzel téríti el a sugarakat) szóval ha csak egy kvarcóra számlapja alapján rendezem el azt a néhány apró tükröt, akkor elég csak a megfelelő tükröket egy irányba billenteni, és azt megvilágítani lézerrel. nem akarok bonyolult kijelzőt, elég nekem ha csak ezt tudja.
Előzmény: szupepe (8)
szupepe Creative Commons License 2006.10.27 0 0 8

Szia!

 

Hááát, eléggé ürtechnika felé kacsingatsz :)

Jelenleg amit tudok az az hogy egy 30k galvó szkennerrel meg egy progival ki tudom írni az időt a falra, de ez elég költséges óra :D

Reményeim szerint az új szkenner amit most barkácsolok, és sokkal olcsóbb mint a gyári, az majd képes lesz ilyen sebességre...

 

Szóval ezt úgy lehet megoldani hogy a lézer sugarat szét kell szkennelni X-Y irányba és úgy kell kiíratni az időt... Sztem ebből a legkisebb is kb 100*200*200-as dobozba fér el kompletten...

Előzmény: LIIIK (7)
LIIIK Creative Commons License 2006.10.27 0 0 7
szia, engem érdekelne pár dolog ezzel kapcsolatban, remélem tudsz segíteni

például ha lézeres kijelzőt szeretnék barkácsolni ami teszem azt kivetíti a pontos időt a falra, akkor ezt szerinted hogyan lenne a legegyszerűbb és a legolcsóbb megvalósítani? (az sem lenne hátrány, ha mindezt ráadásul nagyon kis méretben, kicsi eszközzel lehetne megvalósítani, pl. gyufásdoboz méretben. ezzel már nagyon elrugaszkodtam a valóságtól?) tehát hogyan lehetne ezt megvalósítani?
a lézert mozgassam és azzal rajzoljam ki a számjegyeket (ez elég nehezen kivitelezhetőnek hangzik), vagy létezik vmi kisméretű, dinamikus maszk, ami negatív kvarcóra-számlap szerűen csak a számjegyek mentén átlátszó, a többi részen fekete és ezt hátulról megvilágtva érném el a kívánt hatást. esetleg van más ötleted?
Előzmény: szupepe (0)
szupepe Creative Commons License 2006.10.26 0 0 6
hehe! ez tömör volt és velős :) hát akkor végülis Te is rátaláltál :)
Előzmény: dexter1979 (5)
dexter1979 Creative Commons License 2006.10.26 0 0 5

hay!!!

 

 

szupepe Creative Commons License 2006.10.25 0 0 4

Szia! Bocs a delayért!

Igen én éíptettem a szeknnereket és a meghajtó egységet. a lézer az dióda pumplát szilárdtest lézer, azt vásároltam, bár mostmár tudok építeni is hasonlót...

A lézer tápja egy egyszerű kapcsi üzemű tápegység, némi áramkorlátozó áramkörrel

 

nitrogén lézer az jó játék, mi most a cégnél fogunk valószínűleg kísérletezni vele...

valami infód van a nitrogén lézerről, esetleg kép, egyebek?

 

várom válaszod!

üdv

Előzmény: gekkoka (3)
gekkoka Creative Commons License 2006.09.26 0 0 3
HÁT EZ TÉLLEG SZUPER KIVITELEZÉS! le a kalappal! volna pár kérdésem pl. hogy ez konkrétan mijen lézer is? gáz vagy kristály? bár szerintem elöbbi.
és hogy milyen táppal hajtod meg?
ja meg hogy ez 100% sajátgyártmány vagy gyáriakból raktad össze? (most itt nyilván nem a hűtőventilátorokra vok kiváncsi :)

Mert én építettem egy kisnyomású nitrogénlézert, csak hát nem megfelelő szivattyú és táp nélkül elég szar lett de végülis ment.
Előzmény: szupepe (2)
szupepe Creative Commons License 2006.07.15 0 0 2

No hát elkészült a remekmű...
 
http://www.szupepe.hu/petlaser/standalone


 

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.01 0 0 1
Jé, egy nullás.

0
szupepe Creative Commons License 2006.05.01 0 0 0

No én nyitottam a topikot! Csak ezt a Nicknevet (PetStar) régen használtam...

Röviden magamről: Lézerszínházban dolgozom Pesten, amatőr szinten foglalkozom lézer technikával. Építettem már saját szkennert, egyéb eszközöket, lézer produkcióhoz. Saját laboromban fejlesztem a lézeres cuccokat már amikor van időm. Remélem rátalálnak erre topicra más lézeres amatőr társak!

ödv: szupepe

PetStar Creative Commons License 2006.05.01 0 0 topiknyitó

Mindenki aki lézerrel foglalkozik, és szeretné megosztani a tapasztalatait, vagy segítségre van szüksége írjon....kérdezzen. Remélem minél többen vagyunk itt Magyarországon akik amatőr szinten otthon foglalkoznak lézerrel...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!