Keresés

Részletes keresés

berild Creative Commons License 2015.06.24 0 0 44

Szia Pepke! 

Nagyon szép a halloween tarisznyarákod. Én is ilyen rákot szerettem volna venni a kisfiam szülinapjára, de sajnos sehol nem kapok, így be kellett érnünk egy törpe tarisznyarákkal. Hol vásároltad? Rendelésre vajon tudnak hozni? Mit eszik? Elkészült a homoksziget az akváriumba? Tudnál róla friss képeket küldeni?

Nem sokat tudok a rákokról...

Köszi.

Előzmény: pepke (41)
Vektor77 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 43

Sziasztok

 

Nekem is van egy rákom, jópofa kis állat, csináltam pár felvételt róla, ha érdekel itt nézheted meg. :)

BoTToD Creative Commons License 2014.12.29 0 0 42

Sziasztok nem rég kaptam 2 Cardiosora armatum ot  sziváárványrákot és nem tudom hogy miért máshol vannak a nagy ollói (1 balkezes 1 jobbkezes?

meg hogy honnan tudom hogy mikor fog vedleni 

ebben tudtok segíteni?

 

pepke Creative Commons License 2014.10.09 0 0 41

Sziasztok!

 

Ő itt Leopold Zoidberg, a halloween tarisznyarák. Ma került hozzánk, a kisállatkereskedésben se a nemét, se az életkorát nem tudták megmondani, csupán, hogy fél a felé úszó gyümölcsöktől, és ha nem mozdul, azt gondolja láthatatlan. A hátpajzsa nagyjából 5 cm-es.

Szeretnék érdeklődni, hogy kinek volt ilyen rákocskája már, hogy mire kell nagyon figyelnünk, mit szeret, mit nem, hogyan tudunk neki maximális környezetet biztosítani. Amit eddig javasoltak azt mind megtettük, de amint észrevettük szükséges számára is száraz terület sok homokkal, ami még elkészítésre vár, illetve egy nagyobb búvóhely.

Nagyon köszönjük a segítségeteket!!:)

 

     

 

 

pepke Creative Commons License 2014.10.09 0 0 40

Sziasztok!

 

Ő itt Leopold Zoidberg, a halloween tarisznyarák. Ma került hozzánk, a kisállatkereskedésben se a nemét, se az életkorát nem tudták megmondani, csupán, hogy fél a felé úszó gyümölcsöktől, és ha nem mozdul, azt gondolja láthatatlan. A hátpajzsa nagyjából 5 cm-es.

Szeretnék érdeklődni, hogy kinek volt ilyen rákocskája már, hogy mire kell nagyon figyelnünk, mit szeret, mit nem, hogyan tudunk neki maximális környezetet biztosítani. Amit eddig javasoltak azt mind megtettük, de amint észrevettük szükséges számára is száraz terület sok homokkal, ami még elkészítésre vár, illetve egy nagyobb búvóhely.

Nagyon köszönjük a segítségeteket!! 

 

kevin251102 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 39

Hello! Valaki tudja hogy kell tartani a vámpír tarisznya rákot?

tamás015 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 38

szia! megtudnád adni esetleg email címedet, én is szeretnék venni tarisznyarákot és pár kérdés tha megengeded szeretnék feltenni neked. ésmegköszöném a válaszokat, látom profi vagy már a tarisznyarák tartásba

Előzmény: Maagus 001 (36)
Maagus 001 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 37

Na ez jól sikerült. Bocsi.

Maagus 001 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 36

Stziasztok.

  Két aranyos törpe tarisznyarákot tartok egy nekik való terráriumba, és azthiszem jól is érzik maguk. Olyannyira hogy petések vagyunk.

 

 

 

 

 

Mivel semmit sem találtam a tarisznyarákok szaporodásáról, így tőletek kérnék segítséget. Mi ilyenkor a teendő? Hogyan zajlik ez náluk, és mire kell figyelnem?  Válaszaitokat előre is köszönöm. 

Maagus 001 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 35

Stziasztok.

  Két aranyos törpe tarisznyarákot tartok egy nekik való terráriumba, és azthiszem jól is érzik maguk. Olyannyira hogy petések vagyunk.

 

 

 

 

 

Mivel semmit sem találtam a tarisznyarákok szaporodásáról, így tőletek kérnék segítséget. Mi ilyenkor a teendő? Hogyan zajlik ez náluk, és mire kell figyelnem?  Válaszaitokat előre is köszönöm. 

Maagus 001 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 34

Stziasztok.

  Két aranyos törpe tarisznyarákot tartok egy nekik való terráriumba, és azthiszem jól is érzik maguk. Olyannyira hogy petések vagyunk.

http://kepfeltoltes.hu/120204/r_k_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

http://kepfeltoltes.hu/120204/r_k_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

 

Mivel semmit sem találtam a tarisznyarákok szaporodásáról, így tőletek kérnék segítséget. Mi ilyenkor a teendő? Hogyan zajlik ez náluk, és mire kell figyelnem?  Válaszaitokat előre is köszönöm. 

Maagus 001 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 33

Stziasztok.

  Két aranyos törpe tarisznyarákot tartok egy nekik való terráriumba, és azthiszem jól is érzik maguk. Olyannyira hogy petések vagyunk.

 

 

 

 

 

Mivel semmit sem találtam a tarisznyarákok szaporodásáról, így tőletek kérnék segítséget. Mi ilyenkor a teendő? Hogyan zajlik ez náluk, és mire kell figyelnem?  Válaszaitokat előre is köszönöm. 

aranka86 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 32

Sziasztok!

Én három tengeri tarisznyarákkal szenvedek :) Imádom őket :) Tavaly fogtam be 2cm-sként őket montenegróban :) Gyönyörűen fejlődnek.... Két sima tengeri és egy parti tarisznyarák.... A Parti picit kattant..ha meglát minket azonnal ugrik a terráriumnak,h adjunk neki csigát :D A mániája mást nem hajlandó megenni :D A másik kettő vagy fagyasztott pici rákot vagy rák tápot kapnak. Serencsére tengervízet könnyen tudok beszerezni állatkereskedésből, így nem félek,hogy nem tudom kitakarítani őket ( az egy külön tudomány velük )

Macrony Creative Commons License 2011.08.29 0 0 31

Üdv! Akinek valami kérdése van Cardiosoma Armatummal kapcsolatban az vegyen fel msn-re: world2@freemail.hu

gallér01 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 30

Sziasztok!

volt nekem régen egy kicsi tarisznyarákom.

Letört az ollója és amikor levedlett valamiért nem ette a vedlését de az ollója kezdett

visszanőni és utána pár nappal megdöglött.

Ez azért van mert nem ette a vedlést vagy mert visszanőtt az ollója?

légyszi írjatok!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 29
Nagyon bedöglött ez a fórum?
F.RIch Creative Commons License 2009.12.26 0 0 28

Sziasztok Nincs Valkinek kicsi Törpe Tarisznyarákja eladó????Kb:4 db!Űdv:Ricsi

Msn:Siiraly@citromail.hu

Mail:Siiraly@citromail.hu

Előzmény: Temészetbúvár (27)
Temészetbúvár Creative Commons License 2009.08.07 0 0 27
Sajnos Ákos az örök mangrove birodalmába ,,költözött"...

Temészetbúvár Creative Commons License 2009.08.04 0 0 26
Sikerült megoldani a bajt, de máshogy mint gondoltam(a ragasztópisztoly ragasztója nem vízálló!!)...

A rákom mostanában egyáltalán nem eszik(2 napja) , pedig van most az akvaterráriumban mindenféle finomság: mazsola, dinyedarab és főtt répa...
Lehet hogy nem tudja hogy meg lehet enni, mert eddig csak vízben élt v.mi "mű,,-kaján egy állatkereskedésben, de ugyanebből is szórtam neki a vízbe is és a szárazföldgre is és nem eszik...
Légyszíves írjatok ha tudtok segíteni, nagyon hiányozna a kis rák...!!

Képek:

Az új akvárium; és Ákos, a rákom:








Temészetbúvár Creative Commons License 2009.08.02 0 0 25
Sziasztok!

Pár napja vettem egy tarisznyarákot(kék testű vörös lábú, val.szleg: Cardisoma armatum)
Építettem neki egy akvaterráriumot, csak sajnos valahol az elválasztó üvegnél átmegy a víz a száraz részhez és teljesen benedvesedett a homokja, és í búvóhelyén is áll, kb. 3-4 mm magasan...

Nem nagy gond ez neki, elég lesz, ha csak 1 hét múlva javítom ki, vagy lehet gondja ebből a ráknak?

Most behúzódott a szárazföldi búvóhelyére, és nem nagyon jön elő... Nem is eszik.
Lehet hogy vedleni fog??


SivaSambo Creative Commons License 2009.03.10 0 0 24
Szia! Engem érdekelne a tarisznyarák...
Írtam a mail címre, de nem jó a cím mert vissza dobta...hívj fel!
06306076422
Gábor
bilim Creative Commons License 2009.03.09 0 0 23

Sziasztok!

 

Egy kis tarisznyaráknak keresünk gazdit, mert sajnos a kereskedő nem tájékoztatott minket, hogy nem célszerű kettőt tartani. És most az nagyobb uralja az akváriumot. Félek, a kicsi nem mer majd vedleni....

Aki szeretne egy pici rákocskát ktakacs79@freemail.hu-ra tud írni!

SivaSambo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 22
http://aquariumcrabgallery.blogspot.com/2007/08/pseudosesarma-moeshi-formerly-sesarma.html

ezt a címet illesszétek be a webfordítás.hu oldalon az oldalfordításra és ott a leírás
jó olvasásat! ÉRDEMES!
SivaSambo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 21
Sesarma bidens...azaz törpe tarisznya....nálunk!
Nyugatra tőlünk vöröskarmú ráknak hívják...
Ami nagyon fontos hogy sós víz kell nekik mert különben nem tud szépen vedleni....és belepusztul...
de ne konyhasóval hanem tengeri sóval ez fontos!!!
Az unokatesóm kint él Californiaban.
Ott neki még szaporodik is.
Én is így tartom öket.
És sokkal vidámabbak,és játékosabbak.
Már készítem neki a terráriumot.
Sz.T.Szultána Creative Commons License 2008.11.27 0 0 20
Sziasztok!

Nekem van egy vörös tarisznyarákom kb:4-éves lehet,mert nálunk már 3 éve él.
Ma reggelre leesett a nagy ollója!
Kinő ez még valaha neki,vagy ez már az öregség jele,és megfog halni?
Az utolsó vedlése kb:2 hónapja volt és eggyel kevesebb lába lett utána.
Sok mindet megeszik.Forrázott salátalevelet nagyon szereti,a garnélarákot, a viaszkukacot is nagyon,a kagylóhúst,és a halat is.
A májat és a szívet sosem eszi meg.
Mit tehetek érte?
tdada Creative Commons License 2008.05.21 0 0 19
Sziasztok!

Én csak azt szeretném kérdezni, hogy kényes állat e a kis tarisznyarák? Ilyet szeretnék, de nem rendelkezek akvarista műlttal. Kiskölyök koromban volt teknősöm, de ennyi
vibiko Creative Commons License 2008.01.24 0 0 18

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi! Nekünk volt tarisznyarákunk, 4 évet élt velünk, és 1 éve elpusztult. A leányzóm pedig most szülinapjára azt kért:-))Hétvégén van a szülinapja! Hol tudok venni Pesten, pest környékén?A campónába valami nagyon egyedi féle volt, 12ezerért:-((

 

Előre is köszi az ötleteket!!! Nagyon várom!!!

ricso22 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 17
Helló! Azt szeretném tudni, hogy egy törpe tarisznyarák néven árult állat mekkorára nő? Mekkora terrárium kell neki? És mit eszik( ami még egészséges neki)?
gorien Creative Commons License 2007.03.09 0 0 16

Helyesbítek, mégsem pusztut el. Megint átvert, csak a páncéja volt az:)

gorien Creative Commons License 2007.03.08 0 0 15

Sziasztok

Nekem ilyen van. Sajna a nagyobbik tegnap elpusztult, két és fél éves volt. Nem tom

meddig él egy ráki.

rákik

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!