Keresés

Részletes keresés

Taira Creative Commons License 2009.02.19 0 0 59
Örülök! :-)
Előzmény: alvóváros (58)
alvóváros Creative Commons License 2009.02.19 0 0 58
taira, nagyon nagyon köszönöm a segítséget, a többi verset megtalálták, csak ez az egy hiányzott és így fog kapni egy nagy ötöst, ami fontos, mert vannak gyengébb jegyei is, még egyszer kösz a segítségedet!

szép napot
alvóváros
Taira Creative Commons License 2009.02.19 0 0 57
Címe: Himnusz a Nilushoz, az Osiris-féle Összes 138-139. oldalán található, de a vége az, hogy: "Téged dicsér a hold / s téged dicsér a nap!"
Előzmény: alvóváros (56)
alvóváros Creative Commons License 2009.02.19 0 0 56
Kedves Topiklakók,


egy ismerős kisfiúnak kellene egy Radnóti idézetet beazonosítani, és ehhez keresek segítséget
Az idézet a vers vége: "Téged dicsér a Föld és téged dícsér a Nap"
kösz a segítséget.

alvóváros
Nachterengallux Creative Commons License 2009.02.19 0 0 55

D.H Lawrence: Lady Chatterley szeretője

Goosnargh Creative Commons License 2007.11.23 0 0 54
Goethe: Költészet és valóság
Goethe: Levelek
Hemingway: Vándorünnep
Wilder: Szent Lajos király hídja
Jóga és Tudomány

persze antikváriumból.
Nachterengallux Creative Commons License 2007.08.31 0 0 53
Ma megvett könyv: Interview with the vampire. Nagyon örülök, végre sikerült megszereznem, sajnos magyarul már szinte sehol sem található... igazán kiadhatnák megint.
Nachterengallux Creative Commons License 2007.07.31 0 0 52
Nem, én csak Daniel Radcliffe-röl hallottam eddig... de majd utánanézek, kösz a tippet.
Előzmény: Belle Epoque (51)
Belle Epoque Creative Commons License 2007.07.24 0 0 51

jut eszembe, Anne Radcliffről hallottál már? állítólag mestere a sötét hangulatnak és a gótikus horrornak.

sajnos magyarul még nem adták ki egy könyvét sem.

Előzmény: Nachterengallux (49)
Belle Epoque Creative Commons License 2007.07.24 0 0 50

igen, alapvetően mindegyik témának megvannak a saját kliséi, legyen az romantikus regény, sci-fi, vagy épp horror.

nekem a Boszorkányok órájában épp az tetszett, hogy nem afféle bugyuta, bárgyú boszorkányos mese, mint pl. az átkozott boszorkák (ahol a három testvér varázsolgat, meg démonokkla visakodik), hanem teljesen hihető, és sokkal szövevényesebb már a múlt is, nem szólva a jelenről.

tény, hogy Anne Rice nagyon tud íni.:)

az Interjú a vámpírralt még filmen sem lehetett elrontani.

megnézném a Ramszesz, a múmia megfilmesítését is.

Előzmény: Nachterengallux (49)
Nachterengallux Creative Commons License 2007.07.24 0 0 49
Igaz, hogy a vámpíros történeteknél tényleg nehéz újat kitalálni, nekem a Rice történetei mégis nagyon tetszenek, annyira megfog bennük a hangulat. De ami a Boszorkányok óráját illeti, nekem pl ott az volt a véleményem, hogy már ebben a stílusban sem lehet igazán újat kitalálni. Nekem azok a mágikus képességek és fordulatok kissé klisésnek hatottak azok is.
Előzmény: Belle Epoque (48)
Belle Epoque Creative Commons License 2007.07.24 0 0 48

ez érdekes, mert én épp ezt olvastam először, és alig vártam, hogy hozzájussak a folytatásaihoz.

a vámpíros történetek engem kicsit untatnak, írótól függetlenül, mert ez pont az a téma, amiben nagyon nehéz újdonságot felmutatni. az eddig megszokott sémák pedig már annyira lerágott csontok. még a sokak által dicsőített Martin-féle Lázálomtól sem voltam kinyúlva.(és nem a rossz fordítás volt az oka.)

Előzmény: Nachterengallux (47)
Nachterengallux Creative Commons License 2007.07.21 0 0 47
Nos, épp a Boszorkányok óráját olvastam el, és rá kellett jönnöm, hogy Rice-nak jobban kedvelem a vámpíros történeteit. Eleinte jó volt, de aztán valahogy már nem volt jó, amikor túl voltam a két könyvön. Hogy is mondjam, nem éppen buzditott arra, hogy elolvassam a két folytatást.
Előzmény: Belle Epoque (46)
Belle Epoque Creative Commons License 2007.07.20 0 0 46
Anne Rice-tól tudom javasolni A boszorkányok óráját és annak folytatásait.
izgalmas, magával ragadó, egyetlen sora sem unalmas.
Előzmény: Nachterengallux (45)
Nachterengallux Creative Commons License 2007.07.20 0 0 45
Nos, én meg tegnap szereztem be Anne Rice-nak két könyvét, bár még nem kezdtem bele semelyikbe sem (már nagyon szeretném!) mivel van egy harmadik AR könyv amit közben olvasok, és mivel sorozat, nem akarom elrontani az izgalmat.
lilleville Creative Commons License 2007.06.25 0 0 44
Ezeket nem ismerem, viszont a Dorian Gray nagy kedvencem volt, még angolul olvastam annak idején..
Előzmény: hajnali lány (43)
hajnali lány Creative Commons License 2007.06.23 0 0 43
Persze, a korszak ábrázolása nagyon jó, de nekem a sztori is tetszett!

Én Pamuk könyveivel voltam így (Az új élet, Hó). Érdekesen kezdődnek, a történet pörög ezerrel, aztán a közepe felé leáll, és ugyanazokat a köröket rója, közben önsajnálat, szerencsétlenkedés. Valahogy mindkét könyvénél ezt éreztem.
Pedig ahogy a könyvesboltban nézegettem őket, izgalmasnak tűntek, utólag viszont örülök, hogy a könytár mellett döntöttem.
Előzmény: lilleville (41)
hajnali lány Creative Commons License 2007.06.23 0 0 42
Sziasztok! Most találtam meg ezt a topicot, és rögtön betettem a kedvencek közé! :-) Mad árka hozzászólásain jókat derültem, kábé én is így szoktam könyveket vásárolni, és a körülöttem élők hasonlóan reagálnak, mint Mad árka édesapja. :-)

Az utóbbi időben igencsak visszafogtam magam, de azért persze néhány könyvet kinéztem magamnak, remélem, a jövő héten meg tudom vásárolni őket.

Legutóbbi szerzeményem: Oscar Wilde: Dorian Gray-je, természetesen leértékelve vettem. ;-) Már el is kezdtem olvasni, úgy néz ki, jó lesz!
lilleville Creative Commons License 2007.06.12 0 0 41
Nekem a Gésa emlékirat eleinte nagyon tetszett, teljesen magával ragadott a kor és miliő ábrázolása, aztán valahogy ellaposodott és meguntam a végére. Szerintem a sztori hanyagolható, viszont - remélhetőleg hiteles - bepillantás egy letűnt és egzotikus világba..
Előzmény: *Albatrosz* (14)
persephoné Creative Commons License 2007.06.10 0 0 40
Leslie L. Lawrence - Portugál április
dedikálva =)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2007.01.18 0 0 39

Szabó Magda: Ókút

Hawking: Az idő rövid története

persephoné Creative Commons License 2006.12.21 0 0 38
igazából tegnapelőtt vettem ezeket a könyveket, de azért beírom :)

Joanne Harris - Csokoládé
Fannie Flagg - Sült zőld paradicsom
L.P. Hartley - A szerelmi postás

tudom, mind "női regény", majd vizsgaidőszak után sort kerítek rájuk
Fülöp Dani Creative Commons License 2006.11.22 0 0 37
Agatha Christie: nemesis (Miss Marple) az édesanyámnak, ráadásul angolul. Érdemes megnézni mennyivel szebb a kötése egy külföldi könyvnek.
Mad árka Creative Commons License 2006.11.21 0 0 36
Tegnap kaptam fizetést jutalommal, s ennek örömére betértem egy antikváriumba. (Említettem tegnap apámnak az eseményt, mire rezzenéstelen arccal kezdett el mormogni: "és hányszor elégültél ki?"). :)


Az első zsákmány az Urania Sorozatból volt a Madarak kötet, mivel ez még hiányzott. Ezzel egyre csökkent a hiány száma.

Gondoltam, ha már ott vagyok, végignézem az általam nagyon kedvelt Magyar Hírmondó sorozatot, s rögvest leltem egy kedvemre valót (sok más mellett mondjuk), így elhoztam a "Minden doktorságot csak ebből késértek" - Szemelvények orvosi kézikönyvekből címűt. Hazafelé olvasgattam, s bár tudom, nem egy vicckönyv, azért jókat derültem rajta.

"Ember ha nem ganajozhatik, vagy nem vizelhetik

Keresd fel az töknek inát és kösd által rajta három vagy négyszer, elindul."



Az utolsó könyv pedig Bodor János és Gallyas Csaba műve lett, a Hasznos és káros rovarok a kertben. Nem mintha irtani szeretnék, de viszonylag részletes rovarleírások vannak benne, igaz, eléggé szűkült megjegyzésekkel élnek időnként. Mindenesetre jó ismerni ezt az oldalt is.
Mad árka Creative Commons License 2006.10.31 0 0 35
Hát, a mai nap a közepén egy hatalmas bűnbeesést tartalmazott. A Szabó Ervin könyvtárban leselejtezett könyveket árulnak 150 Ft-ért. S a héten kapok fizetést. Ez a kettő nagyon szerencsétlenül találkozott, úgyhogy gazdagabb lettem a

Beszédes kérdőjelek a kémiában
Repülősárkányok és gyíkmadarak
Az állatok fegyverei
Az állatok utolsó menedékei
Állatvilág az egyenlítőtől a sarkokig
Élő múzeumok
Zöld erdőben, zöld mezőben - Olvasnivalók hazánk élővilágáról
Az Elbrusztól az Antarktiszig
Tízezer év az óceánok mélyén
A mező titkai
Amerre a madár jár
A földi élet titkai
Az élet titkai
Lesz-e sas 2000-ben?
Még a krokodilusnak is van barátja...
Hová? Hogyan? Állatvándorlások

című könyvekkel.

Meg négy Búvár Zsebkönyvvel, mert azt meg gyűjtöm és még sok hiányzik, s sajnos antikváriumban elég drága (időnként már 800 Ft is...).

Még egyiket sem olvastam, csak lapozgattam, de rettentő érdekesnek tűnnek. Persze mind régi kiadású, s bár én kevésbé vagyok ódon még, de nagyon tetszenek az olyan természettudományi vagy ifjúsági könyvek, amelyekben a kép még nem ment a szöveg rovására és igazi sztoricsemegéket tartalmaznak.
Germesdorfer Creative Commons License 2006.06.19 0 0 34

Na, elolvastam az Utas és holdvilágot, hogy megtudjam, miért ciki, szóval DIREKT A KEDVETEKÉRT.

 

:)

 

Hát... Brómhiányos egy könyv, az igaz. :) De azért nem volt olyan késztetésem, hogy letegyem.

 

Bár azt megállapítottam, hogy ilyen mérvű érzékenység engem már egy kicsit taszít. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne érdekelne. Valahogy úgy, mint a kínai pucér kutyák: ééérdekes, hogy van ilyen, azért haza nem vinném...

 

Viszont fura áthallásokat fedeztem föl az Utas és holdvilág + az Orwell-féle Fikusz között, utóbbiról nemrég írtam a társtopicon ("Milyen könyvet olvasol éppen"). Lehet, hogy majd írok a kettőről közösen, de akkor inkább oda. Meglepett, hogy egymás után olvasok (mondhatni, találomra) két, általam "egészen más polcon" nyilvántartott könyvet, és kisül, hogy a kettő ugyanarról szól... Hasonló eszközökkel, helyszínekkel stb... (Jó, a keletkezési idő kb. azonos, de akkor is!)

 

(De előbb meg kéne várnom, amíg a főnököm hazamegy. Vagy amíg én hazamegyek. Amelyik előbb bekövetkezik. ;)

Előzmény: *Albatrosz* (14)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 33
Sigmund Freud: A patkányember

Igazából ezt is tegnap vettem, de gondoltam, több nap, mint könyvvásárlás, azért nem írtam be rögtön.
Titanilla_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 32
Gyertyán Ervin: A kiberneroszok tündöklése és bukása
Germesdorfer Creative Commons License 2006.06.15 0 0 31

Ne hagyjuk már leülni a topicot! ;)

 

Mai beszerzés:

 

Réti Helga - Teller Richárd: Életfogytig talárban

 

Jogásznak vettem ajándékba. :) Könyvhétre jelent meg az Európánál, felolvastak belőle a Kossuthon, megtetszett.

 

Most tűnődöm, hogy etikus-e visszakérni kölcsön, miután átadtam becsomagolva... Beleolvastam a buszon, megpusztultam a röhögéstől. Majdnem le kellett szállni. :) Antidepresszáns könyv. :)

 

Cseri

Germesdorfer Creative Commons License 2006.06.05 0 0 30

Szerb Antaltól a Világirodalom tört. tök jó!

 

Az Utas és holdvilágról nem tudok nyilatkozni, még csak most kaptam. Legutóbb a Pendragon-legandát olvastam, igen jól szórakoztam. :)

 

(Kivéve az utószót, amin bosszankodtam -- b@sszus, ma, 2006-ban még ki szabad adni olyan tanulmányt, hogy "a zíró ezzel asztakarta mondani..."??? Tán hagyjuk ezt az íróra, meg az olvasóra, nem? Hülyeség, hogy a könyv "paródia" lenne. Azért írta, mert olyan kedve volt, és kész. Minek kéne ezt görcsösen megmagyarázni? Amiben holt ősök kóborolnak, az már egyből nem szalonképes? Kivéve, ha Sexpír...)

 

Na jó, csak morogtam. :)

Előzmény: Dot75 (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!