Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 165

Úgy latszik mar Japán se a régi. Már rég seppukut kellett volna elkövetni a cég teljes vezetőségének!

 

Sugárzik a fukusimaiak vizelete

Az erőmű környezetében lakók belső sugárzásnak is ki vannak téve, ajánlatos elköltözniük. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: kristo_f (163)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2011.06.25 0 0 164

Állítólag....

:-))))))))))))))

Előzmény: kristo_f (163)
kristo_f Creative Commons License 2011.06.25 0 0 163

Tényleg szemétség, jó lenne tudni legalább egy péklapáttal kaptak-e a TokioElectric vezetői

Azért a SZU se semmi. Állitólag kezdésként rabok dolgoztak akiknek büntetés elengedést igértek

Meg is szünt a további fogvaatrtásuk, végzett velük a sugárzás

Szörnyű volt nézni ahogy berohannak a sugárzónába és lapátolják,a fene tudja mit.

 

Japánok vehetnek egy mintát a likvidátorok kitüntetéséröl és annyi

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 161

Ki gondolta volna, hogy a 25 évnyi technologia fejlődés után "hasonló" történik és a világ technológialilag legfejletteb államanak halvány lila güze sincs mit csináljnak azon kivul, hogy a kommunizmushoz hasonlóan védik az embereket (határértek szép felemelése, hogy ne kelljen intézkedni)?

HEnci Creative Commons License 2008.04.26 0 0 158
22
krapek Creative Commons License 2007.04.26 0 0 157
Sajnos azt nem tudom, és nagyobb felbontásban sincs már meg. Sőt, az a webcím sem, ahonnan pár éve nagyobb felbontásban leszedtem.
Google-val kerestem rá Chernobyl-ra és valahonnan előjött.
Előzmény: lms (156)
lms Creative Commons License 2007.04.26 0 0 156
és mi ez a vödör?

van a fotókból jobb felbontású is?
Előzmény: krapek (155)
krapek Creative Commons License 2007.04.26 0 0 155

Egy vödörszerű valami a "ELENA" nevű reaktorpajzs oldalán, a katasztrófa idején...

 

vödör

 

 

...és 2000-ben, a  szarkofág alatt.

 

krapek Creative Commons License 2007.04.26 0 0 154
Huszonegy éve...
doncike Creative Commons License 2006.05.05 0 0 153
És a "rendszeresen" is arra utalt.
Előzmény: doncike (152)
doncike Creative Commons License 2006.05.05 0 0 152

Úgy látszik meg kell magyarázni a viccet: "néhány" arra utal, ahogyan egyes, magukat környezetvédőnek tituláló szervezetek nagyságrendi csúsztatásokkal próbálnak "érvelni".

 

Elnézést, ha ez nem (mindenkinek) jött le.

kaviat Creative Commons License 2006.05.05 0 0 151
jaja, inkább pár száz parsec-re. ha pár parsec-re pukkadoznának el a supernovák, akkor sűlt csirke se lenne belőlünk.
Előzmény: doncike (148)
doncike Creative Commons License 2006.05.05 0 0 150
Angströmöt mégesm írhattam egy ilyen topikban ...
Előzmény: RontóPál (149)
RontóPál Creative Commons License 2006.05.05 0 0 149
az a néhány parszek bebaszna...
Előzmény: doncike (148)
doncike Creative Commons License 2006.05.05 0 0 148

Vagy maga az egész univerzum.

Olya pusztító  szupernova robbanások vanak rendszeresen tőlünk csak néhány parszeknyire, hogy csoda, hogy még létezik a Föld.

 

És nem vagyok jogász, csak láttam már paragrafust közelről is.

 

;-)

Előzmény: Youme (143)
kaviat Creative Commons License 2006.05.05 0 0 146
tudod, ez úgy van, hogy az ember az élet a világ különböző területeiben az érdeklődésének megfelelő mértékben mélyed el. nekem alapvetően nem a nukleáris erőművek jövője tölti ki az érdeklődésemet, ezért felületes információkkal is megelégszem. ellenben mostanában érdekel az inflációs kozmológia, a maradék kis időmben inkább ennek nézek utána.
de ha neked van egy jó összefoglaló oldalad, szivesen átbogarászom, hogy okosodjak a témában.
Előzmény: aruvedjegy (139)
zaimoo Creative Commons License 2006.05.05 0 0 145

Súlyos üzemzavar a paksi atomerőműben 2003.04.10-én

 

Itt van egy elég részletes leírás az esetről.

Előzmény: kaviat (135)
alfredoo Creative Commons License 2006.05.04 0 0 144

youme

 

en is ezt akartam irni csak talan kevesbbe gunyosan.

 

mit jelent az hogy a kozveszely szinhelyen? tehat kell lenni egy VALOS kozveszelynek?

 

a robbantassal fenyegeto betelefonalok ellen nem kozveszelyokozasert inditanak eljarast?

 

meeg nem mondta valaki hogy csak velemenyuket mondtak a telefonba?

Youme Creative Commons License 2006.05.04 0 0 143
Ezért kellenek a jogászok. :-))))

Ők majd kimondják, hogy a közveszély színhelye akár lehet az ország, a kontinens is...
Előzmény: doncike (142)
doncike Creative Commons License 2006.05.04 0 0 142

OFF

 

Csak hogy ne rugózzunk annyit ezen a rémhírterjesztés izén:

 

(BTK)

"270. § Aki közveszély színhelyén nagy nyilvánosság elõtt olyan valótlan tényt - vagy való tényt oly módon elferdítve - állít vagy híresztel, amely alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére, bûntettet követ el, és három évig terjedõ szabadságvesztéssel büntetendõ."

Tehát a rémhírterjesztéshez az is kell, hogy az közveszély színhelyén valósuljon meg.

Youme Creative Commons License 2006.05.04 0 0 141
Thomas Creative Commons License 2006.05.04 0 0 140

Nem akarok lényegi vitába keveredni :-), de eddig úgy emlékeztem, hogy 50 fillér volt Sopronban, de jól meg kellett mosni (kellett a tojásos nokedlihoz). Amugy mi akkor az információkat az Osztrák TV-ból ill. a Szabad Európa Rádióból szereztük. Ez utóbbi idö elött megszünt...:-(

 

Előzmény: Bimbum (121)
aruvedjegy Creative Commons License 2006.05.04 0 0 139
Látom, nem vetted észre, hogy nem kérdeztem, hanem állítottam.

"meglehetősen pontatlan infóim vannak"

Nem világos, hogy az atomenergia pártolói miért csak az ellenzőkre vonatkozóan tartják kötelezőnek a tájékozódást, magukra miért nem. Csak nyomjátok a mantrát, nem törődve a tényekkel.

Tényleg még ma is az OAH az úr, csak még kihagytál egy-két intézményt. Ezt nem is vitatta senki, csak a "főhatóság" szóhasználatot tartottam mulatságosnak (szolgainak? - "...drága vadász úr, akarom mondani, FŐvadász úr!")

Előzmény: kaviat (135)
Pásztörperc Creative Commons License 2006.05.04 0 0 138

Elég elképesztő, amit a "hitelességről" írsz.

 

Ezek a tények. Egyebekben Te is az atomenergiából élsz, mégse vonod emiatt kétségbe azt, amit ideírsz.

Előzmény: jobbhorog (120)
Pásztörperc Creative Commons License 2006.05.04 0 0 137
Ja, a halottakat is megadtuk lentebb...
Előzmény: Pásztörperc (136)
Pásztörperc Creative Commons License 2006.05.04 0 0 136

Konkrétabban:

a reaktor típusáról volt szó;

Paks egyáltalán nem "lestrapált";

Paks nem a hazai fogyasztás, hanem mindössze a termelés 40 %-át adja

stb. stb... 

Előzmény: p-simon (113)
kaviat Creative Commons License 2006.05.03 0 0 135
egy ideje nem vagyok képben, az EU után nem tudom mi hogy változott, de szerintem ma is az országos atomenergia hivatal a felügyeleti szerve paksnak és a kfki kisérleti rekatorának. http://www.haea.gov.hu a címe, itt pontosan is utána tudsz nézni mi a felelőssége.

a 2003-as incidensről nem tudok neket mit mondani, meglehetősen pontatlan infóim vannak, annyi amit félfüllel akkor a rádióból hallani lehetett, ezügyben biztos vállaszolnak neked több információval rendelkező kartácsok.
Előzmény: aruvedjegy (133)
elemes Creative Commons License 2006.05.03 0 0 134
én csak egy apró homokszem vagyok egy hatalmas gépezetben...
Előzmény: aruvedjegy (133)
aruvedjegy Creative Commons License 2006.05.03 0 0 133
:-DDDDDDD

Hogy is volt 2003-ban azzal a tisztítótartályocskával?

"többszörösen ellenőriznek"
"nemzetközileg is komolyan ellenőrzik"

:-DDD

és mond, mégis, mi a csoda az a "főhatóság"??
Előzmény: kaviat (132)
kaviat Creative Commons License 2006.05.03 0 0 132
a paksi erőműben nagyon komoly rendszer van, nincs olyan hogy valakinek eszébe jut valami jó 5let és kipróbálja. itt még egy csavar kicseréléséhez is nagyon komoly dokumentáció és főhatósági engedélyeztetés szükséges, nagyon szigorúan le van specifikálva, hogy hova mit lehet beépíteni, amit még terv állapotban töbszörösen ellenőríznek, illetve folyamatosan kontrollálnak. a rendszerek meg vannak töbszörözve, adott esetben több fajta különböző rendszerek mérik ugyanazt, de még a beíépthető anyagok is komolyan szabályozva vannak [rozsdamentes acél stb.]. és mindezt persze nemzetközileg is komolyan ellenőrzik.

szóval az, hogy valaki kitalálja hogy jaj most hagyjuk ki a tervszerü ellenőrzést, mert kell még n+1 megawatt az iparba, ilyen egyszeüen nincs, egy karbantartás, reaktorleállás kihagyása fel se merülhet. ezek az emberek ott dolgoznak, a saját életükkel játszanak ha valami gáz van, elépzelhetetlen, hogy valami pesti iróasztal mögötti politikuspénisz miatt hagyják galyra menni az egészet, adott esetben saját magukat is megsütögetve.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!