Keresés

Részletes keresés

viscosa Creative Commons License 2016.07.13 0 0 45594

Nagyon leült ez a fórum. Kiváncsiságból összehasonlítottam a 10 évvel ezelötti aktivitással, az eredmény szomorú. Hogy ez minek a függvénye, csak találgatni tudok. A hozzászólók érdektelensége, a teljes apátia, szellemi leépülés, az anyagi források beszükülése, vagy csak a nyári meleg, minden számba jöhet. Remélem képes lesz megújhodni, mert ritka hozzászólásaim ellenére is jól szárakoztatott a terítékre tett emberi gyarlóság itteni megnyilvánulása. Nem tagadom idönként hasznos információkkal is szolgált a falu illetöleg a közösség problémáiról. Sajnos úgy látszik a "magyar átok" itt is elhatalmasodott. 

 

Visszatérve utolsó fórumkérdésemre: Van e a faluban még müködö köztéri webkamera? Ha igen mi a címe?

 

Korábban a kultúrfelelös oldalon volt ezekre utalás, viszont az ott megadott honlap "döglött" . Feltételezhetö hogy a kultúra is? Vagy csak szinvonalasan visszavonult a Német illetve Szénásvölgy irányába?

 

Reményteljes üdvözlettel a fórum olvasóinak 

viscosa Creative Commons License 2016.06.28 0 0 45593

Müködnek még Nyergesen webkamerák?

 

Ha igen, mi a címük? (Link)

 

 

nagypuli Creative Commons License 2016.06.07 0 0 45592

Nagyon szépen nyílnak városunkban a levendulák . DE ! Nyírni kellene , hogy még szebb legyen . Kérdezem a hivatalt , hogy kimehetek ollóval szedni egy csokorra valót ?

nagypuli Creative Commons License 2016.05.28 0 0 45591

Köszönöm !

Előzmény: NyergesHivatal (45590)
NyergesHivatal Creative Commons License 2016.05.27 0 0 45590

Tisztelt nagypuli!

A MÁV az Önkormányzat többszöri felszólítását követően a mai napon válaszolt és ígért intézkedést Nyergesújfalu belterületén lévő vasúti pálya melletti terület rendbetételére, lekaszálására.

Polgármesteri Hivatal (Fekete Márton)

Előzmény: nagypuli (45586)
viscosa Creative Commons License 2016.05.25 0 0 45589

Köz vagy magánterületet? Ha az elöbbi, akkor javasollak díszpolgári címre, ha az utóbbi akkor a hasznod élvezetére.  

Előzmény: viscosai (45561)
nagypuli Creative Commons License 2016.05.22 0 0 45588

Hol láttad azt , hogy csak ez az egy dolog zavar ? Vagy csak unatkozol ?

Előzmény: viscosai (45587)
viscosai Creative Commons License 2016.05.21 0 0 45587

ha csak ez zavar, akkor boldog ember vagy.

legalább 10 másik témát lehetne sorolni,

már ha érdekelne valakit és tenni is akarna a javítására.

Előzmény: nagypuli (45586)
nagypuli Creative Commons License 2016.05.21 0 0 45586

Sziasztok ! Csak engem zavar , hogy a várost átszelő vasútvonal két oldalán méteres gaz áll ? Vajon mikor lesz eltüntetve ?

gamblman+ Creative Commons License 2016.05.15 0 0 45585

Akit valamiért zavarnak a kevésbé szerencsésen élők mint a közmunkások, miért nem a lényeges dolgokat veszi észre. Itt az esős idő, a járdák és a zebrák találkozásánál áll a víz, átkelni száraz lábon lehetetlen. A Tó utca bejáratnál lemértem, 32 centis víz állt, az autók méterekre fröcskölték a vizet. A Honvéd Liget előtt a pékség parkolójában nem lehetett az autóból kilépni, mert tengernyi víz állt. Városunk úthálózata a még lassan használható állapotban van, de helyenként már a használhatatlan jelző illik rá. Itt a nyár, nem látom az útjavítás minimális készülődéseit sem. Gondok vannak a közvilágítással, de inkább így maradjon, mint hogy Orbán veje lecserélje milliárdokért gyertyára. Leszedték a füvet a focipályáról, remélem útjavítás helyett nem stadiont kapunk. Szóval van itt megoldásra váró probléma bőven, nem kell a közmunkást gyalázni.   

Eleon Nóra Creative Commons License 2016.05.15 0 0 45584

Nem tudom, hogy szokta-e, de kéne.  A saját testi épsége miatt is. 

Előzmény: helyi rikárdó (45583)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.05.11 0 0 45583

Szerinted nálunk valaki szokta szondáztatni a közmunkásokat?

Előzmény: Eleon Nóra (45577)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.05.11 0 0 45582

Nem tanulni kell,csak jóban kell lenni a fidesszel......

Előzmény: gamblman+ (45579)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.05.11 0 0 45581

Ha valakik ennyire védik,pátyolgatják a rejtett erőforrásékat,akkor annak valami háttér megegyezés szaga van....  Mi köze vannak ennek a Jobbikos jelölthöz.  Csak nem annyi,hogy ahol Jobbikos polgármester van,ott a közmunkások valódi munkát végeznek a köz érdekében?

Előzmény: Törölt nick (45575)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.05.11 0 0 45580

A felsoroltakat inkább a lakóotthonosok rakták rendbe ,nem a pátyolgatott közmunkások......

Előzmény: gamblman+ (45573)
gamblman+ Creative Commons License 2016.05.10 0 0 45579

Még annyit, hogy igazad lehet az átnevelésben ha Mészáros Lőrinc esetét nézzük, napi 20 óra kemény meló és 4 év alatt milliárdos gázszerelő lett. Van még mit tanulni ez azt mutatja.

Előzmény: Törölt nick (45576)
gamblman+ Creative Commons License 2016.05.10 0 0 45578

Csak csendben jegyzem meg, hogy a munkatáborok ideológiai magyarázatával álltál elő. Nem pátyolgatni kell, átnevelni. Csodás elmélet, csak hiányzik belőle minden ami a döntések szabadságáról szól. Egyébként városképünk miattuk szép, ők dolgoznak a közterületeken. Picit több keresztényi gondolatiság és magasabb szintű empátia hiányzik.

Előzmény: Törölt nick (45576)
Eleon Nóra Creative Commons License 2016.05.10 0 0 45577

Kicsavarni azt baromira tudsz. 

A közmunkaprogram nem vezet vissza a munka világába. Erről számos statisztika készült. 

Nem mondtam, hogy nem baj, hogy henyélnek. Normális országban a munkáért legalább minimálbér jár. Olyan országban, ahol az, aki normálisan dolgozik nem minimálbért, vagy megélhetési minimumot kap a munkájáért. Mint pl. az ápolók itt Mo-n. 

Egyébként meg, aki nem dolgozik rendesen, azt ki lehet tenni a közmunkából mint azt is aki ittasan jelenik meg a közmunkán. Nem kell hozzá semmi más csak felügyelet meg néhány szonda. Abban az esetben, ha a törvények ezt lehetővé teszik. Közmunkás se ihasson munka előtt és alatt, csak utána. 

Ugye a hivatalnokok munkaidejét is stopperolni akarod? Én számos olyan embert ismerek aki a munkahelyén héderezik sok pénzért, és nem dolgozza le a 8 óráját. 

Előzmény: Törölt nick (45574)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 45576

Nem veszed észre, hogy pont te és Eleonóra ártotok legtöbbet a közmunkásoknak ezzel a hozzáállásotokkal? Nem pátyolgatni és sajnálni kell őket, hanem pont hogy keményen megfogni a munkában, mert ha egyszer elhelyezkednek valahova, akkor ott ugyanezt fogják tapasztalni.

Előzmény: gamblman+ (45573)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 45575

Milyen bronzosok szavazataival? Ezzel vigasztalod magad, hogy a jobbikos jelölt tökutolsó lett legutóbb?

Előzmény: helyi rikárdó (45571)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 45574

Valóban, ez egy megállapított és nem kialkudott pénz. De! Van választási lehetőség! Például elhelyezkedni egy normálisan fizető cégnél. A munkaidejüket stopperelje az, akinek ez lenne a dolga. A közmunkaprogramot pont azért találták ki, hogy akik ideiglenesen munkanélküliek lesznek, ne essenek ki a ritmusból, azaz ne trógeresedjenek el, amíg újra munkába nem állnak. Ráadásul több pénzt kapnak, mint amennyi a segély lenne és még hasznot is hajtanak a közösségnek. Erre te és Eleonóra pont azt hangoztatjátok, hogy nem baj, ha henyélnek, mert. Dehogynem baj, ha henyélnek!

Előzmény: gamblman+ (45568)
gamblman+ Creative Commons License 2016.05.08 0 0 45573

Ne ítélj meg embereket mert téged is meg fognak ítélni, nem biztos hogy neked tetsző véleménnyel.

Ha igazad van és ezt ne zárjuk ki, akkor a hivatal fuzionál az ufokkal, hiszen a henyélés ellenére rendben van a patak meder, a Duna part és az oda vezető utak. A vasút mellett is nyírva a fű amit nem is nekik kellene és nincs elhanyagolt, szemetes utca. Tudod a probléma az, hogy ezek az emberek nem tudnak védekezni a lesújtó vádjaid ellen, talán nem is neteznek, talán az indítékaidat sem értik. Ha mondjuk lennél olyan bátor, hogy az ezek trógerek jelzőt olyanokkal szemben alkalmaznád akik ezért jogi elégtételt tudnak venni és meg is tennék, talán még elismerést is érdemelnél. De a közmunkással kezdeni nem szimpatikus. A Te adódból él minden közalkalmazott, képviselő akár országgyűlési szinten is, az orvosod, rendőr stb, hát talán picit többet is keresve a közmunkásnál. Na feszegesd a munkaidejük kitöltését ebben a stílusban! Miért vagy ilyen???????

Előzmény: helyi rikárdó (45572)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.05.08 0 0 45572

Akiket ismerek közmunkásokat,az mind tanulatlan,lecsúszott alkesz. Nemtől függetlenül.  Viszont olyat is ismerek,aki szeretett volna dolgozni,bement a hivatalba jelentkezett közmunkásnak,és elküldték.  Ő az idő beosztás miatt akart volna közmunkásként dolgozni,mert egyedül nevelte a gyermekeit,és gyárban nem tudott volna elhelyezkedni.  De rá nem volt szükség, ellenben a trógerekre szükség van.

 

Másik: én is dolgoztam az árvíznél.  És?   Sőt voltam más településen is,ahol megyénk országgyűlési képviselője(nem az oligarchás párté) is lapátolta a homokot a zsákokba.  És?  

Előzmény: gamblman+ (45566)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.05.08 0 0 45571

Le is váltotta a narancs-oligarcha őket a bronzosok szavazataival.

Előzmény: Törölt nick (45560)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.05.08 0 0 45570

"Annyi helyen és pozícióban végeznek rossz minőségű, vagy értékelhetetlen munkát rengeteg pénzért, hogy nem a közmunkás munkaideje a legnagyobb probléma"        Ha valaki az én adómból henyél,akkor hadd legyen annyi jogom,hogy szóvá teszem!   

Előzmény: gamblman+ (45568)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.05.08 0 0 45569

Tegnap kinn voltunk a szentkereszti búcsúban.  Bár ne tettük volna.   A gyermek kérésére nem kocsival mentünk,hanem kisvasúttal.   A kisvasutazás egy vicc,a helyi nyugdíjas klub nem értette meg a vonat célját.  Kinn az árak úgy el voltak szállva,mint ha mindenki fideszes oligarcha lenne.      Egy darabig ide sem kell menni. Se baj!    Jövő héten Dorogon Pünkösdi vásár. Az tavaly is nagyszerű volt.   Ja,meg a múlt heti Nemzeti Majális a hajógyárin,na az az igazi!  Az jóval nagyobb rendezvény volt,még sem voltak az árak elszállva.   Ráadásul  nívósabb zenekarok léptek fel, Magyar emberek szórakoztatására.

gamblman+ Creative Commons License 2016.05.08 0 0 45568

Ha fizetnek dolgozni kell ebben nincs vita. A kérdés az, hogy az elvárt munka a megállapított és nem kialkudott pénzzel milyen arányban áll. Igen most van munkalehetőség. Az elért életszínvonal nagyrészt a jó, vagy rossz választásaink hozadéka. Ezért kell megbecsülni a közmunkást is, mert elvégzi bagóért azt, amit mi nem végeznénk el jobb fizetésért sem. Mert mi jobban, felelősebben, vagy pusztán szerencsésebben választottunk sorsfordulóinkon. Ezek az emberek azért látványos munkát végeznek, nézd meg csak a patak partot, vagy a közterületeket. Ha nem lennének azonnal észrevennénk hiányukat. De most komolyan fontosnak érzed a munkaidejük stopperelését? Annyi helyen és pozícióban végeznek rossz minőségű, vagy értékelhetetlen munkát rengeteg pénzért, hogy nem a közmunkás munkaideje a legnagyobb probléma 

Előzmény: Törölt nick (45567)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.07 0 0 45567

Hogy miért vannak ilyen élethelyzetben, azt nyilván nem tudhatom mindegyikükről, mert csak néhányat ismerek közülük. Ezek nagy része viszont önhibájából került oda, ahova. Egyiküket konkrétan kibaszták az összes munkahelyéről, mert többször is részegen ment be dolgozni. Megmondom őszintén, nekem is rohadtul csípné a szememet, ha bármilyen ellátást kapna, amiért nem dolgozik meg keményen. Ezért a melóért ennyi jár. Ha 8 órás meló, akkor 8 órát kell dolgozni, nem pedig 4-et. Ha ezt sem képes megbecsülni, akkor mit lehet vele kezdeni? Eltartod te a saját pénzedből? A környéken rengeteg helyre keresnek munkaerőt, ahol sokkal többet kereshetne.

Előzmény: gamblman+ (45566)
gamblman+ Creative Commons License 2016.05.07 0 0 45566

Erről az a véleményem, hogy addig ne mondj véleményt valaki cipőjéről amíg azt nem hordtad. 

De akár mondhatsz is, szabad akaratod van. Én a magam részéről nem keresem az okát annak, hogy valaki miért közmunkás. Ebben az élethelyzetben van, segíteni nem tudok rajta, de bántani se tudom, ami munkát elvégez azt megbecsülöm. Isznak? Aztán hány jól szituált családban isznak és még verik is az asszonyt meg a gyereket, csak nem dicsekednek vele az áldozatok így ki sem derül. Az ivás, a cigaretta és egyéb emberi gyengeség nem a közmunkás jellemzője. Az egyikkel együtt nőttem fel, én tanultam neki problémái voltak. Nekem családom lett neki nem, viszont ahol dolgozott oda tette magát, csak iszik és ezért vannak egészségügyi problémái is.  De árvízkor haza sem lehetett zavarni, úgy dolgozott mint a gép. Eterniten lakik, oda nem ér fel a víz. Mások akik büszkék arra amit elértek karonfogva a feleségükkel szemlélték az eseményeket és fotóztak.  Egyik embert sem ítélem el, ehhez nincs jogom. De különbséget sem teszek, mert ahhoz sincs jogom. Az emberek különféle lehetőségekkel és ambíciókkal indulnak az életben. Ott ahová jutottak, amit sikerült elérni élnek egy életet. Ha egyébként tisztességesek, másnak magukon kívül nem ártanak önmagában jutalom vagy szívás a sorsuk. Értéküket az elért életszínvonal nem határozza meg, azt a tetteik mutatják meg. Aki szerényebb sorsúként lapátolt a közösségért, hogy megmeneküljön a másik ember értéke alapjában véve nem rossz ember. Ha iszik hát igyon, ez az ő élete. Négyévente érdekes módon arra az x-re odafigyelnek rá, pedig az élete többi napján is megbecsülhetnék. Ha csak füvet nyír, akkor azt.

Előzmény: Törölt nick (45564)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.07 0 2 45565

Én pedig ehhez gratulálok,és ezzel értek egyet!

Előzmény: Törölt nick (45564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!