Keresés

Részletes keresés

törpe42 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 36

Fogadatlan prókátornak kutyaszar a fizetése!-igy van,de....(prókátor én vagyok)

-miért fizessünk duplán!?

hirtelen felindulásodban adott véleményed enyhén sántit, a tények:

-a tisztességes munkaadó pontosan befizeti a TB járulékot,e.ü. hozzájárulást stb.

ezzel jogot szerez munkavállalóinak,hogy az egészségügyben a lehető legjobb ellátást kapjanak,elvileg.

Gyakorlatban: a magyar idős népesség keményen errodeládott,ennek sok oka lehet.

Pl. pár évtizeddel előtt az orvostudomány nemtudta hathatósan gyógyitani egyes

betegségeket,emiatt mentek tönkre emberek idős korukra.

Az élethez viszont minden ember ragaszkodik, emiatt bűn "haragudni "a kis öregekre, akik tönkrementek, de szeretnének még élni,elmennek az orvoshoz,

előadják gondjukat-bajukat,az ott kapott ilyen-olyan instrukciók megnyugtatják,

nyugdijuk jelentős részét gyógyszerre költik,a remény nem hal meg,-örülnek tovább az életnek,az uokáknak stb.

A nickre haragszom, mert miért a PoliDilibe tette be?-ebben igazad van,vmsz politikai

indittatásai vannak ezzel!

Ha igen,akkor álljon ki megfelelő fórumon, és ott fejtse ki véleményét,vitázzon,irja le javaslatait,vitázzon,érveljen.

Semmi esetre sem a nyugdijasokat bántsa,annak ellenére sem,hogy tényleg ők szivesen hosszasan adják elő egészségügyi problémáikat,félnek!

Tetézve topikügyi munkásságát, alpári módon:"tele van a tököm....."inditással,

ami,hát!-nemtudom,azért ne legyen ily laza...!

Tehát!-vmsz -elvileg a felvetett probléma-sokat kell várni a gyógyszer felirásra-megoldható, az előzőkben már irtam erről.

Legyen "kemény" a töke, kérdezzen erre orvosánál:lehetne ezen változtatni?-adjon

javaslatot, ha nem kerül meghallgatásra,akkor menjen át olyan dokihoz,aki ezt már

sikeresen megoldotta!

 

Tudja mindenki,az egészségügy nagy bajban van,sürgősen kell vmit tenni!

Főleg: a munkaadók tisztességesen fizessék munkavállalóik után a járadékokat!

(meg az adókat!-ne ügyeskedjenek,csaljanak)

A finanszirozás pedig legyen takarékos,de hathatós!Legyen megfizetve az orvos,

asszisztens,ápolónő korrektül!!-azért,ha bajban vagyok,akkor ne kelljen nagy

összegeket csúsztatnom az illetékes zsebébe,a biztositó gondoskodjon erről!

 

Szeretném ezt megérni!

A politikai hőhullám meg elmúlik.

Előzmény: nagyész (35)
nagyész Creative Commons License 2006.04.24 0 0 35

" ...de hadd ne fizessek ..."

 

Nem értelek, most fizetni akarsz vagy nem? Vagy csak velünk akarsz fizettetni? Vagy csak nyalni akarsz egyet a ballibnek mert pénzed aztán van dögivel?

Előzmény: Miki_ (9)
törpe42 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 34

A tököm tele van azzal, hogy órákig kell várni a soromra, mert a nyugdíjasok egyenként félóráig feltartják a körzeti orvost.

 

Miki,azonkivül,hogy emiatt elmarasztalod a nyugdijasokat,többféle megoldás létezik,

melyeknek gyakorlata bizonyitott:

-van lehetőség a bejelentkezésre.(Vajk 5 hsz.)

-nálunk: a háziorvos segitője reggel fél órával előbb munkahelyén van, összeszedi a

cédulákat,amiket a betegek (főleg nyugdijasok)kérnek. a számitógépben előkésziti

a vény felirását,név szerint. (rendszeresen szedendő gyógyszerek!)

Megérkezik az orvos,leellenőrzi a jogosultságot,ha mindent rendben talál-kinyomtatja és aláirja,majd a beteg megkapja.

Természetesen azon betegeket,akiket -az orvos szerint -egészségügyi kontrol alá kell vonni,azok csak a vizsgálat után kapnak vényt.

Mindez nálunk általában 15-20perc.

 

"Fizetős egészségügyet!!!" Jelenleg is létezik, dehát a nyugdijasok(most ez a téma)

nagyon kis hányada tudja megfizetni.Természetből adódik,hogy az idős korosztály

veszi gyakrabban igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat,tehát ők vannak a rendelőkben

nap-mint nap.

Véleményem szerint:a betegek érdekeit a háziorvosok megértik,azon vannak,hogy

a folyamatok leegyszerűsödjenek úgy, hogy a beteg ne szenvedjen semmiben hiányt.

Tapasztalatom ez,szerdán megyek 10 órára vényekért,lehetséges,hogy 10-15 percet

esetleg várni kell,dehát....

 

kakukkboy Creative Commons License 2006.04.24 0 0 33

A balliballrgia gyógyszerrel nem gyógyítható, csak szemléletváltással, negatív életfelfogás helyett jobb pozitíven gondolkodni, sírás helyett önnfeledten nevetni!

Vegyél hetente 7i7es nevetőkúrát.

:o)

Előzmény: Miki_ (-)
Ámokfutó Creative Commons License 2006.04.24 0 0 32
itt nincs más megoldás radikálisan megálljt kell paranxcsolni
Előzmény: Ámokfutó (31)
Ámokfutó Creative Commons License 2006.04.24 0 0 31
Ez úgy lehet, hogy lassan terjeszkedik a kór az egészségügyön belül is, de még vissza lehet fordtani a folyamatot
Előzmény: Festéktüsszentő H. Benő (30)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2006.04.24 0 0 30
Akkor most megszavazta, vagy érvénytelen? A kettő együtt nem megy. Most viszont a kampányban meglehetősen egyértelműek voltak az álláspontok, ezzel a programmal nyertek a szocik meg a szadesz.
Egyébként meg, hogyhogy nem üzlet? És hogy lehet, hogy a már privatizált szolgáltatások sokkal normálisabban működnek, mint előtte? Tudod te egyáltalán, hogy pl. a laborvizsgálat, amit felír a magánorvosod (háziorvosod) privatizált szolgáltatás? Vagy éppen a képalkotó eljárások? A privát doki felírja neked a ct-t, amit megcsinál a privát ct-cég és mindezt fizeti a tb. Akkor most hogy is van ez?
Előzmény: Ámokfutó (28)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2006.04.24 0 0 29
Nálunk lehet kérni, hogy tegyék le a portára és akkor ott reggel 6-tól este 8-ig bármikor átvehető, még fel sem kell menni a rendelőbe, havi adagot mindig így írja fel az orvos (páromnak savlekötő, nekem meg emésztészavar). Érdekes, hogy helyenként rendesen, ügyfélbarát módon működik ez, máshol meg megy a betegszivatás.
Előzmény: Antisystem (26)
Ámokfutó Creative Commons License 2006.04.24 0 0 28
Ez az amit nem engedünk, mivel érvénytelenül ugyan de az istenadta nép megszavazta vagyis nem legitim az átalakítás, akár a polgári engedetlenségig is elmegyünk, éhségsztrájkok, az egészségügyet nem adjuk...nem üzlet az egészség
még csak az kéne Creative Commons License 2006.04.24 0 0 27

Jobbos vagyok, de ma már megszavaznám.

Ha az mszp-sek tojnak rá, hogy tönkremegy az ország, akkor legalább hadd érezzenek belőle egy kicsit ők is, amikor a doki nyújtja a számlát...

Előzmény: Miki_ (-)
Antisystem Creative Commons License 2006.04.24 0 0 26

Nézd, a vizitdíjnak - mint általában bármiféle egészségügyi fizetősítésnek - ellene vagyok. Meg a problémát se értem, én is szedek rendszeresen gyógyszert (magas vérnyomásra), amikor elfogy, fogom a telefont, odaszólok a rendelőbe, hogy 1 óra mulva mennék receptért, oszt soron kívül megkapom, csak az éppen bent lévő beteget kell kivárnom.

 

ÜdV

Előzmény: zsuzsa (13)
pernahajder Creative Commons License 2006.04.24 0 0 25

Én nyugdíjas vagyok. Befizettem a társadalombiztosításba körülbelül annyit, hogy azt, ha folyamatosan kórházban kezelnének, se kapnám vissza taln életem végéig sem.

 

Aktív koromban néhány kisebb meghűléstől, foci és hegymászás közben szerzett három lábtöréstől eltekintve semmi bajom nem volt.

 

Most van egy kis gondom, viszonylag olcsó gyógyszerrel kezelhető, ezért hetente egyszer szakrendelésre járok.

 

És tele van a tököm a taknyos, epegörcsben fetrendő, türelmetlen kölyköktől, akik háborognak, hogy a rendelőben ki kell várniuk azt az időt, amig sorra kerülnek, hogy az orvos kiírja őket keresőképtelennek, csak mert a dizsiben előző nap leitták vagy belőtték magukat.

 

Előzmény: zsuzsa (13)
Antisystem Creative Commons License 2006.04.24 0 0 24

Ha van szerződése az OEP-pel, természetesen ki. Egyedül közgyógyellátásra  (ingyen) nem rendelhet gyógyszert - ami - jelzem - egy emeletes baromság szerintem.

 

ÜdV

Előzmény: RoyBatty (16)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2006.04.24 0 0 23
Nem felejtem el, de ahol egy darab háziorvos van az egész településen, ott viszont az ellátandó lélekszám is jóval kisebb, ergo nem kell nála órákat ülni. Nem?
Előzmény: RoyBatty (21)
Antisystem Creative Commons License 2006.04.24 0 0 22

Nem a Claritin Akutrol vagy miröl van szo, hanem az allergiasok által rendszeresen szedendö antihisztamin készitményekröl.

Ugyanaz a 10 mg loratadin/tabletta, csak az egyik 20 db-os, a másik meg 10 db-os doboz. 

http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=gy_inf&param=0100000085141

http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=gy_inf&param=0100000000234

TB támogatással (receptre) 1131 FT / 20 tabl, a recept nélküliből 20 tabletta (2 doboz) meg 1734 ruppo. Tehát a különbség kb annyi, mint amit itt vizitdíjnak javasoltok - ennyit a piszok drágaságról.

 

ÜdV

 

Előzmény: zsuzsa (11)
RoyBatty Creative Commons License 2006.04.24 0 0 21
Elfelejted, hogy nem mindenki él Budapesten. Sok helyen a másik háziorvos választás +30 km-es utazást is jelenthet.
Előzmény: Festéktüsszentő H. Benő (20)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2006.04.24 0 0 20
"nálunk csak 2 hét múlvára heti 6 időpontra van bejelentkezés!"

Hát át kell jelentkezni másik orvoshoz. Kinézed, melyik a szimpatikus, bemész hozzá, szólsz, hogy kérje át az anyagodat, megmondod, eddig kinél voltál és ők mindent elintéznek. Nincs már körzeti doki, házidoki van, akit szabadon választasz. Nálunk rendelési idő kezdetén felhívom a dokit és kapom aznapra az időpontot, gyerekorvos ugyanez. Ha nem így menne, mennék máshová, azért van a szabad orvosválasztás.
Előzmény: sub_rosa (7)
Vajk Creative Commons License 2006.04.24 0 0 19
apu,
baromir nem ingyé várakozol te sem, legfeljebb nem akkor fizeted ki, amikor vársz, hanem eleve annyival kevesebb fizut kapsz, amiből levonják a TB járulékot.

Az viszont tök igaz, hogy semmi kedvem sorban állni órákat egy kurva beutalóért, mikor tudom nagyon jól, hogy hova fog beutalni.
Előzmény: Apu (14)
fork() Creative Commons License 2006.04.24 0 0 18
Kitűnő magánklinikák vannak ám ma már, műxik a dolog. Csak vhogy be kéne vonni a tb-rendszerbe, mert nem szép, hogy utalgatom a járulékokat + fizetek itt is. (DE még mindig jobb, mint a lepattant sztk.)
Előzmény: Miki_ (-)
RoyBatty Creative Commons License 2006.04.24 0 0 16

Hmmm és a magándoki ki bír írni betegállományba?

Előzmény: Apu (14)
MGperY Creative Commons License 2006.04.24 0 0 15
"Nem kötelező ám órákig várakozni ingyért, szabad fizetős magándoktorokhoz béfáradni & tejelni!"
ok, de akkor ne vonják le kötelezően a tb-t, arra a szolgáltatásra, mit nem veszek igénybe.
megoldható, ugye?
Előzmény: Apu (14)
Apu Creative Commons License 2006.04.24 0 0 14
Újgazdagok!
Nem kötelező ám órákig várakozni ingyért, szabad fizetős magándoktorokhoz béfáradni & tejelni!
Ha meg már a nyugdíjasokkal van tele a tököd…, anyád, apád jól van????
zsuzsa Creative Commons License 2006.04.23 0 0 13
Pontosan ! Tele a hocipöm a körzeti orvossal, mindig van elöttem husz unatkozo nyugdijas, végül az ember elunja és inkább elvonszolja magát dolgozni epegörccsel meg lázasan..

Legyen valami jelképes pl 500 Ft vizitdij, aztán csak az fog elmenni orvoshoz, aki igazán beteg. Kivéve persze gyerekorvos, szürövizsgálatok meg hasonlok.

Sok más országban is igy van, cseheknél is bevezették.
Előzmény: Miki_ (8)
Vajk Creative Commons License 2006.04.23 0 0 12
nem lenne jobb.
A receptre olcsóbban kapos, tehát igénybe veszed az OEP támogatását.
Előzmény: Miki_ (8)
zsuzsa Creative Commons License 2006.04.23 0 0 11
Nem kapja meg. Nem a Claritin Akutrol vagy miröl van szo, hanem az allergiasok által rendszeresen szedendö antihisztamin készitményekröl. 1 honapnyit irhat fel az allergologus. Mas is felirhatja, de akkor piszok draga. Nem tudom, mi a francot gondol az a sok minisztériumi barom, azt hiszi 1 honap utan megszünik a pollen-allergia?

Ettöl függetlenül én szivesen fizetnék valamivel több biztositast valamivel promptabb ellátásért.

1 honapot kellett várnom egy szaros ultrahangra. Már rég tul vagyok a mütéten ( privat uh, privát orvos ) , most kerülnék sorra az ultrahangon... ha egy honapja tappenzen lennék és még csak most mütenének, az jo sokba kerülne az államnak...én meg esetleg megmurdaltam volna ( az is veszteség lenne az államnak, nem fizetnék több adot )

Előzmény: Antisystem (2)
Vajk Creative Commons License 2006.04.23 0 0 10
pontosan. a szadi már kaisgálja, hogy is kell ezt.
Remélem most már meg is csinálják...
Előzmény: sub_rosa (7)
Miki_ Creative Commons License 2006.04.23 0 0 9

"Ezért aztán időnként magán rendelőbe megyek, ahol időpontra megyek"

 

Én is odajárok, ha bajom van, de hadd ne fizessek 5 ezer forintot azért, hogy felírassak Torekánt meg egyebeket.

Előzmény: sub_rosa (7)
Miki_ Creative Commons License 2006.04.23 0 0 8
Ja, 20 ezerért. Nem lenne jobb vizitdíjat bevezetni? Nem kellene sokat kérni, csak annyit, hogy a makkegészséges 8x éves nyugdíjasok máshová menjenek beszélgetni.
Előzmény: Vajk (6)
sub_rosa Creative Commons License 2006.04.23 0 0 7

nálunk csak 2 hét múlvára heti 6 időpontra van bejelentkezés! Egyébkét ott ülsz 2-3 óráig, mert a gyógyszerlátogató ügynök van bent fél óráig, majd a nénikék.

Ezért aztán időnként magán rendelőbe megyek, ahol időpontra megyek, nem kell órákig találgatnom, hogy nem adok-e kevés, vagy túl sok hálapénzt, hanem tudom miért mit kell a pénztárban fizetni.

Kellene valami rendes egészségügy, amit a biztosítónk fizetne, és véget vetne a hálapénzért van állami jó ellátás ügyeknek.

Előzmény: Vajk (5)
Vajk Creative Commons License 2006.04.23 0 0 6
de igen, recept nélkül:)
Előzmény: Miki_ (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!