Keresés

Részletes keresés

bjoggy Creative Commons License 2021.10.02 0 0 29

Sziasztok,

 

gondolkozom a NATO óraszíj vásárláson. Találtam olcsót 2-3 ezer Ft-ért és 10e Ft fölöttieket is:

https://www.oraszij.hu/nato-oraszij?infinite_page=4

 

Az a kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata, hogy megéri-e kiadni a több pénz érte? Köszi

Zugmodell Creative Commons License 2017.11.04 0 0 28

Sziasztok!

 

Az a kérdésem, hogy van-e külön órás topik, ahova a működéssel, javítással kapcsolatos kérdésemet tehetem fel?

 

Üdv, Zugmodell

74_Bálint Creative Commons License 2016.11.03 0 0 27

Elnézést, ha nem ide tartozót írok, de nem találtam beszélgetős órás topicot.

A nyolcvanas évek elején a MOM-ban egy középvezetőtől kaptam egy vekkerórát. Vörösréz-színű, tetején a két haranggal, számlapja aranyosan díszített. Én egy kicsit csicsásnak találtam, de ajándék lónak ne nézd a fogát...

Nem is használtam csak akkor húztam fel, amikor korán kellett az ébresztés. Júliusban felhúztam, és éjjel megállt. Megráztam, elindult, majd megint megállt. Le akartam vinni a kuka tetejére, ahonnan mindig mindent elvisznek valakik. De az óra maradt, lusta voltam levinni.

Szeptember közepén feltűnt, hogy az óra ketyeg. Halkan, szabályosan. A mutatót nem viszi, ¼ kettőn áll. Ettől kezdve elkezdtem rendszeresen hallgatózni. Most november eleje van, és még mindig ketyeg.

Arra is gondoltam, hogy egy elég hangosan ketyegő elemes óra van a szobában, hátha annak a ketyegése csatolódik valahogy az órához, de nem. Néha szinkronban van a két ketyegés, néha nem.

Ma már nem akarok megszabadulni ettől a csodaórától. Még akkor sem, ha az időt nem mutatja. Várom, hogy mikor áll meg.

üdvözletel

Bálint

dorawieszt Creative Commons License 2015.06.20 0 0 26

John Pyper aranyozott,sérült,több mint 100 éves zsebóra eladó!!!...hibás..sérült a számlap,1 mutató van,kulcs nincs/lehet venni hozzá!!/..az óra jár!!!!Érd:06-30/674-2028..irányáras!!!!!!!...60 e Ft

H0d0r Creative Commons License 2014.09.11 0 0 25

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki SOS segíteni?

Festinán milyen eredetiségre utaló jeleket,feliratokat keressek? Honnan tudhatom meg hogy,nem hamisítvány,vagy replika?

Vagy vigyem be egy óráshoz inkább?

 

Thx előre is!

h-jgl Creative Commons License 2013.09.29 0 0 24

Üdvözletem! Vettem ma egy Cornavin Genéve 17 köves órát. Alapvetően szép állapotban van, de az arany bevonaton sok az elszineződés és a ragacsos piszok ezért szeretném megtisztítani, és ehhez ki kellene vennem a szerkezetet, de nem tudom hogy ebből a típusból hogyan lehet. Odáig stimmel, hogy kiveszem a koronát, eltávolítom a két rögzítőcsavart, de hátulról látszólag nem lehet kivenni, a számlap eleve nagyobb átmérőjű, mint a hátsó nyílás. Arra gondolok, hogy akkor valószínűleg az elejének kéne lejönnie valahogy, de ennek semmi szemmel látható nyoma sincs, a tok látszólag teljesen egyben van. Tudna valaki segíteni? 

Ilyen óráról lenne szó: http://watchesdb.com/inf/41937-swiss_made_cornavin_geneve_vintage_wind_up_mechanical_watch___black_dial.html

Öcsiöcsi Creative Commons License 2013.04.20 0 0 23

Hali!

Meg van még a hagyaték?

Üdv:öcsi

Előzmény: Törölt nick (18)
gepeszmernok Creative Commons License 2013.03.23 0 0 22
Előzmény: gepeszmernok (21)
gepeszmernok Creative Commons License 2013.03.03 0 0 21

Szevasz! Kinálok eladásra egy cellapkivágó kisesztergát,szép régi darab és javitandó vekkerórákat és szétszedett vekkereket.Képet küldök mindenről.papi45@citromail.hu Pesterzsébetről.

T:06 20 39 55 943

Előzmény: Dzsana (19)
gepeszmernok Creative Commons License 2013.03.03 0 0 20

SZEVASZ MINDENKI!

NEM VAGYOK ÓRÁS,CSAK VAN EGY CSOMÓ javitandó felhuzós vekkerem ,ZSEBÓRÁK,persze nem csodák,de akinek kell ,annak kell.és szétszedett is vagy 20db,ha kell valakinek.Képet küldök.papi45@citromail.hu

Ja ésmég egy CELLAPKIVÁGÓ KIS SIKESZTERGA .HA KELL VALAKINEK.IGEN RÉGI,SZÉP DARAB.

Egy faliora ütőrudas hátfala és egy fa lapokból készült falioraszerü maradvány kerekekkel.Képet küldök.

Dzsana Creative Commons License 2012.11.01 0 0 19

Üdv, meg van még az eladó hagyaték?

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.12 0 0 18

Üdv !!

 

Órás hagyaték egészben eladó .

Asztal ,szerszámok, gépek , alkatrészek .

 

 

06 30 583-1899

 

Laci959 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 17

Sziasztok! Hogy tudjátok, a kb. 60- as, 70- es években készült eredeti szovjet Wostok 18 drágaköves órák, 2209- es kaliberrel mennyit érhetnek, ha tökéletesen működnek? Ezeket exportra szánhatták, mert nem ciril betűkkel írtak rá.

Kurugla Creative Commons License 2008.09.03 0 0 16
Segitséget kérek,mert van egy Marvin női órám/kb.25 éves/ .Most cseréltek benne elemet,elég horror áron,125o ft,és a dátum mindig nappal vált át.Probáltam kétszer tekerni,próbáltam egyszer,de nem lett jó.Mikor kell tekerni,hogy éjjel ugorjon.Előre is köszi a segitséget.Egy idös öreglány.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 15


Tiszteletem....

Talán tud vki segíteni. Öröüköltem egy arany Marvin /stopperes / órát...

Egy alapos karbantartás jót tenne nékije... Tud valaki szakembert ajánlani??

..köszönöm.

..nagyapo1947@freemail.hu
gabi1981 Creative Commons License 2007.10.06 0 0 14

most már a kép is sikeresen felkerült!

gabi1981 Creative Commons License 2007.10.06 0 0 13
Eladó firnír!!!
sphunter Creative Commons License 2007.10.06 0 0 12

 

  AZ cimem sphunter@chello.hu elöre is köszönöm.üdv

Előzmény: gabi1981 (10)
sphunter Creative Commons License 2007.10.06 0 0 11

 

  Tisztelettem  kedves gabi1981.

  Szerény személyemet érdekelné a gép ha lenne kedves fényképet küldeni azt megköszöném. üdvözlettel

Előzmény: gabi1981 (10)
gabi1981 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 10
Üdvözletem az órák szerelmeseinek, ahogyan olvasgattam a soraitokat felfigyeltem arra hogy a "komolyabb" szerszámok beszerzése kisebb-nagyobb nehézségekbe ütközik. Tudom, hogy ez nem egy apróhirdetési fórum, mégis úgy érzem, ide a legcélszerűbb írnom, hogy családi "hagyatékként" rám maradt egy komplett firnírgép, melyet szivesen áruba bocsájtok ha valamelyik fórumozónak szüksége van rá. Úgy gondolom, hogy egy ilyen csodálatos szerkezetnek "szakavatott" kezekben a helye, hogy még sokáig szolgálhassa az órás társadalmat. HA valakit érdekel az ajánlat ide várom tisztelettel a válaszokat. Képet természetesen megadott e-mail címre küldök a gépről.
dodon Creative Commons License 2007.01.23 0 0 9
Udv mindenkinek.

Lehet hogy tudtok segiteni...

szuksegem lenne miniatur rez (vagy barmilyen sarga szinu otvozetbol keszult) fogaskerekekre, tengely, csapagyozas nelkul (tehat csak maga a test), megpedig nem a "teli" fajtabol, hanem aminek "kulloi" vannak.2 -3 mm atmerojuek kellenek, minnel vekonyabbak, es nem is keves (tobbszaz darab), ezert lehetoleg nem csillagaszati aron. Fogak szama nem lenyeges. Nem mukodnie kell a dolognak, hanem kepzomuveszeti alkotashoz szukseges.
Otlet, hogy hol keressek ilyet?
Szita Ferenc Creative Commons License 2006.11.23 0 0 8
Sziasztok!szeretnénk rendezni Keszthelyen egy összejövetelt kizárólag órásokra és és szakmaszeretőkre számítunk.mindenki elhozhatja a kedvenc óráját vagy amit eladna elcserélne(ajándékozna).nem  kifejezetten bőrze inkább csak barátkozás.akit érdekel a dolog és lehetősége van hívjon engem.06203988373.ha öten leszünk ha harmincan én örülni fogok!
ztoth32 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 7

"ha valakinek karórákról ,szerkezetekről kérdése van nyugodtan tegye meg"

 

Hááát, elég magabiztosnak tünsz. Akár a maláj a Honolulu Star-on. Utána meg kaparta magáról a csokoládéhabot.

 

De hogy ne csak vicceskedjek, megkérdezem, hogy gyárt-e valaki óratokot Magyarországon ? Régen többen is foglalkoztak vele.

 

TZ.

Előzmény: Szita Ferenc (6)
Szita Ferenc Creative Commons License 2006.11.11 0 0 6
Sziasztok!Ma regisztráltam magam.ha valakinek karórákról ,szerkezetekről kérdése van nyugodtan tegye meg és ha tudok segítek.
gprinz Creative Commons License 2006.04.22 0 0 5
link lemaradt, szóval: itt.
Előzmény: gprinz (4)
gprinz Creative Commons License 2006.04.22 0 0 4
Azokat nem ismerem kellően, de amennyiben eredetiek is, akkor sem képviselnek különösebb anyagi értéket, ha jól látom, mindkettő egyszerrű kvarc, és nem is túl szép állapotban. Nem akarom a hangualtodat lerörni, kezdj el olvasgatni a belinkelt topicon, ha rákapsz, akkor lesz dolgod az elkövetkező hetekben. Lehet, hogy elkap a gépszíj, és te is rákattansz az időmérők belvilágának megismerésére is. A legjobb kiinduló olvasmányokat APT topictárs oldalán találhatod, bár amatőr, de szerintem sok képzett órás is irigyli tudásást. Az oldala itt:
Előzmény: Vitéz1946 (3)
Vitéz1946 Creative Commons License 2006.04.22 0 0 3

Köszi megtaláltam amit ajánlottál.

A Rolex tudom hogy kamu,de a többiről mi a vélemény?

Előzmény: gprinz (2)
gprinz Creative Commons License 2006.04.22 0 0 2
Még egy az első képen lévő "Rolex" 99,9999%, hogy kamu... Sajna.
Előzmény: Vitéz1946 (-)
gprinz Creative Commons License 2006.04.22 0 0 1
Hali!

Jókora méretű és múltú topic itt. Tele csupa lelkes óragyűjtővel.
Előzmény: Vitéz1946 (-)
interm Creative Commons License 2006.04.22 0 0 0
Nekem meg ez a kedvencem. Teccik?Anker

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!