Keresés

Részletes keresés

Ribizli bohoc Creative Commons License 2019.03.23 0 0 99

https://www.youtube.com/watch?v=6QTvuqZcr6U&t=4sHa nem veszitek tolakodásnak ajánlanám figyelmetekbe saját csatornám, melyre folyamatosan kerülnek fel versek, mondókák, megzenésített versek. Megtisztelnétek vele, ha feliratkoznátok a Ribizli Vízióra. Szerintem gyerekeknek és a szülőknek is hasznos lehet.

meseblog Creative Commons License 2012.11.06 0 0 98

Azért gondoltam hogy megosztom veletek ezt alinket, mert hasznos lehet a kisgyermekes anyukáknak valamivel lefoglalni a gyerkőcö(ke)t, talán ebben tudok segítséget adni:
http://onlinegyermekkonyv.blogspot.hu/

szomi_szomi Creative Commons License 2006.08.07 0 0 97
Akarom mondani nem írták le csak mesélték és aztán valaki lerta.
Előzmény: szomi_szomi (96)
szomi_szomi Creative Commons License 2006.08.07 0 0 96
A szegénylegény mindig találja valahogy ezeket az általában aranyból készült cuccokat. A királylánynak meg persze hogy megtetszik hisz nő. :-) Egyébként mindig úgy van, hogy az első ajándékért cserébe csak a szoba előtt a küszöbön, a másodiknál a szobában de a földön és csak a harmadiknál alszik a királylány ágyában az a disznó. De a norvégok legalább leírják, hogy ennek következményei lehetnek. :-)
Előzmény: eMM (95)
eMM Creative Commons License 2006.08.07 0 0 95
A szegénylegénynek miből tellik királyi ajándékra,és a királylánynak meg mi szüksége van rá?
Előzmény: szomi_szomi (94)
szomi_szomi Creative Commons License 2006.08.07 0 0 94
Ellenben nagyon tetszik a Háncsvirág című norvég népmese gyűjtemény. Van benne elég sok szörnyűség is (azért is vettem meg mert kíváncsi voltam a Pásztorlány és a troll című mesére), de modern világunkban is nagyon tanulságos az a többször is visszatérő elem, hogy ha szegénylegény ajándékokkal ráveszi a királykisasszonyt, hogy egy ágyban aludhasson vele, akkor bizony előfordulhat, hogy utóbbi babát szül utána. Mondanom sem kell, hogy előszeretettel olvasom a lányomnak. :-)
szomi_szomi Creative Commons License 2006.08.07 0 0 93
Mostanában a kislányom többször megkérdezte, hogy milyen az ha valakinek a sebébe só és bors kerül. Ugyanis az egyik mesében a király az ügyetlen nyúlpásztoroknak nemcsak szíjat hasított a hátából, hanem a sebeiket beszórta sóval és borssal.
lesifotos Creative Commons License 2006.07.10 0 0 92

tegnap láttam a Minimaxon a Mézga Aladár kalandjait, amikor eljutnak egy olyan bolygóra, ahol mesehősök élnek.

 

 Aladár mágnespatkóval likvidálja a banyát, de később szembetalálékoznak Juliskával és a kis Jancsival, akik éppen eltévedni készülnek. Aladár hiába próbálja lebeszélni az elszánt Julist, az nem hagyja magát és elindulnak a banya háza felé.

 

Aladár döbbenten kérdezi Blökit: -Tényleg elevenen fogja bedobni a kemencébe? Igazából jogos önvédelem, jogilag tehát rendben, de ha ez igaz, akkor ez a csaj százszor rosszabb, mint a Kriszta. :)))

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.08 0 0 91
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: FémFatál (90)
FémFatál Creative Commons License 2006.07.07 0 0 90

Most nem mese, hanem gyerekdalok. Emailben terjed, szerző ismeretlen :-)

 

1)
Figyelem! Sürgősen megkérünk minden házzal rendelkező puhatestűt, hogy
ingatlanát záros határidőn belül hagyja el, az annak külső felszínén
keletkezett, és azóta is folyamatban lévő tűzeset miatt. A károsultakat
folyékony és félig megszilárdult tejipai termékekkel kártalanítjuk, amelyek
együttes mennyisége egyelőre két napi fejadagot tesz ki.

 

2)
Sürg
ős figyelmeztetés minden kiskorú Katalin nevű lakosunk részére!
Tudomásunkra jutott, hogy hazánkba betört oszmán csapatok Önöket
célpontjuknak tekinthetik. Áldozataikat el
őször mély nátrium-kloridos
forrásban szeretnék megmeríteni, majd pedig abroncsok alsó tesztelésére
használják fel. Tájékoztatjuk Önöket továbbá, hogy a nagy sebességel
közeled
ő oszmán csapatok megérkezésük után fejlövéssel történő kivégzést
foganatosítanak.

 

3)
Megkérünk mindenkit, aki lépéseit nem tudja az általunk megadott ritmushoz
koordinálni, ne álljon sorba este az üzemi konyhán, mivel számukra rétest
biztosítani nem áll módunkban.
Emellett felhívnánk viszont a figyelmet az említett táplálék pozitív
tulajdonságaira, valamint arra, hogy Honvédségünk számára kifejezetten ezt
az ételtípust írják el
ő a hivatalos szervek.

 

4)
Mivel a körzetünkben észlelhet
ő csókák csípése madárinfluenzával
fenyegethet, valamint látásában korlátozott kis korú varjak jelenléte is
aggodalomra adhat okoz, gyermekünk keresztanyja kétlóer
ős járművéért
küldetett.
Meg kell azonban tagadnom ezt a kérését, mivel e közlekedési eszközt
szintén potenciális veszélyforrások, pontosabban tollas baromfi(a)k
foglalták el.

 

5)
Teljesen felújított, eredeti meghajtással rendelkez
ő nosztalgiavonat indul
a második vágányról Kanizsa állomásra.
Meger
ősítjuk, hogy a vonat a kanizsai pályaudvarra megy. A szerelvény
elején az irányítási funkciókért a gépész-menedzser felel,
ő az, aki a
szerelvényt hajtó mozdony irányvektorát és sebességét meghatározza. Más
források szerint vonatkísér
őként az utolsó kocsiban tartózkodik az a
töltött tésztaféleség, amelynek feje táplálkozásunk egyik legfontosabb
gumós gyökérnövényévé alakult.

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.25 0 0 89
mások nem olvasnak durva esti meséket a gyerkőcöknek?
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.06 0 0 88

ma ugyanonnan egy mese, még rövidebben összefoglalva:

 

Gyerek azt akarja játszani, hogy ő kutya. Azt mondja az apja: hát rajta, játszd azt. No, a gyerek így is tesz, aztán eljön az ebédidő, apa leül enni, a gyerek is kérne, de apa mondja neki, kuss legyen, kutya nem beszél. Gyerek nem kap semmit, csak a vége felé csontot. Ekkor már idegessé kezd válni, nem bírja a szivatást, és azt mondja, nem játszik tovább kutyásat, mert lemarad a desszertről is.

 

jóéjszakát gyerekek

 

ui.:

 

valami véres grimmet vagy ilyesmit kell keresnem holnapra, mert ezek nem ütnek nagyot

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 87

kár hogy elsüllyedt

 

másik véglet csóri Gárdonyi Géza egyik-másik meséje

 

A narancsszínű disznó, vagy mi is a címe:

 

Egyszer volt, hol nem volt, volt valami fiúgyerek - gondolom Tihanyi Pista.

 

No, TP vagy akárki apukája egy nap hazajött, és megkérdezte a gyerekeket, hogy milyen színe van a disznónak. Gyerekek tippelnek: fekete? foltos? "szőke"?. Nem, nem - mondja apuci.

 

Hát mit szólnátok gyerekek, ha azt mondanám, hogy láttam narancssárga malacot? Óóóó, legyintenek ám a gyerekek, hogy apa kicsit meghülyült, olyan nincs. Na, apa erre elővesz egy narancsot, összevagdossa, tönkrerakja, fület meg szemet installál rá (utóbbit borsból), meg gyufa lábat, azt kész a narancssárga malac, meg a mesének is vége. Bizony, nincs tovább, ez volt a sztori. Akár én is elmesélhettem volna, hogy a munkahelyen visszahívást ígért valaki, de mégse hívott aztán, jóéjt gyerekek.

 

Na ez az a rész, amikor a lányom kerek szemmel néz és vár, én meg azt mondom, oké, olvasok még egy mesét...

 

 

Szilva2 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 86

:DDDDDDDDD

Újabban én is ilyen szemmel nézem a meséket, pedig nagyon oda szoktam lenni értük. :)) Csak már fárasztanak.

Előzmény: Lovászi (80)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.26 0 0 85
Ez már vicces körimélekben is terjed :-)
Előzmény: contemporary (65)
eMM Creative Commons License 2006.04.26 0 0 84
Nade a farkas volt a szegény ember fő ellensége.elvitte a tyúkot disznót tehenet.Ámbár ha volt neki ilyen, nem is volt szegény ember de végülis mind1.
A másik ló is biztos marhára örült hogy milyen lyó helyre került a taposómalomba.
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.26 0 0 83

ja, nincsenek árvák, a rókával kevertem

 

majdnem mindegy amúgy

Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.26 0 0 82

Találomra felütöttem a gyerekek egy 79-es kiadású (Móra könyvkiadó) Magyar Népmesék c. örökölt kiadványát, a 143. oldalon:

 

A szürke ló

 

Volt egy szegény ember, semmije se volt a szürke lován kívül. Amolyan napszámos melót csináltak, a ló a taposómalomban nyomta többnyire a nyolcórázást, de a szürke ló hócipője egy szép napon tele lett. Azt mondta, elmegy társat keresni a nehéz munkához.

 

Ment, mendegélt, rókalyukat látott, ráfeküdt, mint aki meg van dögölve. Lent a rókacsalád azt hiszi, leesett a hó, furcsállják is nyár közepén a dolgot. A kisrókák (legkisebb, közepes, nagy) sorra leriportolják, hogy hóhelyzet van, nem tudnak kimenni. Apjuk kételkedik, és sejtése támad, hogy egy szürke lovat láthattak gyermekei (logikus, nem? mi mást láthattak vaze, mint szürke lovat?? eszem megáll).

 

Gondolkozik rókaapu, mit kell tenni: el kéne húzni. Elmegy hát a farkashoz (hogyan???? ha egyszer nem tudott kijutni???). Aszongya neki: szereztem lóhúst, húzzuk el hozzád, raktározzuk nálad, és felezünk cserébe. A farkar mondta: naná. Közben elkezdett spekulálni, hogy bassza át a rókát, és szerezze meg az egész lovat.

 

No igen, de hogyan kellene mozgatni? Róka azt mondja: össze kéne kötni a farkukat, és úgy vontassa. Meg is van: farkas izomra húz, erőlködik, semmi.

 

Ekkor a ló elkezd szaladni, haza, a gazdihoz. Riportol: hoztam társat. No, szegény ember agyonverte gyorsan a farkast (három árva meg özvegy, ugye),a bőrét eladta a zsidónak (sic) jó pénzért, a bevételből meg vett még egy lovat, oszt lett munkatársa a lovának.

 

Nagyszerű.

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.26 0 0 81
:)
Előzmény: Lovászi (80)
Lovászi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 80
Minden esélyegyenlőségi útmutatónak fittyet hányva megakadályozzák, hogy lányka elmenjen a legközelebbi uralkodói párválasztó eseményre. Inkább gabonaismereti továbbképzésen kell résztvennie, de hitchcock-i segítséggel túléli. A szombat esti lázon végül háromszor vesz részt, egy mogyoróbokor segítségével. Csapdába került cipőjéért többen öncsonkítást végeznek. Az ifjú herceg olyan bamba, hogy nem tűnik fel neki, nem azt a nőt viszi, akit szeretne. Szemfüles galambok lépnek közbe.
Lovászi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 79
Miért vagy ilyen karcos, és sértődős? Hmm? Szvsz nem bántottalak... És nincs semmi ellentmondás, mert nem azt írtam, hogy más nem érthet hozzá, hanem kérdeztem, hogy rájöttél-e volna, hogy idézek. (Én biztos nem, nem fújom kívülről a könyveket.)
Előzmény: JANDEK (78)
JANDEK Creative Commons License 2006.04.25 0 0 78
Na latod, ezzel a hozzaszolasoddal, megint azt tamasztod ala, hogy mas nem erthet hozza. Egy mondaton belul kerulsz ellentmondasba onmagaddal. Eloszor azt irod, hogy mas is ismerheti ,utana meg feltetelezed, hogy nem johet ra mas. Te meg ezen gondolkozz el. Nem varok valaszt, inkabb irj ide le egy jo meset.
Előzmény: Lovászi (71)
JANDEK Creative Commons License 2006.04.25 0 0 77
NEM, Akkor biztos nem! Kosz, hogy odairtad
Előzmény: Lovászi (71)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.25 0 0 76

Biztos :-)

Meg bakikkal is televan, például Torzonborz meg bandája tévéképernyőn lesik a fejleményeket, amelyhez a jelexerint valaki kézben viszi a kamerát a helyszínen, de ott amúgy nincs senki.

 

(Mellesleg nem akarnám bántani a Süsüt, bár azt magam is látom, hogy ezzel éppen ellentétes látszatot keltek, mert szemét vagyok, mindenesetre a Süsü tök aranyos kis mese, kedves, néha butácska, de soha rosszabbat).

Előzmény: Zak (74)
contemporary Creative Commons License 2006.04.25 0 0 75
Na, akkor úgy látom, egyedül az én mesém volt steril. Hiszen a szeretet, a jótett, a hála a vendéglátás és ajándékozás, csupa jó dolog dominál benne. Meg a fingás is jó, de ezt a gyerekek amúgy is tudják.
Zak Creative Commons License 2006.04.25 0 0 74
amikor valamelyik részben Süsü beleesik a verembe és megszúrja az izé a lábát, az olyan szadis majdnem, mint Chuck Norris a Missing In Action nemtomhányban :-)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.25 0 0 73

Kisbence :-)

 

És nemcsak a mesék, meg a dalocskák, hanem némely filmek.

Süsü a sárkány kalandjait szokták figyelni a tisztelt olvtársak?

 

Először is Süsü, meg bűntársa, a királyfi, csalással próbálkoznak a trónt + fele királyságot megkaparintani. De jól megdőlnek Süsü bénasága miatt.

Na mindegy, a nyafogós hülyepicsa királylány azért hozzámegy a rovott multú senkiházi királyfihoz, aki persze a koronát is megkapja, ahogy szokták (abszolúte szerelmi házasság a HP királylánnyal), nem függetlenül attól, hogy a szenilis vén király már tökre unja az uralkodást.

 

A további részekben (mindegyikben) kiderül, hogy az új király meg a sleppje totál fatökűek, és Süsü nélkül képtelenek az országukat megvédeni. Ezért akarja a konkurrens király, Torzonborz, folyton csapdába ejteni Süsüt, mert ő bezzeg nagyon jól tudja, hogy teljesen magatehetetlen a egész bagázs, nemcsak harcolni, de dolgozni se tudnak, gyakorlatilag mindent Süsü végez el, ingyen.

A kis csacsi Süsü ezt persze nem veszi észre, és még ő hálálkodik, hogy egyáltalán lelegelheti a vadkörtét a fáról...

mitla Creative Commons License 2006.04.25 0 0 72
És nem csak a mesék:

Volt egyszer egy kemence
Belebújt a Kisbence
Kormos volt a kemence
Fekete lett Kisbence

Hazajött a mamája
Nem ismert a fiára
Becsukta a kemencét
Jól elverte Kisbencét

Na kérem, hol itt a felelős szülői magatartás? Anyuka egyedül hagyja kiskorút a korántsem babysafe lakásban, noch dazu nyitva felejti a kemence ajtaját, majd hazatérve látja a dzsuvát, és leveri frusztrációját az ebadta büdös kölkén?
Lovászi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 71

Nem feltételeztem, hogy én ismerem egyedül Bettelheimet, csak nekem volt egy régi hozzászólásom egy másik topicban, amit beidéztem.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha nem írom oda a pontos oldalszámokat (hülye bölcsész szokás), észrevetted volna, hogy idézet? ;-)

Előzmény: JANDEK (67)
Zak Creative Commons License 2006.04.24 0 0 70
:-)))))
Előzmény: Törölt nick (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!