Keresés

Részletes keresés

nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21241

Köszönöm, Neked is szép hetet, szia!

Előzmény: emberimádó (21240)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21240

megrázó lehetett. Kívánom, hogy élj egészségben sokáig ezután. 

szép hetet. szia.                                                    

Előzmény: nemkelltabu (21238)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21239

"...az ilyen privát izéktől is lelkifurdalásom lesz..."

Na ezt tényleg nem értem, de totál nem! Féltékeny a férjed, vagy Te vagy túl lelkiismeretes?

Vagy valami egész másról van szó..? ...Mindegy is, ha nem akarsz, ne válaszolj!

Előzmény: emberimádó (21235)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21238

Most majdnem kiakadtam, hogy miért tiltottak volna le? Hiszen az egy "alternatív" fórum volt.

De aztán itt is megláttam a szmájlidat! :-)

Volt ott néhány hölgy, akik felvetették, hogy talán -tudat alatt- azért "növesztettem" a daganatomat, hogy legyen mi által lázadnom (pl. a hivatalos orvostudomány ellen).

Ez jó, mi?

Persze azért írták, mert ott megírtam, hogy közvetlen a saját esetemet megelőzően volt két másik eset a tágabb értelemben vett családban, és ott milyen összeveszéseket okozott, és hogy én akkor ezerrel tartottam a pofám, mer ugye más dolgába nem ugatunk bele, de akkor valahogy bennem volt, hogy ha nekem lenne, majd én megmutatnám a sok beleugatós gyökérnek..! (Ezek a beleugatósok persze szintén tagjai a tágabb értelemben vett családnak.)

Aztán tényleg lett nekem is, pont negyvenedik életévemben...

Előzmény: emberimádó (21234)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21237

:))

Előzmény: nemkelltabu (21236)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21236

Pont ez az, hogy már nincs is magányérzetem, sőt, még inkább magányra vágyom!

Vidékre, falura! Minél távolabb a fővárostól annál jobb!

Egy olyan környezetben talán az emberutálatom is megenyhülne...

Előzmény: emberimádó (21232)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21235

Köszi, nem. az ilyen privát izéktől is lelkifurdalásom lesz. Na. Ez a téma engem 10-12 év múlva érdekel. akkor se a gyógyulása. akkor küldd el, légyszi. 

Előzmény: nemkelltabu (21233)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21234

Igen, értem. Fontos a társaság,mármint a hasonló problémákkal élők, megélt...

ők mit szóltak, letiltottak rögtön?:))

Nem tudom, éppen milyen időszakodban voltál. Nem akartál meghalni biztos. 

Előzmény: nemkelltabu (21231)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21233

"...engem jobban érdekelne a kialakulása, hogy s mint van kapcsolat a gondolkodás, érzet és a test között..."

Ha valóban érdekel, privátban megírhatom, milyen szavak alatt találod e rendszert, illetve adhatok linkeket. Aztán majd eldöntöd, számodra komolyan vehető-e, amiket ott olvasol.

Előzmény: emberimádó (21229)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21232

hát azt csak a jóisten tudja, mi lett volna. végülis mivel űzöd el ezt a magányérzeted? 

Előzmény: nemkelltabu (21225)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21231

Akkoriban rendszeres látogatója, sőt, hozzászólója voltam egy egészségügyi szempontból "alternatív" fórumnak (még véletlenül sem Index!). Jó volt a társaság és jó beszélgetések alakultak ki ott. Egyszer épp az áttétekről volt szó, és "fórumunk apja", azaz létrehozója, akit magam is nagyra tartottam, valami olyasmit írt le, hogy ő mégsem veti el teljesen az áttétek képződésének hagyományos elméletét. Azt hiszem, ez volt akkor, ami elborította az agyamat, ehhez adódott az a régóta cipelt tudat, hogy saját daganatom egy időzített bomba a testemben. Szóval minden dühömet beleadva elkezdtem nyomorgatni, csavargatni próbálni akkor azon testrészemet, amely alaphelyzetben a férfiak legérzékenyebb testrésze, de nekem akkor már huzamosabb ideje kőkemény, és teljesen érzéketlen volt. (Mellesleg már pusztán az itt felsorolt tények egyértelműen rákra utalnak a protokoll szerint).

Ez a nyomorgatás talán tíz perc, negyed óráig eltartott. Másnapra, vagy harmadnapra begyulladt, és nagyon is érzékeny lett! Aztán a gyulladás pár nap alatt lement róla, de az érzékenység innentől kezdve megmaradt! Leginkább ezért is gondolom, hogy a nyomorgatás volt a visszafejlődési folyamat elkezdője! Aztán kb. egy év elteltével már az uri doki néni is érzékelte az ultrahangos kütyün, hogy kisebb lett a daganat. Csodálkozott is egy hatalmasat, és mivel a (visszafejlődési)tendencia folytatódott, pár évig csodagyereknek hívott...

Más:

"...félelmetes az ilyen következetesség.:)..."

De miért?!? Csak így van értelme, vagy sehogy!

...Jó, persze látom a szmájlit a mondatod végén...

Előzmény: emberimádó (21229)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21230

Persze, hogy nem vagyok! Se jó, se férj... Csak megpróbáltam imitálni. :-)

Előzmény: Törölt nick (21228)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21229

engem jobban érdekelne a kialakulása, hogy s mint van kapcsolat a gondolkodás, érzet és a test között. 

Amúgy miért nyomkodtad meg, hogy má úgyis mindegy? Haragudtál?

Nem a kitiltástól félek, hanem, ha már magam sem szeretem az offolásokat, papolok is itt eleget ellene, akkor milyen lenne már, ha magam meg vidáman offolgatnék? -félelmetes az ilyen következetesség.:)

Előzmény: nemkelltabu (21223)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21228

ha ugy teszel sem vagy az. hazudos

Előzmény: nemkelltabu (21226)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21227

Ugye-ugye, hogy a belső okok még csüggesztőbbek tudnak lenni..? ;-)

Előzmény: emberimádó (21220)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21226

Úgy teszek inkább, mint a jó férj, rád hagyom: Igen, drágám, igazad van! Te tudod jobban, mi vagyok valójában, és hogy milyen ambícióim vannak. ;-)

Előzmény: Törölt nick (21224)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21225

Mindenekelőtt magánéleti dolgokra gondoltam. Mint ahogy Te is írtad saját vonatkozásban.

Igen, a magánéletben kellett volna néhol másként tenni, mint ahogy tettem! Néhol lépni kellett volna, amikor gyáva voltam...

Igaz, akkor meg lehet, hogy ma családos ember lennék, és akkor azért furdalna a lelkiismeret, hogy minek adtam tovább az életet, ha úgy érzem, magam még soha egy másodpercre sem tudtam örülni annak, hogy megszülettem!

Előzmény: emberimádó (21222)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21224

de vannak Tomika, hidd el. 

Előzmény: nemkelltabu (21221)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21223

Szép estét, 'Embi'! :-)

"...Azért nem tartod csodának, mert nagyon kis százalékban megtörténhet, előfordulhat?..."

Szerintem nem biztos, hogy csak kis százalékban fordulhat elő!

"...Akkor se csodaként élted meg, vagy csak így visszagondolva több év távlatából nem?..."

Akkoriban még bizonytalanabb voltam a végkifejlet magyarázatát illetően. Ma már kicsit határozottabb a véleményem.

"...mire gondolsz? miért alakul ki?..."

Erre van egy magyarázatom, amit nem én találtam ki, de számomra is hihető volt, sőt, az adott, konkrét esetre vonatkozó képletbe beleillett az én esetem. Bizonyos természetű lelki okokról van szó. De ezt elég nehéz lenne bizonyítani. Leginkább valamiféle statisztikák készítésével lehetne eljutni valamiféle alátámasztásra, ha egyáltalán...

Úgyhogy én nem a kialakulása, hanem épp a visszafejlődése kapcsán érzem egyre kevésbé úgy, hogy csoda történt. Ráadásul pont ez a visszafejlődés nem is képezi részét annak a bizonyos, elébb hivatkozott elméletnek.

Saját esetemhez visszatérve, szinte biztosra veszem immár, hogy a daganatra kifejtett mechanikus nyomás indította el a visszafejlődést!

Ezt persze megint nem fogják vizsgálni másokon, mert a jelenlegi protokoll szerint a rákos daganatnak még az erősebb érintése is veszélyes, mivel a rákos sejtek szóródásához, tehát az áttétek képződéséhez vezethet. Őszerintük... Khmmm...

Ahogy beszámolómban is írtam, valamikor réges-régen olvastam egy cikket, amely egy -talán- hasonló okokból visszafejlődött rákos daganatról szólt. Persze ott nem volt egyértelmű, hogy a mechanikus nyomás csupán korrelált a daganat visszafejlődésével, vagy pedig előidézője volt a visszafejlődésnek? Ezért a cikk lényegében költői kérdéssel zárult.

Most úgy hiszem, saját esetem talán bizonyítéka annak, hogy mechanikus nyomás előidézhet ilyen visszafejlődést! Aztán persze, hogy mindig, minden fajta daganat esetére igaz lenne-e ez, az már más kérdés...

"...ha Neked fontos, hogy ne tiltsanak ki máshonnan..."

Nem a kitiltástól félek, hanem, ha már magam sem szeretem az offolásokat, papolok is itt eleget ellene, akkor milyen lenne már, ha magam meg vidáman offolgatnék?

Előzmény: emberimádó (21218)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21222

"...Hogy mégis megpróbáljak a kérdésedre némi konkrétummal is szolgálni, nálam pl. olyan érzés gyakran bejátszik, hogy elrontottam az egész életemet, és  már nem tudom visszacsinálni, mert elrohant az idő..."

Ilyet éreztél menetközben is, hogy hú ezt elb-tam? Vagy vitt a lendület, csináltad a dolgod?

Mit számíthattál volna ki jobban? Szerintem itt jön be, hogy az uralhatatlan körülményeket is a saját számládra írod. Sok emberrel találkoztam az utóbbi hónapokban, akiket senki nem ítél el azért, mert 10 éve így meg úgy döntött. Azt értem, hogy a Te mércéd szerint viszont szarul döntöttél, de akkor még nem az volt a mércéd.  

nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21221

"...meg jo hogy nem vagy moderator. remelem nem is leszel..."

Ne félj, Helénke-Magdika, nincsenek ilyen ambícióim, nem is voltak, és nem is lesznek!

Előzmény: Törölt nick (21217)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21220

ja, és itt vissza is kanyarodtam a (b)első okra...:)

Előzmény: emberimádó (21219)
emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21219

áthozom ezt is:

"Még ne menj el!

Miért szokott lelkifurdalásod lenni? Már, ha megfogalmazható anélkül, hogy valami magáénjellegű dolgot kelljen részletezned...

Meg a magad alatt levés... magyarul depresszió. Érdekes ez, ha az érintett sem látja az okát!"

Főleg magánjellegű dolog miatt. De attól függetlenül is mindig találnék magamnak valamit, mikor mit, ami miatt bűntudatom lehet. Vagy ami miatt szerintem az lehet. És utána amiatt, hogy most miért is van. hát ez egy ilyen ördögi kör, és nem tudom az okát, nagyon nem is kutattam, mondjuk legyen az, hogy elfogadtam az almát és ettem belőle. 

emberimádó Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21218

Sziasztok

Szia Nemkelltabu!

Áthoztam ide a hozzászólásod az öngyilkos topicból:

"Látod, egy érdekes dolog, hogy erre hivatkozol!

Magam is sokszor szemrehányom magamnak, hogy ilyen átélés után még pesszimista tudok lenni?!?"

Tisztelem, akiben gyökeret ereszt egy ilyen élmény, én-  ahogy kopik- mindent megkérdőjelezek, hogy igaz-e, úgy volt-e, egyáltalán amúgy megtörtént-e. Azért nem tartod csodának, mert nagyon kis százalékban megtörténhet, előfordulhat? Talán ezért se tudsz belőle újra és újra meríteni? Akkor se csodaként élted meg, vagy csak így visszagondolva több év távlatából nem?

"Másik dolog viszont, hogy szerintem nem csoda történt!

Illetve, ha olvastad azt a beszámolómat, tulajdonképpen 100%-ra nem tudom, mi történt, de úgy vélem, nem a csoda a legvalószínűbb magyarázat. Így viszont sokkal érdekesebb! Az ilyen esetek vizsgálata talán elvezethetné a szakembereket abba az irányba, ahol közelebbi válaszokat kaphatnának a rákkal kapcsolatos kérdésekre,"

mire gondolsz? miért alakul ki?

"...de ehelyett inkább, ha már elnémítani nem tudják az ilyen átélésekről beszámoló embereket, legalább agyonhallgatják az ilyen beszámolókat.

De, ha ezt a szálat folytatni akarjuk, inkább menjünk a Te topicodba, a "Csak úgy" -ba, mert itt hamar OFF zátonyra futunk!"

Beáldozom szívesen, ha Neked fontos, hogy ne tiltsanak ki máshonnan. Fontos Neked ez az itteni identitás, ugye_?

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21217

1 db fekas hszem volt. 1 mondat, vicc raadasul, magamrol ironizaltam meg az istenrol. megcsak meg sem sertettem senkit (csak a fehereket, de ok nem valakik) ha meg annyira off volt, miert nem toroltek ki. amugy ennek a regisztraciomnak semmi elozmenye nincs, ugyanis vadiuj. de mindegy, mert nagyon tavol all az allaspontunk. meg jo hogy nem vagy moderator. remelem nem is leszel. 

Előzmény: nemkelltabu (21214)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21216

Persze, elférnek, és azt is sejtettem, hogy nem a te kútfődből származnak, mert némelyikkel találkoztam már.

Csak arra próbáltam utalni, hogy azért vannak olyan élethelyzetek, amikor nem igazán állják meg a nekik szánt helyet!

Előzmény: polária (21215)
polária Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21215

Ezek nem az én " bölcsességeim" hanem mások általi POÉNOK

gondoltam elférnek a CSAK UGY topikban. 

Előzmény: nemkelltabu (21213)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21214

Szép napot Helénke-Magdika! :-)

Még mindig a vegán topicos sérelmeddel kapcsolatban írok, mert a másiknak nem jártam utána jobban eddig.

"...rosszul szűrted le a következtetéseket, mert

1. nem offoltam (csak egy kicsit, de nem jobban, mint a többiek)..."

Tőled, mint visszaesőtől, a kis OFF is nagy! Tudod, olyan ez, mint a felfüggesztett dutyi. Demoklesz kardja a fejed fölött, már a legkisebb kihágásodra is lecsap!

Szóval én egyetértek a moderátorral azügyben (noha magam nem vagyok az, csak szerited :-)) !

Amúgy, ha jól emlékszem, egy csomóan röpültek akkor!

Másik al-téma, az OFF, mint olyan, értelmezése!

Te itt sértettségedben írtál, így valószínűleg nem fogsz nekem igazat adni, de azért leírom:

A vegán receptek -véleményem szerint is- még bőven beleférnek abba a topicba! Mert legalább valamilyen szálon kapcsolódnak a címbéli témához!

OFF -ot az jelent, amikor semmilyen nyilvánvaló szálon nem kapcsolható az adott beszélgetés a téma címéhez. Márpedig 'Kútásó' pont ilyen, abszolút irreleváns irányba fordította akkor a beszélgetést, többedszerre is, ebbe kapcsolódtál be aztán te is. (Jó, nem a svédországosba, hanem a feka kontra fehérember vonalba.)

Előzmény: Törölt nick (21200)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21213

Helo 'Polária'!

Kiragadnék egyet a bölcsességeidből:

"...Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája..."

Nem olvastad a HGY topicban azt a(z emlékeim szerint) többször is felemlített beszámolót, amikor valaki odament egy illetékes pásztorhoz, mert valami problémája volt az illetővel, mire az a pásztor nagymellényűen hárított, mondván: A problémád a te bajod!

Szóval csak óvatosan az ilyen bölcselkedésekkel! ;-))

Előzmény: polária (21212)
polária Creative Commons License 2020.08.23 0 0 21212

- A házasság egy olyan kapcsolat, amiben az egyik félnek mindig igaza van.

A másik meg a férj!

- Isten megteremtette a világot, minden más Kínában készül...!

- Sajnállak, hogy olyan rossz és egyhangú az életed, hogy az enyémmel foglalkozol.

- Nem vagyok kövér, csak nagy felületen szép.

- Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája.

- Olyan jó volt látni a főnökömet az új kocsijában! Tudom, milyen keményen megdolgoztam érte.

- Te! Volt a férjednek egyáltalán jó tulajdonsága?

Persze, de azt már elköltöttem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!