Mondjuk az meg már valahol természetes is, hogy a vesztes anyázza a másikat, meg mindenféle koholt híreket terjeszt stb. Ez mindig is így volt sőt valószínűleg lesz is...
Ezen lehet, hogy tudok segíteni, méghozzá fiatalos memóriámnak köszönhetően:
1. Észrevettétek már, hogy Gyurcsány milyen átéléssel mondja ki, hogy Magyarország? Orbán ugyanez, csak más hangsúllyal. De vajon tényleg ennyire szeretik az országot? Vajon tényleg fontos nekik a magyar nemzet, vagy csak a poízciójukat féltik?
2. Egyszer meg kéne próbálni, hogy milyen az, amikor egy párt nem négy, hanem mondjuk nyolc évig van hatalmon.
Na, tessék! Eltünt a kérdés, amire vonatkozott a válaszom! Volt a topikcím alatt egy nyitószöveg, amiben azt kérdezte Soccer, nem lenne-e jobb úgy általában 4 év helyett 8 év. Namost ez a nyitószöveg mostanra angolosan eltünt !, ami remélem hamarosan angolosan vissza is fog jönni a helyére, mert nélküle úgy tűnik, hogy minden kérdés nélkül csak fújtam a magamét. :))
Most így néhány ciklus után egyre inkább úgy tűnik: nagyon rövid a négy év.
Első év elmegy azzal, amíg belerázódnak a kormányzásba, az utolsóban - ha kimondva nem is, de a tettek gyakran ezt mutatják - jóformán már csak kampányérdekekre figyelnek. Marad csak kormányzásra végülis két teljes év.
Szóval rövid a négy év akkor, amikor - mint ahogy eddig történt - négyévenként váltják egymást az oldalak (jobb-bal-jobb-bal). Nem is ez a baj. Hanem: a vesztes nehezen viseli el, hogy nem ő nyert, így nem egyszer betart. A nyertes nyeregben érzi magát, lesöpör néhány olyan, az előző kormánytól örökölt dolgot is, amit nem feltétlenül kellene (így esetleg kimutatja fölényét, de több a kár, mint a haszon). Plusz ehhez jön még, hogy ciklusonként mindegyik állandóan forgatja hátra a fejét, mit nem csinált jól, vagy egyáltalán nem az elődje. Ez sok energiát felemészt. Ráadásul a közhangulatnak sem tesz jót.
Higgadtabban kellene tudomásul venni a vesztesnek, hogy veszített (ez van...a többség így döntött), higgadtabban a győztesnek a győzelmét, hisz az sem tart örökké (lásd eddig). Legyenek viták, mert ez viszi előre a dolgokat. De ne "dafke" viták! Gyakran látni ezt is, pedig ez igazából sehova se vezet.
Nem lehet 4 ev alatt csodat tenni. A 8 ev valoban hasznosabb lenne. Azt is erdemes kiemelni, hogy mig az mszp-szdsz higgadt es nyugodt hangon beszel es nyugodt eletet kinal a fidesz folyton harcolni meg forradalmazni akar es kuzdesrol meg nemzethalalrol vizual. Szanalmasak.
Erre a kérdésre várom válaszaitokat, hozzászólásaitokat, s a félreértések elkerülése végett nem akarom a pártok híveit egymás ellen hangolni eme topic megnyitásával, csupán érdekel a téma. Lehet -e anyázni? Nos, én megnyitottam, az anyázás a TI dolgotok...