Keresés

Részletes keresés

Erzsébet87 Creative Commons License 2022.10.26 0 0 257

Jó napot, hogyan nyilvánul meg a Parkinson-kór? Csökkenhet a koncentráció, ha valamelyiket hallgatod?

Susi 32 Creative Commons License 2021.10.28 0 0 256

Sajnos màr 11 éve szenvedek ebben a  rettenetes betegségben. 70 éves vagyok.  A kezdetben Madopar 250 DR. kezeltek. Az nekem nagyon bevàlt.  kb 7 -8 év utàn megszokta a szervezetem és azota is probàlkozom ezzel, azzal. Nagyon färaszto az " on " és " of " percek, nagyon sokat remegek.  Még mindig a Madopar 250 -et szedem, probalkoztam különbözö agonistàkkal. Nekem nem megy. Ejszaka csak Stilnoxal alszom kb. 3 oràt. Nagyon elvagyok keseredve.

Gartner209 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 255

A Kemadrin hány évig hatásos?

Előzmény: hagyma boly (248)
titkom Creative Commons License 2019.12.12 0 0 254

Hogy zajlott a felülvizsga?

Előzmény: Stassy1 (253)
Stassy1 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 253
Anya már 1 hónapja szedi a gyógyszert, és tapaszozik. Egyenesebb lett sokkal, de a lábait nagyon húzza, és még mindig remeg. Nektek memnyi idő múlva hatottak a gyógyszerek? Már csak 9 nap a felülvizsgálatig. Eléggé aggódom.
titkom Creative Commons License 2019.11.21 0 0 252

:-( nem egy pozitív helyzet... tájékozódj, és bízz meg az orvosodban: Te csak magadat látod/érzed, Ők sokunkat... de amit Te érzel belül, azt csak Te érzed, Ő(k) nem: erre is meg KELL tanulni figyelni! ...tájékozódj, és figyeld magadat: az orvos Téged csak az alapján tud értékelni, amit mondasz, mert amit mérni kellene, azt nem lehet mérni, csak megfigyelni... fontos az összhang... ha megvan... erre KELL törekedni... ÉS: mint mindent, AKARNI KELL, s TILOS elengedni magadat... akkor is, ha nem megy... és MOZOGNI... mert addig élsz, amíg mozogsz, s levegőt veszel... szóval ELŐRE!!!

Előzmény: paradicsomkiraly (251)
paradicsomkiraly Creative Commons License 2019.11.17 0 0 251

" Kezdő " Parkinsonos vagyok,( bal kézfej remegés ) - a doktor Calmolan 0.52mg írt fel.Elolvastam a mellékhatásokat, nem mertem bevenni.Valaki szedett már ilyet ?

Minden segítséget, tanácsot, tapasztalatot köszönök.

hagyma boly Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 250

A pécsi doki,a neurólogus hozzá be kell jelentkezni a neten a magánrendelésére, és Ő  a magánrendelésén akkor megmond mindent www.kovacsnorbert.eu Egy teljes kivizsgálás a DBS műtét előtt.

Előzmény: Stassy1 (249)
Stassy1 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 249
Köszönöm a válaszokat. Anyukám kocsit rugalmatlan, és nagyon meg van ijedve. A műtétről egyelőre nem merek beszélni neki, ha felhozom a témát is tuti sírás a vége. Nagyon tiltakozott a mozgásneurológus ellen is, mert nem akarta, hogy ilyen diagnózist kapjon. A Ralagót nem ismeritek?
Ma volt az első hogy azt mondta, mintha kicsit gyorsabb lenne a mozgása. Ma 13 napja szedi a gyógyszert és használja a tapaszt. Nektek mennyi idő múlva hatottak a gyógyszerek? Egyelőre reggelente hányingere van,én örülök, hogy csak ez. A lakásból úgyse nagyon tud kijönni. A fránya remegés nem múlik. :( Az orvos a "leglágyabb" gyógyszerekkel próbálkozik, hogy 5 év múlva anya ne szenvedjen a mellékhatásoktól. Egyelőre ha hatna ezzel nagyon egyetértenék. Ha pár hónapig lennének ezek csak jók, anya már kapna egy szusszanásnyi időt meg egy kis reményt, hogy jó az irány. Érdemes ezzel a pécsi orvossal akár most is felvenni a kapcsolatot? Nektek mennyi idő volt, amíg műtét lett belőle a bejelentkezéstől? A szitut az is nehezíti, hogy anyu Borsod megyében él, ami messze van mindentől.
hagyma boly Creative Commons License 2019.11.05 0 0 248

valóban a tapasz nem sokat ér ! de  Ralnea, madopár,a Stalavo, az már jó gyógyszer, kb 5 évig. Nekem  8 év után  neuropacemakert  ültettek be, vagyis DBS műtétem volt, Ezt jelenleg Magyarországon  Porf.Dr. Kovács Norbert neurológus  és Dr.Balás István idegsebész  és a csapata végzi a legjobban.

Előzmény: Stassy1 (245)
gesztenye641 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 247

Szia! Én édesanyámnak  is teljesen meggörbült a gerince -A parkinson megtámadta a gerinc melletti izmokat. Ismerős dokinálk voltunk a gerincklinikán . Mondta ,mivel csontritkulása nincs .így kiírt fúzőt, de nem fog használni. A parkinsongyógyszereknek a mellékhatásaitól is szenvedünk. Anyunak tévképzetei vannak, Sajnos elég durvák. 89 éves .

Előzmény: Stassy1 (243)
Dodoka 75 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 246

Sajnos saját tapasztalatból mondom én már 10 éve beteg vagyok és most vagyok 43 eves és próbáltam már mindent. A lényeg hogy nem szabad húzni az időt vele , menni kell az orvoshoz váltani a gyogyszeren , minél több infót kell mondani az orvosnak , és nem feladni , kitartas. Kérdezel bármit szívesen segitek

Előzmény: Stassy1 (245)
Stassy1 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 245
Huh, ez nagyon rosszul hangzik. :( Azért írta először ezeket, hogy ne legyen 5 év múlva durva mellékhatása. Amit kapott gyógyszer mellé, az is rossz?
Előzmény: Dodoka 75 (244)
Dodoka 75 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 244

Szia a tapasz az egy forintot nem ér, ha már ennyire előrehaladott akkor szerintem próbálni kéne a madopart ,stalevo, és van még jó hogy pár jó gyógyszer ha már az sem akkor van a Duodopa intesztinális gél formájában amivel hasfalon keresztül egy szondával a vékonybélbe megy egyből egy pumpa segítségével ez nagyon jó gyógyszer nekem négy éve ez van

Előzmény: Stassy1 (243)
Stassy1 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 243
Sziasztok! Édesanyám(57) kb 1 éve görnyed, és már jelentősebben remegni kezdett, mikor megszületett a diagnózis, 1 hete. Mér alig tud járni, mert a bal lábát nem tudja rendesen előre tenni. :'( Nagyon aggódom érte. Nyilván eddig is féltettem, de most látom mennyire kétségbeesett. Az orvosa neupro tapaszt írt fel neki, ami most váltott 2ről 4 milligramra 1 hét után, és 1 szem Ralagót. Nagyon bíztam a gyógyszerben, de eddig sajnos semmi változás, csak most, az adagemeléstől szegénynek már hányingere és fejfájása is van. Lesz ez jobb? Mennyi idő volt nektek, míg hatni kezdett a gyógyszer? Sok jót olvastam a kenderolaj használatáról. Ti próbáltátok már, vagy nagy hülyeség? Előre is köszönöm!
gombi.75 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 242
Szia EEper! A mütét elött már nagyon ingadozó volt az állapotom . Rövid időn belül már annyira meg kellett emelni a gyógyszer adagot,hogy ha jól voltam ,elviselhetetlenül "túlmozogtam". Maximum 1-2 órát voltam jól..Néha kimaradt a gyógyszer hatása is.Ezek miatt állandóan fáradt voltam. Néha ülve beszélgetés közben is elaludtam.. Volt,hogy a mhelyen állva is , miközben dolgozzak vagy irás közben ... Rövid idön belül kb.10-12 kilót leadtam az átlag 75 kilóból, legyengültem. Műtét után sokkal jobban lettem-vagyok. A gyógyszer mennyisége kb. a negyedére csökkent,amit azóta sem kellett emelni, mivel a készüléket tudom állítani ha szükséges. Ezzel sem tökéletes,de még van állitási lehetőség a kontrollokon. A súlyom visszajött,energikusabb lettem valamivel. Kb.2 hónap után kezdtem újra dolgozni. Az időjárás nagyon megvisel,föként a nagy ingadozások Ez elég kellemetlen,de lehetne rosszabb is, ezzel nyugtatom magam. Összességében sokat nyertem a műtéttel,tudok dolgozni,a családdal lenni. Én is gondolkodtam vmi más álláson,de ezzel a betegséggel nehéz. A mhelyemen elfogadják, segítenek ha egy kicsit rosszabbul vagyok. Meg a fizetés sem rossz,bár alaposan meg kell dolgozni érte... Amig tudom csinálom,elég sok hitelt kell még kifizetnem 😁. Jó egészséget kívánok.
eeper Creative Commons License 2019.05.20 0 0 241

Szia! 

 

Én 37 éves vagyok, és még műtét előtt állok. Dolgozom én is, igaz nem műszakba járok. De a 8 órát ledolgozom minden nap. Csak egyre nehezebb. Munkahely váltáson már gondolkoztam, de a betegségem, illetve a mozgásom miatt (ami lassú és nehézkes) nem sok esélyt látok rá hogy felvegyenek egy másik munkahelyre. 

Megkérdezhetem hogy milyen volt a műtét előtti illetve az utáni állapotod? Mik a tapasztalataid? Könnyebb volt utána? Műtét után mennyi idő múlva tudtál újra dolgozni? 

 

EEper 

Előzmény: gombi.75 (240)
gombi.75 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 240

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,van-e olyan köztetek aki 3 műszakban dolgozik még aktívan. Mert én még igen és sajnos az elmúlt időszakban sajnos nagyon hullámzó az állapotom.. Azt szeretném kideríteni , hogy ez vajon annak tudható be, hogy emiatt rendszertelen a gyógyszer bevétel,mert ha éjszakás vagyok akkor nappal kb.reggel 9-töl du.3-4 óráig nem szedek mivel alszom. Viszont éjjel szednem kell a mhelyen. Van valakinek tapasztalata ilyenről?

Rólam annyit,hogy 44 éves vagyok , 36 évesen diagnosztizáltak, 2 éve pedig DBS- műtétem volt Pécsett. Jóval kevesebb gyógyszert szedek,mint előtte,de mostanában nagyon lehangoló,hogy ennek ellenére is ennyire nehezen boldogulok. Nagyon fáradékony vagyok,gyengének érzem magam.Pedig a mütétemig aktívan sportoltam ( fociztam közel 20 évig) heti rendszerességgel több alkalommal is.Pedig szükség lenne az aktívabb önmagamra, mivel van egy 4 és egy 6 éves kisfiam, akiket szeretnék még sokáig boldoggá tenni... Gondoltam meg kellene próbálnom kisérleti jelleggel a 2 műszakos munkát,de ezt nem lesz egyszerű a mhelyemen megvalósítani... Ha nem megy akkor a leszázalékolás marad és más mhely.. Bocs ha túl sok voltam,de jó volt kicsit "kiírni" magamból a gondolataimat.. Örülnék ha valaki tudna valami tapasztalatot megírni. Köszönöm aki elolvasta...

tengerszem59 Creative Commons License 2019.03.24 0 0 239

Szia! Email címet kérhetnék tőled. Köszönöm.

tengerszem59@ freemail.hu

Előzmény: Törölt nick (219)
lacafiuka Creative Commons License 2018.12.11 -1 0 238

Szia eeper! Jó lenne személyesen beszélni. 

Cserélünk elérhetőséget? 

Szép napot! 

hagyma boly Creative Commons License 2018.11.24 0 0 237

Szia!

 

Én 54 éves nő vagyok és 2011-ben diagnosztizálták a parkinsont nálam,és gyógyszerek már nem segítettek ,ezért  2017-év juniusában DBS- műtétem is volt. Magyarország legjobb neurológusa : Dr. Kovács Norbert  Pécs. Ha valamit még szeretnél kérdezni  akkor  bokafix111@gmail.com az e-mail címen szívesen válaszolok.

Előzmény: mynona. (236)
mynona. Creative Commons License 2018.11.23 0 0 236

Sziasztok!

Két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni. Az első az lenne, hogy szerintetek Parkinson-kór gyanúval hova érdemes fordulni megbízható diagnózisért? Magán úton is bevállaljuk, csak tudni szeretném, hogy alapos kivizsgálást végeznek és megvan hozzá a technológia és a megfelelő szakember az adott helyen. Új vagyok a témában, édesanyámnál merült fel a parkinson lehetősége, de egyelőre csak tippelgettek, illetve 10 perc vizsgálat után van aki "próbából" már komoly gyógyszert írna... ami nem túl szimpatikus hozzáállás.

Második kérdésem, hogy gyógyszerek terén mi a tapasztalatotok? Én csak most kezdtem olvasgatni a témában, talán tudtok tanácsot adni, hogy mi az amit szerintetek lehetőleg ne is vállaljunk be, vagy miről hallani jobb tapasztalatokat. Természetesen nem orvososdit szeretnék játszani és én eldönteni a dolgot, egyszerűen csak felkészülni és tájékozódni a témában.

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is.

Üdv, Mynona

 

hxh Creative Commons License 2018.11.21 0 0 235

Szia. email címem nyilvános oda írhatsz és tudunk róla beszélni ok!

Előzmény: eeper (234)
eeper Creative Commons License 2018.11.21 0 0 234

Szia! 

 

Olvastam hogy nálad 36 évesen diagnosztizálták ezt a betegséget. Barátok,rokonok hogy fogadták mikor elmondtad? És a munkahelyeden? Másik kérdésem hogy milyen gyógyszereket szedsz? Használ valamit? Én 2 félét szedek. De nekem nem igazán használ. 

Előzmény: hxh (233)
hxh Creative Commons License 2018.11.21 0 0 233

:(

Előzmény: eeper (232)
eeper Creative Commons License 2018.11.21 0 0 232

Szia! 

 

Sajnos az én életem is gyökeresen megváltozott. Én is fiatal vagyok. Még dolgozom, de vannak napok mikor legszívesebben a kapun se mennék ki. Vannak jobb napjaim, de van amikor annyira görcsöl a lábam hogy menni nem bírok. Az időjárás nagyon megvisel. Téged is?

Előzmény: lacafiuka (231)
lacafiuka Creative Commons License 2018.10.29 -1 0 231

Szia!

Nálam 45 évesen diagnosztizálták. Most 3 éve. Gyökeresen megváltozott az életem és még nem tudom mi vár rám. Talán a legérdekesebb, hogy tisztában vagyok vele miért alakult ki és csak magamnak köszönhetem. Ha szeretnél beszélgetni akkor írj. Köszönöm.

Laci.

 

Előzmény: eeper (224)
nick bogi Creative Commons License 2018.10.17 0 0 230

Szia csymby62.Nekem is ez a problemam es nem tud a neurologusom semmit sem adni ra.Borzaszto amikor elkap sem ulni sem allni nem tudok .yNalam mar olyan mertekben van h du mar sehova nem merek elindulniEs van h egy ket orat de van h hosszu orakon at gorcsol .Borzaszto.Ott tartok h bevallaltam a mutetet.Nem tudom te hany eve vagy beteg ,en kilenc.udv.nick bogi

csymby62 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 229

Sziasztok ! Sajnos nálam is ez a probléma. Érdekelne,hogy lábgörcs esetére mit javasoltok ami bevált.  

szaboeva81 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 228

Kedves Csoporttagok!

 

Egy önkéntes kutatásban veszek részt, amely célja, hogy feltérképezze a Parkinson betegségben érintett emberek problémáit. Hogy pontos képet kapjunk arról, hogy a problémákra hogyan lehet megoldást nyújtani, egy rövid interjút szeretnék készíteni az érintettekkel.
De ha személyesen vagy skype-on nem szeretnének válaszolni, akkor a kérdéseket itt is kitudják tölteni: https://goo.gl/forms/ifKThsapL0lq9tUJ2

 

Előre is köszönöm a jelentkezéseket és az önkéntes válaszadást.

 

Szabó Éva / grafikus, MOME hallgató

szaboevu@gmail.com

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!