Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2013.11.10 0 0 95

> Tanulok összhangzattant, de erre a kérdésemre még nem tudtam választ kapni :/

 

Nagyon szerencsés helyzetben vagy. Ha ilyen problémák nyomasztanak, akkor sokkal eredményesebben fogod tanulni az összhangzattant, mintha csak tanítani próbálnának.

Az összhangzat tanításában pont ilyen feladatok elvégeztetése is szerepel, és ha már eleget próbálkoztál a saját feladatoddal mire oda érsz a tananyagban, akkor sokkal jobban fogod érteni a felmerülő problémákat, és azok megoldását.

Előzmény: roland97 (94)
roland97 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 94

Kedves Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni.
Megírom egy négyszólamű homofón mű szopránját és hozzáharmonizálom a basszust. Azért írom meg a szopránt, mert az a dolgok ihleti része és ahhoz illesztem a basszust. Hogyan lehetne kitölteni a művet alttal és tenorral? Tanulok összhangzattant, de erre a kérdésemre még nem tudtam választ kapni :/

Segítségeteket előre is köszönöm!

Roland

lia.87 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 93

2011?:O

landmine Creative Commons License 2011.08.30 0 0 91

Ingyenes online zeneelmélet az alapoktól az összhangzattanig, példákkal, feladatokkal, videókkal 

 

http://landmine.uw.hu/index.php?p=konyv

 

music40 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 90
Hello mdolna!

 Nagyon tetszik ez a zenemű a www.rakocziregiseg.hu portálján, de én nagy zenekari változatát ismerem professzionális előadókkal. A zeneszerző Gustavus Ray, és ez egy részlet a teljes darabból, a címe pedig” The Rainforests”. Próbáltam megvásárolni, de állítólag kereskedelmi forgalomban nem kapható. Egy az esőerdőkről készült dokumentumfilmben hallottam, és akkor jegyeztem fel a mű szerzőjét és a darab címét. Természetesen a képi és a hozzátartozó zenei aláfestés együttesen fokozta az élményt. A www.rakocziregiseg.hu portálján hallható előadás-szerintem-, ez vagy egy feljátszás próba közben, vagy az alkotás közben született nyersanyag, ami természetesen magán viseli a hibákat. Nyilván ez egy alap, amit utána megfelelően kidolgozott vagy kidolgozták. Gondolom, hogy a portál üzemeltetői többet tudnak ezzel kapcsolatban, mivel azért jelentős jogdíjai lehetnek! A zene különben sem attól jó, hogy mennyire bonyolult vagy egyszerű, hanem milyen hatást ér el. Komponálhatsz te nagyon összetetten is és nagyon egyszerűen is, a hallgatóság dönti el, hogy mennyire fogadják be, vagy nem. A végleges döntés pedig az utókor kezében lesz!                                 

A www.rakocziregiseg.hu szintén megfelelőnek látom, főleg az egyszerűségében és könnyen áttekinthető megjelenésében. Nem vagyok egy nagy gyűjtő, de jó érzés a magyar történelemre utaló –viharos- külső képe. Music40                                                                                                     

 

Előzmény: mdolna (89)
mdolna Creative Commons License 2008.08.10 0 0 89
Találtam egy portált, www.rakocziregiseg.hu ,nem vagyok különösebben  gyűjtő típus,  így ehhez a részéhez nem tudok hozzászólni,viszont hallható rajta egy nagyon szép dallam,esetleg ismeri valaki, hogy mi a szám címe és ki a szerző? Köszi: mdolna

 

 

 

HTWWW Creative Commons License 2006.07.03 0 0 88
A vélemény megfogalmazója ugratott. Vagy Xavért hallota...
Előzmény: Molledura (87)
Molledura Creative Commons License 2006.06.29 0 0 87

Olyan véleményt hallottam Olivier Latry tegnap esti koncertjéről,hogy "ez a csávó nem tud orgonán játszani".

 

Szerintetek?:-)

HTWWW Creative Commons License 2006.05.20 0 0 86
Hát a topicnyitó nem igazán aktív :-(
Előzmény: Maestro88 (84)
thewinstrol Creative Commons License 2006.05.14 0 0 85

Igen, a mai világban egy akkori disszonáns akkor is hathat konszonánsnak.

 

Pl a Messiaen féle akkordok is ilyenek.

Előzmény: Maestro88 (83)
Maestro88 Creative Commons License 2006.05.13 0 0 84

Ja és mégegy eszembe jutott: ismeritek Arvo Pärt - Te Deum?

Hihetetlen király, zenekar + kórus, a tavalyi tavaszi fesztiválon volt szerencsém élőben hallani az észt filharmonikusok előadásában, hihetetlen élmény.

Nem bonyolult, sőt, a pláne az benne, hogy kifejezetten egyszerű zenei eszközökkel operál, mégis egy hallatlan élményt nyújt (elég meditatív jellege van, de ez az a mű ami megszeretteti mindenkivel ezt a műfajt [[korábban én sem rajongtam a meditatív zenéért, de egyszer egy felvételen hallottam és azóta top10ben van]]:)). Akit érdekel esetleg msn-en el tudom küldeni (28:54; 41 mega) :). Ajánlom!!!

 

Maestro88 Creative Commons License 2006.05.13 0 0 83

Sziasztok!

Úgy gondolom hogy elég zenei tapasztalattal rendelkezem ahhoz hogy ehhez a témához hozzá szólhassak.

 

Szerintem a zene tipikusan az a hangulatfüggő és szubjektív műfaj, amelyben ugyan léteznek szabályok, de kábé azért hogy utána felrúghasd őket. Ha végignézed a nagy zeneszerzőket, sokan vannak olyanok, akik jóval megelőzték a korukat, azaz akkoriban meg nem értett zseniként működtek, nem értették meg a művészetüket (na jó, ezalól Bach erős kivétel bár halála után őt is nagyon hamar elfelejtették). Az igazán meghökkentő, nem lapos megoldásokhoz valami feszültségkeltés kell. Ez most elég fellengzősen fog hatni, de lévén hogy 21. században élünk vagy mi a szösz, a feszültség nem fejeződik ki pusztán egy V. fokban, vagy egy szeptimakkordban, ehhez jóval több disszonancia kell (függetlenül a klasszikus vagy a jazz zenétől), és adott esetben oldásként is működnek olyan akkordok, amelyek nem a 'klasszikus értelemben vett összangzattan' szabályai szerinti oldások (csak egy példa, zongorán könnyen követhető:  d-fisz-a-c-f  oldása g-b-d-f; az első akkordot már palestrina is használta műveiben, utóbbi pedig tipikus feszültségkeltő akkordként funkcionált, mégis ma már oldásként is használatos).

 

Szerintem minden újfajta megoldás, amely adott esetben figyelmen kívül hagyja a szabályokat, mind 'szakmai', mind művészeti szempontból jó lehet. Persze a standard megoldásokkal is lehet operálni, de akkor marad a laposság.

HTWWW Creative Commons License 2006.05.13 0 0 82
: (((
HTWWW Creative Commons License 2006.05.12 0 0 81
.
HTWWW Creative Commons License 2006.05.12 0 0 80
????
HTWWW Creative Commons License 2006.05.12 0 0 79
???
HTWWW Creative Commons License 2006.05.12 0 0 78
??
HTWWW Creative Commons License 2006.05.12 0 0 77
?
HTWWW Creative Commons License 2006.05.11 0 0 76
Viszont ezt tényleg meg kell hallgatnod!!!!!!!
Szintén Youtube.com. 1969 Dazed and confused (07:34 es verzió).
A zene ősrobbanása.
Minden innen indult ami fontos lehet a zene "innenső" oldalán.
És így 37 év után is csupán mindenki mögötte kullog, keresi a titkot.
Sokkal több tudásal, sokkal kevesebb érzelemmel.
A titok az érzelmekben van. Nézd meg és magával sodor.
Az értelmen túl, az érzelmekig... :)
Előzmény: thewinstrol (73)
HTWWW Creative Commons License 2006.05.11 0 0 75
Csak jön valaki aki partnered lesz a témában :)
Nagyon szurkolok neked, de addig érd be velem, meg a zep-örületemmel :(
Előzmény: thewinstrol (74)
thewinstrol Creative Commons License 2006.05.11 0 0 74
MIkor fogunkk összhangzatozni:-))) ??? !!! ???
thewinstrol Creative Commons License 2006.05.11 0 0 73

Ok, meg fogom keresni az emule-on:-))

 

Egyébként szépen zenélnek!

Előzmény: HTWWW (72)
HTWWW Creative Commons License 2006.05.11 0 0 72
Ha a youtube.com felé jársz, a videók közt keress rá a KASHMIR-ra. A 9:01 perces változat szerintem tetszeni fog! :)
Előzmény: thewinstrol (71)
thewinstrol Creative Commons License 2006.05.10 0 0 71
Érdekes zene, most hallgatom, de sematikus:-)
Előzmény: HTWWW (68)
thewinstrol Creative Commons License 2006.05.10 0 0 70
Mindjárt, csak letöltök tőlük valamit:-)
Előzmény: HTWWW (68)
HTWWW Creative Commons License 2006.05.09 0 0 69
Ez persze borzasztóan közhelyes. Ha belegondolsz az ilyen mondatok csupán azért váltak súlytalaná, mosolytkeltővé, mert bármely száj bármikor harsoghatja.
Kigondolták, megszenvedték helyettük.
Nálam viszont tényleg működik!
Jó vagy rossz?
A kérdést mindig a lelkem dönti el. Mindenben.
Előzmény: HTWWW (68)
HTWWW Creative Commons License 2006.05.09 0 0 68
Azért vannak elvarratlan szálak...

Többször kérdeztem, hogy mi a véleményed e zep-röl.
Mindig csupán csend volt a válasz.

Talán azért, mert én nem igazán hiszek a zene hagyományos felosztásában és ez nehezen kezelhető. Komoly, könnyű, ugyan már...

Nekem csupán a ZENE van.

Jó vagy rossz.

Hiszen ez olyan egyszerű, AC/DC vagy Wagner tök mindegy. Ha a szerző mondanivalója, és az ezt érvényesítő megoldása megtalálja a lelkemben mélyen lakozó vágyat és érzelmet, oly mindegy, hogy melyik század, melyik hangszer ,melyik stílus...

Szerintem:)
HTWWW Creative Commons License 2006.05.08 0 0 67
Ja a szerzői és egyébb jogok!!! Teljesen kiment a fejemből.

Megpróbálkozom hát azzal a Yahoos mail-el.
Előzmény: thewinstrol (66)
thewinstrol Creative Commons License 2006.05.08 0 0 66

AZtán még a végén feljelentenek azok, akiknek itt a szemét szúrom más témákban.

 

 

Szívesen elküldöm emailben, ha csinálsz egy yahoo-s mailt, akkor símán átmenne a fájlok.

Előzmény: HTWWW (65)
HTWWW Creative Commons License 2006.05.08 0 0 65
És mi lenne ha feldobnád az internet oldaladra?
Jó, persze a címét módosítani kellene, mondjuk a "francia orgonamuzsika évszázadaira.
Szerintem sok embernek okoznál vele örömöt!
Aztán talán kinőhetné magát, "a francia zeneirodalom remekeivé is" :)
Előzmény: thewinstrol (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!