Keresés

Részletes keresés

BeR Creative Commons License 2006.11.02 0 0 17

Egyszer talán még "hőskori" hír lesz ez is:

 

 

Mégis megjavítják a Hubble-űrtávcsövet
BeR Creative Commons License 2006.04.16 0 0 16
Nem bizony! Láttam régebben egy kiállításon - anno a BNV területén itt volt egy teljes méretű Vosztok modell is, s ha jól emlékszem a Közlekedési Múzeum-ban is volt, vagy van is egy kabin, de lehet, hogy a Planetárium volt, már régen jártam mindkettőben  - Gagarin kabinjának eredeti méretű másolatát, s elég döbbenet volt...
Előzmény: satellite five (9)
BeR Creative Commons License 2006.04.16 0 0 15

Igen, sajnos a politika akkor is, most is meghatározó, de ettől még verseny. Azokra kívánok itt emlékezni, akik a hősei, s nem a politkusai voltak ennek az időszaknak.

 

Mint pl. Gagarin is:

 

Ember az űrben! 45 éve repült Jurij Gagarin (2. rész)

 

Vosztok és Voszhod - 2006.04.15.

A világ első űrhajósa mindenféle baj nélkül Föld körüli pályára állt. A TASSZ ekkor jelentette be a világnak is a hírt: „A Szovjetunió felbocsátotta a világ első embert szállító űrhajóját…”

Előzmény: Gézoo (1)
/dev/null Creative Commons License 2006.04.13 0 0 14
"ezeket az impulzushajtóműveket pontosan melyik boltban is lehet kapni?"
Itt:
http://www.gezoo.fw.hu/
Előzmény: tegla (11)
/dev/null Creative Commons License 2006.04.13 0 0 13
"Saturn V2 sem lehet boltban kapni.. "
Valóban.
_Működő_ rakéta modellt viszont bárki bármikor vehet, csinálhat (csak óvatosan), láthat.
És _működő_ impulzushajtómű modell hol van?
Te eddig csak hazudtad. Most is.
Mutass egy _működő_ modellt!
Nem kell Holdutazás - kezdésnek egy méter repülés már elég lenne!
Előzmény: Gézoo (12)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.13 0 0 12

Szia!

 

   Saturn V2 sem lehet boltban kapni.. Építeni kell.

Előzmény: tegla (11)
tegla Creative Commons License 2006.04.13 0 0 11
Ha ezeket a primitív hajtóműveket nézem, csodálkozom, hogy ki lehet annyira vakmerő, hogy bombára űljön?.. Miközben impulzushajtóművekkel ezerszer kevesebb energia felhasználással és nagyságrendekkel biztonságosabban is feljuthatna...

ezeket az impulzushajtóműveket pontosan melyik boltban is lehet kapni?
Előzmény: Gézoo (6)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.13 0 0 10

Szia!

 

  Egyszer kisgyermek koromban bújócska közben egy ládában rejtőztem el. Kisgyerekként nem gondoltam arra, hogy mi lenne ha leborulna a kupac tetejéről..

Megtörtént.

 Csak kb. két másodpercig görgött, dübörgött velem a világ.

  Gondolom Gagarinnak is hasonló élményben lehetett része, csak sokkal tovább tartott a "gurulás"..

 

Előzmény: satellite five (9)
satellite five Creative Commons License 2006.04.13 0 0 9
A Gagarin topic-ról jutott eszembe. Azért nem lehetett semmi érzés az első űrhajósnak beszíjazva szorosan egy szűk kabinba és várni a kilövést. Kb. hány százalékot adtak a sikerre ? Kíváncsi lennék milyen érzés volt belülrül az űrutazás.
Előzmény: Gézoo (8)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.13 0 1 8

Szia Neroka!

 

   Nagyon jó a szójáték! Találó!  Igen, őskor. Ennyi erővel a Mount Everest

tetejéről "kínai csúzlival" is "fellőhetnénk az űrhajókat".. Az legalább környezetkímélő lenne..

 

  (Egymilliárd pici kínai húzná a csúzlit.. Aki elfelejti elengedni, na az lenne az

   űrhajós...:):):):)  )

 

Előzmény: neroka (7)
neroka Creative Commons License 2006.04.13 0 0 7
Szia Gézoo."  Mindennek tükrében, szerintem az eddigi egész űrkutatás, mindenestől még csak

a hőskor." Nem véletlenül ŐSKOR-t akartál írni?

Előzmény: Gézoo (6)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.13 0 0 6

   Különös tekintettel arra hogy Ciokovszkij terveit felhasználva, több mint 100 éve

rendelkezésre álltak a jelen űrtehnológiájának elemei.

   Ha ezeket a primitív hajtóműveket nézem, csodálkozom, hogy ki lehet annyira

vakmerő, hogy bombára űljön?..  Miközben impulzushajtóművekkel ezerszer

kevesebb energia felhasználással és nagyságrendekkel biztonságosabban is

feljuthatna...

   

   Ha bele gondolok egy 17 éves autót már csak veteránként lehet levizsgáztatni,

űrsiklók pedig "újként" repkednek ilyen öregen.

 

   Mindennek tükrében, szerintem az eddigi egész űrkutatás, mindenestől még csak

a hőskor.

Előzmény: fokhagymabors (4)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.13 0 0 5

Szia!

 

  Úgy vélem, egyszerű politikai erőfitogtatás. Kizárólag burkoltan nyomatékot

adni annak, hogy képes valamely ország pusztító eszközeit a világűrön át is

bárhova eljuttatni, akár a holdra is ha kell...

Előzmény: fokhagymabors (4)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.04.13 0 0 4
csakhogy nehogy elsüllyedjen ez a nemes szándékú topik: kifejtenéd bővebben ezt a kételyedet?
Előzmény: Gézoo (1)
t7m4cf3 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3

Tom Hanks az Apollo13 után - mint producer és narrátor - készített egy sorozatot az HBO számára. Ez az amerikai űrkutatási program hőskorát dolgozza fel, nagyon érdekesen, informatívan, látványosan, rámutatva az általad is említett politikai összefüggésekre is. Akit érdekel a téma, annak kötelező!

A sorozat címe: A végtelen szerelmesei (Az Apollo program). Ráadásul a forgalmazó igen baráti áron jelentette meg: az 5 lemezes gyűjtemény magyar szinkronnal 5-6000 Ft körüli áron vásárolható meg!

Ajánlom mindenkinek!

Daikini Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2
Tiszteletem a szovjet es az amerikai urhajosoke, es muszaki szakembereke. Remelem a kinaiakkal ujabb verseny alakul ki, es nem lankad a kutatas.
Előzmény: BeR (-)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1

Szia!

 

  Értelmes versenyről beszélni? Politikai felhangokkal versenynek titulálni?

Előzmény: BeR (-)
bindera Creative Commons License 2006.04.13 0 0 0
biz0ny
BeR Creative Commons License 2006.04.13 0 0 topiknyitó

Sokféle témaval találkoztam, de gondolom egy ilyen jellegű is elfér még :-)

 

Két hír tehát indulásként a kiváló portálról:

 

Elsőnek Jurij Gagarin tegnap 45 éves utazásáról (amit ma több helyre feltettem):

 

Ember az űrben! 45 éve repült Jurij Gagarin (1. rész)

 

45 éve más világot éltünk. Ha másért nem, hát azért, mert akkor a hír – miszerint egy ember repül a világűrben – szenzáció-bombaként robbant világszerte. Jurij Alekszejevics Gagarin egyszer kerülte meg a Földet akkor.

 

A másik egy eltitkolt történet az első űrsétáról:

 

Mezítláb az űrben: 40 éve történt az első űrséta

 

A szovjetek a 60-as évtized első felében taroltak az űrben. Szinte már természetes volt, hogy az űrverseny újabb „versenyszámát” is ők nyerjék meg. A világ ámuló szemei előtt 1965. március 18-án újabb világraszóló eredmény született. Az ember valóban kilépvén az űrbe, először tett űrsétát. A majdnem tragikus végkifejletről akkor nem tudhattunk...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!