Keresés

Részletes keresés

action Creative Commons License 2006.04.15 0 0 44

Van jó spicli és van rossz spicli!

Van jó komcsi és van rossz komcsi!

Van jó keresztyény és van rossz keresztény!

Van jó KISZ-es és van rossz KISZ-es!

Van jó privazitáció és van rossz privatizáció!

Van jó hazaáruló és van rossz hazaáruló!

Van jó tolvajbanda és van rossz tolvajbanda!

Van jó hazugság és van rossz hazugság!

Van jó '56-os és van rossz '56-os!

Van jó publicista és van rossz publicista!

Van jó ... és van rossz ...!

Van jó ... és van rossz ...!

Van jó ... és van rossz ...!

Van jó ... és van rossz ...!

Van jó ... és van rossz ...!

Van jó ... és van rossz ...!

Van jó ... és van rossz ...!

Előzmény: Bergadler (42)
Bergadler Creative Commons License 2006.04.14 0 0 42

Alig ismerek még egy olyan gusztustalan embert, mint az ál-mdf-es Debrecenit. Szólni kéne már neki hogy törölje meg egy zsebkendővel az arcát, mert totál összemaszatolta magát a Gyurcsány "csokijával".

 

Ennyire gátlástalan, jobboldal-romboló, bosszúálló, kicsinyes, még a higgadtság látszatára sem törekedő embert keveset ismerek a magyar közéletből. Várja szegénykém hogy talán az mszp hátsójának lefetyelésével talán előrejut, talán leesik neki megint valami, vagy hogy a senkit sem érdeklő, az eladások végén tipegő könyvei-balsikerei után most befuthat, ha mást nem, Magyarország legjobban helyezkedő meztelencsigája címen.

action Creative Commons License 2006.04.14 0 0 40

"Nem vesszük be!

Felnőttek vagyunk!"

 

Ez szólt Orbán Viktornak és Gyurcsány Ferencnek!

Nem maradt meg bennem, hogy előbb ennek, aztán annak, vagy fordítva!

Tehát felesleges x,y,z,w.

A szavazók 5%-a, mintegy 272 ezeren azért szavaztak az MDF-re, mert nem akarták a populistábbnál populistább jelöltet látni a kormányfői székbe!

Miért kellene a populistább mellé állni?

 

Előzmény: Zézé (39)
Zézé Creative Commons License 2006.04.14 0 0 39

Mar hogy tartana be???

 

Kormanyvaltast igert elso sorban, es csak masod sorban azt, hogy nem segiti hatalomba OV (fogalmazhatott volna egyertelmubben is, mondjuk OV+partjat)

 

DE:

ha van a kovetkezo helyzet:

1. MSZP x%

2. FIDESZ y%

3. SZDSZ z%

es MDF mondjuk w%

 

es x+z > y

valamint ha az MDF jelolt folytatja, akkor automatikusan az MSZP curling rock-ja elott sepri a jeget

-> nuku kormanyvaltas ...

 

 

Előzmény: action (38)
action Creative Commons License 2006.04.14 0 0 38

Ennyire bosszantó lehet néhány szavzónál, hogy egy politikus betartja a szavát?

 

A szörnyű az, hogy hozzászoktunk a hányadékhoz, a hazugsághoz, a gátlástalansághoz. A tiszta víz már gyanús, nem létező dolog, mi több, bűn!

Előzmény: Zézé (37)
Zézé Creative Commons License 2006.04.13 0 0 37

Nos az MDF megint kitancolt a visszaleptetes elol ... ha igy is nyer a fidesz, akkor majd targyalnak ...

 

es meg ok beszelnek Mohacsrol ... Zápolya kiralyi testor volt hozzajuk kepest ...

 

no de, kivancsi leszek a szavazoik mikent dontenek ...

action Creative Commons License 2006.04.13 0 0 35

Miért nem jöhetett jobbról?

 

2002-ben 2 670 000-en szavaztak az SZDSZ, MSZP listára!

2006-ban 2 680 000-an szavaztak az SZDSZ, MSZP listára!

 

Ergo balról nem jöhetett az a 272 000 szavazó!

 

4 éve volt 219 029 voksoló a Centrumra, akikből mára 17 000 maradt! A Fidesz vezette közöslista (2002 és most 2006 közt) pedig 40 ezerrel kevesebb lett. A MIÉP-re négy éve 245 326-an szavaztak most 119 007. A Miép-es tuti biztos Fidesz szavazó lett a kormányváltás miatt és ezzel a 140 ezer voksolóval is kevesebb lett a Fidesz listára leadott szavazat a 2002-eshez képest!

 

Tudomásul kellene már venni, a jobboldalon kialakult egy olyan réteg, akinek nem kell Orbán és a populista ígéretei!

 

Előzmény: Zézé (32)
Zézé Creative Commons License 2006.04.12 0 0 34
Te nem vagy tisztaba azzal, hogy milyen az igazi balkani es milyen az igazi nacionalista ...
Előzmény: Törölt nick (33)
Zézé Creative Commons License 2006.04.12 0 0 32

Nem, de mindig nagyra tartottam, Csapodyt, David Ibolyat es a tobbieket.

 

En az eleve kozosbe vitt 4,x szavazat miatt talaltam elhibazonak a dávidi utat ... Ha hozni tudtak volna az >5,x% -ot akkor igazan hasznos szereploi lehettek volna mas vilagnezetukkel a jobboldalnak. Az eletkepes partok fideszi badaralasanak soha nem voltam -lettem volna- a hive

 

Hogy mi a bajom ezzel az 5-el? az, hogy ez nem jobbrol jott, es nem is jon ossze, ha nem mennek neki ennyire Orbannak ... ha meg balrol jott, akkor nekik viritani kell, amint azt most jol peldazza az eloallt helyzet

Előzmény: action (30)
ilonazlati Creative Commons License 2006.04.12 0 0 31

Ez igaz. Jobb politikus, de ennyi. Sok embert képes megmozdatni és ez a politika lényege.

Nem vagyok  álmodozó. Tudom, hogy az MSZP győzni fog. Az MSZP- nek a háttérében szereplő öregei, nagy politikai tapasztalattal rendelkeznek. A politikai tapasztalatot érezni lehet a párt reakcióiban, megnyilvánulásaiban.

A FIDESZ tévedései éppen  a tapasztalanságból és érettlenségből adódnak.

Ha nyer az MSZP és nekünk jó lesz én meg leszek elégedve.

A FIDESZ-t én egy jó hajtómotornak itélem. Az egyedüli olyan párt, amelynek a rendszerváltás óta sikerült nagy tömegeket mosgosítani és igazi ellenzéki nyomász gyakorolni az MSZP-re.

Talán pont ez a nyomás kényszerítette ki az MSZP gyors megújjulását, fiatalodását. A lényeg az, hogy az MSZP időben lépett. Fiatalokat promovált és ezzel megerősítette a hatalmát.

Én így látom.  

 

Előzmény: Törölt nick (26)
action Creative Commons License 2006.04.12 0 0 30
Eddig sem tetted...
Előzmény: Zézé (-)
homancska Creative Commons License 2006.04.12 0 0 29
Ezért van a koalíció... kompromisszumos megállapodás a programokról.. összerakják, amilyük van, nem kell ehhez megegyeznie minden mondatuknak.
Előzmény: ilonazlati (22)
ilonazlati Creative Commons License 2006.04.12 0 0 28
Szerintem érted mit szerettem volna mondani. A Parlamentbe, egy két mandátummal rendelkező ellenzékben politizáló párt, olyan mint  a szenteltvíz. Ha nem segít, nem is árthat.
Előzmény: Törölt nick (24)
homancska Creative Commons License 2006.04.12 0 0 27
A magyar választási rendszer ilyen.. töredékszavazatok mennek a listára. www.valasztas.hu -n találod a pontos számolási módot.
Előzmény: ilonazlati (23)
ilonazlati Creative Commons License 2006.04.12 0 0 23
Hogyan lesz kettőből, 12. Talán meghíznak, vagy élesztőt esznek?
Előzmény: homancska (21)
ilonazlati Creative Commons License 2006.04.12 0 0 22

Elég sokat olvastam. A vitákat is megnéztem. Egyáltalán nem láttam, hogy a Gyurcsány féle politika, megegyezne a Kuncze féle eszmékkel.

Ha így lett volna, Medgyessy a helyén marad és Gyurcsány nem rughatott volna labdába. Medgyessy igen okos ember, de mennie kellett.

Bevallom és addig sosem hallottam a Gyurcsány nevet. De ezt nem szégyellem.

Előzmény: Törölt nick (18)
homancska Creative Commons License 2006.04.12 0 0 21
Milyen kettő? Lesz az 10-12... korábban se voltak többen a közös lista idején.
Előzmény: ilonazlati (19)
Zézé Creative Commons License 2006.04.12 0 0 20

es ki mondja meg ki a szelsoseg? a baloldal?

 

Amugy a kalapos ngysgos asszony is szelsoseg volt nemolyreg ...

most meg annyira szeretik ... nem buzlik itt valami?

Előzmény: Törölt nick (17)
ilonazlati Creative Commons License 2006.04.12 0 0 19

Kérdeznem  tisztelettel. Az MDF, a maga két mandátumával, mit tud tenni a Parlamentbe, Magyarország érdekében. Semmit.

Amit most Dávid tesz, esztelen személyeskedés. Nem a magyar emberekért vagy a pártért teszi. Hirtelen fontosnak érzi magát, elfelejtve, hogy az MSZP ledarálja. Talán négy évig vegetálni szeretne a Parlamentbe. Ha igen, akkor hól vannak a nagy eszmék amiről beszélt. Vajon nem így csapja be jobban, a választóit?

Talán jobb lett volna, ha nem is kerültek volna be. Mindenki elfelejtette volna és csend lenne.

Előzmény: csg67 (10)
homancska Creative Commons License 2006.04.12 0 0 16
Bocs, az előbb nem látszott a beírásom, azt hittem elszállt..
Előzmény: homancska (15)
homancska Creative Commons License 2006.04.12 0 0 15
Az mindegy, hogy ki honnan jött... hátha sikerül egy normális, békésebb hangot használni egymással... hátha "elkapják" a politikusok is, mint a náthát... vagy naívlennék???
Persze, nem fog összeomlani, de nyilván kisebb lesz a jelentősége, ami a tagoknak és szimpatizánsoknak nyilván fáj.
Előzmény: centerhalf (9)
homancska Creative Commons License 2006.04.12 0 0 14
Nem biztos, hogy összeomlik... csak nyilván kisebb lesz a jelentősége. Ez persze nem jó hír a szimpatizánsainak és a tagjainak.
Az mindegy, hogy ki honnan jön... kezdjük el, beszélgessünk, hátha békésebb hangot sikerül elérni, amit majd "elkapnak" a politikusok is.. mint a náthát... vagy naív vagyok?
Előzmény: centerhalf (9)
janohu Creative Commons License 2006.04.12 0 0 13
sztem, mert sokan gondolták, hogy ibolyára leadott szavazat akkor is elveszik, ha bejut, mer egyedül a zemdéefből micsinál abba a nagy parlamentbe
Előzmény: ilonazlati (7)
ilonazlati Creative Commons License 2006.04.12 0 0 12

Az MSZP miért nem tudott egyedül győzni? Miért kell nekik egy olyan barát és koalició, mint az SZDSZ?

Nem egyeznek, nem szeretik egymást, merőlegesen más politikai elveik vannak, de a cél érdekében mindent megtesznek. Miért?

Előzmény: Amart (8)
csg67 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 10
Hajrá Ibolya! HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
Előzmény: homancska (4)
centerhalf Creative Commons License 2006.04.12 0 0 9

szerintem zézé inkább a miép oldaláról jött.

amúgy azt  nem értem, hogy most ettől omlik össze a fidesz, hogy az mdf nem hajlandó bealázni magát alájuk? hogy önállóan gondolkodnak? hehehe

Előzmény: homancska (4)
Amart Creative Commons License 2006.04.12 0 0 8

Tudjátok miért ez a nagy gyülölködés az MDF ellen?

 

Mert tudják, hogy veszíteni fognak és végre találtak valakit akire rá lehet fogni a vereséget. Igy a JEL tiszta maradhat, nem Őjelsége veszített, hanem elárulták.

 

De hát mi a fenéért nem volt képes nyerni az első fordulóban?

Miért kellet neki ledarálni a jobboldali kisebb pártokat?

Miért akarta ledarálni az MDF-et is még két héttel ezelőtt is?

 

Miért nem képesek a fidesz-fanok elfogadni, hogy itt a mai helyzethez semmi köze DI-nak ezt a Fidesz főként Őjelsége és a közvetlen sleppje harcolta ki. Pedig ezt már OV is belátta, mert már lemondott. Lemondott mert észrevette, hogy már a jobboldal szemében is "nem kivánatos személy" lett, azaz kigolyózta magát a politikai uri kaszinóból. Hosszú távon egy demokráciában a politikai ámokfutóknak nincs létjogosultsága.

ilonazlati Creative Commons License 2006.04.12 0 0 7

Üdvözletem mindenkinek.

Bevallom, at MDF-re szavaztam, de már megbántam. Kezdek semmit sem érteni a politikából.

Hittem abban, hogy Dávid egy igazi személyiség, egy okos nő.

Meglepődtem.

Hogyan lehet valaki olyan öntelt, ha a saját választókerületében sem tudott győzni?

homancska Creative Commons License 2006.04.12 0 0 6
Nem csodálkozom akkor sem. A jobboldal politikája is elfogadható, ha nem annyira agresszív, mint Viktor szokott lenni. Én a magam részéről marhára utálom a nagyfokú gyűlölködést és úthengeres módszert. Szépen meg fog férni a bal és jobb egymás mellett, ahogy más országokban is anélkül, hogy a fél ország utálja a másik felet. Ezért szurkolok Ibolyának.
Előzmény: Zézé (5)
Zézé Creative Commons License 2006.04.12 0 0 5
Ja, csak az nem jobboldaliakbol fog allni ... aztan te se csodalkozz majd, ha a baloldal fog osztodni ;)
Előzmény: homancska (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!