Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2006.04.12 0 0 81

A topicinditóban szereplő hír szvsz. egy hatalmas kacsa, ami nem lenne meglepő a hírtévétől. Ha ez valóban így lenne, már három napja ettől zengene minden jobbos média.

 

Egy-két dolgot meg nem is értek: ha valaki lakcímkártya nélkül szavaz (illetve olyan személyivel+értesítővel, amiben a lakcím helyett már pöcsét van, hogy "lakcímkártya kiadva" arról azonnal jegyzőkönyvet kell felvetetni valamelyik szavazóbiztosnak, illetve még ezt sem értem, egyáltalán, nem is szabad hagyni leszavaztatni. Nálunk is volt ilyen, hogy otthon hagyta a lakcímkártyát az illető, mindenki ismerte hol lakik meg kicsoda, de megkértük, hogy urogjon haza már a kártyácskáért, meg is tette. )

Meg azt sem értem, hoyg hogyan lehet a szavazólapot a másik helységben bedobni, nálunk is két szavazókör volt két szomszédos helységben, de senki nem tett ilyet...

 

Meg azt sem értem, hogy hoygan lehet az, hogy másik szavazókör pecsétje van a szavazólapon... megvallom, mikor számoljuk a szavazatokat, akkor nem silabizáljuk ki a pecsétet is, hogyan derült erre fény? Erre csak úgy derülhetett fény, hogy a már  ujra lezárt urnát, bennük a dokumentumokkal, ujra felnyittatták valami miatt - mi miatt?

 

Naszóval nem nagyon értem.  

voks02 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 80
A személyi szám a szavazás során elő sem kerül. Az értesítőn rajta van, de az nem kötelező kelléke a szavazásnak. A személyiben pedig már régen nincs benne.
Előzmény: Géniusz Lóci (78)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2006.04.12 0 0 79
A választókerületünkben majdnem 82% volt most is :-)
Előzmény: Lujza71 (60)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2006.04.12 0 0 78
Igen.
Feltéve, hogy a személyi számotok is egyezik.
Előzmény: voks02 (69)
Álné Vendel Creative Commons License 2006.04.12 0 0 77
Eddig is megmutattátok.. ezért is olyan lepra hely Bp
Előzmény: Lujza71 (60)
voks02 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 76
Minden választókerületben van erre a célra kijelölt szavazókör. A hajléktalannak pedig a település neve benne van az igazolványában.
Előzmény: mesesajt (74)
mesesajt Creative Commons License 2006.04.12 0 0 75
Hajléktalanok hol szavaznak?

Lakcímkártya?????
Előzmény: NICKTELEN (72)
mesesajt Creative Commons License 2006.04.12 0 0 74
Hajláktalanok hol szavaznak?

Lakcímkártya?????
Előzmény: NICKTELEN (72)
NICKTELEN Creative Commons License 2006.04.12 0 0 73
Azon mondjuk nem lepődnék meg, ha Doszpot megbukott volna a C-n :)
Előzmény: Droopy (25)
NICKTELEN Creative Commons License 2006.04.12 0 0 72
Az értesítőn így szerepel:

a lakcímet tartalmazó személyazonosító igazolvány) vagy

lakcímigazolvány ÉS - személyazonosító igazolvány) útlevél stb..
NICKTELEN Creative Commons License 2006.04.12 0 0 71
Jaja, és ha Ököritófülpösön érvénytelen a szavazás, akkor bizonyos, hogy a Tisza vonalától keletre mindenhol új választásokat írnak ki.

voks02 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 69
Egy. Dehogynem törvényes, az ugyanis már nem az a) pont alá tartozik, hiszen akkor már nem "lakcímet tartalmazó érvényes személyazonosító igazolvány". Ugyanis ha költöztél, a lakcímedet kivezették a régi típusú személyibôl, belepecsételték, hogy "lakcímkártya kibocsátva", és kaptál egy lakcímkártyát. Onnantól kezdve a törvény szerint az is kell a régi személyi mellé a szavazáskor. Jó a törvény, semmi baja.

Kettő. Dehogynem kell a lakcímet is ellenőrizni, ellenkező esetben ugyanis elmehetnél szavazni az országban lakó bármelyik, veled megegyező nevű ember helyett.
Előzmény: Törölt nick (66)
prenotalis Creative Commons License 2006.04.12 0 0 68

A mosolygástól endorfin szabadul fel, ami megvédi a szív koszorúsereit a betegségtől. És akire rámosolyognak, annak is megvédi a koszorúsereit a betegségtől, és mindez teljesen ingyen van,

 

Köszönjük kedves 100lépés !

:)))

Előzmény: 100lépés (-)
haszán Creative Commons License 2006.04.12 0 0 65

Közben rezeg a léc szabolcs néhány kerületében is, pl nyíregyházán!

 

mennyi is az a 0,05 százalék szám szerint?

voks02 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 64
De, ahhoz is kellhet, ha az illető költözött az elmúlt évtizedben. Szóval, attól függ, de a nélküle való szavazás önmagában semmi törvénytelenséget nem jelent.
Előzmény: Törölt nick (62)
pointless Creative Commons License 2006.04.12 0 0 61
Látod, a nagyszabású karikatúra és photoshop kampányod szart se ért. A választást nem a Kossuth téren kell megnyerni hehehe.
Előzmény: Törölt nick (59)
Lujza71 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 60

látom szeretnétek 80% feletti részvétel:)

 

BP megmutattná :)

 

tulajdon képpen ezzel tutti nyerne az MSZP és 7% felett lenne az SZDSZ

 

szóval hajrá

 

 

voks02 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 57
Egyébként én is lakcímkártya nélkül szavaztam. Merthogy messze nincs mindenkinek lakcímkártyája, csak ezt a jelek szerint arrafelé nem tudják...
Előzmény: 100lépés (-)
BELABACSI Creative Commons License 2006.04.12 0 0 56
Látom lejárt a munkaidő.
BELABACSI Creative Commons License 2006.04.12 0 0 55

Hát én inkább büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok. Van is mire. Sokan szeretnek minket bárhol a világban, én legalábbis ezt tapasztalom.

 

Te meg igaz magyar lehetsz, ha tagadod a magyarságod. Ez biztos megoldás. Nacionalista, polgári, magyar megoldás.

 

Vagy nem?

Előzmény: bányász-béka (36)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.12 0 0 54
Ugyan már! Hogy egy élő klasszikust idézzek.

Minden apró részletre az elvtársak sem figyelhetnek oda. Összekevertek néhány bélyegzőt, meg pár köteg szavazólapot, nagy ügy.

Nem mindegy, hogy Gyurcsány vagy Gyurcsányi? A lényeg az, hogy ő a legnagyobb ember.

Elvesztek a részletekben, ez a ti legnagyobb hibátok.
Előzmény: 100lépés (-)
b.viridis Creative Commons License 2006.04.12 0 0 53
Mondjuk ilyen nálunk is és feltehetőleg sokfelé van, hogy ugyanabban az iskolában/kultúrházban működik két szavazókör is. De azt nagyon nem tudom elképzelni, hogy mi a francért csereberélnék a cédulákat. Szándékosan pláne, de még véletlenül sem.
Előzmény: pert1 (47)
ági anyu Creative Commons License 2006.04.12 0 0 52
Az más, így igaz. De a szavazás akkor is körzetenként történik, ami azt jelenti, hogy legfeljebb az adott vk.-ben kell ismételni
Előzmény: sir_bobby_charlton (45)
Antisystem Creative Commons License 2006.04.12 0 0 51

74,33%

 

ÜdV

Előzmény: Esbeta férje (49)
ági anyu Creative Commons License 2006.04.12 0 0 50
Amikor főpolgármestert választunk. De, ha megnézed az OVB honlapot, azt látod - Bp. 1.sz. választókörzet, Bp.2.sz. választókörzet...stb.
Előzmény: elemes (31)
Esbeta férje Creative Commons License 2006.04.12 0 0 49
Azt sem hiszem, hogy nem volt meg az 50%....
Előzmény: Antisystem (48)
Antisystem Creative Commons License 2006.04.12 0 0 48

OK, rájöttem miről beszéltek: a területi választó-kerületről. 88§ e.

 

ÜdV

Előzmény: sir_bobby_charlton (45)
pert1 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 47
A 29-es vagy 32-es választókerület lehet, mert ott lehet véletlenül a szomszéd szobába vinni a lapokat (amiken egyébként ugyanazok a nevek vannak)
Előzmény: Géniusz Lóci (37)
Antisystem Creative Commons License 2006.04.12 0 0 46

Nézd, én a választás rendjéről szóló törvényben (linkeltem alább) nyomát nem találtam ilyennek. Úgyhogy szerintem, ha a megye valamelyik választókerületében nincs meg a részvétel - tehát érvénytelen a forduló - akkor csak abban a választókerületben tartanak új első fordulót - szavaznak listákra is, nem az egész megyében.

 

ÜdV

Előzmény: sir_bobby_charlton (45)
sir_bobby_charlton Creative Commons License 2006.04.12 0 0 45

Én úgy tudom, van budapesti területi lista, tehát van ilyen választási egység.

1998-ban pl. 2 megyében (Hajdú-Bihar és Szabolcs) volt érvénytelen az 1.forduló (50% alatti szavazási hajlandóság miatt), ezért ott ismételten szavaztak listákra is.

Ettől függetlenül, a mostani hírre nem gondolom, hogy az OVB az ismétlés mellett döntene.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!