Aki nem ért egyet a jelenlegi kormány ámokfutásával, ne csak az urnáknál szavazzon, vonjuk meg tőle a pénzünket is!
A hiány jelentős részét lakossági megtakarításokbók fedezik, és a horribilis adóssághalmaz segít fenntartani a jólét és fejlődés látszatát.
Az AHT hiány az egekben, a forint gyengélkedik, a bankok pedig lekötötték szabad pénzüket az MNB-nél két hétre.
Vezessük be az eurót most!
Akinek van megtakarítása, vagyen ki a bankból annyit, amennyit nem fél otthon vagy magánál tartani két hétre, és minél többet váltson át euróra.
A radikális változtatások úgyis elkerülhetetlenek, sürgessük meg őket egy kicsit.
Pukkadjon ki a lufi minél előbb, lehetőleg még a 2. forduló előtt.
Ne essünk úgy kétségbe, mint a lengyelek Index 2009. február 26., csütörtök 10:01 | Frissítve: 51 perce
A volt uniós biztosunk, Balázs Péter szerint hiba lenne, és jelenleg nem is lehetséges Magyarország ERM II-csatlakozása. Egyes elemzők ugyanakkor az euró előszobájába való belépésért és ezzel a zloty védelméért tett erőfeszítéseket kétségbeesettnek és megalapozatlannak, másfelől logikus, akár Magyarország számára is járható és az EU számára sem előnytelen lépésnek mondják.
Nagy hiba lenne, ha most a válság miatt, átmeneti nehézségek hatására feladnánk az euróbevezetés célját és annak programját. Ugyanakkor az is nagy hiba, ha azt hisszük, hogy az euró előszobájaként emlegetett ERM II. árfolyamrendszerbe való belépés megváltást jelenthet a valutájuk leértékelődése miatt szenvedő országok, így Magyarország számára, mondta az Index kérdésére Balázs Péter közgazdász.
...A lehetséges kockázatokat illetően egyetért a fentiekkel Samu János is. A Concorde elemzője szerint ugyanakkor amennyiben nem blöff az ERM-II-csatlakozás meglebegtetése, és az EU, illetve az Európai Központi Bank (EKB) is késznek mutatkozik az együttműködésre, akkor azzal kölcsönösen nyerhetnek a felek. Samu szerint ugyanis az EKB-ra feltehetően nemcsak a kelet-közép európai régióból nehezedik (ha nehezedik Varsó kérésén túl) nyomás, hanem nyugatról is [4]: a visegrádi országokban vagy még keletebbre is kitettséggel rendelkező nyugati bankok is aggódva nézik a térségi devizák kontrolálatlan, gyors gyengülését, ami a bankrendszerre nézve is veszélyes lehet. A csatlakozás ténye pedig ahogy már a tárgyalások bejelentésétől is ezt várják a lengyelek önmagában is elég lehet ahhoz, hogy a régiós devizák gyengülésére játszó befektetőket visszafogja, egy jól meghatározott árfolyamsáv tartása az EKB-nek jó eséllyel nem kerülne semmibe, véli Samu János.
Nem vagy te hazaarulo, hogy mar keteve is ezt akartad?
Nekünk fáj a legjobban az árfolyamgyengülés Index 2009. február 5., csütörtök 16:57
Eddig a lakosság saját zsebére játszva akaratlanul is védte a forintot, de ha megrendül a bizalom, és a gyengülő árfolyamtrend mellett mindenki nekiáll euróra váltani a pénzét, az további forintzuhanást indukálna. A jegybankoknak mindenütt tekintettel kell lenniük e szempontra is a nemzeti valuták védelme során, de sem ez, sem az a tény nem vezethet közös visegrádi fellépéshez, hogy az elmúlt egy hónapban a cseh korona és a lengyel zloty is nagyon sokat gyengült. Nekik azonban nem fáj annyira, a kisebb államadósság és az állami és privát szektorban is jóval kisebb devizaadósság miatt.
Nemcsak a már az Indexen is többször elemzett inflációs hatás [1] és a devizahitelesek törlesztése [2] miatt lehet izgalmas a mostani árfolyamszint: a jegybankoknak figyelniük kell arra is, mikor indul el a lakossági megtakarítások átváltási hulláma mondta az Indexnek Samu János. A Concorde makróelemzője szerint eddig az volt jellemző, hogy a forint egy relatív szűk sávban mozgott, amiben ha az erős oldalra közelített, a lakosság eurót vett, relatíve olcsón (például az idén nyáron). Amikor pedig gyengült a forint, például ősszel, a lakosság eurót adott el (azaz voltaképpen forintot vásárolt). Ezzel segítette az árfolyam kordában tartását, hiszen mindig az aktuális trenddel ellentétes hatású reakcióval élt (októberben kb. fél milliárd euró devizabetétet váltottak át, korábban, április és július között viszont 900 millió eurót helyeztek el). Ez a gyakorlat azonban arra a tapasztalati feltevésre alapult, hogy az árfolyam bizonyos sávban ingadozik.
Ha ez a hit megdől, akkor elindulhat egy olyan folyamat, ami például Oroszországban a rubel folyamatos gyengülése miatt már zajlik is: a lakosság a további árfolyameséstől tartva elkezdi a további gyengülés negatív hatását kivédendő devizára váltani a nemzeti valutát akkor vesznek dollárt vagy eurót, azaz adnak el rubelt, amikor a rubel amúgy is gyengül. Ez a jelenség, ha tömegessé válik, az eddigi lakossági gyakorlattal ellentétben nem ellensúlyozza, hanem felerősíti az éppen aktuális, gyengülő árfolyamtrendet.
Ezt hatást alighanem a régiós jegybankok is figyelik, de a jelenlegi, a forintot, a cseh koronát és lengyel zlotyt is egyaránt érintő gyengülési hullám alapvetően más következményekkel bír az egyes országokban. Az Index azon felvetésére, hogy várható-e a régiós gyengülés elleni közös jegybanki fellépés, a szakértők nemmel válaszoltak.
Hát... Vannak olyan országok, ahol komoly strájkokkal és tiltakozásokkal szokták észre téríteni a kormányokat. Ez persze nálunk egyelőre elképzelhetetlen, itt a birkák saját lenyírásukat is megszavazzák, ha néhány napig fél kilóval több tápot kapnak, vagy egy kicsit ízletesebb premixet...
"Haláliak" az érveid, ez azért sejteti a politikai irányultságod, akkor is, ha tagadni próbálod :-) Egyébként ennek nincs jelentősége, te azt csinálsz amit akarsz, szabad ember vagy, és én is, én pl. kivettem a pénzem a bankból és átváltottam euróra.
Nem szoktam mások után nyomozni, csak a felvetésekre reagálok. Egyébként nekem sincs exvezérem, sőt semmilyen vezérem, csak hogy tényeknél maradjunk :-) És a gazdaság össezomlása sem érdekem, ezt még a szocikról sem feltételezem, viszont megkozkáztatnak egy komoly válságot is csak, hogy hatalmon maradhassanak, ez az ami nem tetszik, és a saját pénzemmel ezt a politikát nem kívánom elősegíteni, ehhez jogom van.
Hát persze. Ha én kiveszek pár ezer eurót a bankból, az undorító. Több milliárd euró hitelt csak azért felvenni, hogy osztogatással be lehessen csapni a népet, minden választási forduló előtt külön pénzeket osztogatni, majd az egészet velünk kamatostul visszafizettetni az nem undorító...
Most halottam, hogy a 2. forduló előtt a doktorandusz hallgatók valami 30 ezer ft körüli külön "juttatást" kapnak. Eddig még ilyen nem volt, most van erre egy kis plusz pénz, úgy látszik. Na az ilyen demagóg pénzosztásokat kívánom én megakadályozni, ilyesmire ne használják az én bankban tartott pénzemet. Nem kötelező nekem finanszírozni az emberek becsapását. A gazdaság meg nem omlik öszze, sőt valójában semmi nem omlik össze, maximum a te vágyálmaid a nagy jólétről meg a gazdaság dübörgéséről, ezekért viszotn nem kár, mert nem is felelnek meg a valóságnak.
Az sms-kampány viszont már törvénybe ütköző. Az más kérdés, hogy ekkora baromságot senki nem hisz el, így hatása maximum annyi lehet, hogy ezzel is meg lehet vádolni Orbán Viktort. A taktika egyébként ügyes (és nem új): ha valami szarul megy, fogd rá a nyuszira. Én csak azt nem értem, hogy a szoci szavazók mindent bevesznek, egyszerűen mindent. Nem is merek belegondolni, hogy mit jelent ez a jövőre nézve.
Kérlek szépen, én már megcselekedtem: pénzem egy részét kivettem, más része euróban, sőt még külföldi bankszámlára is jutott belőle. Másoknak is ezt javaslom, a saját megtakarításaival mindenki azt csinál, amit akar, éljen a liberális piacgazdaság! :-)
No, ez bizony a hazaárulás büntetőjogi tényállása. Az alkotmányos rend megdöntésére irányuló kísérlet az államháztartás, a bankrendszer és a nemzeti valuta elleni támadással. Nagyon sokat lehet ám ülni érte, ha megcsinálod. :-DD
Amerikában dettó. Ott is (mint az angoloknál) az elektronikai kütyük, főleg a fél évnél régebbiek baromi olcsók, de az energia, a lakhatás, meg a kaja baromi drága.
A piaci logikának erősen ellentmondana egy ilyen hirtelen áremelkedés, már ha valaki hisz a keresletben meg a kínálatban. Hacsak nem hatósági árak voltak Németországban.
Közvetlenül a bevezetés után valóban erősen felfele kerekítettek, de mára beálltak az árak egy kb. régi szintre. Van ami 10-15%-kal drágább lett, más tételek meg kb. annyival olcsóbbak lettek. Ez a "duplája lett" dolog egy kurva nagy baromság.
Úgy látszik félreértettél, én nem a hivatalos euró bevezetésről beszéltem. A németek pedig csak panaszkodnak, de ott sem az euróval van a gond. Amikor ott voltam, ott vásároltam, ruhát pl. olcsóbban, mint itthon.