Keresés

Részletes keresés

kaktuszka67 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 44
Szerencsére nem mindenki menekült :)
Előzmény: hoppaaa (43)
hoppaaa Creative Commons License 2009.12.20 0 0 43
Nem értem a népeket. Isszák a forralt bort, kereskedőknél és nem olyanoknál, akik adományt gyűjtenek. Ha meghallják az adomány vagy jótékonyság szót, menekülnek :(
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 42

LIONS Budapesti KLauzál Club

szabadtéri jótékonysági rendezvénye

 

NYÁRI OPERAGÁLA

a Budavári Hadtörténeti Múzeumban

 

Árvizektől sújtott nagycsaládosok javára a Dunakanyar településein

 

2006. augusztus 27-én 16.00 óra

 

Fővédnök: Sólyom Erzsébet asszony

 

Közreműködnek:

Magyar Állami Operaház énekművészei

Tokody Ilona

Szilfai Márta

Wiedemann Bernadett

Kálmándy Mihály

Nyári Zoltán

Szécsi Máté

és a Duna Szimfónikus Zenekar

Vezényel: Medveczky Ádám

 

Műsoron: Verdi, Mascagni, Giordano operáinak válogatott áriái, duettjei és színpadi zenéi.

Jegyek: Ticket Express irodáiban 5000 Ft-os áron

kaktuszka67 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 41
Kedves Lions Barátaink!  

Idén is megrendezésre kerül az immáron hagyományos évi Lions teniszverseny a ChampLion.

Idén a Budapest First (Host) Lions Klubot érte a megtiszteltetés, hogy otthont adhat a rendezvénynek.

 

§      A rendezvény 2006. június 16-18-a között Budapesten kerül megrendezésre. Pontos helyszín: Budapest Park Teniszklub.

      A teniszklub romantikus környezetben, a Feneketlen tó partján fekszik.

      Budapest legszebb és legújabb teniszklubja. www.parktenisz.hu

 

§         A helyszínen a verseny ideje alatt igénybe vehető szolgáltatások:  Zárt parkoló, öltözők, hangulatos klubszobák,  wellness, uszoda, szauna, jacuzzi, napozó, konditerem, drótnélküli internetelés, plazma tv.

§         Valószínűleg ekkorra már elkészül egy vadonat új Petanque pálya - "francia golyózó"- valamint egy gyermek homokozó és kis játszótér.

§         A kisebb gyerekeknek még különböző társas és egyéb játékok, valamint csinos ovó nénik is a rendelkezésükre állnak majd.

§         Engedménnyel igénybe vehető: Masszázs

 

Reménykedve az esemény sikerében várunk sok szeretettel és

barátsággal ölelünk Benneteket!

 

A szervező bizottság tagjai:

 

A versenyalapító: Dr. Németh Viktor - PDG

-    A First Klub elnöke: Kárászy Szilvia

-    A szervező bizottság elnöke: Dr. Galla Gábor

-    A Salvia Leo Klub részéről: Dr. László Judit

 

További részleteket és a jelentkezési lapot lásd a mellékletben.

Várjuk jelentkezésed az alábbi elérhetőségeken:

      e-mail: paragrafus@freemail.hu

      fax: 06-1-351-1709

      dr. László Judit

      Salvia Leo Club                                                                             

      mobil: 06-30-231-8676

 

 

kaktuszka67 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 40

 egy ilyen 'jótékonysági' rendezvényen 'természetesen' ingyen koncertezett, de vendégként csak úgy maradhatott volna ott a szeánszon, ha vesz 'önköltségi' (horribilis áron) meghívót, ami a mezei meghívó fele volt. (a gyengébbek kedvéért: ingyen muzsikálhatott, de a bulira már nrm volt jó a művész úr) Tehát a gyüjtögetés fele a bulizásra ment.
 Akkor nem"egy ilyen 'jótékonysági' rendezvényen lépett fel.

Én nem állítom, hogy ilyen nincs, De a Lions rendezvényeken nem ingyen lépnek fel az előadók, és nem is olcsóbban mint máshol, hacsak nem Lions Klubtag.

Miért vagy ilyen ellenséges? van valami okod rá?

A bevételnek egy része tényleg a bulizásra kell hogy menjen, mert ha nincs műsor, nagyon kevesen mennének el.

 

 

Előzmény: schpenoth (39)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 39
Egy jeles zongoraművész mesélte (asszem cikket is írt róla), hogy egy ilyen 'jótékonysági' rendezvényen 'természetesen' ingyen koncertezett, de vendégként csak úgy maradhatott volna ott a szeánszon, ha vesz 'önköltségi' (horribilis áron) meghívót, ami a mezei meghívó fele volt. (a gyengébbek kedvéért: ingyen muzsikálhatott, de a bulira már nrm volt jó a művész úr) Tehát a gyüjtögetés fele a bulizásra ment.

"Mégis ritkán hallani magánakciókról..." Talán kisebb a feltünési viszketegség...
Előzmény: szenyor Lopez (37)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 38
"Nem hinném, hogy egy, az újságban megjelenő cikk egy lélegeztetőgép, egy inkubátor, egy mentőautó, egy kórterem átadásáról ne lenne hihető."

Ki mondta, hogy nem hihető? Kicsit figyelmesebb olvasást! ("És a reklámtól már el is hihetjük, hogy az amit mond?")
Előzmény: hoppaaa (36)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.05.22 0 0 37

A könyvelésükbe nyilván nem látunk bele. Amennyire én tudom, úgy működik a dolog, hogy jótékonysági akciókon gyűjtenek pénzt és fordítják karitatív célokra. Mivel vannak látványos eredményeik, ez is több, mint a semmi. Tehát ha el is megy a pénzből erre-arra, akkor is több jut a rászorulóknak, mintha nem létezne ez az alapítvány. Vagy klub vagy mi. 

A lehetőség mindenki előtt adott, hogy segítsen. Ehhez nem kell klub. Mégis ritkán hallani magánakciókról...

Előzmény: schpenoth (35)
hoppaaa Creative Commons License 2006.05.22 0 0 36
Nem hinném, hogy egy, az újságban megjelenő cikk egy lélegeztetőgép, egy inkubátor, egy mentőautó, egy kórterem átadásáról ne lenne hihető. Mindamellett megnyugtatja azokat, akik adakoztak, hogy a pénzüket tényleg arra használták, amire ők szánták. Ez egyébként úgy szokott működni, hogy minden jótékonysági akción megnevezik a kedvezményezetteket és a célt.
Előzmény: schpenoth (30)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 35
Kétségtelen, csak az a kérdés, hogy mennyit költöttek a gépre és mennyit az önfényezésre (reklámra).
Előzmény: szenyor Lopez (32)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 34
Ne dirigálj!
Előzmény: kaktuszka67 (31)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 33
"Csak nem értem a gyűlölködést, az előitéletet."

Olyan vagy, mint a rom. kat eh. Ha valaki meri őket kritizálni, az gyűlölködik, meg előitéletes.

"Miért kell egy olyan dolgot pocskondiáznod, amit nem is ismersz."

Honnan tudod, hogy nem ismerem?

"Tudod, itt a sok ember megmozgatása is lényeg, azt pedig csendben nem lehet."

Egy klub tagjait miért nem lehet csendben megmozgatni?

"Vagy te a szemedet is becsukod, hogy ne láss meg egy vak embert? Ha nem látod, nem tudsz róla?"

Eléggé pofátlan vagy! Az aki nem tagja egy procc, parvenü gittegyletnek, nem is segíthet?

"Szerintem ha valaki ingyen fellép egy jótékonysági koncerten, talán az neki is jó "reklám"."

Mindnen újgazdag ezt hiszi...


Ezt te írtad: "...nemigazán bíznak ezekben a szövetségekben." Biztos, hogy ez véletlen?
Előzmény: kaktuszka67 (29)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.05.22 0 0 32
Ha nagy csinnadratta közepette átadnak egy lélegeztetőgépet, akkor az valszeg nem optikai csalódás;)
Előzmény: schpenoth (30)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 31

Kérlek, ne beszélj többesszámban.

Az hiszi el, aki akarja.

Előzmény: schpenoth (30)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 30
"Mert a tagok egyenként nem tudnának annyit segíteni, amennyit közösen tudnak. Nagyon ritka, hogy bármelyik gazdag ember egy lélegeztető gépet vagy bármi drága műszert venne. Ellenben így lehet gyűjteni."

Jogos, a gittet visszavonom.

"Nem feltétlenül. Ha nem reklámozzák magukat és nem tudod, hogy X klub vagy alapítvány ténylegesen arra költi a pénzt, amire mondják, te nyugodt szívvel adnál nekik? Én nem, mert van jónéhány olyan alapítvány, ami nem végez karitatív tevékenységet, csak a nevében alapítvány."

És a reklámtól már el is hihetjük, hogy az amit mond?
Előzmény: szenyor Lopez (28)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 29

Nekem semmi kedvem veled vitatkozni. Persze, igazad van, azt írzs ide amit akarsz, ez egy nyílt fórum.

Csak nem értem a gyűlölködést, az előitéletet.

Miért kell egy olyan dolgot pocskondiáznod, amit nem is ismersz.

Tudod, itt a sok ember megmozgatása is lényeg, azt pedig csendben nem lehet.

Vagy te a szemedet is becsukod, hogy ne láss meg egy vak embert? Ha nem látod, nem tudsz róla?

Szerintem ha valaki ingyen fellép egy jótékonysági koncerten, talán az neki is jó "reklám". Vagy képzeld, az is lehet hogy örömmel teszi.

És aki nem teheti, meg, az nem fog fellépni. Ez nem kötelező.

 

 

Előzmény: schpenoth (27)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.05.22 0 0 28

Nem vagyok tagja az említett klubnak, de hallottam már a működésükről.

Hadd védjem egy kicsit őket...

 

"Még mindíg nem világos: ahhoz hogy segítsek, minek gittet is rágnom?"

 

Mert a tagok egyenként nem tudnának annyit segíteni, amennyit közösen tudnak. Nagyon ritka, hogy bármelyik gazdag ember egy lélegeztető gépet vagy bármi drága műszert venne. Ellenben így lehet gyűjteni.

 

"Az a jó példa ott kezdődne, ha csöndben végeznék áldásos tevékenységüket. (ami, sajnos, valójában reklám)"

 

Nem feltétlenül. Ha nem reklámozzák magukat és nem tudod, hogy X klub vagy alapítvány ténylegesen arra költi a pénzt, amire mondják, te nyugodt szívvel adnál nekik? Én nem, mert van jónéhány olyan alapítvány, ami nem végez karitatív tevékenységet, csak a nevében alapítvány.

Előzmény: schpenoth (27)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 27
"Ha szertnél te is tag lenni, mert tiszta szívvel tudsz saját idődből nem pénzért segíteni, szólj nyugodtan."

Még mindíg nem világos: ahhoz hogy segítsek, minek gittet is rágnom?

"Például a Lions bálon nem ingyen lépnek fel a művészek."

Azért én láttam néhányat. (Egyébként ügyes: a bálon biztos, hogy nem, de a "jótékonysági koncerteken"?)

"Sőt, amin én kiakadtam, hogy megmondta mennyi legyen a számlán és mennyit kér zsebbe."

(a legtöbb gazdag így kezdte...) Nem lehetne azt a honort is a rászorulókra költeni?


"És látod, te sem dicsőíted őket, és nem is erre van szükség, csak hát jó példával kell elöl járni."

Az a jó példa ott kezdődne, ha csöndben végeznék áldásos tevékenységüket. (ami, sajnos, valójában reklám)

"Miért baj az, hogy van több társaság, akik gyüjtenek inkubátorra, jelzőrendszerekre, kórházaknak csaptelepeket ajándékoznak stb."

Ne beszélj hülyeségeket. Ki mondta, hogy ez a baj?

"Örülj neki, ha még nem voltál kórházban, mert igenis ott nagy szükség van a segítségre."

Örülj neki, hogy fingod sincs ezirányú tapasztalataimról...
Előzmény: kaktuszka67 (26)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 26

Képzeld el, és ismerek több nyugdíjas tagot ( tanár volt régen, van aki pedig műszerész). Ha szertnél te is tag lenni, mert tiszta szívvel tudsz saját idődből nem pénzért segíteni, szólj nyugodtan.

Például a Lions bálon nem ingyen lépnek fel a művészek. Sőt, amin én kiakadtam, hogy megmondta mennyi legyen a számlán és mennyit kér zsebbe.

Ebben igazad van, én nem őt hívtam volna. Legalább annyi lehetett volna a segítség, hogy az egész összeget le lehessen könyvelni.

Itt senki nem dicsőül. Sokan nem is hallottak a Lions klubokról.

És látod, te sem dicsőíted őket, és nem is erre van szükség, csak hát jó példával kell elöl járni.

Miért baj az, hogy van több társaság, akik gyüjtenek inkubátorra, jelzőrendszerekre, kórházaknak csaptelepeket ajándékoznak stb. Örülj neki, ha még nem voltál kórházban, mert igenis ott nagy szükség van a segítségre. 

Előzmény: schpenoth (25)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.21 0 0 25
"Az nem önfényezés, hogy az embereknek tudniuk kell arról, hogy vannak ilyen klubok."

Miért kell tudni?

"Cikkek azért kellenek hogy megjelenjenek, mert igenis bárki lehet klubtag, mindenféle híreszteléssel ellentétben."

Nem nehéz elképzelni, hogy érezné magát mondjuk egy kisfizetésű tanár az ilyen klubokban.

"És az csak jó ha új klubok is alakulnak, több rászorulónak jut a több segítségből."

Kétségtelen. Csak azt magyarázd meg, hogy minek drága szeánszokat (koncert, estély...) celebrálni a jótékonykodáshoz? Nem beszélve arról, hogy gazdagék elvárják, a hozzájuk képest szegény művészektől, hogy ingyen dolgozzanak, miközben ők dicsőülnek meg.

"Tudod, az én párom azt mondja, hogy ő addig boldog, míg másokon tud segíteni, és nem ő szorul segítségre."

Tudom, ebben a rövid topicban már másodszor mondod... Ha a sefkaserre költött pénzt is segítségre fordítaná, még boldogabb lehetne.
Előzmény: kaktuszka67 (24)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 24

Mire gondolsz?

Az nem önfényezés, hogy az embereknek tudniuk kell arról, hogy vannak ilyen klubok. Cikkek azért kellenek hogy megjelenjenek, mert igenis bárki lehet klubtag, mindenféle híreszteléssel ellentétben. És az csak jó ha új klubok is alakulnak, több rászorulónak jut a több segítségből.

Tudod, az én párom azt mondja, hogy ő addig boldog, míg másokon tud segíteni, és nem ő szorul segítségre.

Előzmény: schpenoth (23)
schpenoth Creative Commons License 2006.05.16 0 0 23
Az nem egészen világos, hogy miért csak önfényezéssel lehet jótékonykodni?
Előzmény: kaktuszka67 (-)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 22

Újpest-Árpád Lions Club szervezésében

Jótékonysági Orgona hangverseny

2006.06.02-án 20 órakor

Mátyás templomban.

 

Adomány: 1.500 Ft

mej összeget Újpest központjában

hangos jelzőlámpa ( gyalogátkelő)

felszerelésére fordítanak.

Előzmény: kaktuszka67 (21)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 21

Orgonahangverseny a Mátyás templomban.

2006.06.02-én

hoppaaa Creative Commons License 2006.04.27 0 0 20
Így már értem :)))
Előzmény: kaktuszka67 (19)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 19

Hát ez nem igazán.

Csak annyi köze van a Lionshoz, hogy Kárászy Szilvia a Kultúrális tevékenység elnöke. Sokmindent szervez, és mivel tutira nem érek rá 6.-án, nem akartam a szívem fájlalni, miről maradok le:-))

Előzmény: hoppaaa (18)
hoppaaa Creative Commons License 2006.04.27 0 0 18
Azt hittem, ez is jótékonysági rendezvény.
Előzmény: kaktuszka67 (17)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 17

2006.05.06. 19:30 - 22:00

Kárászy Szilvia: FEMME FATALE

ZenErotika & ZenEmotions: avagy egy magyar gésa történetei, itt és most...

A Művészetek palotájában lesz, ott többet is olvashatsz róla.

 

Előzmény: hoppaaa (16)
hoppaaa Creative Commons License 2006.04.26 0 0 16
Ezt ki szervezi?
Előzmény: kaktuszka67 (15)
kaktuszka67 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 15

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!