Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.10.29 0 0 5502

Aha, akkor a nem turbosat javasolnam, kisebb esellyel nem fogsz szivni a kokszosodassal es a turboproblemakkal. Ha rovid tavra tervezel vele, mondjuk max 120ekm, akkor persze mindegy. A turbos biztos jobban megy, a fogyasztas kerdojeles, arra ott a https://www.spritmonitor.de/

Előzmény: hrobi1972 (5501)
hrobi1972 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 5501

viszont 1.4-es csak a régi kasznisban van ezért 2 lehetőség az újban. mind a 2 1.2-es csak van belőle turbós is egyébként nem rosz az 1.2-es aki nem száguldozik annak tökéletes.

Előzmény: zoli7070 (5499)
kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.10.26 0 0 5500

1.4-est vegyel, felejtsed el a 3 hengert. Jo auto, mint irtam alabb kozlekedoedeny. Csodat ne varj tole, nem az a kategoria, de megbizhato ez az elfranciasodott Nissan. Megnezheted a Renault Modust is, ugyanaz a ket auto.

Előzmény: zoli7070 (5499)
zoli7070 Creative Commons License 2020.10.25 0 0 5499

Sziasztok! 

Szeretnék Érdeklődni a háromhengeres 1.2 motorral ellátott Nissan Note felöl. Mennyire jó autó? Mennyire hangos a három henger?Teszten olvastam ,hogy elég hangos. Vagy jobb választás a régebbi 1.4 motor? Várom a válaszotokat, milyen autó is ez a kis Note?

kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.10.20 0 0 5498

Szia, tudomasom szerint nem kell cserelni, ez az a fajta lancos. Felesegemnek is ilyen van, nagyon szepen jar, csendes. Ha megis ki akarod csereltetni, akkor görgöket, vizpumpat is csereltessed, ugyis arrafele dolgoznak. Elvisz A-bol B-be uzembiztosan, ennyit tud. Igazi praktikus kozlekedoedeny.

Előzmény: bbohun (5497)
bbohun Creative Commons License 2020.10.20 0 0 5497

Sziasztok,

Tudnátok segiteni, hogy a Note első generációnál, 2006-12 azt hiszem, mennyi a vezérlés javasolt csere periódusa? Ez láncos vezérlés tudomásom szerint, milyen a véleményetek róla? 1.4 benzin a kiszemelt példány, még nem vettem meg, az első találat amit alkatrész árra felleltem az akciósan 40 ezer feletti árarral számol, munkadijjal gondolom lehet 80 is?

Előre is köszi.

BB

cs_gaborka Creative Commons License 2020.10.19 0 0 5496

Szia, páromnál az egyest veszi nehezen. Jó erősen balra kell passzírozni, akkor okés, ha csak úgy balra-fel akarom akkor nem veszi be. Meg lehet, meg kell szokni, bár ha én próbálom a vásárlásnál szóvá tettem volna, hogy azért nem tökéletes. Azt nem tudom, típus "hiba", vagy tényleg egyedi, tehát valami esetleg elállítódott vagy megkopott. Ha készül rá az ember akkor már nem okoz problémát, de az elején amikor én is kezdtem vezetni sokszor bosszankodtam, azért egy ilyen autónál ilyen jelenség...

Előzmény: K.zsolt_981 (5477)
cs_gaborka Creative Commons License 2020.10.19 0 0 5495

Értem, köszönöm szépen az infót. Csak azért érdeklődtem, mert eléggé rapszodikus ez a leállás / nem leállás, nem tudom konkrét helyzethez (meleg motor, külső hőmérséklet) kötni.

Előzmény: hrobi1972 (5470)
kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.10.14 0 0 5494

Hat a hibakod csak egy iranymutatas, hogy hol erzekelt a rendszer normalis ertektol eltero adatot, azaz behatarolja a problemat, de nem egyertelmusiti. Amugy errol az alkatreszrol van szo: http://www.mindenaminissan.hu/termek/szolenoid-szelep-1

Nincs tapasztalatom hogy pontosan mi okozhat ilyen hibakodot. Olvasni errol a kerdeskorrol itt lehet: https://www.autoszektor.hu/hu/content/anyukam-erteni-fogja-az-okoskerek

En a helyedben elvinnem hozzaertohoz.

Előzmény: Szumabully (5493)
Szumabully Creative Commons License 2020.10.14 0 0 5493

köszi a válaszod. esetleg abban nem tudsz segíteni h mi lehet a hiba ha az olvasó P1111es kódot dob solenoid szelep hiba. mit kellene tenni?

Előzmény: kezdo_O1-es (5491)
radnai74 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 5492

Helló van egy Nissan Note 1.4 benzines autóm a kérdésem nem működik az eső érzékelő  ha már azt kicseréltem mi a belő visszapillantó mögött van lehet a hiba? Köszönöm. 

kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.10.13 0 0 5491

Szia,

Roviden a valasz: -Castrol Magnatec 5W40, 3.5liter megy bele

Ha csinalnad magad (bocs ha elirasoktol hemzseg, magamnak irtam le egy txt-be amikor eloszor csinaltam, azota ezt elolvasom a muvelet elott):

1.)
Olaj es olajszuro csere

-nivopalcat ki kell huzni es a beonto kupakjat lelazitani
-eloszor az olajszurot kell leszedni, a leszedo szerszammal, vigyazz, mert folyik ezert legyen alatta vodor es amikor megindul az olaj engedni hadd folyjon, de mikozben kibanyaszom a szurot folyni fog!
-az uj szurobe keves olajat onteni, ugyis kifolyik, de a gumitomiteset be kell olajozni, csak kezzel feltekerni es amennyire meg lehet kezzel huzni, meghuzni->a betekeres felutkozesetol meg 2/3 fordulat a gepkonyv szerint
-a leereszto csavart kitekerni amikor indul az olaj ovatosan, mert hirtelen jon sok
-cserelni a csavart, a mostani esetleg sajat alatetes?, nem leszedheto?, ekkor mar kell uj csavar, elvileg eleg az alatet csereje
-30-39Nm-rel huzni a csavart, a lenyeg egy kezzel kulccsal rahuzni rendesen es annyi
-olajjal felenged, elvileg 3.4L-es, annyit is tettem bele, kb. 3.5L-t: a nivopalcan ellenorizni, bemelegiteni a motort, utana 10 percet varni es ellenorizni ismet
-menni vele, ellenozni nem csopog-e
-Castrol Magnatec 5W40

2.) Service interval beallitasa:
- oracsoportnal a jobb gomb benyom es tart, gyujtast raadni
megint megnyomni a jobb gombot es 1000km-kent leptetheto a gomb nyomogatasaval: 60ekm-nel fog tulcsordulni es ujra kezdi
-elenged gyujtas le es kesz

3.) 12/24h atallitasa:
-jobb gombot benyomni roviden

Előzmény: Szakály G Erika (5490)
Szakály G Erika Creative Commons License 2020.10.13 0 0 5490

Sziasztok- Most vásároltam édesanyámnak egy note ot. 1.4 benzin 2006os. az érdekelne hogy milyen motor olaj kell bele

NoteosTibike Creative Commons License 2020.10.12 0 0 5489

Bocs, nem akarja a képet csatolni valamiért....Szóval az az alkatrész kellene, ami a fékpofákat fogja közre, de nem a munkahenger. Ha igy érthető.

NoteosTibike Creative Commons License 2020.10.12 0 0 5488

Sziasztok!

Nincs valakinél véletlen ez a fajta fék konzol elfekvőben?
Ki van kopva, igy cserélni kellene. E11-hez valóra lenne szükségem.

kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.09.25 0 0 5487

Ahogy erzed, de en nem tennem bele. Anno gondolkodtam rajta en is, de minel tobbet olvastam rola annal inkabb lebeszeltem magam az ilyen megoldasokrol. Nekem is leesett mindenhonnan a telefon, igy a kovetkezot csinalom: vettem Aldi/Lidl-ben egy csuszasmentes ontapados kulcs/ermetartot kb. 1eFt volt. Mivel kihajthatos a tokja a telefonnak (asztalra is ra tudod tenni kb. 45 fokban megall) bele tudtam applikalni abba az ontapados tartoba: keresztben egy szikevel kivagtam 1-1 rest ketoldalt az ontapados szilikontartobol abba belepasszol oldalra forditva a telefon, a tok meg tamasztja, hogy felem nezzen. A szettort csipeszes regi telefontarto csieszevel meg a tokot biztosan fogja a szilikonhoz. Tokeletes, elotte menet kozben esett az olembe meg mindenhova agyrem volt.

De ugy latom mas is felfedezt:

https://www.csajos-auto-kiegeszitok.hu/csuszasmentes-mobiltarto-muszerfalra-fekete

Előzmény: i_m_i (5485)
valus Creative Commons License 2020.09.23 0 0 5486

Szia, nekem ilyen note-om van, van benne navi, de pár alkalommal használtam összesen. A waze sokkal jobb sajnos. Lényegesebben gyorsabb mint a gyári :(

Előzmény: i_m_i (5485)
i_m_i Creative Commons License 2020.09.23 0 0 5485

Köszi kezdo_O1-es,

most telefont használom waze-val, de nem tudom rendesen rögzíteni a telefont.

A szellőzőrácsra sem lehet stabilan és a műszerfalon a tapadókorongos tartó sem marad meg.

Szóval ezért gondolkodtam egy rádiócserén. 

A waze-t szeretem, mert mutatja a forgalmat, így hasznos.

Az ali-n 40-50 ezerért már láttam egész jó képességű készüléket, ez beleférne a keretbe, de 200ezret már nem szánnék rá.

Előzmény: kezdo_O1-es (5480)
hrobi1972 Creative Commons License 2020.09.21 0 0 5484

szerencsére nem volt nagy gond nálad, nekem garos javítás volt azt írtak rá amit akartak nem tudom ellenőrizni azt mondták lendítőkerék de a probléma hasonló volt mindkettőnknél

Előzmény: valus (5483)
valus Creative Commons License 2020.09.20 0 0 5483

Szia, most pentekre lett kesz a kocsi. Elso korben egy kuplung jeladot jelzett, azt kicsereltek, aztan kiderult, hogy az egyik gyertya es a trafo doglott meg. Azokat cserelve most jo lett. Csak az utobbit nem tarolta a rendszer, csak akkor volt lathato ha elojott. De leallitasnal torlodott. 

Előzmény: hrobi1972 (5476)
kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.09.11 -1 0 5482

Egy kezdo sofor ezt nem is veszi eszre, nem a kinlodas kategoria. Ha van mar tapasztalat akkor feltunik, ha nincs, akkor meg ugy mukodik. A lenyeg, hogy mukodik normalisan, kezdonek tokeletes lesz, meg ha esetleg ossze is tori annyira nem sajnalja az ember. Amugy ennek a testvermodellje a Renault Modus, ha tetszenek ezek a megoldasok erdemes azt is megnezni. El kell menni a kereskedesbe es beleulni, meg menni egy probakort.

Előzmény: K.zsolt_981 (5481)
K.zsolt_981 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 5481

Szia! Köszi a választ, asszony kezdő vezető lesz nemsokára nem szeretném, hogy kínlódjon még nézgelődünk.

Előzmény: kezdo_O1-es (5478)
kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.09.10 0 0 5480

Csak profi megoldasban gondolkozzal, szakszeruen beszerelve, kulonben nem leszel boldog vele. Es nem lesz olcso sem, 200eFt kornyekere szamoljal. Ki lehet hozni 100e-bol is ha veszel valamit Ebay-rol ami vagy osszekocolja a kocsid elektronikajat vagy nem, fuggetlenul attol, hogy ki szereli be. Oda fogsz lenezegetni vezetes kozben? A terkepfrissiteseket is meg kell majd oldani. Szerintem jobban jarsz ha letoltod a Here-t a telefonra, ami jo es ingyenes offline, vagy hasznalod a Waze-t online.

Előzmény: i_m_i (5479)
i_m_i Creative Commons License 2020.09.10 0 0 5479

Gondolkodom, hogy lecserélném a rádiót egy navis-ra 2013-as note-on. Valaki esetleg cserélt már. Mit ajánlotok? esetleg házilag is megoldható?

Ilyen van most beépítve:

kezdo_O1-es Creative Commons License 2020.09.10 0 0 5478

Szia, felesegemnek ugyanez van, azonos motor es evjarat (legjobb motor bele). Nincs gond a valtoval, de a rudazatos muszaki megoldas miatt nem olyan finom mint pl egy Skoda/VW/Audi valto. En tudok vele "szepen" valtani, felesegem nem, de csak megszokas kerdese. Hagyni kell, hogy a valto magatol belemenjen a fokozatba es nem kell belerantani, akkor teljesen finom es csendes. Nyugodtan vedd meg, tenyleg jo auto muszakilag, de nagyon nem egy premium. Van nehany tipusbosszusaga, pl. toronycsapagy, szilentek, de ezek filleres tetelek es mas autonal is elojon, de erre ez jellemzo. Egyel minosegibb kategoria a Honda Jazz, de az arban sem ott van. Ha nem sajnalod tole a 100-as benzint akkor meg jol is megy 1.4-hez kepest. Az utaster szellozese gyengus, a klima is csak eppen elfogadhato ez miatt, ilyesmik vannak, de valoban megbizhato es olcson fenntarthato. Szuperul varialhato, tologathatod a hatso padot, hatalmas hatso labter, tenyleg ledobbento. Jatszoterre menet a kisbicajt siman beteszem a ket ulessor koze:-)

Előzmény: K.zsolt_981 (5477)
K.zsolt_981 Creative Commons License 2020.09.09 0 0 5477

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves, asszonynak nagyon tetszik egy 2009es

Note 1.4es. Egy tesztben azt olvastam megbízható autó de

A váltó a gyenge pontja mert akadozik.

Ez tényleg gyakori gond vagy csak egyedi esetről lehet szó?

Előre is köszönöm az észrevételeket.

hrobi1972 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 5476

ok kiváncsi vagyok

Előzmény: valuskagabor (5475)
valuskagabor Creative Commons License 2020.08.17 0 0 5475

köszi, bejelentkeztem a nissanhoz. remélem gyorsan és reális áron megcsinálják. megírom majd mit csináltak.

Előzmény: hrobi1972 (5474)
hrobi1972 Creative Commons License 2020.08.15 0 0 5474

Szia!

Az enyém 2016-os ugyanezt csinálta 130 fölött mintha egy henger nem ment volna ujraindítás és semmi hiba addig míg nem mész megit kb. 120- 130-al.Nekem szerencsén volt még garban javították állítólag lendítőkereket kelett cserélni nem értettem miért de szerintük a jeladókkal volt a probléma nem kötekedtem mivel ingyen javították azóta jó.Ha nálad is az a probléma baromi drága lesz.

Előzmény: valuskagabor (5471)
valuskagabor Creative Commons License 2020.08.15 0 0 5473

köszönöm! felhívom, hátha csinál nissant. a weblapja alapján nem. de drukkolok :)

Előzmény: kezdo_O1-es (5472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!