Keresés

Részletes keresés

OG1 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 534
http://www.expressz.hu/allat_noveny/kisemlos_ragcsalo/showAdvert,4767304,1245,1.html

Szinte ingyen van...
dumba Creative Commons License 2007.06.21 0 0 533
:)
Előzmény: Törölt nick (531)
Augies Creative Commons License 2007.06.21 0 0 532

Vigyázok is rájuk, minden erőmmel, azt gondolhatod...!

 

Előzmény: Törölt nick (531)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 531
Tenyészmacskák esetében persze,de azokra vigyázni kell.És kész!
DUMBA:staffi nem straffi.
Előzmény: Augies (529)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 530
Tuidom,csak ha már ,akkor őt is megemlitettem.A másik 2 srtaffi keverék.
Előzmény: dumba (528)
Augies Creative Commons License 2007.06.20 0 0 529
Tenyészmacskák esetén az ivatralanítás, mint megoldás, szóba sem jöhet!:)))
Előzmény: Törölt nick (524)
dumba Creative Commons License 2007.06.20 0 0 528
Nem a picire kérdeztem, bármennyire is hasonlít...:)
Előzmény: Törölt nick (527)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 527
A felső a képen:staffi+németj.keverék,9 éves.A másik bullmasztiff-staffi kev.,5 éves.A pici meg kinai kopasz!
Előzmény: dumba (526)
dumba Creative Commons License 2007.06.20 0 0 526
Sztafik? Vagy esetleg pit?
Előzmény: Törölt nick (525)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 525
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 524
Hát én is ezt mondom.Az én állataim tabuk!Persze nem is tudnak kiszökni,mert jó kerités van,a kopaszkutya velem van lakásban,a patkányok ketrecben,a csincsilla szintén,most lesz egy varjam,ő is biztonságos helyen...
Engem is bosszantanak a kóbor állatok,de inkább a gazdáik,amiért ezek az állatok kóborok lehetnek.Mert NEM igaz hogy nem lehet ezt megakadályozni!Kivéve a cicáknál,ők csavarognak,de ivartalanitva már nem annyit+nem messze.
Előzmény: Augies (523)
Augies Creative Commons License 2007.06.18 0 0 523

Egyetértek. Sajnos az emberek nincsenek olyan nívón, hogy ilyasmit rájuk lehessen bízni.

Csak belegondolok, hogy az egyik macskám, akit imádok - és amúgy kb. 2500 dolláromba került - valahogy, egy pillanatra kiszökik az ajtón (ami még nem fordult elő, és gyakorlatilag lehetetlen, mert gondoskodom erről, de egy macskánál 100%-osan kizárni ennek az esélyét nem lehet, ahhoz túl ügyesek és okosak), és valamelyik idióta szomszéd, vagy akárki feljogosítva érezné magát, hogy azonnal "kiirtsa"...Na, tudod mikor!

Előzmény: afleur (515)
dumba Creative Commons License 2007.06.18 0 0 522
Annyi eltéréssel, hogy én nem lőnék ki mindenkit, akinek nem tetszik a képe...:)
Előzmény: dumba (521)
dumba Creative Commons License 2007.06.18 0 0 521
Ez így igaz.
Előzmény: Törölt nick (520)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 520
De ALAPJÁBAN kéne úgy nevelni ezt a hülye társadalmat hogy ne legyenek kóbor állatok.Tartsa mindenki felelősségteljesen az állatait,ivartalanitsa és ne dobja ki,tartsa úgy hogy ne tudjanak kiszökni.NE LEGYEN KÓBOR ÁLLAT,kész-passz!
A macskákat persze nehezebb kontrollálni de azokat is lehetne ivartalanittatni.Gáz hogy szegény kóbor ebek szivják meg embertársaink hülyeségét+felelőtlenségét.Én iss útálom a kóbor ebeket mert féltem az én kutyáimat-mondjuk a kis kinai kopasszal megyek sétálni és támad egy kutyafalka!-meg a betegségterjesztés,stb.
De végsősoron az ember a hibásd.Akárki akármit mond én a felelőtlen embereket lőném ki.De mit várjunk manapság mikor a gyerekek is szanaszét csavarognak,14 évesen már sex,pia,cigi,narkó-a szülők meg futnak a lóvé után!Igy sosem lesz felelősségteljes állattartás hisz még a kölkeikről sem gondoskodnak sokan!!!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 519
Főzök én néha,pl.szülinapkor,meglepiként...de hogy az én feladatom legyen mert "igy szokéás"a társadalomban...azt már NEM!/bár ha most azt mondanák,az elhunyt férjem feltámad de az a kikötés hogy örökké főzzek rá és szüljek neki,pillanatig se gondolkodnék...de ilyen sorsszerű kapcsolat csak 1-x van az életben,lám-lám,mégsem értékeltük csak mikor már késő...!/
KUTYA-TÉMA:
Ha szabad lenne kilőni más kutyáját a mieink már nem élnének...annó a rendőrség azzal vádolt hogy egy faszit "meg akartam etetni a kutyáimmal"/rendőrségi ügy volt,nem pont ezzel a fő váddal de ez is bele volt irva-persze koholmány volt az egész!/-minden esetre a környéken mindenki retteg az ebeimtől,én vagyok a "tetovált őrült nő,a pszichopata palija+az emvberevő kutyák!"
No persze aki kilőné a kutyáimat annak kilőném a gyerekét.Mert az én ebeim sose mennek ki,nincs lehetőségük harapni,ha meg vbalaki nyúlkál hogy betörjön,annak egye is le a kezét.Sajna raboltak már ki mikort még a kuttyok kicsik voltak,elvittek MINDENT,pótolhatatlan személyes tárgyakat is./apámrtól kapott videó ami azért volt nekem szent mert apámtól kaptam,tehát pótolhatatlan!/
Előzmény: Törölt nick (516)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 518
Eszembe nem jutna kutyát tartani. Nem kötnek le.

Indulat? Bennem nincs.

"pár héten belül valaki "véletlenül" kilőné a szomszédot a merdzsóból."

Nem látok szoros összefüggést. Aki ki akarja lőni a szomszédot, az ma is épp elég "véletlen" helyzetet kitalálhat a kivitelezésére.

Félrelövésben igazad van, de azt egy szóval sem mondtam, hogy fegyvert is osztogatnék az embereknek. Fegyvert továbbra is csak az használhatna, akinek engedélye van rá. De a kóbor kutyát-macskát nem csak puskával lehet megfogni/elpusztítani, úgyhogy felőlem az emberek csapdázhatnák és agyonüthetnék őket, ahol érik, azért is fizetnék.
Előzmény: afleur (515)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 517
"Erre nem az a válsz, hogy lelőjük."

Ha a családban gyerek vagy tehetetlen öreg van, és a kutya veszélyes lehet, akkor pont az a lényeg, hogy nem a fair "válaszon" agyalunk, hanem lelőjük, mielőtt valaki mehet arcátültetésre.
Előzmény: dumba (511)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.17 0 0 516
Majd egyszer találsz olyan férfit, akinek önként, örömmel fogsz főzni. Amelyik mellett még mindig fontosabbak a céltalan különc elvek, mint az, hogy megajándékozd egy finom levessel vagy más étellel, az nem lehet komoly kapcsolat. Én is szívesen főzök a barátnőmnek, pedig én férfi vagyok, nekem nem ez a társadalmi főszerepem.

Persze ez itt off, de mint topiknyitó, engedélyezem a témát. :-)
Előzmény: Törölt nick (510)
afleur Creative Commons License 2007.06.16 0 0 515

Ha például valaki a Te kutyádat lövi ki a TE kertedből, merthogy lehet.

És ha egy kicsit is eldobnád az indulataidat, akkor értenéd, hogy ha szabadon lehetne írtani kény-kedvre macskát/kutyát, pár héten belül valaki "véletlenül" kilőné a szomszédot a merdzsóból. Miért? Mert egész egyszerűen ilyen az ember, olvass egy kicsit az elfojtott agresszió és a civilizáció összefüggéseiről.

 

Nem azért nem lehet engedélyezni-szvsz- az írtást, mert nem humánus és egyébként is felelős lettél azért és blablabla, hanem azért, mert rövid időn belül elszabadulna a pokol, mellesleg már önmagában is életveszélyes, nem feltétlenül kell mögötte gyilkossági szándéknak lopózni, elég, ha az ember félrelő, és máris a szomszéd három éves gyerekét lövi ki szegény Buksi helyett.

 

Habár állatbarátnak tartom magam, és igen, az ágyamban alszik a macskám (tudom, tudom, alkalmatlan vagyok emberi kapcsolatokra...), aláírom, hogy a jelenlegi kóborállat-helyzetre nem jelent megoldást a befogás/menhelyezés, igenis csökkenteni kell a létszámot, de nem úgy, hogy minden jöttment parasztnak felkínálom, hogy lövöldözzön.

 

Tök jó, hogy gyakorlati dolgokra gondolsz és nem zavarodsz bele az elvakult állatvédők dogmáiba, de nem ártana, ha összefüggéseiben vizsgálnál dolgokat, mielőtt határozottan kijelented, hogy osszunk pénzt a macskalövésért....

Előzmény: Törölt nick (493)
dumba Creative Commons License 2007.06.16 0 0 514
Ja... A gyerekeket csak akkor bántja a kutya, ha a gyerekek bántották őt valamikor. Pl.: farokhúzogatás vagy lovagolás.
Előzmény: Mad árka (513)
Mad árka Creative Commons License 2007.06.16 0 0 513
(A farkas azért nem kutya, s fordítva sem. Attól, mert a családi kétlábú falkavezér megagyalja az ebet, még nem jelenti, hogy a gyereket sem fogja bántani utána.)
Előzmény: dumba (511)
dumba Creative Commons License 2007.06.16 0 0 512
Itt épp fordítva van: az embernek kell "lesüllyedni" a kutya szintjére, hogy megértse annak viselkedését, és nem a kutyának kell "felemelkedni"-> az ember az intelligensebb. (Már amelyik...:)
Előzmény: Törölt nick (508)
dumba Creative Commons License 2007.06.16 0 0 511
A kollégád ezek szerint nagyon nem ért a kutyákhoz...

A kutya falkában élő állat. Náluk kemény hierarchia van, és aki nem tartja be ennek a szabályait, az viselje a következményeit. Az, hogy a kedves "gazda" "tiszteletlenül" bánik a magát falkavezérnek tekintő kutyával, az nem a kutya hibája. Erre nem az a válsz, hogy lelőjük.

Egy barátunknak vannak cseh farkasai (németjuhász és vad farkas keverék). Az egyik fiatal kanja elkezdett kekeckedni vele egy parkban, az egyik séta során, ő meg fogta magát jól megverte, aztán (mint a farkasok), bekapta a torkát... Nem úgy, hogy fájjon neki, csak tudja, hol a helye. Azóta kezesbárány a kutya. (A rendőr, és a játszó gyerekek, akik látták az esetet, két-három óra múlva magukhoz tértek, és előmásztak rejtekhelyükről...:) El kell intézni, hogy a "gazda" legyen a falkavezér.


(Nézzetek meg egy farkasos filmet, ha nem voltam világos...:)

Van erre külön topic?
Előzmény: Törölt nick (508)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.15 0 0 510
Ez most úgy hangzik mintha több palim lenne,ISTEN ŐRIZZ!Csak általánosságban mondtam.Hűséges tipus vagyok.De különc.Mindenben.
Emiatt a párom is különc kell hogy legyen...és elfogadni hogy vagyok olyan,amilyen.Sőt:PONT ezt kell szeretnie bennem,hisz másként megtébolyulna mellettem!!!!
Ez van...!Én amúgy az állatokat maximálisan kiszolgálom mert ők nem tudják megtenni magukért.És nekem egy kuisállat jobban tetszik mint egy kis ember.
De egy pasi meg tudja csinálni magának.Persze én is,de kényelmesebb ha megteszik helyettem!
Ez ronda ego felfogás,s nem is mondom hogy fair,de hát nem kötelező velem élni.HA már,akkor ...ez van!
Attól hogy nem szokványos,még működik.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.15 0 0 509
Áh,nálam mindég a pasik végezték el ezt a feladatot...!
Ha egyedül voltam,persze megcsináltam a házimunkát magam után,úgy nem vészes,de ha volt pasim vagy férjem,akkor ő csinálta nagy részét...vagy max együtt.Fele-fele arányban.De azt,hogy én ott serénykedjek,mint valami konyhatündérke,kiszolgálva az én "uramat"/ura a halálnak,BÁRKI is!!!/-na,azt már NEM.
És olyan pasim sem volt sosem,aki átlag melót végzett volna.Mindegyik hozzám hasonló műfajú ember volt,másként nem működött volna az együttélés..és persze,ne várja el hogy bennem egy szuper kis háziasszonykára lel!Hogy én főzök:azt ki kell érdemelni....
Tudod...vagy megszokik,vagy megszökik!De általában úgy alakul,mintha ők akarnának maguktól kiszolgálni,én meg elfogadom....közben meg,közösen alkotunk,megváltjuk a világot vagy épp lázadunk a kommersz világ ellen.
Jobb élet ez mint a mindennapi szürkeség!Sosem nősz fel,nincs unalom.
Előzmény: Törölt nick (508)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.15 0 0 508
Egy kollégámra egyszer minden látszólagos ok nélkül rátámadt a saját kutyája (nem bánt vele rosszul). Azonnal illetékest hivatott, és kilövette a kutyát a saját kertjében.

Szerintem ő tudja, hol a kutya helye. Nem isteníti, nem helyezi emberekkel egy szintre, sőt, emberek fölé. Azt mondta, hogy ha őt megtámadta, akkor egyszer lehet, hogy a két kisgyereke közül támad valamelyikre, azt pedig ő nem várja meg.

És igen, így kell megölni egy állatot. Gyorsan, határozottan. Nem érzelgősködve, álhumanizmussal telve hagyni kínlódni mindenféle gázoktól, víztől vagy bármitől.

"Ha ezt néznénk,engem is meg lehetne kövezni,mert "nem szokás"hogy egy 41 éves nő széttetoválja a fejét és nem dolgozott SOHASEM "polgári"munkahelyen...és eszében sincs babát szülni mert nem szereti őket.És nem főz/mos/takarit."

Ha nem főzöl/mosol/takarítasz, akkor halomban áll otthon a kosz és a szennyes, és nyers kaján élsz? Vagy szolgálót tartasz? :-)
Előzmény: Törölt nick (506)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.15 0 0 507
NE értsetek félre,én IMÁDOM a kutyákat,és be szoktam fogadni a kóbor ebeket ha módom van rá.Saját ebeimért embert ölnék.Csak elméletileg nem tartom helyesnek hogy egy szegény röfi miért "táplálék"?Amúgy IMÁDOM a húsát én is.Sajna!Mert aranyosak.A kisbocik is.Ahogy a kiscicák szintén!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.15 0 0 506
Egy ismerősöm itt Csatáron egyszer meg akart szabadulni hű kutyájától,mert az kiugrott a keritésen és emberekre támadott.A faszi egy öreg,félvak fószer.Az "altatás"neki "drága"volt.Ezért azt eszelte ki hogy összekever mindenféle mosószertt+savat amik reakcióba lépve mérges gázt bocsájtanak ki,és bezárja a kutyát egy helységbe s ott összeönti ezeket....mig a kutya meg nem fullad,bent tartja.mikor a párom cvinikusan azt mondta:"Ba**dmeg,inkább végy egy baltát...."kiborult,milyen "barbár"gondolat!Én megmondtam altassa el,de ez itt nem "divat".A végén patkánymérget adott neki,a kutya eltűnt,elment meghalni...LASSAN,gyalázatosan!
Ezzel az emberrel azóta NEM állok szóba.
Ez is a tipikus álszentség:a balta a "kegyetlen",a kb.1 hétig lassan ölő méreg "humánus",mert nem kell durvaságot alkalmazni...
Meg,ezesetben/SAJÁT kutya,NEM kóbor eb!/szerintem felháboritó.De hiába jelented fel,corpus nuku...
AMÚGY szerintem is hülyeség egyik állatot a többi fölé helyezni.És valóban neveltetés kérdése csak,melyik számit "családtagnak".Nyugaton sokan tartanak pl.csüngőhasú disznót,ágyban alszanak (!)vele és kutyaként nevelik.S a röfi szobatistzta és ragaszkodó...van aki még ruhát is ad rá.Vagy van aki minilovat tart!
Apámék meg koszorút vesznek halottak napján a meghalt kispatkányukért,mig az emberekért nem sűrűn...!
Szóval kinek ez-kinek az.Attól hogy "ez szokás"meg "ez a törvény"az még nem bizti hogy 100%-ig helyes.
Ha ezt néznénk,engem is meg lehetne kövezni,mert "nem szokás"hogy egy 41 éves nő széttetoválja a fejét és nem dolgozott SOHASEM "polgári"munkahelyen...és eszében sincs babát szülni mert nem szereti őket.És nem főz/mos/takarit.
Attól még lehet hogy ÉN élek helyesen,nem a sok robotoló háziasszonyka....!De mégis elitélnek sokan mert ez igy "nem szokás".
Hát igen,végülis a krumpli is szenved ha lenyúzzák,Thick...!A helyedben félnék a krumplik jogaiért szövetség támadásától...!
A legjobb lenne ha úgy lenne ahogy a Jehovisták mondják:az oroszlán+a bárány eghyütt fognak legelni a mennyben....húsevés nuku!
Csakhogy ilyen SOSEM lesz mert utópia,természet ellenes.
Errőkl nem Thick tehet.A törvények meg MIÉRT helyezik szegény disznót+marhát a kutyák+macskák MÖGÉ!?Ez ugyanolyan barbárság akkor!Mert "ez a megszokott"?
Augies Creative Commons License 2007.06.14 0 0 505
Nálunk pedig "tenger gyümölcsei" a Shebától :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!