Keresés

Részletes keresés

spooler Creative Commons License 2006.04.10 0 0 95
Szerintem az a baj, Maci, hogy nagyon kis átmérőjű csövön át látod ezt a kérdést.
Az a rulettkerék, ahol két szín van.
De már ott is van páros-páratlan is.
Meg 37 szám.
Előzmény: Törölt nick (90)
Derek Creative Commons License 2006.04.10 0 0 94
Nem lesz tobbsegben a fidesz a madoffel egyutt.
Előzmény: Törölt nick (93)
flasterboy Creative Commons License 2006.04.10 0 0 92

Ha az MDF marad annak akit a négy párti vitában vitában láttunk, a fityeszesek sunnyoghatnak Ibolyához.  A FIDESZ vezérkar  mehet kátyút tömni, mindenkinek lesz munka bőven.

.                                                                                                     

Előzmény: vibor (88)
Híd Creative Commons License 2006.04.10 0 0 91

Gratula az MDF-nek! örülök, hogy Ibolya nem paktál le Viktorral. Engem vasárnap reggel felhívott otthon egy lelkes fideszes aktivista, hogy ugyan elkísérne szavazni, és fizetne, ha a listán az MDF helyett a Fideszre ikszelnék. Mondtam, hogy kösz, de nem szükséges. Elkezdi, nem mindegy nekem, mit ikszelek? Kormányváltást akarok, nem? Mondtam, hogy nem, szeretném, ha az MDF bekerülne. Erre a csávó: egyéniben úgyis bejutnak, csak a listán szavazzak már rájuk. Hát nem tettem, és örülök, hogy a lelkes kis aktivistáik nem jártak szerencsével. 

Ja, és miért pont az MDF-et fúrják a kis gecik? Mert ugye szoci meg szadi szavazókat ilyesmivel értelmetlen bolygatni.

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 90
Nézd, az MDF esetleges visszaléptetései amúgy maximum csak szimbolikusak lennének, ugyanis egyetlen győzelemre esélyes jelöltje nem maradt állva a második fordulóra.
Márpedig a választópolgár sem hülye, ha már veszi a fáradságot és elmegy szavazni a második fordulóban, akkor nem egy harmadik helyezett lúzerre adja a szavazát, hanem vagy akar kormányváltást és akkor az esélyes ellenzéki jelöltre adja vagy nem és akkor a kormánypártira.


Az MDF maximum megkérheti az árát ennek a szimbolikus visszaléptetésnek, ha növelni akarja a 14 fős parlamenti képviseletét.
Pl. úgy hogy azt modnja, néhány helyen a Fidesz lépjen vissz az ő javukra.


De igazából a tét nem ez.
A tét az hogy a Fidesz hány mandátumot hoz a második fordulóban.
Ha egyedül annyit mint 2002-ben... akkor egyedül is kormányozhat (akár).
Ha viszont csak 64 és szüksége lenne az MDF 14 mandátumára- na akkor értékelődik fel igazán Dávidék szerepe. Merrt akkor rajtuk múlik hogy lesz-e kormányváltás vagy sem.
Ha meg a Fiodesz 64 mandátumot sem képes bezsebelni- akkor meg amúgy is tárgytalan az egész.


Nahát:)
Előzmény: naki6 (87)
vibor Creative Commons License 2006.04.10 0 0 88
Ha a nem értek a focihoz van egy kis csöpp esze és tartása (most), akkor ebben:
"Ha nem lépnek vissza a képviselői, nem lesz kormányváltás, de 4 év alatt önálló, karakteresebb arculatot tud kialakítani."
Előzmény: naki6 (87)
naki6 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 87

Kíváncsi leszek, mit lép az MDF.

Szerintem ha megismétlődik a 98-as felállás - visszalépnek a képviselői a Fidesz javára, és győzelem esetén koala lesz - aláírja a halálos ítéletét. Be lesznek darálva.

Ha nem lépnek vissza a képviselői, nem lesz kormányváltás, de 4 év alatt önálló, karakteresebb arculatot tud kialakítani.

Ha az MSZP-SZDSZ mellé betársul 3-diknak, megint csak halálos ítélet.

 

Ha én lennék ilyen szituban, nem közösködnék senkivel. Kíváncsian várom, miben látják a párt megerősödésének zálogát. (De szépen fogalmaztam). :)

 

morczogó Creative Commons License 2006.04.10 0 0 86
"Dávid új jobbközép centrumot akar építeni. Ehhez két dolog kell:

1. Az orbáni politika egyértelmű bukása

2. Teljes mozgásterű ellenzéki szerepkör"


Mindenesetre én ezért szavaztam rájuk. Tehát, ha így tesznek, engem, mint idén rájuk szavazót képviselnek. Meg még hoztam nekik a választás napján 2 listás szavazót (feleségem és anyám). Ez utóbbival csak annyit akarok mondani, hogy szerintem nagyonis releváns ez a gondolat.
Előzmény: doncike (43)
TaXiN Creative Commons License 2006.04.10 0 0 85
Először szavazta az MDF-re. Remélem megerősödik és nem kell többet rájuk szavaznom :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 84
"0,03% az a 0,3% Maci!"


Igen.( Pláné).
Utólag vette észre, de gondoltam, valaki majd csak korrigálja, ha fontosnak tartja ..
Igazam lett.:)


Nahát:)
Előzmény: Törölt nick (82)
BigMouth Creative Commons License 2006.04.10 0 0 83
nyugodt lehetsz, nekünk, annak az 5,03%-nak is megvan a véleményünk (nem éppen hízelgő) a Fidesz elmúlt négy évi 'jobboldali' politizálásáról ...
Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 81
"Mehetsz a mea culpába a többi hasonszőrűvel gratulációstul. "


Na ne már..:))
Egyfelől, ez a 0,3 % felette, ugyanolyan könnyen lehetett volna akár alatta is...
És akkor szerinted valaki itt vagy máshol meaculpázott volna?:)))

Másfelől, a Dávid-Herényi-Csapody -féle MDF utolsó négy évnek "jobboldali" politizálásáról akkor is megvan a véleményem (nem éppen hízelgő, mi tagadás), ha ez a 0,3% most éppen felette van...
És hogy nekem ez a véleményem, az még hagyján, de Dávid , pláné Csapody szereplése után nyilvánvaló hogy a jobboldali választóké is...


Az egy más kérdés, hogy ami történt a két rossz között ez a kisebbik, vagyis hogy ha már, akkor legalább az MDF nem vitt a levesbe négyvalamennyi százalékot, hanem az 5,03% miatt megmaradt a kormányváltás reális lehetősége.

A többi meg már a pártalkukon múlik.
(Illetve a szavazókon, mert ha a Fidesz képes megismételni 2002-es második fordulós szereplését, akkor még egyedül is képes lenne a kormányváltásra.)

De azért a gratuláció jár:)


Nahát:)
Előzmény: sierra (6)
türelmes f.k. Creative Commons License 2006.04.10 0 0 79
Igen:-)
bárhogyleszugylesz Creative Commons License 2006.04.10 0 0 78

Gratula az MDF-nek !

 

Egy paraszhajszállal győztek,mondhatnám pont egy Herényivel jutottak be. :)

 

Félretéve a tréfát, reményeim szerint megmutatják a parlamenti politizálás elvárható  stílusát, azaz azt szavazzák meg ami normális, a halott javaslatokat meg nem. Persze mindezt a hibahatáron belül.

Ha a kormánypárt is ezt teszi az ellenzéki+MDF javaslatokkal, akkor lehet normális működés.

Szerintem.

 

a + jel jelenti nálam az MDF státusát: ellenzék ellenzéke és kormánypártok ellenzéke, kvázi független.

 

Ha ezt megteszik, négy év után jó eséllyel indulhat Ibolyka a ME postért, mint a legtöbb szavazatot nyert párt jelöltja.

Most ne akarja. 

rraabbiiddaa Creative Commons License 2006.04.10 0 0 77
Esélytelenek nyugalmával bírtak nyerni. Grat.:)
Előzmény: fityma (75)
rraabbiiddaa Creative Commons License 2006.04.10 0 0 76
Rajta!
Előzmény: Ámokfutó (74)
fityma Creative Commons License 2006.04.10 0 0 75

Jó látni, hogy a fideszférgek csúsznak-másznak az MDF előtt, akikkel éveken át feltörölték a padlót

 

:-)))

Ámokfutó Creative Commons License 2006.04.10 0 0 74
hát igen, mindig új és új problémák merülnének föl, de lehet, hogy mégsem megoldhatatlan probléma ez...
Előzmény: rraabbiiddaa (73)
rraabbiiddaa Creative Commons License 2006.04.10 0 0 73
Akkor az egy főre eső grafológusok számát fejleszteni kellene, hogy az aláírással lehessen igazolni.:)
Előzmény: Ámokfutó (71)
Ámokfutó Creative Commons License 2006.04.10 0 0 72
Nem lenne szükség arra, hogy nyilvánossá tegyék az adataidat, egyszerű papírmunka
Előzmény: Ámokfutó (71)
Ámokfutó Creative Commons License 2006.04.10 0 0 71
kapnál egy visszaigazolást, hogy a neved a szavazók között szerepel vagy a nem szavazók között és ennek valótlanságát azonnal jelentened kellene a választási "rendőrségen"
Előzmény: Dark Future (66)
rraabbiiddaa Creative Commons License 2006.04.10 0 0 70
Te beteg vagy.
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy kire szavazok.
Előzmény: Ámokfutó (69)
Ámokfutó Creative Commons License 2006.04.10 0 0 69
és a legfontosabb, amikor választasz, olyan ez mintha valami bűnt követnél el, a lepel
véd a lelkiismeretfurdalástól
Előzmény: Ámokfutó (61)
rraabbiiddaa Creative Commons License 2006.04.10 0 0 68
Ha a MIÉP is bejut, akkor minden jó lenne?
Vagy addig számolnád újra, amig a 100% nem lesz a tiétek, miközben a többi szavazat megy a kukába.
Grat.
Előzmény: Ámokfutó (65)
netizen Creative Commons License 2006.04.10 0 0 67
de Ibolya királynő szeretne lenni... :D
Előzmény: zsuzsa (14)
Dark Future Creative Commons License 2006.04.10 0 0 66
Ha mindenféle elvi izétől eltekintünk, és csak az eféle lista veszélyét nézzük: lenne-e ennél kíválóbb módszer a "megbízhatatlanok" feltérképezésére? Akikhez tutira be kell csengetni, mert szabotálják a szavazást...
Előzmény: Ámokfutó (61)
Ámokfutó Creative Commons License 2006.04.10 0 0 65
ez a két majom összeesküvés elmélet:
- van a Gyurcsány majom
- és van az Orbán majom
ők csinálják a cirkuszt, a majmok bokszolnak, (az agyában)
ez a két ember a hitegető, a tömegekhez szól, ez a funkciójuk vehetjükvalamiféle alsó háznak ahol nem születnek döntések
a két gonosz a háttérben bújik meg, a sötétben
ők valamiféle felső ház, ők dönteneka sorsunkról, képtelenség, hogy ne lennének ott
hiszen nem fiatal a rendszer és bennük is van még exhibicionizmus és arcátlanság

Előzmény: rraabbiiddaa (60)
netizen Creative Commons License 2006.04.10 0 0 64
Ne álmodozz. a Szocik papírforma szerint elvisznek 56 VK-t a 108-ból.
Előzmény: Törölt nick (2)
BigMouth Creative Commons License 2006.04.10 0 0 63
"barátom, az hogy egy lepel mögé kell bújnod nyiltan választani és ez szabadságérzetet ad elég különös, (érdekes szimbólum)a katakombák sötétje és a vérvád ilyesmi jut eszembe erről"

ezért is találó a nicked
Előzmény: Ámokfutó (61)
BigMouth Creative Commons License 2006.04.10 0 0 62
mi az a liberálkonzervatív?
Előzmény: mos (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!